Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338520/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-RkK-338520.jpg 5 16100 16100

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Evik09
09.10.2022 4 z 5

Oproti filmu detailnější popisy, dost informací a situací ve filmu chyběly. Kniha se mi líbila, četla jsem ji poprvé, ač film jsem viděla už před několika lety. Děj měl náboj a pěkný spád. V knize tady člověk najde snad všechno. Těším se na další díl.

Žeňa111
05.10.2022 5 z 5

(SPOILER) První film o Harrym Potterovi jsem viděl v 7 letech, neuvěřitelně mě zaujal. Za pár dní jsem zhlédl všechny další díly filmu. Když se ohlédnu po letech zpět, jsem ohromen tím, jak úžasný je tento kousek. A teď, po letech, mě film přestal jakkoli překvapovat a rozhodl jsem se přečíst si knihu.
Kniha mi na první pohled připadala propracovanější, každý moment je popsán do nejmenších detailů, některé momenty ve filmu, jak se ukázalo, byly úplně vystřižené a některé pozměněné.
Ze zajímavých vlastností mohu poznamenat, že některé postavy mi připadaly úplně jiné, například profesorka McGonagallová je mnohem drsnější.
Také na začátku je vše neuvěřitelně detailní, ale pak, jak se děj vyvíjí, se kniha jakoby zrychluje.
Nemůžu říct, že by mě kniha moc zaujala, ale rozhodně se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

MartiSim
02.10.2022 5 z 5

Miluju Harryho Pottera. :-)

Metuje
25.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak ve svých jednadvaceti letech jsem poprvé zažil svět Harryho Pottera. Ze začátku mě to moc nechytlo, Harryho "druhá rodina" byla vyloženě otřesná, jsem zvědavej, jak bude popisovat prázdniny ve druhém díle. Po Hagridově návštěvě začla knížka utíkat, je prostě skvěle napsaná. Ten ideální mix humoru, napětí, přátelství atd. Nejlepší je, že si knihu užijí jak děti, tak dospělí. Čteno v originále, hned otevírám druhý díl.

Davidin
18.09.2022 5 z 5

Můj první box s knihami o Harrym Potterovi jsem dostal v roce 2004 a tehdy ještě jako dítě, vyrůstající na prvních dvou filmech, které u nás mimochodem hrály každý víkend, jsem svou četbu započal až dílem třetím, který mi učaroval. Odkládání četby prvního dílu mi vydrželo do podzimu minulého roku. Pokaždé když se pouštím do opětovného čtení knih v této sérii, mám pochybnosti, jestli mne ještě budou bavit a stejně tak mne pokaždé fascinuje, jak mne četba pohltí... První díl je opravdu skvělý. Tato (oproti pokračováním) útlá kniha nabízí vše, co je na stylu Rowlingové skvělé: neskutečnou čtivost, její vtipně dehonestující humor, náš svět plný kouzel a tajemství, geniálně provázané linie příběhu i krutost. Přečtení jsem odkládal dlouho, ale stálo za to, nedivím se, že jsou knihy z této série mezi dětskými stále nejprodávanější.

Aleshgang
11.09.2022 5 z 5

Nejdříve jsem viděl film. Rozhodl jsem se že si přečtu také knihu. Kniha mě víc bavila. Doporučuji všem fanouškům Harryho Pottera.

Petras_ka
10.09.2022 5 z 5

Kameň mudrcov som čítala už pred rokmi. Čítanie ma bavilo a užila som si ho takisto ako kedysi. K tomu som si zaspomínala ako som spolu s bratrancami pozerala filmovú verziu - bol to pre mňa návrat do detstva.
Ihneď ma to vtiahlo do deja a ťažko sa mi od knihy odchádzalo, napriek tomu, že dej som už poznala. Čo dodať, jednoducho perfektné. :)

HadleysHope
07.09.2022 5 z 5

Musím přiznat, že ty obrázky na přebalu knihy nejsou nic moc. Vypadají až moc dětinsky. Ale obsahově je to jízda, dobrodružství a sranda. Příběh, knižní, jsem si velmi užíval. Řekl bych, že tohle se pomalu stalo klasikou.

Stidave
31.08.2022 4 z 5

Tak pozor, sám jsem překvapený že to řeknu, ale... Film je v tomto případě lepší než knížka. Měl jsem z ní pocit, že jde spíš o scénář. Myslím, že knížka skoro vůbec nepopsala, jak Bradavice vypadají. Dialogy byly krátké a většina postav mi bohužel přišla nesympatická. Vážně, Harrymu z této knihy nemám skoro důvod fandit. A to tlačení na pilu "Zmijozel špatný, Nebelvír dobrý" mě docela štvalo :D čtyři hvězdičky ale stejně musím dát za obrovskou originalitu.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Knihy jsem četla, krátce po té, co u nás vycházely. Do dnes si pamatuji, jakou jsem měla radost a jak jsem se do knihy ihned začetla a když pak vyšly filmy, jak jsem byla zklamána, že některé pasáže jsou jinak nebo nejsou zmíněný vůbec.

AngeliS
25.08.2022 5 z 5

Ke knize jsem se dostala až později než v dobách popularity. Mě samotnou určitě odradil samotný začátek knížky. Jako dítěti mi nikdo nevysvětlil, že stačí číst dál a třeba to bude dobré. Bohužel mě ke čtení nikdo v té době nevedl. Naštestí mám nejlepšího kamaráda pod sluncem a jeho nátlak nebral konce a prostě mě k celé serii dokopal a za to mu budu nadosmrti vděčná! Takového kamaráda do každé domácnosti. :D A kniha je samozřejmě skvělá, ještě hodně pro děti, vrátila jsem se s ní do doby, kdy jsem ji měla číst a bylo mi 11. Nevinná, krásná. :)

heavy66
24.08.2022 5 z 5

Když vyšel první díl Harryho Pottera česky, měl jsem dětství dávno za sebou, a Kámen mudrců jsem četl před spaním svému synovi.
Jako kluk jsem měl velkou fantazii, žil jsem mezi dinosaury z Cesty do pravěku, miloval Leontýnku Brtníkovou z Brtníku, a vařil babské ucho se Saxanou! Až při čtení Kamene mudrců jsem zjistil, jak bohatá a nekonečná může být fantazie spisovatele, který stvoří říši kouzel, kde se ti nemožné splní ihned a zázraky než bys napočítal do tří!
Probouzení dětské fantazie, která děti přenáší do úžasného světa pohádkových bytostí, kde prožívají fantastická dobrodružství s kouzelníky stejného věku, je velkým přínosem paní Rowlingové pro světovou literaturu.

Tůčomil1234
24.08.2022 5 z 5

Moc hezká kniha. Když jsem si chtěla přečíst jednu kapitolu a pak přestat, přečetla jsem jich 6. Pak jsem chtěla číst jen 10 minut a protáhlo se to na 1 h. Tolik mě kniha bavila, že jsem si musela přečíst i : 2,3 a teď čtu 4. Doporučuji všem

Anylola
08.08.2022 5 z 5

Naprosto zásadní kniha a série mého života. Čarodějnický učeň s jizvou na čele, přitáhl ke čtení miliony dětí, které by dost možná jinak knihu do ruky nevzaly. Těžko říct, jestli se něco podobného ještě někdy zopakuje.

tittanie
03.08.2022

Bylo 31.7. tohle datum si myslím, že je pro každého fanouška Harryho Pottera známé. Nějak jsem si říkala, kdy jindy když ne teď, začít znova číst první díly Harryho Pottera, než v den narozenin Harryho.
Knihu jsem četla kdysi dávno. A na sérii jsem vyrostla a dlouho jsem doma měla jenom první díl. Po dvanáctém přečtení tohoto dílu jsem to přestala počítat. Pak jsem si dala docela dlouhou pauzu a nečetla Harryho vůbec. Loni jsem si jej znova přečetla a překvapilo mě spousta věcí, které jsem zapomněla. A to jsem první kapitolu znala zpaměti.
Myslím, že více není co napsat, děj i knihu všichni znají. I když je pravda, tak mi spíš jde o ten pocit "vrátit se do světa, který Rowlingová vytvořila" než si číst knihu, kterou po těch letech vnímám jako pohádku pro děti.

jopp
29.07.2022 5 z 5

Přečteno mému 5letému synovi. Chápu, co ty děti na tom baví, čtení před spaním se protáhlo i na 45 min, protože jsem byla sama napjatá, jak to dopadne :-))) Měli jsme ilustrovanou verzi, nádhera. Už čteme druhý díl.

Šarno11
28.07.2022 4 z 5

Knížky o Harry Potterovi jsou mé úplně nejoblíbenější, které jsem zatím četla.

Potolu
27.07.2022 5 z 5

Ctu podruhe, ale tentokrat v dospelosti. Ach, ty vzpominky! Porad stejne dobré jako pred lety... :-)

Kater1ena1
27.07.2022 5 z 5

vyborna knizka, po letech neprestane bavit

Becca_books
20.07.2022 5 z 5

Po milionté jsem přečetla #harrypotterakamenmudrcu protože jsem si chtěla konečně pustit podcast @neplecha__ukoncena
A super oboje ️ Většinou to vycházelo, že jsem večer přečetla kapitolu a druhý den jsem si pustila díl podcastu. Už se těším na další díl Jen jako člověk žijící v Anglii jsem měla kolikrát nutkání vyjádřit se k určitým věcem, ale po dvou letech od prvního podcastu jdu s křížkem po funuse