Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338520/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-RkK-338520.jpg 5 16070 16070

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

No nechápu Honey co jí na tom příjde nudného;-)...prostě nevíš co je pěkná knížka.......že tě maminka ještě nepoučila;-)

Honey0105
31.05.2011 4 z 5

Přesně si pamatuji, jak jsem se snažila tuhle knihu přečíst naráz. Vždy jsem si jí vzala a pustila se do ní, že má málo stránek a prostě to přečtu bez přestávky. Když jsem si tu přestávku udělala, tak jsem pak musela začít od znovu. Takže začátek znám opravdu nazpaměť, protože jsem ho četla aspoň třicetkrát určitě.
Když jsem konečně knížku dočetla, tak jsem byla samozřejmě unešená. Byla jsem malá a takovýhle tajemno.. To bylo žůžo!
A musím hodnotit stále očima malého dítětě. Když jsem se totiž ke knížce dostala nedávno, tak jsem nedokázala dočíst ani do poloviny, jak nudně mi to přišlo napsané.

Melic
30.05.2011 4 z 5

Knihu jsem četl ještě na gymplu, už je to nějaký ten pátek, ale pamatuju si dodnes, jak jsem ji hltal. Od plneho počtu hvězdiček mě odradil jen fakt, že název napovídá, co že je ta střežená věc. To kapku ubralo na záhadnosti během čtení, ale jinak výborné ve všech ohledech.

Peťanka
28.05.2011 5 z 5

Na příběhu Harryho Pottera jsem v podstatě vyrostla a je to taková moje srdcová záležitost :)

Doporučuji přečíst i v anglickém originále.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

zlovlk
10.04.2011 2 z 5

Narozdíl od některých jiných knížek, které zlezly bestsellerové žebříčky, u Harryho docela chápu, proč se stal kultem. Hlavně první čtyři díly jsou nabity mnoha skvělými nápady. Nebudu soudit, jestli už některé z nich byly nebo nebyly použity dříve - zkrátka a dobře, tady jsou namíchány vcelku originálním a stravitelným způsobem. Každá postavička je vtipná, kouzelná, zapamatovatelná - a vůbec je to celé pohádkové, má to nadhled a neřeší se žádná strašlivě vážná témata. Je to prostě dobrodružné; a to takovémuto typu literatury ohromně pomáhá.

Na druhou stranu se najdou i věci, které v mých očích knihu srážejí do průměru. Jsou dány hlavně nevypsaností. Příběh svou strukturou (a hlavně závěrem) připomíná hru, ve které jde o to, aby "hráč" řešil rébusy jeden po druhém, jako by mu je předkládala nějaká vyšší moc. Kdyby to bylo alespoň maskováno... ale ono je to tak strašně vidět! Pobíhá to nahaté po stránkách! No vážně! A kromě toho je Kámen mudrců plný různých naivit typu "tajuplná osoba v kápi" - za něco takového by se měly srážet hvězdičky už z principu, pokud to tedy není gotický román věku devatenáctého či nějaká obzvlášť zvrhlá parodie.

Kdyby mi moje literární rozvědka neprozradila, že s dalšími díly je to lepší a lepší, nejsem si jist, jestli bych měl odvahu v téhle sérii pokračovat. Pottera jsem si přečetl poměrně pozdě, už mimo dětský věk; nemám na něj nostalgické vzpomínky, a proto hodnotím tak, jak hodnotím.

sBety
09.04.2011 5 z 5

Miluju ten příběh, začla sem ho číst asi v 9 letech a postupně na něm vyrůstala.

Addie
01.04.2011 5 z 5

Pamatuji si, jak jsem H.P. a Kámen mudrců dostala na Vánoce a byla jsem strašně udivená, protože jsem o něm do té doby nic neslyšela. Dlouho jsem se nemohla prokousat za kapitolu Chlapec, který zůstal naživu. Pak se ale přiznám, že nejspíš i z popudu následné potterománie jsem prolomila bariéry a objevila školu čar a kouzel, ke které jsem se pak vrátila v dalších dílech.

Swatulkaa
26.03.2011 4 z 5

Super knížka :-) prostě bestseller :-)))

smetyl
12.03.2011 5 z 5

Tahle knížka mě brala. Fakt mě brala, četl sem jí asi 3x. Teď už bych si jí nepřečetl ani z donucení. Je to pohádka se zajímavým námětem a s čirým aroma dětské nevinnosti a nonšalantnosti, proto ta obliba. Hodnotím ji jako jeden z těch lepších dílů série.

Juny
04.03.2011 5 z 5

Jediný Harry Potter co mě bavil čist... Asi proto těch 5 hvězdiček... :-)

yzmael
22.02.2011 3 z 5

voči tejto sérii som bol skepticky, kniha pre deti, myslel som si
trošku nudnejšia prvá polovica knihy, ale začať sa to nejako muselo...stačilo to k tomu aby som sa pustil do druhej časti

Dominik_13
11.02.2011 3 z 5

Jako malý jsem byl nadšený. Když jsem si knihu ale přečetl s odstupem několika let, její strohost mi vadila. Naštěstí Rowlingová s každým dalším dílem zrála a psala daleko lépe.

mumin63
01.02.2011 5 z 5

ačkoli patřím do kategorie dost dospělé, přesto jsem si tuto knihu (přiznávám že s počáteční skepsí) přečetla na doporučení své dcery a nelituji

padajicidvere
16.01.2011 5 z 5

Velice jsem si ji oblíbila. Tuto knihu můžu číst pořád dokola =)))

Lady-Pig
27.11.2010 5 z 5

Tato kniha je skvělá. Hrozně se mi líbila. Hodně lidí má názor, že je to dětské, ale proč by nemohlo? Mně se to tak jako tak líbí, takže nemůžu dát jinak než plný počet. ;)

megi
30.11.-0001 5 z 5

S Harrym se vyrůstala takže je možná fajn že to začíná jako opravdová pohádka a končí to jako operfektně promyšlené fantasy. Plánuju celou serii znova :-)

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Jsem ráda, že je zde více vydání této knihy, takže si mohu vybrat, protože upřímně nikdy nepochopím, proč v novějších vydáních změnili obálku na naprosto úděsnou:D Proto jsem ráda, že vlastním tohle první vydání:) Jinak celé mé dětství stojí a padá na téhle knize, co mě držela nad vodou;)

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Na Harry Potterovi jsem vyrostla, takže ačkoliv jsou některé díly možná trošku slabší, sérii HP celkově miluju. Těším se, až se v důchodu, až opravdu nebudu mít co dělat, do Harryho zase pustím a všech sedm jich přečtu naráz. Znova! :)

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Vyrůstal jsem na to a domnívám se, že to je moje snad úplně první kniha, kterou jsem přečetl. Mám k tomu jistou citovou vazbu, už kvůli atmosféře, kterou jsem si jako kluk v tom vyfantazíroval. Ovšem trochu si proti řečím. Kdo chce vědět co tím myslím, pak si přečtěte můj komentář k samotné autorce Joanne Rowlingové.