Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29799/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-t92-29799.jpg 5 16017 1508

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. Toto vydání je prodáváno ve sbírce 1.–4. dílu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

motycek
30.11.-0001 5 z 5

tohle je sága se kterou sem 5 let vyrůstal.ted hltám další fantasy ale nikdy na tohle nezapomenu.Připadá mi to že svět pottera není jen to co je v knize,je neskutečně veliký a zábavný.úžasný.I když potom co jsem viděl film mi přišlo k smíchu jak se snažili zamknout trola na záchodech.Ten by z těch dveří udělal dřevo na zátop. Škoda jen té ubohé délky

astarte
30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter provází celou naší rodinu. Přečetla jsem ho dětem a všichni se k němu budeme určitě vracet. Obdivuji spisovatelku s jakou "provázaností navázala" ve všech dílech na sebe.

dzejnyka
30.11.-0001 5 z 5

Jednohubka ... ale veľmi chutná :-)

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Sice jsem kouzlu Harryho Pottera nepropadla hned jak kniha vyšla, měli jsme jí alespoň půl roku doma a já si ríkala co je to blbost, hned ta první kapitola "Chlapec který přežil" ale potom nás na to se školou vzali do kina a jenom díky tomu ze to bylo tak krásně natočeno jsem sérii Harry Potter tak propadla jako snad zadne jiné knize
První díl jsem měla prečtený hned druhý den po kině

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Roztomile nevinné. První díl megaságy o Harry Potterovi si nezaslouží jiné než plné hodnocení. Na stylu psaní je vidět nezkušenost ale obrovská odhodlanost napsat hezký příběh pro lidi (zejména děti), ne pro peníze. To je něco co dodává knize obrovské kouzlo a řadí ji mezi mé nejoblíbenější.

ifa
30.11.-0001 5 z 5

Pět hvězdiček především proto, že mě tato knižní série doprovázela několik let mého dospívání. Proto první díl nemůžu hodnotit jinak.

Eileen281
30.11.-0001

Ano, krásná pohádka...

luciekla
30.11.-0001 5 z 5

První díl úspěšné série...jeden z mých nejoblíbenějších, je to totiž ještě tak krásně naivní a pohádkové...