Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29799/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-t92-29799.jpg 5 16055 1509

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. Toto vydání je prodáváno ve sbírce 1.–4. dílu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

oolinkaa
15.06.2012 5 z 5

Nejlepší 1. díl..Nemá chybu..sice fantasy, ale díky tomu se dnešní mládež dostala ke čtení!! Ať žije alespoň pár knih, které donutí číst!!

Leeslie
27.05.2012 3 z 5

Chlapec s jizvou na čele je dnes již rozhodně kult! Miluji jednotlivé zfilmované části a je až s podivem, že ke knižní předloze se dostávám až teď v dospělosti a po dotočení posledního dílu. Hanba mi! Teď už ke knize. 1. díl je milá pohádka pro mladší školáky, která je plná fantazie. Je ještě dost patrné, že autorka se zaměřovala především na hodně mladé čtenářstvo. Pro někoho, kdo viděl první film a až po-té četl knížku, je trochu zklamání, že kniha nenabízí nic nového a ve filmu se objevilo naprosto vše, co je v knížce. Proto mě 1. díl ještě tolik nebavil, což ovšem rozhodně není vina autorky, ale moje (přiznávám!). Charaktery postav jsou pěkně vyobrazené a nemůžu se dočkat, až je autorka bude v dalších dílech dotvářet, protože v 1. dílu nejsou charaktery ještě tolik propracovány. Nicméně 1. díl je pouze začátkem, který v dalších dílech více graduje...

Majdule
25.05.2012 5 z 5

Vrátila jsem se k Harrymu po pár letech a první díl pro mě neztratil nic ze svého okouzlujícího tempa. Harryho probuzení do světa čarodějů a čarodějek má magnetickou přitažlivost a je skutečně osvěžující, v podstatě nemá žádné hluché místo. Příběh se zatím nezaměřuje na hluboké prokreslení postav, spíš nám nabízí exkurzi do nového a pestrého světa. Ostatně hrdinové, jak víme, budou růst a s nimi i jejich osudy a charaktery. Mimořádné potěšení!

bstejs
21.05.2012 5 z 5

Jedním slovem kouzelná!

Miru
18.05.2012 5 z 5

Naprosto jsem Harrymu propadla. Fantastický!

Trysko.Mys
01.05.2012 4 z 5

Ano, zajímavé počtení, spousta kouzel - to mám ráda:))

Willie
20.04.2012 5 z 5

Prostě Harry Potter :D Úžasný, napínavý, originální... Celá kniha má tajemnou atmosféru, od knihy se zkrátka nedá odtrhnout. Z celé série, kterou naprosto miluju, to není můj nejoblíbenější díl, ale zase oproti těm posledním dílům je tohle zkrátka ještě ten milý nevinný Harry. :D Nedá se okomentovat jinak než naprosto dokonalý. Je to prostě klasika :)

Eilem
19.04.2012 4 z 5

V uvodzovkách len 4 hviezdičky. Je to však skreslené keďže som začal čítať Harryho Pottera až v pomerne neskorom veku, asi keď som mal 16 rokov tak táto kniha pre mňa nebola vekovo aktuálna. Z toho dôvodu sa mi javila trochu decká na moj vek. Každopádne inak nemám žiadne výhrady je to super príbeh. 8/10

Kristie-Sophi
08.04.2012 5 z 5

Začalo to tím , že jsem si koupila celý komplet a přísahala jsem, že všechny ty knihy přečtu! První díl mě uchvátil a líbil se mi, ikdyž jsem už viděla všechny díly Harryho na DVD. Četlo se to skvěle a Bradavice prostě tvoří skvělou atmosféru.

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

ivannnka
27.02.2012 5 z 5

Miluju, miluju, miluju... Dá se k Harry Potterovi říct ještě něco jiného???

houston
22.02.2012 4 z 5

Začátek série nebyl vůbec špatný. Má to příjemnou magickou atmosféru a dokáže to pohladit po duši.

Layss
21.02.2012 5 z 5

Tento díl Harryho jsem četla tolikrát, že jsem to musela přestat počítat. Samozřejmě to bylo lepší, když je vám opravdu těch 11, nebo o chlup více. Teď už se to sice moc nehodí, ale i tak se k tomu občas vrátím.

Snow
20.02.2012 3 z 5

Jako malej jsem knihu přečetl jedním dechem, celkem se mi líbil fantasi kouzelní svět i když mi pár věcí vadilo. S odstupem času mohu hodnotit, že na Potterovi se musí vyrůstat. Pokud by si přečetl někdo první díl z trochu starší generace, hodnotil by ho podle mě jako až moc dětinský. Díly prostě chce číst s minimálně rok odstupem.

Mrs.Domis
18.02.2012 2 z 5

no tak tahle knížka mě docela bavila..!!

reykjavik
06.02.2012 5 z 5

Příběh o malém chlapci, který se stal čarodějem.
Říkáme si: neoriginální, očtené...
Naopak.
Celá série Harryho Pottera je úžasné dílo a je to vrchol fantasy knih, které byly napsány.
Od záchrany kamenu mudrců až po bitvu o Bradavice.
Není co bych dodal...

pufina
06.02.2012 5 z 5

Vítejte v Bradavicích! Harry zažívá své první dobrodružství, jako mladší jsem tomu neodolala. Harry Potter je má milovaná knižní sága. Když už mám chuť se pustit znovu do čtení a "zajet si do Bradavic", tak už se k prvním dílům nevracím, přesto se dá Kámen mudrců přečíst na jeden nádech, i když kniha už není po ty odrostlejší..

Jabberwock
03.02.2012 2 z 5

Nadšení spousty čtenářů téhle knížky, potažmo série nesdílím. Co mi asi nejvíc vadilo, byly naprosto rozplizlé postavy, např. největší drsňák všech dob Hagrid každou chvíli bulí a neumí si zavázat ani tkaničku. Tím nemám na mysli charaktery postav, ale to, že dostanou do vínku od autorky jisté vlastnosti (v tomto případě ještě bombasticky nafouknuté) a o pár stránek později se chovají jako někdo úplně jiný. Myslím, že podobná nijakost postav je ukazatelem chybějícího příběhu.

Kdyby kniha byla kamna, což není, ale kdyby přece, tak by výsledek byl více zřejmý. Paní Rowlingová zřejmě začala od kachlů, ale protože o stavbě kamen nemá ani šajn, výsledný paskvil netáhne... dvě hvězdy (s odřenýma ušima a za předpokladu, že tři jsou přůměr).

Chápu, že výsledek je názorem průměrným, ale vysoké hodnocení si bradavičnatý Harry opravdu nezasloužil. Pokud zde někdo fandí příběhům o čarodějích doporučuji Johna Morressyho a jeho Kedrigerna.

Emily Rosse
01.02.2012

Paní Rowlingová mně v dětství naučila že čtení je krásná věc :)

Slečna L.
20.01.2012 5 z 5

Kniha mého dětství. Snad jako všechny Potterovské děti jí mám moc ráda. Nejlepší díl ze všech - alespoň pro mě. Avšak názor mám značně ovlivněn právě dětskými zážitky. :)