Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-1kd-10.jpg 5 16061 1510

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. Dotisk r. 2002, 2005 a 2008. (ISBN 978-80-00-01161-5)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Arya26
10.10.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala paradoxně až v 15 letech. Zdá se mi že má věkovka teď zažívá velké boom okolo Harryho Pottera - to byl i jeden z důvodů proč jsem si ho taky přečetla. Jako malá jsem milovala ty filmy, chodila jsem asi tak do první třídy a Harry Potter byl pro mě chvílemi jako horor :D .
Kámen mudrců se mi skvěle četl, byla to jednoduchá knížka pro mladší čtenáře. Nevím jak ji mám hodnotit. Kdybych ji objevila před 2 lety, tak bych tím byla posedlá. Moc se mi to líbilo, roztomilý magický příběh, plný přátelství, odvahy a moudrosti. Nakonec se asi přikloním k čtyřem a půl hvězdičkám (zaokrouhleně 5).

Verrrunka
09.10.2016 4 z 5

Nechápu, jak jsem mohla zapomenout, že je to tak hrozně moc dobrý!
Četla jsem skoro jedním dechem, okouzlená, zpátky ve svém dětském světě...
Úplně jsem zapomněla, kolik věci se tam stihlo stát. S hodnocením ale zůstávám na 4 hvězdách, protože mi přece jen bylo trochu líto, že některé dějové linky nebyly víc rozvinuté, např. problém s dračím vejcem byl vyřešen hrozně moc rychle, radši bych trochu víc :)
Myslím, že prvním dílem nekončím :)

laepus
05.10.2016 5 z 5

Kouzelná pohádka na začátek. Nic velkolepého, nic trapně puberťáckého. Četl jsem ji kdysi na výšce v rámci seminární práce o kýči - a musel jsem pak přehodnotit svůj předsudkůplný názor - kniha není podbízivá, nic není přehnaného a laciného, má to svou hloubku i tragédii - opravdu idéalní četba pro mladé i staré čtenáře.

sgjoli
02.10.2016 5 z 5

Už ani nevím, kolikrát jsem Harryho Pottera četla, což ovšem nevadí tomu, abych si udělala další re-reading. Hrozně moc mě baví sledovat, jak moc se jednotlivé díly od sebe liší, jak se postupně vyvíjí, jak se mění atmosféra a všechno!
Kámen mudrců je ze všech těch dílů „nejmíň temný“ (čímž působí oproti ostatním nejpohádkověji, jestli to vůbec dává nějaký smysl) a jako úvod do světa Harryho Pottera se prostě povedl. Máte tam to nejzákladnější, co o tomto světě potřebujete vědět (další díly pak tuto „znalost potterovského světa“ logicky prohlubují a rozvíjejí), a myslím, že alespoň tento první díl by si měl přečíst každý – i ti, kdo tomuto žánru zas tolik neholdují. Přece je to jen fenomén současnosti a nějaké povědomí o světě Harryho Pottera by podle mého měl mít každý. (I když chápu, že se mnou někteří možná nebudou souhlasit?)
Nicméně – je jedno, že kniha je původně pro děti, tohle budu milovat do konce života a budu se k tomu pořád vracet. Celý ten kouzelnický svět je promyšlený do nejmenšího detailu, postavy výborně propracované, Rowlingová je navíc výborná vypravěčka, takže ponořit se do tohoto příběhu není nijak těžké. Jsem moc ráda, že zrovna Harry Potter se stal součástí mého dospívání, nedám na něj dopustit. Teď dost řečí, jdu si znovu přečíst další díl.

natkaf
28.09.2016 5 z 5

S knihou jsem měla ze začátku problémy kvůli pomalému rozjezdu. To byl také důvod, proč jsem ji sedmkrát odložila, protože mě rozjezd prostě nebavil. Nyní jsem se jím prolouskal a už se to skvěle rozjelo. Nejvíc se mi líbil fiktivní svět - pro mě byl velmi propracovaný a zajímavý (zůstal krásně pohádkovým). Nikdy jsem neviděla ani filmy (jo, jsem asi jediná :D) a proto tu pro mě. byla spousta nečekaných zvratů a překvapení v ději. S tím jde ruku v ruce atmosféra, která namě dýchala přímo výtečně. Ten krasný pocit nevědomosti. Také vývoj postav byl skvělý - hlavně Hermiona (bože jak ta mě první polovinu štvala :D). Na závěr nelze nic než jen doporučit.

Mandrejka
27.09.2016 5 z 5

Ta první je nejkouzelnější!
Doslova nejkouzelnější.
:-)

Moltri
26.09.2016 4 z 5

Lehká a čtivá. Příběh, který znám z fimu se mi rozšířil.
Dlouho mě od čtení odrazovala samotná obálka, která se podle mě moc nepovedla. Je to škoda.

Verča91
26.09.2016 5 z 5

Moc pěkné zpracování prvního dílu Harryho Pottera, jako první jsem viděla film a tato kniha se mě četla docela dobře, jelikož tam bylo více věcí než filmu.

Nachci9
24.09.2016

Všechny věci o tom, jak je Harry Potter skvělý určitě padly, já bych ráda dala palec nahoru pánům překladatelům. Nejraději čtu knihy v originálech, ale překlad Harry Pottera do češtiny je skutečně nesmírně povedený. V překladech se povedl zachovat britský přízvuk díla, což také staví Harryho Pottera nad ostatní knihy pro mládež. Výstřednost kouzelnického světa také se také s překladem nezměnila a překladatelé byli třeba i schopni skvěle odhadnout, která jména překládat a která ne. Jinak samozřejmě super příběhy :))

Insignitka
05.09.2016 4 z 5

Je to moc dobrá pohádka, která sice nepřináší nic nového, ale dobře hraje na struny dětské duše.

petra3242
03.09.2016 4 z 5

První příběh o Harry Potterovi a jeho přátelích. Kniha se čte skvěle.

Laputika_3
29.08.2016

Konečně jsem dospěla k názoru, že bych si tedy mohla přečíst asi nejoblíbenější fantasy knihu světa. S prvním dílem jsem asi otálela moc dlouho, být mi teď tak osm, skáču tři metry do vzduchu a mávám všem Potterem před očima. Za mě nadšení, sice už jsem viděla filmy, ale před čtyřmi lety a tak se mi pletou dohromady, takže je pro mě to, co přijde, ještě větší překvápko, protože čekám něco úplně jiného :D

Raven11
29.08.2016 5 z 5

K této knize a vlastně celé sérii se budu vždy ráda vracet. Když jsem se k ní dostala poprvé jako dítě, čekala jsem sovu s mým dopisem do Bradavic :D

Pazďa
28.08.2016 5 z 5

Jestli je nějaká knížka kterou můžu bez výčitek doporučit kdykoliv komukoliv je to právě Harry Potter a zejména jeho první díl který startuje jednu z nejlepších knižních ság všech dob. Čekání na "Prokleté dítě" jsem si rozhodl zkrátit "znovupřečtením" co nejvíc dílů stihnu a znovu musím říct že ať mám přečtené už kolikrát chci, s každým dalším čtením mě to nebaví o nic míň.

JosefW
26.08.2016 4 z 5

Povětšinu času lepší než film, avšak pro člověka, který má filmové zpracování víceméně dokonale zaryté v paměti jsou některé věci trochu matoucí. Nicméně, kniha mne i tak velmi bavila a líbila se mi.

Leenah
23.08.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem v dětství četla několikrát a teprve v dospělosti jsem si ji konečně koupila :) oddychové čtení, ke kterému se vždycky budu ráda vracet...

BarkaS
20.08.2016 5 z 5

Četl to snad každej a kdo tvrdí, že ne, četl to dvakrát. Nechápu, jak někdo, kdo mi je tak strašně nesympatickej jako JKR, mohl napsat tak zábavnou a milou pohádku, která baví i dospělý.

Apollka
12.08.2016 5 z 5

Harry Potter je sèrie knih, kterou se opravdu vyplatí přečíst dříve, než se podíváte na film. Harry je skromný, avšak neoblíbený chlapec. Když se doslechl, že by mohl být čaroděj, ani na okamžik nezspochyboval, že jde o omyl.

J. K. Rowling velmi poutavě píše. Patří mezi mé nejoblíbenější autory.

Sárče
10.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha plná dobrodružství

VilkoLy
03.08.2016 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě uchvátila a mé očekávání nezklamala. Přečtená jedním dechem-opravdu jsem se od ní nemohla odtrnout. A tím,že je to kniha pro děti jsem si připomněla, jak jsem jako dítě knihy hltala.