Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239443/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-XUU-239443.jpg 5 12603 707

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Peťulka3
24.10.2017 5 z 5

Paráda! Už po páté!

HPmagor
23.10.2017 5 z 5

Skvělá..... jako celá série :-)

YvLeZa
20.10.2017 4 z 5

Hodně dlouhá kniha, možná občasné pasáže by se daly zkrátit. Děj rozhodně skvělý, na konci opět vše do sebe zapadá. Fénixův řád mi zatím připadá jako nejvíc vtipný Harry Potter, když počítám od jedničky. Rozhodně doporučuji!

Anička.pa
17.10.2017 5 z 5

Co dodat, Harryho prostě zbožňuji :-) Další skvělý díl!

Nelasp
08.10.2017 5 z 5

Miluju Harryho s každým dílem víc a víc. Umbridgeovou bych valila kletbou cruciatus až by z ní zbylo jen pár růžových nitek. Harry utrpěl další ránu a já jsem si musela lízat rány z toho šoku taky pěkně dlouho. Čím dál temnější atmosféra knih mě absolutně fascinuje.

janno69
26.09.2017 5 z 5

Prostě dokonalé, dokonalé, dokonalé.....

pajii1
24.09.2017 5 z 5

Nemám, co dodat. Další báječný díl. ♥

Ayen
21.09.2017 5 z 5

No ... Jak se k tomu vyjádřit. Osobně jsem to nečekala, ale přečíst knihu mi trvalo pět měsíců. Musela jsem si dávat pauzy a v průběhu jsem četla jiné knížky. Možná to bylo tím, že jsem si dala Harry Potter maraton a už jsem se toho ,, přejedla". Ale zkrátka a jednoduše, po dočtení jsem zase měla pocit, že se kolem mě hýbe opravdová magie.
V příběhu, jako asi většina čtenářů, Dolores jsem chtěla vzít palicí po hlavě, Snapea jsem milovala (jop, je to moje nejoblíbenější postava), a dvojčata? Ty mám ještě radši, než předtím. Ale za to k Harrymu se můj postoj změnil. Začíná mi lézt trochu na nervy, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Spoiler!
Ochutnávka mých oblíbených scén s dvojčaty, protože těch se nikdy nemůžu nabažit.

Fred s Georgem přední obálku Jinotaje začarovali zvětšovacím kouzlem (...), takže Harryho obrovitá hlava (...) čas od času dunivým hlasem pronesla něco jako MINISTERŠTÍ JSOU MAGOŘI nebo UDAV SE HNOJEM, UMBRIDGEOVÁ!

(...), zjistil, že se hned za nimi schovávají Fred s Georgem, poslouchají zuřivé hulákání Umbridgeové a Filche a zalykají se potlačovaným smíchem.
(...)
,,Doufám jen, že teď na ně zkusí odstraňovací kouzlo ... Po každém takovém kouzlu se totiž naše ohnivé legrácky desetkrát rozmnoží."

,,Už se asi neuvidíme," oslovil Fred profesorku Umbridgeovou (...).
,,Jo, ani nám snad nemusíte psát," přidal se George (...).

A má nejoblíbenější:
,,Jo, Montague to na nás o přestávce taky zkoušel," oznámil George.
,,Jak to myslíš, zkoušel?" chtěl vědět Ron.
,,Nějak to nestih doříct," vysvětloval Fred, ,,nacpali jsme ho totiž hlavou napřed do té rozplývavé skříně, co stojí v prvním patře.""
(...)
,,Z toho, ale budete mít hrozný průšvih!"
,,Nebudem, dokud se Montague znovu neobjeví, a to může trvat celé týdny, nevím totiž, kam jsme ho poslali," (...)
(J.K.Rowling)

Leniik33
19.09.2017 5 z 5

K těmto knížkám není potřeba nějakých rozvleklých komentářů. Díky těmto knížkám jsem jako malá začala číst. Takže jedno velké díky paní Rowlingové za její fantastický, kouzelný svět :) Bylo to úžasné dětství :)

Aki12
17.09.2017 5 z 5

Pátý ročník je kouzelně napsaný, přesto s jistou temnou atmosférou, která tam opravdu sedne! Zlom nastává, kdy se do popředí dostane Umbridgová, protože ta ženská je naprosto příšerná a její postava (včetně talířů s hrajícími si koťátky) mě strašně bavila. Smrt jisté postavy mě v tomhle díle nezasáhla tak, jak jsem čekal! Nicméně akčnost závěrečných dvou set stran a následná závěrečná bitva, která byla naprosto luxusní!! Mě navnadila do čtení dalšího dílu.
Na závěr chci dodat, že z Harryho se stává protivný spratek, který čeká, že se svět točí pro něj. Kvůli tomu su zaslouží profesor Phineas Nigelus zlatého bludišťáka za nejoriginálnější hlášku:

,,Víš, přesně kvůli tomuhle jsem nenáviděl být učitelem. Mladí lidé jsou tak nechutným způsobem přesvědčení, že mají absolutně ve všem pravdu. Nedošlo ti, ty ubohý nafoukaný hejsku, že ředitel Bradavic může mít zatraceně dobrý důvod proč ti nesděluje každičký detail svého plánu? Nevšimnul sis ještě — zatímco jsi měl spoustu práce s tím svým špatně se mnou zacházejí — že poslouchání Brumbálových příkazů ti ještě nikdy neublížilo? Ne. Ne, stejně jako všichni mladí jsi si jistý, že jenom ty cítíš
a myslíš, že jenom ty poznáš nebezpečí, že jenom ty jsi dostatečně chytrý na to, abys mohl poznat, co Temný Pán plánuje..
„Teď, když mě omluvíš, mám na práci lepší věci než poslouchat puberťácké utrpení...přeji hezký den.“

jani.ruzicko
14.09.2017 5 z 5

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Niu
13.09.2017 5 z 5

Celou sérii mám přečtenou 7x v češtině (za několik let) :o) a teď čtu tento díl anglicky a stejně se od toho neumím odtrhnout :o)

Lodja
08.09.2017 5 z 5

Už asi začínám senilnět. Fénixův řád jsem četla tak asi desetkrát (a pro jednou fakt nekecám) a zatímco poprvé to bylo jo, dobrý, teď už prožívám každou větu a Tichošlápkovu smrt celou probrečím a protrucuju. Harry Potter prostě není jen tak ledajaká knížka. Ona je to Knížka a snad každý, prostě každý si v ní musí nutně něco najít. Ať jsou to testrálové, Obrtlá ulice, Pobertův plánek nebo vztah Harryho k Cho, Harryho Pottera bych vnutila povinně prostě všem!

Někdošťastný
04.09.2017 5 z 5

Díl plný emocí. Umbridgeovou nenáviděl pouze Harry, ale i já jako čtenář. Ze smrti kmotra jsem byla také otřesena. Zkrátka se dá říct, že tuto knihu nejenže čtete, ale i prožíváte. Rozhodně se řadí mezi mé nejoblíbenější ♥.

MOu598
31.08.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Hrdinové vyrostli, jejich svět potemněl.
Pěkné.

SaraL
23.08.2017 5 z 5

Moje srdcovka!

Petra_V
21.08.2017 5 z 5

Kniha opět skvělá. Jen teda nesouhlasím s názorem většiny, že je to jejich nejoblíběnější kniha z celé série. I přes to, že se toho v knize opět odehrává mnohonásobně více než ve filmu mi děj přišel u předcházející knihy napínavější.
!!Spoiler!! Gratulace Ronovi a Hermioně k získání prefektského odznaku :-)

Zozol.ka
04.08.2017 4 z 5

Miluju sérii HP. Film 'Fénixův řád' je můj 2 nejoblíbenější ze série, ale kniha se mi líbila méně. Začátek je hodně podrobně rozepsaný a konec mi příjde že má rychlý spád.

postrach
04.08.2017 5 z 5

Film jsem viděla snad 30 a knihu četla aspoň 5.Souhlasím s tím,že se tento díl povedl.skvěle napsaná kniha.Harry a jeho přátelé,už dospívají a dobrodružství si nenechají utéct.Zvlášt vánoční prázdniny a souboj na ministerstvu kuzel,jsou skvěle sfilmované a napsaná.Závěr plný napětí a emocí.Plný počet hvězdiček.Super!

Tooomik
01.08.2017 5 z 5

Pátý díl s sebou opět přináší mnoho nového a napětí stoupá. Autorka nám poskytla skvělou novou učitelku OPČM a tak nám dopřála si trošku zanenávidět. Díl je navíc protkán politikou, která boj proti Voldemortovi znesnadňuje popíráním jeho existence, což je dle mého názoru další plus, neboť se nám svět kouzel trošku rozšířil. Už nejde jen o Bradavice, do hry se vmísilo i samotné Ministerstvo kouzel.

Krom toho se dozvíme spoustu nového. Harryho postava si velmi výrazně prošla za posledních pět dílů jistým vývojem, je v pubertě a sám se občas dokáže chovat jako pitomec. Jeho křehkou psychikou tak velmi snadno lomcuje nejen bezcitná a mocichtivá Dolores Umbridgeová, ale také Harryho oblíbený Brumbál a nejbližší přátelé. Do toho se ještě plete první láska a minulost Harryho rodiny, protože se ukazuje, že jeho otec nebyl tak bezchybný člověk, jak si doposud myslel a že na Snapeových jedovatých slovech vždy byl kousek pravdy. Vše nakonec završí Belatrix Lestrangeová, která Harrymu před prázdninami způsobí velikou bolest.

Pátý díl Harryho Pottera je zatím tím nejlepším, který jsem četl. Nevadí mi, že než se Harry dostane do Bradavic, musíme se prokousat téměř jedenácti kapitolami. Rozhodně mi nepřekáželo ani Harryho vzteklé jednání. Choval se tak, jako mnozí čtrnáctiletí. A necelých 800 stran bylo to poslední, co bych mohl považovat za nedostatek... nebo spíš přebytek. Zpočátku jsem se bál, že to bude plýtvání stranami, ale po přečtení jsem byl rád, že jsem se mýlil. Každá drobná informace se později ukázala jako nesmírně důležitá a ani chvíli jsem se během čtení nenudil. Koho by napadlo, že zdánlivě zbytečná zmínka o květině na okně se promění v článek v Denním věštci, který píše o vraždě?

Knihu tedy hodnotím peti hvězdami a těším se na šestý díl, od něhož čekám ještě víc temné atmosféry.