Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11469/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-1qg-11469.jpg 4 1869 184

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

barleyfox
07.03.2015 5 z 5

Krásná knížka, hrozně hezky vymyšleno a napsáno. Nemohla jsem se od toho odtrhnout a po přečtení následovala touha běhat s koštětem po zahradě. :D Doporučuji všem fanouškům HP, rozhodně nezklame!

peta3097
19.02.2015 5 z 5

Pro fanouška HP jako jsem já nezbytná příručka!

roxie
19.02.2015 4 z 5

Nejlepší učebnice, kterou jsem kdy četla. Škoda jen, že se Famfrpál v našich podmínkách nedá hrát.

koMaty
22.01.2015 4 z 5

čtivé, zábavné, pro fandy HP nezbytné.. :-) jen popis famfrpálových družstev mě trochu nudil.. na samotného HP to ale nemá.. :-)

SmallLucia
12.12.2014 4 z 5

Skvělé doplnění pro fanoušky Harryho Pottera. Těm knížku doporučuji, i když je místy trochu zdlouhavá (u popisování jednotlivých famfrpálových družstev). Ale ti, kdo Harryho Pottera nečetli a nemají k němu nějaký vztah knížku nedoporučuji, protože by z ní takřka nic neměli.

vlkove
09.11.2014 5 z 5

Opět úžasné doplnění série o čaroději známém celému světu. Knihu doporučuji, samozřejmě dávám 5 hvězd.

Babouš
05.10.2014 4 z 5

Výborně jsem se u toho bavil! Rowlingová má pravidla, historii i současnost nejoblíbenějšího kouzelnického sportu natolik promyšlenou, že jsem ochoten uvěřit v jeho existenci. Výhradu mám jenom k délce (respektive tedy ke krátkosti). Harry tu knihu četl celé vánoční prázdniny, já ji slupl za jedno odpoledne...

TheMajkee
04.08.2014 4 z 5

Stejně jako Bajky a Fantastická zvířata, je i doplňková knížka o Famfrpálu něco, co nemůže chybět v knihovně skalního fandy HP. Je skvělé, jak vším tímhle dodáva Rowlingová svému světu plastičnost, až je nesmírná škoda, že nás už žádné příběhy nečekají, protože si myslím, že celá idea je naprosto skvělá. Rowlingová to má promyšlené, nejedná se o nic prvoplánového, na čem by chtěla rejžovat prachy.

Edona
24.07.2014 2 z 5

Famfrpál v průběhu věků je kniha, která nesmí chybět v žádné kouzelnické knihovničce. (I když mě osobně zrovna moc nenadchla.)

kacimilek
16.07.2014 4 z 5

Další z doplňkových knih k Harry Potterovi. A ani ona nezaostává za Bajkami nebo Fantastickými zvířaty.

matesatan
14.05.2014 5 z 5

je zajímavý řečist si něco o famfrpálu je to zajímavá hra ale příde mi divný že muže trvat bud chvilu nebo nekolik dní i dýl ale jinak dobrej nápad

wikiniki
19.04.2014 5 z 5

Krásně napsaná příručka k Harrymu Potterovi.

NarutoFan
22.12.2013

Dobrá zpráva je, že teď vyšlo 2. vázané vydání. :)

HiNataLi
16.10.2013 5 z 5

Rozhodně techničtější knížka než "Fantastická zvířata a kde je najít", ale o nic méně zajímavá.
Český překlad jsem nečetla, ale co z angličtiny mohu soudit, tak nám knížka poskytuje mnoho informací, které nám mohly o tomto netradičním sportu vrtat hlavou. Vás snad nikdy nezajímalo jak můžou všichni vypadat tak v klidu, když lítají i několik hodin na poměrně nepohodlně vypadajícím koštěti? :D

Nefi
04.09.2013 2 z 5

Vím, že jsem to četla v mládí, když jsem hltala Harryho Pottera. Jako zpříjemnění a rozšíření povědomí o čarodějnickém světě dobrý, ale to je asi tak vše.

Market = )
03.09.2013 4 z 5

Léta už jsem to nečetla, ale moc se mi to líbilo, zejména jak jeden z týmů změnil své bojové heslo ze "Zvítězíme!" na "Držme si všichni palce a doufejme, že to dobře dopadne." :-). Ale má cenu to číst skutečně jen když zrovna čtete i Harryho.

cepice
22.07.2013 2 z 5

Nezáživná kniha, musel jsem se nutit, abych ji vůbec dočetl.

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Všechny ty doplňkové knihy okolo Harry Potter universa mají smysl hlavně ve vztahu k celku; samostatně fungovat nedokážou. Pro čtenáře znalé světa HP je však FPV úžasně zábavnou nástavbou základní heptalogie.

jeanny arya
12.04.2013 5 z 5

Kniha je skvělá, ale to dokáží ocenit jen fanoušci, kteří se o Harryho Pottera opravdu zajímají. Pro ostatní nevyhraněné čtenáře nemá moc smysl.

mautina7
01.03.2013 1 z 5

Knížku jsem dostala k Vánocům za potterovské éry. Líbí se mi její grafická stránka, ale to je tak vše, číst mě nebavila...