Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515127/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-hgI-515127.jpg 5 13309 13309

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

Ač mnoho lidí poukazuje na to jaká je "náhoda" že právě ten jediný vězeň z Azkabanu, který byl schopen uprchnout je Harryho kmotr, mě to přijde poměrně chytré. A koneckonců... Vždyť i podle názvu se dá poznat, že půjde o někoho významného. :p

Gwendolyn
15.10.2013 5 z 5

NEJLEPŠÍ DÍL

dark.ma93
04.10.2013

I já jsem si prošla Potterovskou mánií. Je to klasika, co ovlivnila světovou lit.

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

vrba mlátička, chroptící chýše a nafouknutá tetička...některé okamžiky humorné, některé smutné, jindy zdánlivě katastrofální. Od třetího dílu přestává být Harry Potter knížka pro děti a s filmem je to zrovna tak. Jsem okouzlená...

kuceju
29.09.2013 5 z 5

Nejlepší ze všech sedmi.

Leusee
27.09.2013 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl.

Gadamf
22.09.2013 5 z 5

Táto a potom päťka. Pre mňa najlepšie.

Aja12
18.09.2013 5 z 5

Paráda, četla jsem znovu po 5 letech a snad ještě s větším zaujetím než poprvé:-)

J.D
21.08.2013 5 z 5

Při čtení této knížky, jsem se poprvé bál. Bylo mi tehdy asi 10-12 let. Po letech, už to není taková pecka jako tenkrát, ale potěší mě pokaždé. Nejlepší kniha ze série a jedna z mých TOP 10. Už kvůli té nostalgii, ze strachu při prvním čtení :)
P.S. Dnes už nevím, proč jsem se tenkrát bál. Asi kvůli silné atmosféře, ta ostatně z ní syčí dodnes.
Doporučuji

RysOstrovid
19.08.2013 5 z 5

Výborná kniha, doporučuji

lenickahrus
14.08.2013 5 z 5

asi můj nejoblíbenější díl z celé série

LEGACY
11.08.2013 5 z 5

Tak a mám za sebou třetí rok v Bradavicích a musím dát za pravdu všem těm, kteří považují třetí díl Harryho Pottera k tomu nejlepšímu, co nám paní Rowlingová kdy odevzdala za pulty knihkupectví. Třetí díl se celou dobu čte v duchu ''darkness coming'' (mozkomorové, pár zvěromágů) a vytvoří jakousi pomyslnou hranici mezi dětskou knihou a knihou pro každého. Já osobně jsem si četbu a jednotlivé pasáže (hlavně ty s Pobertovým plánkem) doslova užíval. Hodně se mi líbilo jak si J.K.R. hrála s časem, což už vlastně ukázala v předchozích dílech, míchala dohromady minulost, přítomnost i budoucnost a výsledek? Naprosto epické dílo se skvělými a nečekanýmy zvraty, zakončenými skvělým koncem. Za zmínku stojí také ilustrace, které jsou překrásné - jak vlastně celý tento díl.

Yorika
09.08.2013 3 z 5

Celkem dobré...ale mě hrozně nebaví ty začátky knih odehrávající se u Dursleyových.Je to takové suché, těžkopádné.Naštěstí, když se pak děj přesune do Bradavic je to mnohem lepší.Přesto se mi tento díl líbil asi nejméně z celé série.

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Můj asi nejmíň oblíbený díl, co se příběhu týče, ale stejně ho mám ráda. Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

“I solemnly swear that I am up to no good.” První díl, který byl o něco odlišnější od ostatních, protože tady vyjímečně nešlo o Lorda Voldemorta, nýbrž o vězně z Azkabanu. V podstatě jediná knížka, kde vysvětlení na konci podává někdo jiný než Brumbál, za což má u mě tahle knížka opravdu plus.

benda02
06.08.2013 5 z 5

Každou další knihou napětí stoupá, stejně tak i počet stran a bezesné noci strávené s knihou.

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

Ve skrytu duše je "trojka" můj favorit. Možná proto, že se tu neobjevil Voldemort "osobně". Ten díl je prostě jiný. Začátek úchvatný, ten autobus, potom zjištění, že uprchlý Sirius Black, "vrah" Lily a Jamese, je Harryho kmotr, Pobertův plánek - u nějž mě fascinovalo, že se setkáváme s legendární čtveřicí, která mne velice oslovila, máme tady "novinku" v podobě Mozkomorů, Remuse Lupina a Klofana.
U Vězně z Azkabanu jsem si opravdu chrochtala blahem, Sirius je má velice velice oblíbená postava, ovšem jak už tu psal někdo níže - čekala jsem, že ve filmu bude vypadat jinak, takže to bylo trošku zklamání. Postupem času uznávám, že "šílence" hrál Gary úžasně (hlavně ta scéna, jak chtěl s Lupinem zabít Petera).
Nesmím zapomenout na úchvatný konec. To, jak se Harry s Hermionou vrátili v čase, fantastické. Myslím, že lepší ukončení to mít nemohlo. Byla jsem unešená. Hrozně jsem si tehdy přála, aby Petera chytili, ale nakonec to, že utekl, bylo klíčové pro další díly.

sisipv
01.08.2013 5 z 5

Jo tenhle Harry mě vážně bavil. Jen představa, jak má vypadat Sirius mi trochu pokazil film. I když přiznávám, že Gary Oldman se na démonického hrdinu s příjmením Black hodil.

Mako123123
01.08.2013 5 z 5

Najlepšia časť... síce som to už písal u 4-ky /čaša/ ale toto sa týka deja. Dejovo najlepšie a posledná časť kde ešte všetko dopadne dobre.. :)

Marčullkas
22.07.2013 5 z 5

Obdivuji Rowlingovou pro její nápady, představivost, nápaditost a fantazii. Bohužel mě BOOM Harryho Pottera nezasáhl. Fantasy romány tohohle stylu mě moc nebaví, ale knihu jsem zdárně dočetla jako dítě.