Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501765/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-Ika-501765.jpg 5 13965 13965

Harry Potter série

Může za to spiknutí, Harry Pottere. Spiknutí, při kterém se ve Škole čar a kouzel v Bradavicích mají letos stát ty nejhroznější věci. Harry si za uplynulé léto prožil ty nejhorší narozeniny v životě, dostal několik zlověstných varování od domácího skřítka Dobbyho a od Dursleyových ho nakonec musel zachránit Ron Weasley v kouzelném létajícím autě. Na chodbách bradavické školy pak Harry slyší podivný šepot – a útoky na sebe nenechají dlouho čekat. Několik studentů zdánlivě zkamení a Dobbyho předpovědi se začínají vyplňovat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

MarieAnnaSarah
16.02.2014 3 z 5

Harry Potter se po zrovna ne příjemných a bezproblémových letních prázdninách vrací do Bradavické školy čar a kouzel. Tentokrát ho tam nečekají pouze přátelé a učení, ale něco mnohem temnějšího, s čímž se bude muset vypořádat, protože všichni studenti školy budou tento rok ve smrtelném ohrožení. Tajemná komnata byla totiž znovu otevřena...

Pryč je pohádkový příběh prvního dílu, tentokrát J. K. Rowling již přitlačila na pilu. Ačkoliv oproti následujícím dílům se přeci jenom snažila pohádkového stylu ještě trochu držet. Občas až zuby nehty a tak téměř horrorové okamžiky střídala pohádková vyústění. Díky těmto výkyvům bohužel kniha působila občas až schizofrenickým dojmem, jako by se autorka nemohla rozhodnout, co vlastně chce. Ačkoliv ji chápu, protože přeci jenom vyrukovat se vším zlem hned ve druhém díle by bylo na opováženou, tudíž se to z tohoto důvodu snažila vždy trochu přibrzdit. Stejně jako zbytek série je kniha úžasně propracovaná a svižná, veselé momenty střídají chvíle, kdy napětím čtenář ani nedýchá. Opět je celý příběh podtržen dokonalým vykreslením charakterů jednotlivých postav, tentokrát však i okořeněným odkrýváním minulostí některých z nich.

Za mne tentokrát 3*, na čtyři to bohužel úplně není. Přeci jenom je z tohoto příběhu trochu znát, že je to předehra před mnohem lepšími díly.

reccal
13.02.2014 4 z 5

Joanne nám maličko přitvrdila, Harry už není jen jedenáctiletý zobák,ale plnohodnotný student kouzelnické školy. V tomto díle jednoznačně nejlepší setkání s kolonií pavouků a setkání se samotným Voldemortem zamlada. Jednu výtku bych ovšem měla - bazilišek, ačkoli se nacházíme v kouzelnickém světě, kde je všechno možné, rozhodně není had, i když mezi plazy patří. Když si k tomu přidám poměrně neefektivní závěrečnou bitvu, tento druhý díl pro mě ztrácí dech.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Co dodat, stejně jako jednička mě chytla i dvojka. Je to prostě Harry Potter, a proto jsem knížku četla několikrát.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Knihu mám ráda, dobře se čte. Celou sérii mám hrozně ráda:33

Kmotr99
04.02.2014 4 z 5

Začíná se to opakovat...Dursleyovi, příjezd, učení, boj se zlem, odjezd. Ano, je to fajn napsané, čtivé, ale zase taková bomba to není.

Cacolinka
02.02.2014 4 z 5

Tajemná komnata...konečně se dozvídáme něco o nejmocnějším černokněžníkovi všech časů. Ten-jehož-jméno-nesmíne-vyslovit, Ty-víš-kdo, Pán zla...je trochu smutným příkladem toho, když se mladému člověku nedostane rodičovské lásky a vyrůstá v sirotčinci, kde si připadá jako vyděděnec. (Tím nechci říct, že se z každého člověka ze sirotčince stane vyvrhel společnosti...prostě jen to, že to na někoho, kdo si připadá příliš odstrčeně, může působit jako katalyzátor jeho touhy po pomstě.)

wikiniki
30.01.2014 5 z 5

Další úžasný Bradavický příběh. Opět jsem se od něj nemohla odrthnout.

Majdule
16.12.2013 5 z 5

Tenhle díl ještě zachovává atributy kouzelného snu, byť autorka pomalinku a polehounku začíná odhalovat i temnou stranu světa magie. Zlo se prosadí zneužitím nevinné dívky, Harry se až překvapivě snadno stává v očích veřejného mínění vyvrhelem, Zmijozelu projde lecjaká lumpárna. Autorka také mnohem více prokresluje jednotlivé charaktery a Ron, Hermiona i samotný Harry ožívají, pochybují i chybují a jsou stále zajímavějšími. Nicméně je tenhle posun jemný a nenásilný. I druhý díl tak zatím zůstává pohádkou, která nenápadně odkazuje k tomu, co přijde.

peterkovasona
03.12.2013 5 z 5

Velice dobré :)

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Prostě Harry. Dokonalost sama. Skvělý příběh, který mě jsem zhltla stejně jako Kámen.

brabofka
04.11.2013 5 z 5

Tento díl jsem přečetla snad ještě rychleji než první. Opět děj nezklamal. Strhující, fascinující, čtivý! Je fakt, že začíná stejně jako první, u strýce a tety, pak je napínavý odjezd do školy, kde opět ve druhé polovině školního roku dojde k rozhodujícímu finále. Je to trochu předpokládané, ale proč ne. :-) Dětem, a jejich nespoutané fantazii jen doporučuji!

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Tajemnou komnatu jakožto všechny díly jsem zhltla jak nic. Prostě paráda :-)

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

Další knížka v sérii Harry Potter, další požitek. Je úžasné kolik si tato série našla fanoušků a jsem hrdá na to, že jsem jedním z nich. :) ♥

Aneneta
12.10.2013 4 z 5

Přestože je to knížka spíše pro děti a já se jí plně věnovala až v devatenácti letech, rozhodně nezklamala. Autorka vytvořila úžasnou a věruhodnou iluzi světa magie. Kniha je napsaná velmi čtivě a pokaždé jsem se těšila, až přijdu ze školy a odpočinu si u další kapitoly audioknihy. Audioknihu v anglickém originále rozhodně doporučuji, protože je namluvena hezky.

dark.ma93
04.10.2013

I já jsem si prošla Potterovskou mánií. Je to klasika, co ovlivnila světovou lit.

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

rozhodně lepší než první díl, už jsme se všichni rozkoukali, je potřeba zvýšit tempo...

anetka11
16.09.2013 5 z 5

Podle meho jeste lepsi nez jednicka!! Na harryho proste nic nema..

Aja12
16.09.2013 5 z 5

Opět podruhé přečtená knížka a znovu mě chytila od začátku do konce..

kuba00
14.09.2013 4 z 5

Knížka Harry Potter a Tajemná komnata se mi moc líbila, i když jsem ji četl už před časem, udělala na mě velký dojem a nemůžu na tenhle díl pořád zapomenout. Knížka se mi možná líbila víc než film, protože příběh jde do větších detailů a jednotlivé scény jsou dopodrobna vylíčené. Harry a jeho přátelé - Hermiona a Ron překonávají opět různé překážky a bojují se samotným zlem. V tom jim pomáhá ředitel Bradavic Albus Brumbál i další pomocníci. Objevuje se zde i nová postava skřítek Dobby, který je hodný, ale na příkaz Malfoje musí i Harrymu škodit.
Joanne Rowlingová je spisovatelka, která umí příběh napsat tak, že baví děti (možná i dospělé), dobře se čte, protože děj je napínavý a dobrodružný, někdy i strašidelný a každý chce vědět, co bude dál a jak všechno dopadne. Baví nás také proto, že se v Bradavicích čaruje, a to by chtělo určitě každé dítě umět.
Tento díl bych doporučil všem čtenářům.

MonisPop
13.09.2013 5 z 5

Miluju Bradavice. Miluju Harryho Pottera. Je mi jedno, jestli je to knížka nebo film, protože obojí má něco do sebe. Teď čtu celou sérii hezky za sebou a už se těším na další díl. Nemůžu se dočkat, až se dozvím o věcech, které ve filmu nebyly.