Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2135 496

Harry Hole série

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kniv , 2019

careras.c
13.10.2019 5 z 5

přečteno za 7h, klasika Nesbø, pořád návyková....

Nora_Viky
12.10.2019 3 z 5

HH měl skončit Policií. Začíná z toho být takový norský Tak jde čas. Zklamání, bohužel, tři hvězdy, že je to Harry.

LadinSt
12.10.2019 3 z 5

Vcelku rutinní nesbovka. Upřímně řečeno asi moje poslední. Tento žánr už mi začíná připadat trochu vyčpělý

V28
12.10.2019 5 z 5

Přečteno za dva dny. Za chůze, v práci, v tramvaji....prostě opět hodně čtivá A perfektně napsaná záležitost, kde stránky běží jak o život. Určitě jedna z nejlepších ze série HH.

hs777
12.10.2019 5 z 5

Tady není co dodat, prostě a jednoduše perfektní, Nůž převálcoval i doteď pro mne nejlepšího Sněhuláka.

paisr
09.10.2019 5 z 5

Jedním slovem brilantní. Měl jsem trochu obavy, jestli to už nebude nastavovaná kaše, ale opak je pravdou. Nesbo vynikající, jen tak dál. Doufám totiž, že tím to nekončí. A závěr knihy by tomu i mohl nasvědčovat....

Didi15
08.10.2019 5 z 5

Tak tady se jinak nedá než za pět:) Dlouho jsem přemýšlela , zda si ji nekoupím ve slovenštině, protože tam byla dříve, ale nakonec jsem to vydržela . Co k tomu dodat? Asi jen to ,co už vím dávno, knihy s HH jsou jednička a že se těším na štastnou třinácku ?:)

Peta0405
08.10.2019 5 z 5

Přečetla jsem za 4 dny, nemohla jsem se odtrhnout, jako skoro pokaždé od HH. Za mě super a nečekané. Otevřený konec rozhodně nahrává dalšímu pokračování, tak doufejme, že přijde a jsem zvědavá, co na kostce padlo...

lavazza
19.09.2019 1 z 5

Velke sklamanie, akoze necakala som, ze nazvem niektory diel s HH odpadom. Pribeh mizerny, vyuzlenie este horsie a prosim vas, kde nastala ta osobna Harryho pomsta??? Akoze really?? Vedlajsi pribeh s Valentinom bol zaujimavejsi ako "hlavna vrazda" a ta jeho trapna pomsta, ktora ani nenastala

slečna.k
16.09.2019 5 z 5

Tak tohle byl zase jednou starý dobrý Harry Hole. Skvělá zápletka, spousta slepých uliček, a i když jsem tak už od poloviny tušila k jakému konci to spěje, stejně jsem byla nadšená z každé stránky. Kromě toho, že vás kniha chytí a nepustí, je také výtečně napsaná a to je pro mě kombinace pro plný počet hvězd.

Lamanai
09.09.2019 5 z 5

Přestože Žízeň byla spíš zklamáním, Nůž je... V jednom rozhovoru pro The Guardian řekl Jø Nesbø, že psaní knížek pro děti je radostné a lehké, jako hrát s jeho kapelou, zatímco psaní literatury pro dospělé je pracné a je to, jako psát pro a řídit symfonický orchestr. Tak tahle symfonie za tu lopotu stála! Tu si rozhodně poslechněte!
Nůž není jen mělká kriminálka o vraždě vyšetřované charismatickým alkoholikem. Je o lásce přecházející v nenávist, o nenávisti přecházející v lásku, o balancování na tom zrádně tenkém hřebenu mezi tím. O tom, jak blízko je surová válka územím, které fungují v relativním míru a z jeho bezpečí a pohodlí zasahují do těch rozdrážděných míst, jako když se zdravé tělo potřebuje podrbat na zadku. O lidech, kteří tam odjedou a vrací se tolik jiní. A taky o traumatech, která procházejí ti, kdo žijí v mírové oblasti. O bolesti. Nechybí ani pár nezbytných vědomostních trivia třešniček :-) Pro mě jednoznačně NEJLEPŠÍ KNIHA OD NESBØHO.

stehlicek
29.07.2019 5 z 5

Na nového Harryho jsem se tak strašně těšila, že jsem si ho koupila v angličtině. A nelituju. To byla jízda! Nesbo by měl učit spisovatele, jak psát detektivky. Moře podezřelých, moře motivů, moře zvratů, zdánlivě nesouvisející dějové linie, které do sebe nakonec zapadnou jako puzzle. Je pravda, že Harryho život je tentokrát hodně rozcupován, ale pořád existují směry, kterými by se dalo jít dál. Ostatně Nesbo to sám v závěru naznačuje :-) Šest hvězdiček z pěti a už se těším na další díl.

DavidN.
25.07.2019 5 z 5

Série s Harry Holem a celkově styl psaní Joa Nesboho mi opravdu sedlo. Je pravda, že některé situace jsou krapet přehnané, ale to zkrátka ke knihám patří. Na Nůž jsem se opravdu těšil – dokonce jsem si koupil slovenské vydání, protože česká verze má vyjít až letos v říjnu a určitě nelituji. I když jde už o 12. díl s Harrym, tak Nesbo pořád drží laťku vysoko - propracovaný děj, nečekané zvraty, překvapivý vrah a otevřený konec – co víc si přát? :-)

happy-smile
16.07.2019 4 z 5

Dobře se mi to četlo stejně jako ostatní nesbovky. Předchozí díl se mi ale líbil trochu víc. Podle příběhu, který nám autor předkládá, to ale vypadá, že se příběhů o Harrym asi bude chtít brzo zbavit. Tak nějak v tomto díle totiž přicházíme o několik důležitých postav, a tak už nic nemůže být jako dřív. No jsem zvědavá, jestli bude nějaké další pokračování, a jestli mu brzo nedojde dech. Zatím ale dobré, tak neváhejte.

Gracian1964
01.07.2019 5 z 5

Napriek tomu, že som si zaumienil skoncovať so "severskou krimi", Harrymu som neodolal a musím priznať, neľutujem. Napínavý, dramatický, tragický, dobre napísaný príbeh, s prekvapivým páchateľom. Dobre to vyšpekuloval tento Nesbo. Napriek tomu, že kniha sa javí ako hrubá, možno aj je, mal som ju za tri dni, hm.... Otvorený koniec dáva tušiť možnosti pokračovania. Ak sa tak stane, obávam sa, že sa opäť nechám zmátoriť k nákupu. Človek je nepoučiteľný.

PML
24.06.2019 5 z 5

Dokonalá kniha, najlepšia z celej série...

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960