Netopierí muž

Netopierí muž https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221797/bmid_netopieri-muz-NwM-221797.jpg 4 5758 5758

Harry Hole série

Prvý prípad s detektívom Harrym Holem sa odohráva v Austrálii. Inšpektora vyslali na opačný koniec sveta, aby sekundoval miestnemu policajnému zboru pri objasnení vraždy nórskeho dievčaťa. Okrem toho sa má zbaviť problémov s alkoholom a dostať sa z psychických ťažkostí. Pri autonehode totiž jeho vinou zomrel kolega. Harry Hole však nevie sekundovať. Preberá iniciatívu, len čo zistí, že nejde o jedinú vraždu, ale že má dočinenia s masovým vrahom. Postupne preniká do prostredia drogových dílerov, prostitútok, cirkusantov a boxerov. Čas sa kráti a netopier – symbol smrti aborigénov – rozprestiera krídla nad ďalšími obeťami.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Flaggermusmannen , 1997

deynna
29.08.2012 2 z 5

Jméno Jo Nesbø mě nalákalo, ale kniha samotná mě spíš zklamala. Možná je to tím, že obvykle krimi moc nečtu, ale zdálo se mi, že knize chybí opravdové napětí. Také prostředí barů, drog, homosexuální scény a kabaretu pro mě osobně není moc atraktivní. Příběh je nicméně hezky zamotaný, líbily se mi také příběhy a legendy, které se knihou vinou a metaforicky další vývoj. taky oceňuji, že kniha nekončí nasládlým happy endem; naopak drsnost konce Birgitt mě dost překvapila.

honzaircing
30.06.2012 3 z 5

že by mě tato kniha zrovna nadchla, to se říct nedá. Čekal jsem od jména Nesbø něco víc, ale dám tomu čas a zkusím pokračování. Třeba mě to zaujme a dám si některé věci do souvslosti.

Vec1980
03.05.2012 4 z 5

Zajímavá kniha. Psané docela čtivě. Jako čtenáře mne překvapilo více vrcholů děje, které se nedají příliš předpokládat. Autor velmi dobře ví jak si pohrát s čtenářem a finální řešení děje je popsáno úplně stejně ve smyslu stoupajících schodů. Naštěstí na ně navazují další v následné knize.

manja
15.04.2012 3 z 5

celkový dojem z knihy kazí hrubky docela těžkého kalibru. nejsem učitelka češtiny, ale tohle bylo vážně moc zlý.

bookcase
02.02.2012 5 z 5

Hary Hole....opět nezklamal.

Vecko99
18.01.2012 4 z 5

První kniha o svérázném detektivovi, který si vše dělá dle svého a skoro nikoho nerespektuje, ale díky svým metodám má úspěch. Tento příběh se odehrává v Austrálii, kam je Hole poslán jako vyslanec norské policie. Jo Nesbø má originální způsob vyprávění, kterým vás donutí přečíst knihu skoro jedním dechem.

s-reader
20.10.2011 4 z 5

Velmi elegantně napsaný detektivní román s nekomplikovanou zápletkou. První kniha s detektivem Harry Holem, důležitá, ale ne nezbytná pro pochopení Harryho pohnutek v dalších dílech. Zajímavosti o Austálii, které se Harrty dovídá a s ním i čtenář, jsou do knihy vloženy méně obratně, než informace, které Nesbø prezentuje ve svých dalšíchj knihách. Místy je jich moc, začnou nudit a působí nepřirozeně.