Černý led

Černý led https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51503/cerny-led-51503.jpg 4 354 70

Již podruhé se český čtenář setkává se svérázným detektivem Harrym Boschem, který se představil v románu Černá ozvěna. V pochybném motelu je nalezena mrtvola Harryho kolegy. Z dopisu na rozloučenou všichni usuzují, že spáchal sebevraždu, ale Harry ví, že nesmí dát na samotná fakta bez jasných souvislostí. Tuší totiž, že na kolegově smrti by mohli mít zájem distributoři nové drogy, nazývané Černý led, a v tomto názoru ho ujistí nález dalších dvou mrtvých lidí, kteří hráli v případu určitou roli. Navzdory varování, aby dal od tohoto případu ruce pryč, se Harry pouští do pátrání na vlastní pěst. Hon se stupňuje až do závěrečného rozuzlení, které přinese několik nečekaných zvratů. Bravurní styl a dokonalá znalost prostředí, děj plný akce a napětí, to jsou atributy všech Connellyho knih z „boschovské série". I Černý led je detektivka, která uspokojí všechny milovníky tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Black Ice , 1993

astra3
16.11.2019 4 z 5

Zajímavé. Kromě kriminální zápletky jsou zajímavé i vztahy USA - Mexiko. A nikdy nekončící boj proti dealerům drog.

parxel
19.09.2019 4 z 5

Na rozdíl od některých komentářů níže mi druhý díl přišel o špetku slabší. Ani ne tak kvůli samotné hlavní postavě. Bosh mi přišel vykreslený dobře a přesně zapadá do obrazu poldy, tak jak ho znám ze seriálu. Problém jsem měl spíše s vylíčením situace v Mexiku. Tam mi to prostě přišlo slabší, až trochu naivní. Nicméně knížka je to pořád dobrá o tom žádná a pro milovníky žánru asi není co řešit.

VendulaB
11.09.2019 4 z 5

Druhý případ detektiva Harryho Boshe . Autor si drží všechna pozitiva prvního dílu - sympatický detektiv - outsider, který si jde za svým. Drsný, neuplatitelný, spravedlivý, přitom lidský... Samotný příběh mi přišel lehounce slabší a méně napínavý než předešlá kniha, přesto jde o americkou detektivku hodnou přečtení.

mysce
02.09.2019 5 z 5

Zavírám druhou Connellyho knihu se „zdravě nedisciplinovaným“ detektivem Harry Boschem a říkám si, jak je nadčasová. Lumpové se zkrátka nemění, zlo zůstává zlem a intriky intrikami.
Případy, ke kterým se ostatní policisté raději obrací zády, jsou pro Harryho Bosche neodolatelnou výzvou. V „Černém ledu“ narazíme na pár mrtvol, drogy z Mexika a především na zajímavé vyšetřovací metody a postupy hlavního hrdiny.
Autor nám servíruje akci, napětí, čachry, strach o Bosche, ale především mnohá překvapení a několikanásobná odhalení.
Černý led je vynikající detektivka, kterou bez váhání doporučuji!

Hugomil
21.06.2019 5 z 5

S druhým případem Harryho Bosche přišla ještě větší propracovanost příběhu, který zasahuje z L.A. až za mexické hranice a je řádně komplikovaný. Druhou knihu bych označil za ještě lepší než první a která zvedá laťku Connellyho vypravěčského umění, ještě o něco výše.

Ramiel
20.04.2019 4 z 5

Harry se tentokrát "vetře" do vyšetřování sebevraždy jednoho kolegy. A protože je to vrták, tak se do případu pořádně zavrtá, ačkoliv se ho o to nikdo neprosí, ba naopak mu to náčelník Irving zakazuje. Ovšem nebyl by to Harry, aby nepřišel na to, jak tento zákaz obejít a celý případ vyřešit.
POZOR MOŽNÝ SPOILER:
"Rande" s vdovou na pohřbu? Harry, to jako fakt???

harena
07.02.2019 4 z 5

Harry Bosch už začíná být můj oblíbený detektiv. Příběh je zajímavý, pátrání trochu zkomplikuje bývalý kolega, ale Harrymu nic neunikne a nakonec to musí sám vyřešit. Kniha se dobře čte, vyšetřování je napínavé, svérázný detektiv sympatický, určitě si někdy přečtui další díly série.

syskas
28.01.2019 5 z 5

Tentoraz som s blížiacim sa záverom tušila, ako to celé bolo. Ale aj tak výborná kniha.

March
16.11.2018 5 z 5

Mě druhé setkání s HB a nemělo to chybu. Skvělá detektivka, nebyl cas na oddych, neustále napětí. Do dalších dílů s HB určitě půjdu.

Samsonight
17.08.2018

Harry se opravdu dá číst. Výborné, napínavé bez hluchých míst.

lifeoptimist
13.12.2017 4 z 5

Řekla bych, že lepší, jak první díl.... jen tak dál :-)

konicekbily
22.09.2017 4 z 5

Kdo nám zabil našeho kolegu?, ptá se Harry a jde jako pes po stopě a nedá pokoj, než najde rozuzlení! Pokračování Černé ozvěny je opět dobrou odpočinkovou četbou.

ivoiro
22.09.2017 4 z 5

Kniha má pomalejší rozběh. Závěr je hodně dramatický. Příběh my dvou kvalitu a zaujme.

Lolila
10.07.2017 5 z 5

Výborná detektívka. Napätie od začiatku až do konca.

KaiShun
09.05.2017 5 z 5

Jednim dechem doslova a hned skok ke tretimu dilu... pomalejsi zacatky zase vynahradi nabite konce

moudivlacek
29.04.2017 4 z 5

Další zajímavý díl detektiva Harryho, i když první se mi líbil víc. Harry je zase sám na objasnění vražd a zjištění pravdy. Nedá se podplatit ani přetáhnout na svou stranu.
Pravda je krutá, ale pro něj jediná možnost. Přesto neprozradí vše, aby zachránil od útrap nevinné.
Harry zůstává svůj.

minirock
07.04.2017 5 z 5

Kniha začíná nalezením policisty s ustřelenou hlavou kdesi v motelu u Los Angeles. Vše vypadá na sebevraždu. O případ se začne zajímat detektiv Harry Bosch ale vedením je nenápadně převelen na jinou práci. Nicméně soukromým pátráním zjišťuje, že věci se mají jinak než vypadají. Vydává se po stopě mexického drogového bosse a hledá souvislost se smrtí svého kolegy. Konec je překvapivý ale z Harryho hrdinu neudělá, zůstává dál svůj a tak se mi to líbí.

Bar16
12.01.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, i když mě první stránky hodně zaujaly. Každopádně, kniha se rozjela slušně a konec mě docela překvapil a taky dodal tu čtvrtou hvězdu, protože jinak bych knihu hodnotila jako klasický průměr. Connelly opravdu umí závěrečné stránky :-)

DickBach
28.06.2016 5 z 5

Rychlé, akční, nabité zbraněmi, pár drog. Spousta lží polopravd a odhadů. Nakonec se to všechno obrátí naruby a milý čtenáři poper se s tím. Tak asi tak. Opět plný počet.

Lmslaver
27.06.2016 5 z 5

Případy ke kterým se ostatní policisté raději obracejí zády jsou naopak pro Harryho Bosche neodolatelnou výzvou. Na asi tři sta stranách knihy narazíme na pár mrtvol, drogy z Mexika a především na zajímavé vyšetřovací metody a postupy hlavního hrdiny. Černý led je dobré čtení, občas narazíte (asi pro někoho) na méně zajímavé pasáže, kdy si jednotlivé policejní složky značkují své území – vymezují kompetence, ale jako detektivka je vynikající.