Černá ozvěna

Černá ozvěna https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43479/bmid_cerna-ozvena-6F1-43479.jpg 4 491 106

V Černé ozvěně se českým čtenářům představuje Harry Bosch, policista, který nejraději pracuje na vlastní pěst. Bez nadsázky lze říct, že k řadě slavných postav „americké tvrdé školy", jakými jsou například Phil Marlowe či Steve Carella, přibyl další plnokrevný detektiv, který se s rutinou a invencí pohybuje mezi organizovanými zločinci, překupníky drog, zkorumpovanými státními úředníky a brutálními zabijáky. Tentokrát Harry vyšetřuje smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. V tajuplném bludišti zločineckého podsvětí, se kterým je konfrontován, ožívá hrůza, kterou kdysi zažil ve Vietnamu jako příslušník jednotky specializované na boj v podzemních tunelech. Boschovou partnerkou v tomto souboji s nebezpečnými zločinci, jimž se podařilo proniknout na důležitá místa v policejním aparátu, je agentka FBI Eleanor Wishová. Jejich vztah dočasně přesáhne kolegiální roviny, což Boschovi zkomplikuje obtížné rozhodování mezi spravedlností a pomstou, před které je v závěru případu postaven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Black Echo , 1992

Finn69
28.10.2017 3 z 5

Dobrá, čtivá klasická detektivka, zklamaní nebudete. Harry Bosch je jako Phil Marlowe v uniformě, nezávislý drsňák pracující na vlastní pěst a odmítající podřídit se systému. Čili kromě zločinců musí bojovat i se svými nadřízenými a často je docela na vážkách, kdo vlastně vyhraje...
Pokud hledáte dobrou detektivku a líbí se vám americká tvrdá škola, klidně po téhle knížce sáhněte.

konicekbily
21.09.2017 5 z 5

Úvodní díl o Harrym se autorovi vydařil. Podle mne neměl Michael jiný cíl, než uvést na jeviště napínavé americké literatury nového hrdinu thrillerů. A "výstřel do neznáma" se mu Černou ozvěnou povedl a já mám další odpočinkové počteníčko.

Lolila
10.07.2017 4 z 5

Začiatok sa rozbiehal pomaly, ale potom to nabralo spád a napätie bolo až do konca.

Ječmínek
19.06.2017 2 z 5

Černá ozvěna nic moc, chatrný příběh stavěný na vodě, některé postavy nedopečené, pointa nepointa.

KaiShun
05.05.2017 5 z 5

Moje prvni setkani s Harry Boschem a nemuzu si to vynachvalit, urcite ne posledni.

ivoiro
01.01.2017 4 z 5

Jak už jsem si zvyknul u tohoto autora, kniha má pomalejší rozběh. Pak ale začne děj ubíhat a drží v napětí až do konce.

moudivlacek
29.12.2016 5 z 5

Moje první setkání s autorem a jsem ráda, že jsem po této knize sáhla. Zas jeden autor, který umí napsat velice napínavý děj, a to od začátku až do konce, napětí se zvyšuje s každou stránkou, přitom skvěle vylíčené postavy a jejich pocity. A neustálé překvapení, sice brzy vytušíte, kdo za tím vším stojí, ale určitě neuhodnete vše - a konečné rozuzlení všeho je až na posledních stránkách.
A hlavnímu hrdinovi Harrymu budete držet palce už jen proto, že nikdo nemá rád, když mu někdo hází klacky pod nohy jen proto, že může a má tu moc.
Také se dozvíte, kdo byl tunelová krysa a co to znamená černá ozvěna - poučné.
Už se moc těším na další díl.

Icequeen
26.11.2016 3 z 5

Connely je bezpochyby kvalitný remeselník, ale taktiež je aj bezodná studnica zbytočných informácií. Pre mňa bola Černá ozvěna dobre napísané bla bla bla + nezáživný príbeh. Navyše mi prekážalo, že medzi Boschom a FBI prepeličkou neprebiehali žiadne poriadne chemické reakcie. Vďaka tomu mi ich interakcie prišli dosť nepresvedčivé a suchopárne. Ale ako vravím, Connelly vie písať, len sa mi týmto prípadom netrafil do vkusu. Bosch je sympaťák a ja sa k nemu hodlám opakovane vracať.

Bar16
11.07.2016 4 z 5

Příběh zajímavý, velmi poutavý, ale na plný počet hvězd to není - za mě osobně mě uspávaly ty dlouhé kapitoly.

DickBach
25.06.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha, rychlý děj, žádná nuda, akce... fajn. Nazvala bych to "oddechová detektivka", kdy jeden zvrat stíhá druhý. Bohužel nečtu sérii chronologicky, takže jsem od začátku "věděla" jak to celé vlastně je, nicméně i tak bylo zajímavé načíst jak to pan Connelly zakroutí. Takže děkuji a jdu "k ledu" tedy černému. :o)

lifeoptimist
24.06.2016 3 z 5

dobře se to čte, první seznámení s Harrym Boschem, tak uvidíme co další díly :-) dala bych tak tři a půl hvězdičky, přece jen už jsem četla lepší detektivky

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Napísal už aj lepšie. Povedala by som klasika

bezzink
03.09.2015 4 z 5

Moje prvni setkani s detektivem Boschem dopadlo celkem uspokojive. Je pravda, ze zacatek knihy byl docela nudny, postupem casu to ale chytlo spad. Kazdopadne to nebylo tak napinave jako u jinych knih stejneho zanru. Charakter detektiva Bosche me ale bavi, a tak se chystam na dalsi dil :)
Mimochodem aktualne je k mani i serial Bosch - http://www.csfd.cz/film/365505-bosch/

Sirius
20.12.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se do týhle detektivky obtížně dostával, ale ve výsledku jsem fakt nadšenej. Znalost policejní práce, skvěle napsaný dialogy, atmosfericky super a ty twisty byly parádní. A hlavně Harry Bosch je hrdina přesně podle mýho gusta. Fakt spokojenost.

dikobraz
23.10.2014 5 z 5

Skvela kniha. Velmi sa mi pacila. Koniec bol sice predvidatelny, ale tentokrat mi to vôbec nevadilo. Ideme na druhu v serii.

cantona
17.07.2014 4 z 5

Kniha mě celkem bavila. Harry Bosch je typ policisty, který mě fakt baví. Konec knihy byl ale takový nemastný neslaný. Konec mi prostě jak se říká ten dech nevyrazil a proto dávám čtyři hvězdy.

pobijecmuch
14.07.2014 5 z 5

Přiznám se, že sérii Harryho Bosche jsem neznal. Nějak jsem se dostal k tomuto prvnímu dílu a byl jsem mile překvapen. Dobře se to čte, protože je to postava americké tvrdé školy detektivů. Doporučuji, nebudete zklamáni.

mapet85
22.05.2014 5 z 5

Michaela Connellyho už dlhšie vnímam a odhodlal som sa na prečítanie tejto knihy. Na to, že to je autorova prvotina, je kniha výborne napísaná. Zápletka je dobre vymyslená a prešpekulovaná a čitateľ má možnosť dozvedieť sa aj o vojne vo Vietname, kde bol hlavný hrdina tzv. "tunelový potkan". Viac však neprezradím, hor sa na čítanie, záver knihy je strhujúci. :)

marlowe
16.10.2013 5 z 5

Michael Connelly nezklamal. Výborná detektivka, okořeněná flash-backy ze zákulisí války ve Vietnamu.

Mako123123
09.01.2013 4 z 5

Prekvapivo dynamická a zaujímavá prvotina Connellyho, veľmi zaujímavý dej a aj gradovanie. Odporúčam. :)