Mlčanie jahniat

Mlčanie jahniat https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351200/mid_mlcanie-jahniat-uIK-351200.jpg 5 1944 265

Hannibal Lecter série

Hlavná hrdinka, mladá policajtka Clarice Starlingová, dostáva prvú dôležitú úlohu v začínajúcej profesionálnej kariére. Má pomôcť pri pátraní po viacnásobnom vrahovi, ktorý svoje obete sťahuje z kože. Kľúč k jeho odhaleniu je v rukách ďalšieho viacnásobného vraha – bývalého psychiatra doktora Lectera, ktorý si odpykáva trest vo väzení. Clarice si postupne získava doktorovu dôveru a ten jej na základe vlastných skúseností vysvetľuje spôsob myslenia a motívy vraha psychopata. Možné riešenie však iba naznačuje a stavia ju tak pred množstvo problémov, ktoré už musí prekonať sama... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Silence of the Lambs , 1988

Corehead
08.05.2011 5 z 5

Perfektní thriller,samozřejmě předloha lepší filmu.Čtení uteklo jako voda.Dávám pět hvězdiček.

evickakyticka
17.03.2011 5 z 5

Skvělá kniha, jako filmová předloha daleko napínavější. Určitě jsem se nenudila ani na jedné stránce a děj pěkně ubíhal. Pěkné vykreslení postav Clarise i Lectera. Nemám co dodat. Plný počet!

Rockwood
16.11.2010 4 z 5

Velice dobré počtení :). Třebaže jsem filmové provedení viděl už několikrát (a tehdy nevědom toho, že to je adaptace stejnojmenného románu) bylo to napínavé.

petr2
30.11.-0001 5 z 5

Mistrovský kousek ! Možná to nejlepší psycho jaké jsem kdy četl.SUPER

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Děj je napínavý, doktor Lecter charismatický a film knize taky neudělal žádnou ostudu.