Červený drak

Červený drak https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70717/bmid_hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4 938 128

Hannibal Lecter série

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Premiéra Studio

Red Dragon , 1981

Kalima206
01.05.2015 5 z 5

Thomas Harris opět nezklamal! Knihu sem četla jedním dechem. Vždycky mě dostane, jak to tento spisovatel dokáže všechno tak dokonale vymyslet, že to do sebe krásně zapadá. Můžu jen DOPORUČIT :)

BlackBlade
16.04.2015 4 z 5

Moje první audiokniha. Měl jsem obavu, že to nebude ono, ale nakonec je to naprosto skvělé a donutilo mě to chodit pěšky do práce a zpět. K samotnému příběhu - dobrá detektivka, jen škoda, že jsem znal konec z filmu.

Lenka.Vílka
16.02.2015 5 z 5

Je to tak pet sest let, co jsem zkusila serii poprve. Uz nevim s jakym dilem (bud Hannibal nebo Mlceni jehnatek, jedno z toho) a zrasne me to nebavilo. Narozdil od adaptace. Neslo o pribeh (ten me bavil uz predtim), nebavila me forma. A co na to rika me o neco starsi "ja"? Je absolutne nadsene! Zchroupano za odpoledne!
PS: dlouho jsem premyslela, jestli to vzit po casove ose, nebo jak byly knihy postupne psane. Nevim, postupne je to asi lepsi...snad bude autoruv posun znatelny (rozhodne budu cist dal)...

Dudu
08.02.2015

Ve formě audioknihy jsem s tímto dílem prožil pár večerů, které nebyly zakončeny upadnutím do chrnícího stavu, aniž bych před tím vypnul přehrávání na počítači-tak napínavé to bylo.

t.o.m.m.y
10.01.2015 4 z 5

Čte se samo, doporučuji ;-)

davas
14.12.2014 5 z 5

moje první kniha od tohoto autora a musím smeknout,vynikající

kvetak33
12.10.2014

Úžasná to kniha!

Rup
05.09.2014 4 z 5

Velmi dobře napsané, má to švih, spád i pointu - prostě thriller jak má být. Tedy pokud to beru jako pohádku pro dospělé. Jako literatura faktu by to bylo směšné. Doporučuji všem milovníkům napětí.

Vēra Nīkē
26.08.2014

Rozhodla jsem se tuto knihu číst jako první... žel všem Bohům, neupoutala mě tak, jako jiné knížky. Ne, prostě to nebylo ono. Možná prostě špatný typ psychopata, protože ten mě příliš nezaujal, či spíše jsem jej příliš nedokázala pochopit. Dobře, jeho pohnutky očividné byly, ovšem... v některých momentech svitlo na to, abych si jej i celkem oblíbila, ale většinou to nebylo ono. Možná za to mohl i překlad, protože se mi vůbec nelíbily některé formulace a možná i to zapříčinilo můj celkový nepříliš kladný náhled na tuto knihu.

Djkoma
24.08.2014 5 z 5

Červený drak je výjimečně čtivá, výborně napsaná a logicky vygradovaná kniha přibližující kriminální práci při hledání sériového vraha. Přes znalost všech filmů (a seriálu) jsem knihu přečetl jedním dechem. Harris totiž dokáže bravúrně dávkovat napětí a střídat kapitoly ze strany vyšetřovatelů a pachatele. Navíc tato kniha opravdu není o slavném Hannibalovi, ale o Willu Grahamovi, vyšetřovateli, a padouchovi, který prochází metamorfózou v draka ze slavné malby W. Blakea. Čtenáři je nabídnuto mnoho detailů a popisů myšlenkových procesů zabijáka i vyšetřovatele, kteří se ho snaží odhalit a čtanář po každém slově cítí, jak je blíže a blíže tomu drakovi, který na minulé stránce vzpomínal na svá "nejlepší" léta s babičkou a díval se u toho na film s povražděnou rodinou... Velmi silné.

Daya
05.07.2014 5 z 5

Červený drak mne chytil o něco více než Mlčení jehňátek. Zprvu jsem si myslel, že to je způsobeno pouze tím, že Mlčení jsem viděl několikrát, kdežto zfilmovaného Červeného draka pouze jednou, takže to čtení nebylo jen jako opakování krapet zašlé básničky. Zpětně ale vím, že mne Červený drak fascinoval hlavně proto, že zde dal Harris mnohem větší prostor samotnému šílenci a já jeho si jeho černé nitro mohl dokonale prohlédnout. Úžasné.

emulka
30.06.2014 5 z 5

Moje první setkání s Harrisem, Francise mi bylo strašně líto ( jeho dětství s babičkou a nevl. sourozenci ) První jsem četla knihu a pak viděla film. FIlm dobrý, ale doporučuji si přečíst i knihu a člověk se na vraha dívá i z jiného pohledu a začne ho litovat.

Book.Lover
29.05.2014 5 z 5

Úžasná to kniha! Nenechala mě vydechnout, do poslední stránky. Závěr mě hodně překvapil! Super :)

Kiara
27.04.2014 5 z 5

Najprv som čítala Mlčanie jahniat, až potom som zistila, že existuje nejaký Červený drak. Trvalo to dosť dlho kým som ho zohnala a mala v rukách, ale kto hľadá ten nájde a neľutujem! Vynikajúca, napínavá kniha dokonca som si Francisa trochu aj obľúbila :) Dávam 5 z 5

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Výborně popsanej vyšinutej magor, atmosféra knihy také perfektní. A možná, že kdybych četl dřív, než "Mlčení", tak bych musel přiznat, že byla lepší. Ale po Mlčení jehňátek už jsem byl připraven a nebyl to už takový šok z nadstandartního příběhu. Je to pecka!

Gity
02.02.2014

Knížka byla příjemně čtivá, líbila se mi více než Harrisovo Mlčení jehňátek.

Týna1
06.11.2013 5 z 5

výborná knížka....mrzí mě teda se v knize nevyskytoval víc Hannibal ale kniha není o něm tak je jasné že tam bude jen minimálně...přiznám se ale že mi Francise bylo líto

EveOdette
15.10.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! Naprosto mě vtáhla do děje a inspirovala k tomu, abych se snažila napsat vlastní knížku. A upřímně jsem Francisovi moc fandila.
P.S.: Líbila se mi asi i více než Mlčení jehňátek, doporučuju :)

psirena
25.09.2013 5 z 5

Nejhorší na téhle knize bylo asi to, že jsem doufala, že to Francisi vyjde. Bohužel se tak nestalo. :-(

smnpka
09.09.2013 4 z 5

Oproti Zrození se to moc táhlo. Konec sice překvapil, ale Hannibala si asi budu pamatovat víc.

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy dramata

Thomas Harris
americká, 1940