Rapsodie

Rapsodie https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500469/bmid_rapsodie-nvw-500469.jpg 4 413 100

Handlíř série

ZA CO BYSTE BYLI OCHOTNÍ PRODAT VLASTNÍ DUŠI? Callypso je siréna, jejíž život se právě obrátil naruby. Sedm let nosila na ruce náramek s více než tři sta korálky. Na první pohled obyčejný šperk, jenže každý z těch korálků představoval magickou směnku – dluh Handlíři, vílímu králi. Handlíř má pověst nelítostného vyjednavače, který dokáže splnit jakékoli přání – za přiměřenou cenu. A dluhy neodpouští. Po Callypso za své laskavosti nikdy nic na oplátku nechtěl. Až teď. Do jejího života se ale nevrátil jen proto, aby obnovil jejich dávný vztah. V Jinosvětě, který existuje paralelně s tím naším, se děje něco podivného. Vílí bojovníci mizí a vracejí se jen ženy – ve skleněných rakvích, s kojenci na hrudích. A mezi otroky se šíří zvěsti o probouzejícím se zlu. Pokud má Handlíř svůj lid zachránit, musí požádat o pomoc sirénu, které před lety zlomil srdce. Jenže jeho nepřítel má naneštěstí v oblibě jedinečné tvory. A Callypso patří k těm nejvzácnějším…... celý text

Fantasy Erotika Dívčí romány
Vydáno: , Mystery Press

Rhapsodic , 2016

houdkic
23.09.2023

DNF

Nedostala jsem se snad ani do čtvrtky, takže jsem knihu odložila a považuju ji jako nedočtený kousek, protože nemám v plánu se k ní kdykoliv vracet. Popravdě jsem netušila do čeho jdu, hodně mě navnadila obálka, ale kdybych upřímně tušila, co za bytosti budou oni dva zač, tak bych se do knihy nikdy nepustila. Tohle je úplně mimo můj styl, to, co jsem zvládla přečíst, byla fakt nuda a strašně se to táhlo.

HermanekB
02.09.2023

(SPOILER) Tak jo, po třech měsícech jsem to konečně dočetla. A za ten čas mi to úplně nestálo.

Jedná se pouze o můj názor, se kterým nemusí každý souhlasit, berte to prosím na vědomí.

Nechápejte mě špatně, prostě jsem jen očekávala trochu víc. Je to skutečně na styl Maasové, jen se tam absolutně nezaobíráte vedlejšími postavami. Jde hlavně o vztah mezi hlavními hrdiny, který se dal prostě snadno odhadnout, pokud víte, jak píše Maasová. Nic mě nepřekvapilo. Možná trochu ten konec.
Děj je v podstatě o ničem (nepočítám vztah mezi hlavními hrdiny). Zajímalo mě sice, co se děje s vílími válečnincemi a hlavně, proč se to děje. Knížka vám to ale absolutně nevysvětlí ani na konci ne. Prostě se vrhněte do dalšího dílu, pokud chcete vědět, jak to skutečně bylo. Jestli to ale bude zase jen piplačka ve vztahu Desmonda a Callypso a děj bude odstrčen do pozadí, tak to rozhodně za přečtení nestojí (pokud jste teda nikdy nic nečetli od Maasové, nebo vás baví číst to samé dokola).
Já se částečně pustila do knihy právě kvůli té podobnosti s Maasovou, k mé smůle jsem zjistila, že mě její příběhy už neberou tolik jako dříve. Takže pro vás fanoušky to bude asi poklad, pro mě už tak moc ne.

Dávám tři hvězdy, byla to celkem nuda ***.

Fidibus
28.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Originální fantasy na téma vztahu mezi nemilosrdným Handlířem a jeho dlužnicí. On jako vílí (zas chlap víla?) král bojuje se zlem ve svém Jinosvětě a potřebuje sirénu, aby mu pomohla. Dvě dějové linie odhalují posun jejich vztahu od seznámení až po vysvětlení jeho odchodu a zároveň jejich současný vztah, kdy sblížení je jasné a nevyhnutelné. Bohužel mne minulá dějová linka s náznaky spíš rušila. Konec je akční, Handlíř ji zachrání, ona se promění, ale zlo poraženo není.
Mně se kniha líbila a přečtu si i další díl. Četla jsem sice jen první díl Dvorů od Maasové, ale těm se to nepodobalo. Jinak hezká myšlenka s křídly :-)

Njangu
28.08.2023 5 z 5

Vidím v tom poměrně velkou podobnost s Dvory od S.J.Maas. Ale ten svět a příběh je oproti nim trochu míň propracovaný. Nicméně se to výborně čte a jsem zvědavá na pokračování.
Co se týče hodnocení, tak bych nejraději ubrala jednu hvězdičku za napodobování, ale vždycky hodnotím jak mě příběh je schopný vtáhnout do děje s to se tady podařilo. Přečetla jsem za jeden den a těším se na vývoj příběhu, co bude dál. A o to víc si cením Maasové, že je schopná vytvořit dva obrovské příběhy o vílách a nenapodobovat světy a příběhy.

Lucyeinstory
14.08.2023 4 z 5

Další knížka, jejíž čtenáři se dělí na dva tábory. Ti, kterým se líbila, ti, kteří ji nemohou ani vidět. Já se tentokrát řadím k těm, kterým se líbila. Možná to bylo tím, že jsem od ní neměla žádná vysoká očekávání. Věděla jsem jen, že se jedná o fantasy, ve které jsou víly a sirény.

Příběh mě mile překvapil svou čtivostí a sympatickými hlavními postavami. Jako takhle, pokud od příběhu budete čekat stejně vystavěný svět jak třeba ve Dvorech, tak to tady opravdu nenajdete. Ano, nějaký fantasy svět tu je, ale spíš je upozaděn před vztahem hlavních hrdinů.

Námět mi přišel fajn, zpracování taky, autorka se s ničím moc nemazlí, což byla příjemná změna od jiných fantasy. Byla tam jedna pasáž, ze které mi úplně vstávaly vlasy na zátylku. Celým dětstvím mě provázely mořské panny (H2O stačí přidat vodu, Maco Mearmaids atd.) takže já si ráda přečtu něco, kde máme mořská stvoření Maličko jsem strhla za ten konec, podle mě byl moc rychlý, ale i tak celkem vysoké hodnocení.

Na další díly se těším.Moc fajn oddechovka.

Nale
13.08.2023 odpad!

(SPOILER) Tahle kniha se dá shrnout jedním slovem - jednoduchost. Ať už jde o cliché postavy, příběh nebo svět. I knihy pro dvanáctileté jsou napsané dějově lépe.
Anotace zněla skvěle, obálka mě naprosto uchvátila a také mě nalákalo vysoké hodnocení od žen, které si tuhle knihu chválí.

Bohužel, jsem těžce zklamaná. Kniha slibovala parádní zápletku, ale ta se bohužel nekonala. Kniha je zařazena do románů pro ženy + dark fantasy, což je výsměch a urážka všech dark fantasy děl. Omlouvám se.

Ani nevím, kde začít. Styl psaní připomíná začátečnické pisálky na wattpadu a číst na každé straně sprosté slovo bylo otravné. Samé "vole", "do prdele" a výrazy jako "co ten magor hulí" nebo "No ty vole, je to fakt magor". Nad tím jsem kroutila očima, protože to bylo tak časté, až jsem si pomyslela, jestli nečtu náhodou něco pro puberťačky.
Dobrou knihu opravdu nedělá přemíra sprostých výrazů ani erotické scény.
Autorka by si měla vzít příklad z Hetaru od Bertrice Small. Tam je erotiky opravdu hodně, ale nezastiňuje příběh. V Rapsodii nemáme šanci ani svět poznat, nevíme jak funguje, nedokážeme si ho představit, protože je tam popsán jen okrajově, nic není vysvětleno a vedlejší postavy jsou k smíchu, protože slouží jen jako "aby se neřeklo".
Calli nebo jak se ten vlkodlak jmenuje, sloužil jen na žárlivou scénu, aby rytíř Handlíř mohl naši hrdinku zachránit a pak vlkodlak mizí ze scény. Jen aby se objevil jako dodatek, vyslechl si tragický příběh naší sirény, omluvil se a šel dál. :D

Hanlíř má být nelítostný vyjednávač, nejstrašnější kriminálník, ale za celou dobu nevidíme nic, co by tak dokazovalo. Proč? Protože on je vlastně super dobrák, který trestá jen padouchy! Je těžce hledaným zločincem za... ani vlastně nevím za co a je tak hrozivý, že se na první pohled zamiluje do šestnáctileté puberťačky, chodí s ní na ples, kouká na Harryho Pottera (ne, to není vtip:D) a žere bombónky.

Callypso je zase klasická hrdinka mnoha ženských románů - týraná, nenávidí se, lituje a je naprosto posedlá mužem. Už jsem přestala počítat, kolikrát zmiňuje Handlířovo tělo, hlas nebo vlasy. Jak je sexy, neodolatelný, dokonalý. Její spasitel bez nějž by umřela a bla bla bla...
A pozor, velké odhalení, které nikdo nečekal! Callypso a Handlíř jsou spřízněné duše! Nad tím jsem kroutila očima div mi nevypadly z důlků.

K samotnému ději - budu se opakovat, ale tohle je ta nejjednodušší fantasy román pro ženy, jaký jsem kdy četla. Problém, který trvá deset let se vyřeší tak náhodou lusknutím prstu a odhalení, kdo stojí za zmizením žen, byl jeden velký výsměch. Tomuhle problému bylo věnováno zhruba 20 stránek ze 368! Zbytek bylo jen (doslova!) ujasňování si citů mezi Hanlířem a Callypso.

Callypso unese král z jiného dvora, protože je slabinou Handlíře a NÁHODOU je také i Požírač duší. Protože proč ne. Abychom měli už všechno za sebou a co nejrychleji vyřešený děj. Autorka si asi na poslední chvíli vzpomněla, že píše fantasy a má tam rozpracovaný konflikt. Upřímně, když jsem to četla, dokola jsem si říkala: Ne, to nemůže být takhle primitivní! V tom musí být nějaké háček. No, bohužel.
Důvod, proč král unáší ženy? Jednoduchý! Aby je mohl oplodnit. Z nějakého záhadného důvodu chce mít xxx dětí s cizími ženami, ženy přivádí do kómatu a z dětí jsou prorokové, co pijí krev. A pak je rozešle zpátky na dvory. To je celé. Celý smysl toho mi úplně uniká (možná vysvětlení v druhém díle?) Navíc má král rozdvojenou osobnost, takže je takový Jekyll a Hyde.

V podstatě celý únos slouží k jedinému účelu - jedna osobnost chce, aby Callypso měla křídla a druhá ji chce ojet. Což stejně nemůže, přestože se o to snaží snad tucetkrát bez úspěchu. Prostě ji k sobě nechá přivést, omámí ji, zjistí, že ji nemůže znásilnit a tak ji zase zavře.
Stejně jako Handlíř, i tento vladař, přestože záporák, se jevil jako totální trouba. Oběma bych nesvěřila k vládnutí ani stádo kuřat.
Král najednou zjistí, že Callypso lze vystopovat pomocí magie. A co král udělá? No nic. Jen ji znovu zavře do cely a čeká na Handlíře. A co se stane potom? Překvapení! Objeví se Handlíř, krále zabije lusknutím prstu, zachrání Callypso a odnese ji domů.
Tohle bylo tak pitomé, že jsem nevěděla, jestli kroutit očima nebo brečet nad naprosto promarněným časem, který jsem knize věnovala.

PS: Fakt mě pobavila Callypso, když narazila na cízího muže v domě Handlíře. Opravdu pomyslela, že na nadpřirozenou bytost, v jiném světě, zavolá policii?

Betulabii
05.08.2023 3 z 5

Haha...jako takhle, kdyby to nebyla totální vykradačka Maasové, tak by to bylo dobré čtení pro puberťačky.

Per-quiee
02.08.2023 4 z 5

Jsem fanynka Dvorů, takže čapnu po všem podobném, co se naskytne, ale musím teda říct, že je tím kniha inspirována opravdu téměř ve všem. Přidává se teda dost toxický vztah hlavní hrdinky s Handlířem. Jako oddechová kniha z podobného světa jako Dvory mi to ovšem stačilo.

Lionis
22.07.2023 5 z 5

Já jsem velkým fanouškem S. J. Maas Rapsodie je tudíž pro mě jako dělaná. Možná - nebo spíš určitě - je to také tím, že inspirace Maasovou tu balancuje na hranici s totálním vykradením. ALE, já si jakožto čtenář a milovník Dvorů, Trůnu či Půlměsíčního města doopravdy nemůžu stěžovat, jelikož je to přesně to co mám rád.
Nutno přižnat, že na originály od Maas to nemá. Ty vynikají perfektní propracovaností světů a postav v dehberoucím příběhu. Rapsodie se však snaží a to se cení.

Slůník
20.07.2023 4 z 5

Líbilo se mi prolínání světů a křehká, přitom silná hrdinka - pro fanoušky S. J. Maas opravdu jako dělané.

Ésperance
01.07.2023 odpad!

Bohužel domnívám se, že autorka vykradla S.J. Maasovou. Na titulce je sice napsáno, že je to pro fanoušky této autorky, ale už se nepíše, že jsou to Dvory jako přes kopírák:( a proto je to zklamání. Chápu, že fantasy a Young Adult obzvlášť už více motivů nabídnout nemůže, ale proč takto okatě. Autorka nejenže nepřišla s ničím novým, ale styl psaní byl velice jednoduchý. Děj zbytečně natahovaný a bez logické linky, možná tam náznak je, ale jinak je tam spousta ztracených zápletek, nedořešených otázek, který byly do děje vsunuty jen pro zpestření. Autorce bych doporučila přečíst knihy Petry Stehlíkové, která bravurně uchopila fantasy nové doby. Zároveň by se měla omluvit S.J. Maasove, jejíž knihy a obzvláště Dvory jsem doslova zhltla, že její dílo napodobila a udělala z něj Céčkovou beletrii. Škoda, mohla to být skvělá série....

tereza9522
23.06.2023 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.
postavy a svět velice zajímavý. Romantická linka se mi moc líbila.
Je to čtivé, vtipné, veselé i smutné,chemie funguje.
Jako mnoho budu souhlasit že je to hodně alá S.J.Maas ale nevadilo mi to. Opravdu to fungovalo a bylo to skvělé.
Rozhodně doporučuji přečíst a těším se na další díl.

mmmisulka.r
20.06.2023 4 z 5

Přijde mi, že autorka jen opatrně klouže po povrchu potenciálu příběhu. A že to potenciál fakt má! Spousta věcí mi chybělo v popisu a charakteristice postavy hlavní hrdinky - na to, že je siréna, tak ji autorka mohla dost barvitě popsat, ale to se nekoná. Dobře známe její emoce, pocity a vnitřní strachy, ale jak vypadá si můžeme jen představovat. Dej je takový polovičatý, šlo to určitě více a lépe uchopit. Děj je málo košatý a rozvětvený, takže srovnávání s knihami SJM není v žádném případě na místě. Většina příběhu je dost strohá, jako by se autorce nechtělo zabíhat do detailů a pořádně si s nimi pohrát, což je velká škoda. Každopádně bavilo a 4* hlavně za čtivost.

6493
15.06.2023 3 z 5

Tomuhle se říká falešná reklama! Kupujete knihu s tím, že synopse slibuje temnou a tajuplnou jízdu a k tomu pro fanoušky SJM, která je nejvíc proslulá propracovaným světem, developmentem postav, do detailu vymakané zápletky a mňam mňam chlapy.
Jediné, co dostanete v Rapsodii jsou ti chlapi (resp. jeden chlap).
Do 2/3 knihy se vůbec nic neděje. Jediné co, tak hlavní hrdinka obdivuje toho sexy chlapa, který je jen levnou kopírkou Rhysanda.
Zbytek knihy něco trochu děje, ale je to vesměs jen nenápadný a nic moc napsaný doplněk k ódě na svalonatýho týpka.
Dost doufám, že dvojka bude lepší; explixitním jazykem a padesáti způsoby jak říct slovo sex se kniha fakt zachránit nedá.

Knižnípauza
11.06.2023 3 z 5

Kniha mě velmi překvapila, a to v dobrém.
Originální postavy, zajímavé prostředí, dobrá romanticka linka, i když samozřejmě určitá klišé se tu najdou - ale to už v YA fantasy prostě bývá, ovšem v tomto příběhu mi nějak zvlášť nevadila.

Střídání minulosti a přítomnosti mi většinou moc nevyhovuje, ale tady mi to nevadilo, bylo to příjemné doplnění příběhu, které hezky navazovalo a dávalo knize smysl hezky postupně a víc mi pomáhalo vžít se do postav.

Někdy mi ale přišlo, že kniha je trochu zmatečná a potřebovala by o malinko víc vysvětlení, nebo víc ponoření do fantasy světa, ale věřím, že v dalším díle, to autorka napraví.

Chemie mezi postavami byla skvělá, princip dohod a Handlířovi magie, mě bavil a Handlíř sám o sobě mi sednul a Siréna ještě víc. :)
Na celkovém dojmu se taky hodně podepsala velká čtivost knihy, za což smekám, čtení prostě krásně ubíhalo.
Jsem velmi zvědavá na další díl.

LiLLu
30.05.2023 5 z 5

Z této knihy jsem velmi mile překvapená. Čekala jsem dálší vzdychací knihu a ono ne..
Je to samozrejme hezka romantárna, ale ne trapna a klišoidní, co nám momentální trh s knihami nabízí.
Parádně jsem se bavila, nasmála a priznejme si to, každá byla do někoho takhle zabouchnutá ve školních letech:-))))))
Doufám že vyjdou i ostatní knihy autorky, jeji styl mě fakt baví:-)))

Tesset
12.05.2023 5 z 5

Jedním slovem pecka! Tohle jsem fakt nečekala. Do ruky se mi dostala knížka, která byla někde v akci a o které jsem ani neslyšela. Říkala jsem si: "Hm, dám tomu šanci." A už od prvních stran mě to neskutečně chytlo a vím jistě, že u jednoho čtení nezůstane. Příběh ubíhal jako nic, jeho dynamika byla neskutečná a i postavy sedly do příběhu i k sobě navzájem jak prd** na hrnec. Řadí mezi moje top srdcovky a honem na další díl. Jen mě trochu zaráží, že je zařazena do YA - proč? Protože hlavní hrdince bylo na pár stránkách 16? Většina děje se odehrávala až o 7 let později, navíc ani tak to úplně "pro mládež" podle mě nebylo. Nechme děti být delší chvíli dětmi a nepodstrkujme jim příběhy plné násilí, sexu a vulgarit, kazí je to víc, než si myslíme.

ivetdos
11.05.2023 4 z 5

Nápad super, konečně něco originálního, o siréně jsem ještě nic nečetla, ale bohužel mě neoslovila tak jak jsem si představovala. Ano, opět toxický vztah, ale o tom my ženy od dob Stmívání rády čteme :-) Celou dobu jsem přemýšlela, jestli mě kniha baví nebo ne. Přišlo mi to nedomyšlené, nedovysvětlené, často nelogické - tak je Handlíř negativní nebo pozitivní postava? Je nám předkládáno, že negativní, ale nevypadá to tak. Také si hodně protiřečila. Nedokázala jsem si vytvořit vztah k postavám a celkově jsem to autorce nebaštila a fakt mě to štve. Také bych si představovala lepší chronologii.

Stále mi něco chybělo. Možná jsem potřebovala více informací o světě nebo to bylo překladem? Netuším. Každopádně to byla neskutečně čtivá kniha, pořád chcete víc a víc, i když je celkem jasné kam vše směřuje. Čtení jsem si docela užila, ale čekala jsem prostě víc, takže v sérii už pokračovat nebudu.

1259
01.05.2023 5 z 5

Já se asi právě zamilovala do další skvělý spisovatelky, která píše skvělý knihy. Nemám tomu prostě co vytknout, je to dokonalý.

jitka_dankova
26.04.2023 5 z 5

První díl fascinující trilogie o jedné osudové lásce dvou kouzelných bytostí v netradiční urban dark fantasy. Celé knize vévodí jedna romantická linka a čtenář postupně odkrývá minulost jedné netradiční dvojice i současnost a střípek po střípku poznává ty dva a jejich komplikovaný vztah a osobnosti. Dějové zvraty jsou krátké a rychlé a není na ně kladen takový důraz, opravdu to hlavní je postupně budovaný vztah, jejich rozhovory (tak "normální", sprosté, prostě nečekaně "současné" a drze dospělé) a vkusně zpracovaná erotika.
S každou další kapitolou kniha víc a víc potemňuje a je vykreslen krutý svět víl a strašidelný problém, který musí hlavní hrdina vyšetřit a vyřešit. Děsivé básničky, strašidelné děti a kruté zacházení se ženami, jo i tohle v knize bylo poodkryto na okrajích té hlavní vztahové linky. Rozhodně jde o knihu, která mne nečekaně chytla za srdce a dostala se mi pod kůži.