Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of Denmark

Hlavnímu hrdinovi se ve snu zjeví duch jeho otce, dánského krále otráveného vlastním bratrem Klaudiem, a žádá, aby pomstil jeho vraždu. Hamlet na hradě zinscenuje hru, která přesně popisuje smrt jeho otce. Klaudius se sám usvědčí a nařkne Hamleta, že je blázen...

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101715/hamlet-dansky-princ-101715.png 4.581
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Atlantis

SweetCake
04. listopadu

Moje první Shakespearovo dílo, které nezkalmalo. Myslím, že spoustu věcí ale nedokáži náležitě ocenit, vzhledem ke složitým filozofickým monologům, které já osobně moc nechápu. Dávám přednost jednoduššímu stylu psaní;)

VladkaBU
20.11.2017

... v létě jsem shlédla Hamleta v rámci Shakespearových slavností, a chtěla jsem znát i knižní verzi. Jakmile jsem se začetla do veršů, nechtělo se mi knihu odložit, krásně psané

Samery
03.08.2017

Hamlet je jedinečná tragédie, ale nejsem si jistá, zda jí nyní dokážu zcela ocenit. Jsem velmi zvědavá, až se za pár let ke knize znovu vrátím, a to se rozhodně vrátím, zda na ni budu pohlížet stejně, nebo na ni naleznu něco, co nyní naleznout nedokáži. Některé pasáže knihy mě celkem mátly a jiné mi přišly nepatřičné na danou situaci, ale to může pramenit z toho, že jsem zcela nepochopila autorův záměr. Moc ráda bych viděla Hamleta hraného v divadle, ale bojím se na Shakespeara jít. Když jsem byla posledně, znechuceně jsem v polovině představení odešla, a to hráli moji nejoblíbenější hru - Zkrocení zlé ženy. Snad se mi poštěstí vidět Hamleta neupraveného a nezničeného tak, jak byl původně napsán.

Jarin212
15.04.2014

Tragédie, jež těžko snese srovnání. Hamletovo "tázání se" otevírá skutečnou bolest jedince/intelektuála/egocentrika/syna, která se nepřetržitě vrací v různých podobách více než 400 let. Věčné dílo.
PS: Monolog hercům lze považovat za herecký manifest WS. Manýra a naběhlé žíly... kolik současných herců pozorně četlo Hamleta?

Christo
12.11.2013

Četl jsem bilinguální verzi a myslel si, jak si užiju anglického Shakespeara. Byl jsem příliš naivní. Ještě, že tam byla česká verze :-)

Hikari
13.10.2013

Podle mého jedno z Top Shakespearovkých děl

Seraphin
01.05.2013

Při čtení Hamleta jsem se bála, že to bude strašně nudný, ale Simpsonovi (Rosencarl a Guildenlenny + Ralfík jako Laertes) a šílený Mel Gibson můj pohled na Hamleta zcela změnily ;o) Nakonec jsem se celou hrou prokousala až k samotnému masakru.

MissBlack
21.10.2012

Úžasná, četla jsem Romea a Julii, říkala jsem si, že potom srovnám, co bylo lepší, ale ono se to ani nedá, protože Hamlet, i Romeo a Julie, byly naprosto skvělé, skvostné knihy. Kdyby mě někdo požádal, abych řekla, co bylo lepší, neuměla bych si vybrat.

Calwen306
09.03.2012

Príbeh a dej zaujímavý, ale celkovo sa mi nepodarilo prísť na chuť tejto tragédií. Shakespearov štýl mi proste nesedí.

Domenica
03.03.2011

Opravdu perfektní klasika. Shakespeare je aktuální i po tolika letech a kniha byla místy i vtipná.