Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 898 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

Horalka5
15.09.2020 5 z 5

Musím říct, že Wolf mi ve druhém díle opravdu chyběl a nebylo to ono, ale v tomto posledním díle mi to autor celkem vynahradil. Sice jsem děj lehce předvídala (přeci jen to nebyl první thriller, který jsem četla), ale i tak mi autor na poslední chvíli lehce vyrazil dech a celou sérii hezky zakončil. Za mě nejlepší díl :))

esfinge
09.09.2020 3 z 5

Předchozí díly jsem četla před delší dobou, takže jsem se občas ztrácela v ději. Jinak s návratem Wolfa přišel humor a vyšetřování mělo spád. Až na vraha, kterého jsem odhadla brzy, mi byly postavy sympatické. Vyústění vztahu Wolfa a Baxterove příjemným závěrem.

Evule *
07.09.2020 5 z 5

Výborný konec, vše se krásně uzavřelo.

tulip131
02.09.2020 4 z 5

Tak v tomto díle se řešilo a vyřešilo snad všechno. Dvě časově linky. A souhra všech i televizní reportérky pro to, aby vše dopadlo. Napínavé.

kolacky
01.09.2020 5 z 5

Konec hry byl parádní. Takový konec jsem nečekala!

Nikusha
27.08.2020 5 z 5

Za mně nejlepší z trilogie. Líbilo se mi, že jsem se i zasmála. Samozřejmě zase největší sympaťák Edmunds.

Herča76
27.08.2020 4 z 5

Tak mám z téhle série rozporuplné dojmy. Nečetla jsem jednotlivé díly ihned za sebou, tudíž jsem se musela hodně snažit, abych navázala nitky tam, kde v minulém díle skončily. Jinak si myslím, že série si zaslouží pochvalu svou netypičností a odlišností od ostatních. Doporučuji. A především nedělejte velké pauzy mezi jednotlivými díly.

V.Krej
26.08.2020 5 z 5

Příběh poutavý, nechybělo napětí, knížka mě bavila, byť jsem se v ní chvílemi ztrácela (sem tam mi přišlo, že to, jak postavy došly k nějakému závěru nedávalo smysl, ale možná jen mě).

Sudin
20.08.2020 4 z 5

Příběh tentokrát nebyl žádná pecka, ale aspoň se nám to všechno uzavřelo. Asi mi tato kniha nezůstane dlouho v paměti.

petula22
17.08.2020 4 z 5

Mě se prostě líbila celá trilogie, výhrady by se asi nějaké našly, ale celkově si 4 hvězdy zaslouží. Jen bych asi doporučila číst dily hned za sebou, kvůli návaznosti.

Rimmsi
17.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak po Loutkáři, který krvácel a nebyl tak kvalitní jako první díl jsem dočetl i tento poslední. V předchozím hodnocení jsem očekával, že tato kniha vkrvácí a nepůjde číst. Nakonec se tak k mé velké úlevě nestalo a kniha byl čtivá i zábavná. Tím, že se od hry vrátil Wolf přibylo vtipu a kniha měla spád.
Upřímně jsem se zasmál i u "malůvek" Wolfa,, což bylo hned odlehčující.
Knihu tak hodnotím velmi kladně.

ivzu77
12.08.2020 5 z 5

Bavilo mne, jak na začátku autor napsal, že tento poslední díl trilogie navazuje na ty předchozí a že by byla škoda to nečíst až po jejich přečtení. Spousta věcí se vyjasnila, spousta osudů se uzavřela a spojil se jejich smysl. Mne tato série bavila, Tohoto spisovatele budu i nadále sledovat.

lucakuca
01.08.2020 5 z 5

Nejméně krvavé, o to více rozplétající a puzzloidní poslední díl téhle šmodrchanice. Autor to vzal pěkně zvesela, hodně jsem se nasmála a nechtělo se mi věřit, že je to ten „Cole.“ Odpustila jsem mu i ten duhovej konec plný andílků :-).

Anna27
20.07.2020 5 z 5

Miluju happyendy a ještě před otevřením knihy jsem si přála, aby se to s Wolfem a Baxterovou někam posunulo, jsem nadšená. Byla jsem v napětí, smála jsem se nahlas, měla slzy na krajíčku, prostě všechny emoce, které od knížky chcete. Těším se na další autorovi knihy.

Katulinka69
16.07.2020 2 z 5

Asi nejslabší z trilogie. Docela dlouho jsem se vracela do děje z předešlých dílů a ani na konci jsem si na vše nevzpomela. Než krimi,tak za mě spíše román ,ale určitě jsem na Cole nezanevrela.

TerezaaBaarova
15.07.2020 5 z 5

Konec hry, vše skončilo. Což mě opravdu mrzí.
Mám ráda Wolfa, nakonec i Baxterou... Byla jsem s celou sérií moc spokojená, když čte člověk první knihu, chce vědět víc, čte celoou sérii a pak je prostě v rozpacích, že to skončilo. Snad se dočkáme z pera Daniela ještě něčeho navíc.

KáťaM.
14.07.2020 3 z 5

Musím říct, že závěr série mě docela zklamal. Těšila jsem se na postavy, které byly skvěle vykresleny v předchozích dílech, ale nedočkala jsem se jich, naopak mi je poslední díl zprotivil, především Baxterovou, jejíž jednání jsem nemohla (a asi ani nechtěla) pochopit. Bylo to celé už trošku přitažené za vlasy, příliš nereálné a hlavně ten konec, ten to dorazil. Těším se na cokoli pera z tohoto autora, ale jsem ráda, že tato série už skončila, hodnotila jsem jako lepší průměr a velké doporučení dát nemůžu.

martin3554
05.07.2020 5 z 5

Já prostě toho Wolfa žeru.

Avila
28.06.2020 4 z 5

Tahle série byla skvělá, tak jsem se na poslední díl opravdu hodně těšila. Kniha je čtivá o tom žádná ale něco mi zde chybělo.... To něco co bylo u předchozích dílů.....
A trochu mě zklamalo že už před polovinou jsem tušila kdo je vrah a lehce za půlkou se mé tušení potvrdilo.
Každopádně se těším co si pro nás autor přichystá příště.

Twinny
28.06.2020 4 z 5

Závěrečný díl skvělé série jsem si musela přečíst hned po Loutkáři. Protože jeho konec vybízel k přečtení pokračování. Nový případ, který je opět osobní a setkáváme se se starými postavami, které se ve dvojce, i přes svou důležitost v prvním díle, stáhly do pozadí.
Opět napětí, skvělá akce, humor. Rozplétání zdánlivě nevyřešitelného. Ovšem musím strhnout jednu hvězdu za to, že ke konci už ubývalo logiky.

napětí

Daniel Cole