Habibi

Habibi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509824/bmid_habibi-NhJ-509824.jpg 4 329 128

Habibi série

Vítejte v klubu LocalX. Čeká vás strhující prohlídka podsvětí. Pozor! Vstup je možný pouze na vlastní riziko. Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka. Slovenská autorka Baja Dolce debutovala s úspěšnou romanticko-erotickou trilogií Placebo a po ní čtenáře provedla příběhem tří generací v magickém románu Hořkosladké esence. Román Habibi se hned po vydání stal bestsellerem a dočkal se překladu do českého jazyka. V roce 2022 vyšlo i druhé pokračování této dark romance série pod názvem Candy.... celý text

darinka2588
04.12.2020 5 z 5

Kniha je užasna

valerie7953
04.12.2020 5 z 5

Tak toto je úplne top kniha naozaj mi zosadila ružové okuliare

vendy6619
03.12.2020 5 z 5

Je to ten druh knihy, kterou nechcete číst, protože si jí chcete užít po dávkách, ale zároveň musíte, protože chcete vědět, jak to skončí!
Začala jsem číst s jakousi představou, že zhruba vím, do čeho jdu. Jenže to je chyba! U Habibi nevíte, do čeho jdete a s každou další stránkou se do toho noříte víc a víc. Chcete víc stránek, víc písmenek… víc Habibiho! Jakožto někdo, kdo Stephena naprosto miluje… si to dokážu představit co s Cassie ten chlap dělal!
Co se mi tedy moc, ale moc líbilo, že autorka nezměnila hlavní postavu! Prostě Harry byl takový, jaký je, a to se nezměnilo. Stále si držel to, jaký byl po celou dobu, a to bylo skvělý!
No dobře… dost o tomhle! Protože dokud si to nepřečtete tak prostě to nezažijete. A při stránkách máte pocit, že jste Cassie. Harryho kapitoly se mi také moc líbili! Baja dokázala, že chce člověk o něm vědět ještě víc. Že tu tajemnou strukturu chce odloupnout ještě o kousek víc!
Je to surové, je to odvážný, je to vulgární, je to dokonalý! Je to zvrhlý a vy to milujete! Já to miluju.
Závěr mě tedy moc potěšil! Už jsem si říkala, že to není možné! Ale díky Bajo. Tvůj styl psaní, tvoje popisy, všechno mě přesvědčil, že se znovu nemůžu dočkat tvých dalších knih!
A teď je to na vás. Jestli máte odvahu otevřít dveře a vejít do klubu LocalX! Ale pozor! Tohle není klub pro někoho kdo se bojí…

slavka0685
03.12.2020

Už v predchadzajúcich knihách od @bajadolceautor som si zamilovala jej štýl písania. A v tejto knihe to bolo taktiež. Kniha bola pútava, stale sa tam niečo dialo a mala som problem ju odložiť a ísť spať. Aj keď som sa spočiatku bala, že v knihe budú vulgarizmy a či mi to pri čítaní mebude vadiť, vôbec to tak nebolo, pretože boli tam kde mali byť a neboli tam kde ich nebolo treba. Taktiež ich nebolo prehnane veľa a neboli silene. Hlavne postavy boli veľmi zaujímave. Harry (Habibi) je typ knižnej postavy do ktorej sa zamilujete, ale v reálnom živote by ste ho nechceli. Postava Casske ma veľmi prekvapila a myslim tým v dobrom. Autorka sa s ňou krásne pohrala. Opis prostredia bol skvelý, reálne som si to vedela predstaviť. A v knihe nechybali vtipne hlášky, ale aj múdrosti do života. No a koniec pecka, nesmierne sa teším na ďalšiu knihu od autorky. Vizuálna stránka knihy je taktiež super. Za mňa proste skvelé a určite túto knihu odporúčam, ale pozor je určená pre čitateľov 18+ ????.

laska_ku_kniham
03.12.2020

Kniha bola vykresľovaná ako kontroverzná a vulgárna, mne tak však neprišla ani zďaleka. Práve naopak, prekvapilo ma, že som tam nič „také strašné“ nenašla. Myslela som si, že sa budem červenať až za ušami pri každej druhej scéne, ale nič také sa nekonalo. Dokonca aj vulgarizmy perfektne sedeli do úst protagonistov, žiadna nadávka nebola navyše. Po tejto stránke som teda s príbehom naozaj spokojná, splnil svoj účel, zabavil ma, vyvolal vo mne emócie a určite ma nezhrozil.

Najväčší problém však pre mňa predstavoval hlavný hrdina, pán noci, jeho výsosť Harry Habibi Linton. Nechýbalo veľa a osobne by som vbehla do príbehu len preto, aby som ho sotila zo schodov. Ľudia, seriózne, ja som toho chlapa neznášala. Takého arogantného, namysleného a hnusného despotu som už dlho nestretla. Ženy, ako by ste reagovali na niekoho, kto vám zakazuje niekam chodiť bez jeho súhlasu, kto si s vami robí, čo sa mu zachce a kto na vás kričí? Veď áno, jasné, on to robil preto, lebo ju ľúbil, ale haló. Láska sa dá dokazovať aj inak, nemusím predsa každému ukazovať, aký som všehoschopný mačo. Nikdy som sa nepokladala za nejakú za nejakú extra feministku, ale pri tejto knihe som mala chuť zatriasť hlavnou hrdinkou a objasniť jej, že aj ona má nejaké práva.

Čo sa týka vývinu deja, ten sa mi skutočne pozdával. Ukážková gradácia, pred koncom prekvapivý zvrat, srdcedrásajúca scéna na záver. Som spokojná s tým, ako sa príbeh skončil aj s tým, čím si hlavné postavy prešli. Dúfam, že Baja napíše ešte niekedy v budúcnosti podobnú knihu, ale so sympatickým chlapom.

Mimochodom, nesmierne oceňujem aj drobné narážky na Horkosladké esencie, vždy mi vyvolali úsmev na tvári.

Evka3814
02.12.2020 2 z 5

No tak nevim,jsem z knihy dost rozhozená. Přišlo mi to takové zamotané a z konce jsem zmatená. Asi jsem čekala něco více drsnejšího dle anotace. Jinak obálka i název je povedený a sedí k příběhu. I trochu toho humoru tam proběhlo,každopádně to bylo zajímavé

Mabella
01.12.2020

Habibi sa mi páčil. Prvá polovica viac ako druhá (vysvetlím). Vôbec mi nevadilo o aký typ “bedboja” ide, lebo už sme tu mali asi všetko. Trošičku mi prvá polovica pripomínala JEM Tento muž. Čítala som a hltala aj klišé a áno, sem-tam som pretočila očami, ale viackrát som si povedala: “tá autorka vie skvele opisovať prostredie” a veľakrát ma zas udivovala jej originalita v porovnaniach. Za to klobúk dole. Určite u nej cítiť progres od Placeba. Koniec bol na môj vkus moc hrrr a užila by som si aj o pár strán v napätí viac. Zvrat mal šokovať a aj bol zaujímavý, ale prežila by som keby tam nebol, lebo sa toho na mňa nahrnulo akosi veľa. Preto som mala pocit, že je to prekombinované, ale to už je vec názoru a chuti. Rozhodne to nie je kniha pre každého, ale kto sa bojí, nech nechodí do lesa, však :)

Domi.reads
28.11.2020 4 z 5

Pokiaľ sa chystáte čítať túto knihu a očakávate v nej čo i len štipku romantiky, zrejme ostanete sklamaní. To čo sa totižto píše v anotácií nie sú len prázdne slová, ktoré majú niekoho zastrašiť. Dej rozprávaný z pohľadu dvoch ústredných postáv sa odohráva na miestach, ktoré nie sú pre každého a zároveň interpretuje situácie, ktoré existujú aj keď si mnohokrát myslíme úplný opak. Všetko to začne spisovateľskou súťažou, kde hlavná hrdinka Cassie spoznáva svojho sprievodcu zákutiami písania, Harryho. Toto ich stretnutie nie je idylické, rovnako ako ich vzájomná spolupráca. Ibaže nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá a Harryho dvojitý život je pre Cassienu spisovateľskú cestu dokonalou inšpiráciou.

Príbehu nechýba dynamické tempo, ktoré vás so sebou strhne; zaujímavé vedľajšie postavy a dejová linka, ktorá nikoho neunudí. Oceňujem, ako táto kniha pekne odbočuje od typického klišé, kde drsný chlap zvedie naivnú ženu, a úplne zmení charakter, keď sa do nej postupne zamiluje. Cassie nebola žiadne neviniatko a nepotrebovala, aby sa k nej správali ako v rukavičkách; naopak, cieľavedome si išla za svojim a ustála aj tie najzložitejšie skúšky. A Harry alias Habibi si udržal svoju tvár až do úplného konca. Celý dej je zaujímavo posplietaný dramatickosťou, drsným prostredím, neočakávanou zápletkou, ale nevyhnete sa ani smiechu, alebo scénam pri ktorých budete zadržiavať dych. Rovnako sa môžete tešiť na niekoľko chvályhodne napísaných sexuálnych scénok.

Aby som však bola úprimná, zo začiatku som mala veľký problém sa začítať, keďže niektoré dialógy, ktoré ma mali rozosmiať sa mi zdali až príliš strojené, ale postupne som sa do toho celkom vžila. Detto, Harryho pohľad, kde mu v istých pasážach utiekla autentickosť (stále mi nejde do hlavy prečo v literatúre chlapi svoje pohlavné ústrojenstvo pomenúvajú prívlastkom „malý“). Avšak to sú iba moje osobné preferencie, ktoré tomuto dielu v žiadnom prípade neuberajú na hodnote.

V konečnom dôsledku bola táto kniha pre mňa príjemným prekvapením. Čítala sa sama a kebyže nemám povinnosti, zdolala by som ju v priebehu niekoľkých hodín. Aj keď sa v žiadnom prípade nedá pokladať za čisto romantickú, určite osloví každého čitateľa. Na to, že kniha nie je určená pre mladších čitateľov nejdem ani upozornovať. Určite sa pripravte na veľkú dávku vulgarizmov a miesta, ktoré častokrát balansujú na hrane zákona. Ozbrojte sa trpezlivosťou a na chvíľu zabudnite na všetko, čo sa javí ako morálne správne.

Týmto chcem poďakovať vydavateľstvu a autorke za poskytnutie knihy na recenziu. Rozhodne sa zaradím do nekonečného radu čitateľov čakajúcich na pokračovanie.

Hodnotím 4,5/5

erotika kriminální podsvětí kluby