Habibi

Habibi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509824/bmid_habibi-NhJ-509824.jpg 4 329 128

Habibi série

Vítejte v klubu LocalX. Čeká vás strhující prohlídka podsvětí. Pozor! Vstup je možný pouze na vlastní riziko. Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka. Slovenská autorka Baja Dolce debutovala s úspěšnou romanticko-erotickou trilogií Placebo a po ní čtenáře provedla příběhem tří generací v magickém románu Hořkosladké esence. Román Habibi se hned po vydání stal bestsellerem a dočkal se překladu do českého jazyka. V roce 2022 vyšlo i druhé pokračování této dark romance série pod názvem Candy.... celý text

Andrejka91
09.07.2023 5 z 5

Kdybych měla na hlavě klobouk, tak ho smeknu, protože má autorka veškerý můj obdiv, že dokázala vymyslet a napsat tak skvostný příběh.
Pro mě tam bylo vše, co ráda čtu a nemám co vytknout.
A vzhled knihy? Hezčí jsem ještě neviděla.
Těším se na další díl, už aby vyšel v češtině.

adela.hol
06.07.2023 3 z 5

Tato kniha byla od jara všude. Vyskakovala na mě pomalu z každého druhého bookstagramu a já se vlastně nedivila. Vzhledově je nádherná, má dokonalou digitální ořízku a lákavou anotaci. Když jsem si ji mohla zakoupit v předprodeji i s podpisem autorky, neváhala jsem. Po všech pětihvězdičkových recenzích jsem se na knihu hrozně těšila. A ač mě to opravdu mrzí, u mě nakonec vysoká očekávání nebyla naplněna.

Autorka píše dobře, kniha byla čtivá a já neměla problém se ihned začíst. Co byl pro mě ale hlavní kámen úrazu, že jsem se těšila na strhující dark romanci, která mi způsobí bušení srdce na každé stránce, ale za sebe jsem bohužel tu temnotu postrádala.

Harry je přes den redaktorem v rodinném nakladatelství, v noci se z něj stává Habibi, manažer pochybného nočního klubu. To slibovala anotace a já se těšila, jak hlavní hrdinka Cassie bude jeho dvě stránky postupně poznávat. Jak ji bude jeho temná stránka přitahovat, zatímco by se jí spíš měla bát.
Harry sice měl potetovanou celou horní polovinu těla, nechyběly mu ani piercingy a prskal ze sebe jeden vulgarismus za druhým. Ta temnota z něj ale pro mě bohužel nesálala. I jeho náklonost ke Cassie, uvědomění si, že je výjimečná oproti všem předchozím ženám, byla velmi rychlá. Nepotřebovala jsem zrovna slow burn tempo, ale takový ten postupný vývoj mi chyběl.

Paradoxně temnější postavou byla Cassie. Zápletka kolem ní byla opravdu originální a autorka mě dokonale zmátla. Ačkoliv možná v určitých momentech až moc. I sám Harry v jednu chvíli tvrdil, že to věděl, ale když se mu odhalila, tvářil se, že je to pro něj naprosto nová informace. Ale možná to byl záměr, jak nás čtenáře zase zmást. V tom případě to bylo v pořádku.

Ohledně závěru knihy, možná bych se tentokrát obešla bez epilogu. Bez něj by mi to sedlo víc. Co ještě kladně musím ohodnotit bylo propojení s předchozími autorčinými knihami. To mám vždycky ráda.

Do druhého dílu série se určitě pustím. A budu věřit, že to s Candym dopadne lépe.

Jita160
05.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Naprostá pecka!!!
Tady najdete ode všeho trochu: trochu temna ,trochu zvrhlostí ,trochu záhady, trocha bolesti, trocha intrik ,brutality,odvahy,něhy a nakonec?
Habibi... tato přezdívka se k tomuto ďáblovy vůbec nehodi.
Dělal bordel tatík se o své děvčata vždy dobře staral. Přestože byl odporný, zvrhlý ,dominantní a narušený bastard tak byl i velmi chytrý.
Nebyl to muž od, kterého byste čekali kyticí růží. Měl svůj pokřivený svět a velmi si ho užíval.
Dostal do svých rukou svěřenkyni,který měl pomáhat s napsáním knihy. Cassie byla asi hodná, jemná ,poctivá ,nevinná, slušná???
Habibi pochopil že od začátku není tím dominantem ,ale jsou s Cassie rovnocenní partneři.
,, Opravdu se my ženy raději trápíme a dovolíme alfa samců aby nám ubližovali? Opravdu se tak rády doprošujeme o pozornost a o kousky citů s tím rizikem, že nám zlomí srdce?
Rozhodně doporučuji!!!

Princezna22
02.07.2023 5 z 5

Úžasná knížka. Je v ní od každého trošku. Já jsem byla maximálně spokojená. Teď jen čekat na druhý díl.. Bože můj asi objev tohodle roku. Úžasné.. A habibi bože to je chlap ehmmm.....

LucyEcstasy
20.06.2023 4 z 5

Habibi - Baja Dolce

Tato kniha je teď vidět všude. Erotická temná romance, kde anotace slibuje prohlídku podsvětí a varuje, že je vstup pouze na vlastní riziko? Navíc se sexy potetovaným chlápkem? To je to, co ženy hledají v erotických knihách. Navíc recenze jsou velice pozitivní. Osobně jsem snad neviděla žádnou čtenářku, které by se Habibi nelíbil.

Má očekávání byla tudíž vysoká. A to byla možná ta chyba. Ale začnu tím pozitivním.

Samotná autorka má talent, co se týče čtivosti příběhu. Navíc se tu setkáme s jednou postavou, která má dost originální vývoj a ten jsem nečekala. Kniha sama o sobě má nádhernou obálku a ještě lepší ořízku.

No a to je tak vše.

Respektive. První třetinu knihy jsem se skvěle bavila, culila jsem se u vývoje vztahů hlavních i vedlejších postav a příběh měl dobrý potenciál. Nicméně poté došlo k jakési stagnaci. Konec naopak byl akční a bylo tam několik překvapivých závěrů, faktů či jak si to nazveme.

Co se týče postav, tak mi Cassie v určitých chvílích lezla na nervy, ale její chování se poté vysvětlilo. Vysvětlení bylo velmi zajímavé a v tomto žánru jsem to ještě neviděla. Habibi je prostě typická mužská osobnost. Jediné nové, co tu najdeme, je množství tetování, piercingů a práce v nakladatelství. Bohužel jsem v jejich vztahu necítila žádnou chemii, žádnou jiskru, což je škoda. Čekala jsem také více temnoty, která se nedostavila. Nebo jsem už tak otrlá.

Celkově kniha nebyla špatná. Habibiho bych zařadila někam doprostřed. Četla jsem lepší i horší knihy. Takže takový lehký nadprůměr. Do dalších dílů se, ze zvědavosti, pustím.

KodalSa
19.06.2023 5 z 5

Baja Dolce pro mě byla až do teď neznámá autorka, ale po téhle knížce se na ni určitě musím zaměřit. Temné, napínavé, zajímavé, divoké a plné překvapení. Užila jsem si to a postavy mě bavily.

Micandy
18.06.2023 5 z 5

Musím říct, že příběh je poutavý, originální a temný...některé pasáže jsem četla s otevřenou pusou. Líbila se mi hlavní dvojice, autorka jejich charaktery nepozměnila ani na konci knihy,takže z Harryho se žádný svatoušek nestal, pravá dark romance, kterou doporučuji. Druhý díl si rozhodně nenechám ujít, doufám že má taky zajímavý děj.
Jinak musím pochválit nádhernou ořízku knihy i obal, každá si Harryho můžeme představit podle sebe. Určitě si přečtu i jiné knihy.

Littlemonday
18.06.2023 5 z 5

Holky, pozor! Jestli chcete knihu, u které budete slintat nad temným a drsným týpkem pokrytým tetováním a plného nekonečné chuti na sex, tak jste u Habibiho správně!

Musím říct, že tento příběh v žánru erotiky vnímám hodně vysoko, všechno dávalo hlavu a patu, erotické scény byly popsány pěkně tak, jak to prostě je, žádné číči, lasturky a buchtičky a zároveň autorka nepoužila žádné vulgarity přes čáru. Klobouk dolů, to je těžké vychytat.

Dějová linka byla zajímavá, k mému překvapení mě čekalo i něco šokujícího, což taky není u tohoto žánru pravidlem. Sem tam jsem vzdychla nad naivitou a ztrátou rozumu hlavní hrdinky, ale nic dramatického.

Oceňuji také rozdělení kapitol a pohled obou hlavních postav. Rozhodně super jiskřivá oddechovka, dámy!

5/5

Fidibus
16.06.2023 1 z 5

Tak já jdu mimo proud a po třetině vzdávám. Nepřišlo mi to čtivé, zajímavé ani sexy, humor nic moc, přitažlivost a jiskření hlavních postav taky žádná sláva. Upozornění na násilí, drogy atd. mi přijde divné, je tolik podobných knih... Obálka ujde, ale můj výsledný pocit nezachrání.
Uznávám, že jsem nedočetla, takže třeba je druhá polovina lepší.

Jidu
14.06.2023 5 z 5

Tohle je jednoduše dokonalé. KONEČNĚ postavy, které nejsou povrchní a nechovají se jako puberťáci. Cassie je parádní držtička a rozhodně Habibimu nezůstane nic dlužná.

Vedlejší dějová linka je skvostná. Tohle jsem v erotickém románu fakt nečekala - a o to jsem nadšenější. Neskutečně promyšlený příběh.

Erotické scény jsou velmi velmi originální a pekelně .

No, už to nebudu dál okecávat. Zkrátka a dobře - tohle musíte mít. Knihu doporučuji všemi deseti a už se těším na druhý díl, který MUSÍM mít hned!

Mišule_11
12.06.2023 5 z 5

V první řadě děkuji moc @venupress za poskytnutí e-knihy k recenzi! A teď k samotné knize:

Wow..tak TO bylo tedy něco! :)
Habibi - ukážu ti svět bez cenzury od této slovenské autorky @bajadolceautor mě doslova pohltil..:)
Troufám si říct, že takhle kniha je něco, co stojí mít určitě doma v knihovně! :) A to nejen kvůli dokonalé obálce a pěkné ořízce, ale také díky svému výjimečnému příběhu! :)

Harryho i Cassie si oblíbíte. Ona je tou svéráznou holkou, co si nenechá nic líbit a on tím hříšně sexy mužem, kterému podlehne každá..teda možná.
Z počátku dva odlišné světy, co nakonec přece jen splynou v jedno. A že bude o čem číst!

Příběh je neuvěřitelně čtivý! Nenechá vás chvíli v klidu a nejde vůbec odložit.
Za mě jedno doporučení a snad se dočkáme u nás i dalších knih od autorky! :)

Mamka_cte
07.06.2023 5 z 5

Tak tohle? Můj ty Habibi.
Při téhle knížce nezůstane nic a nikdo v klidu.

První co vychválím je vzhled knihy, ale především hlavně ta ořízka! Už jen kvůli ní by kniha měla u mě v knihovně své místo, i kdyby jen na koukání. Dokonalá práce!

Postavy Harry a Cassie si snad nejde neoblíbit. Cassie je správně hubatá a nenechá si jen tak něco líbit. A Habibi? Prostě pořádný mňam badboy, kterého nejde nechtít. Autorka si s jeho postavou vážně vyhrála a do poslední stránky ho nepolepšila, takže o to lepší.

V knize se objevuje hodně vulgarismů, drog, prostituce, erotiky v mnoho podobách, humoru, ale i pár rodinných dramat. Což dalo dohromady neuvěřitelně čtivý příběh. Od začátku do konce jsem se ani na jednu stranu nepřestala soustředit na příběh nebo se nudit, což se mi u knihy dlouho nestalo! Bravo autorce!

První díl série si mě jednoznačně získal, takže se mooooc těším na druhý díl Candy! Doufám, že vyjde co nejdříve.

eliska2126
03.06.2023 5 z 5

Upřímně ani vlastně nevím, jak tuhle recenzi začít, protože tohle bylo tak WOW!

Věřím, že knihu vám tu nemusím nijak sáhodlouze představovat, protože byla poslední dobou hodně vidět. Nicméně je to fakt zaslouženě. V první řadě bych určitě chtěla pochválit, jak si autorka i @venupress dali práci a knihu opravdu vymazlili. Ta ořízka? Mám chuť si knihu vystavit v knihovně ořízkou dopředu.

Cassie a Harry si mě získali hned od prvních stránek. Harry je přesně takový ten muž, ze kterého se vám podlomí kolena a začnete slintat. Nastaly ovšem situace, kdy i on musel být trochu uzemněn a od toho tu byla Cassie. Ta byla opravdu skvělá. Taková správně hubatá holka, co si nenechala jen tak něco líbit. No jiskřilo to mezi nimi jako blázen!
Motiv nakladatelství a spisovatelská soutěž byl za mě opravdu fajn. Prostředí LocalX bylo příjemným zpestřením a zatáhlo nás trochu do nelegální hloubky Habibiho byznysu.

Příběh je napsaný neuvěřitelně čtivě. Autorka do knihy zakomponovala zvraty, za které smekám a tleskám. Ke konci knihy jsem jen hltala stránky s otevřenou pusou.

Asi už nemám co dodat. Tohle prostě rozhodně chcete číst a autorce se opravdu klaním, protože tohle? Můj ty Habibi!

Akléda_
03.06.2023 3 z 5

Víceméně jsem dostala to co jsem chtěla a ve výsledku jsem spokojená. Četlo se to hezky, ta ořízka je NÁDHERNÁ a já se do příběhu dokázala dostat a užít si ho. Erotické scény se mi líbily, i když to vždycky vyšlo tak, že jsem je zrovna četla někde v buse. Dokonce jsem čekala, že jich tam bude víc. Cassie jako hlavní hrdinku jsem si kupodivu oblíbila dost, líbilo se mi, jak si nenechala **** na hlavu a dokázala se postavit sama za sebe. Bylo to fakt vášnivé čtení, ve kterém mě bavilo i to, že ta jiskra mezi nimi fungovala a udržovala mě ve stavu, kdy jsem pořád chtěla víc. To se moc povedlo a doufám, že se třeba v budoucnu dočkáme druhého dílu i u nás, byla bych za to moc ráda. První půlka knížky je teda za mě lepší než ta druhá, v té se už trochu točíme v kruzích a děje se tam pořád to samé. Bylo ale fajn kam až se to vystupňovalo. Konec jako takový byl za mě až moc přeslazený, nemyslím si, že by tento konec odpovídal tomu, jak se postavy chovaly v průběhu knihy. Na druhou stranu jsem ale i trochu ráda, že dostaly svůj "hezký" konec. Cením i to, že se autorka snažila zapojit nemoc, musím ale říct, že jsem to úplně nepochopila a bylo by fajn, kdyby se to v knize objevilo už mnohem dříve, takhle jsem byla akorát zmatená a přišlo mi to trochu na sílu. Dává to sice smysl, ale byla bych ráda za nějaké větší vysvětlení a práci s tím prvkem po celou dobu, ne až na konci knihy. Celkově jsem ale spokojená, dostala jsem to co jsem chtěla a pokud hledáte nějakou temnou erotiku, tohle by mohlo být ono.

ELENtheKNIHOMOL
02.06.2023 5 z 5

Habibi je Dark romance,takže určitě to není kniha pro každého, ale když na chvilku zapomenete na vše co se jeví jako správné a morální a otevřete dveře do klubu LocalX,tak vás autorka provede úžasně zvráceným příběhem Cassie a Harryho,do kterého se budete s každou stránkou nořit hlouběji a hlouběji a určitě si ho moc užijete.

Je tu hodně vulgarismů,sexuálních scén v nejrůznějších podobách- pikantních,drsných, vášnivých až po ty,co jsou téměř romantické.
Výborně napsané dialogy a vtipné momenty vám zaručí, že se nebudete nudit.
Je to odvážné,zvrhlé,vulgární a dokonalé.
Cassie se mi líbila už od začátku,je upřímná, laskavá a úplným opakem Harryho.Zároveň to ale není žádná slepička,ale ženská, která se sebou nenechá zametat.

"Oslovení Pane si musíš zasloužit. Nestačí ti na to pták mezi nohama!"

S Harrym,neboli Habibim jsem to měla jak na houpačce,chvilku se mi líbil a chvilku byl na přes držku, ale ke konci už jsem ho brala.Harry byl prostě Harry a moc se mi líbilo, že ho autorka neměnila. Žádné polepšení z drsňáka na hodného chlapečka se nekonalo a to bylo super.Jejich rozvíjející se vztah se mi hodně líbil.

"K tomu,abys někoho miloval,asi nepotřebuješ důvod. Stačí ti pocity,které v tobě ten člověk vyvolává. "

Zajímavý příběh, postavený na klasických základech erotické literatury se špetkou romantiky,tajemství a napětí s velmi propracovaným dějem a zápletkou.

Čte se opravdu jedním dechem.Je to velmi povedený první díl série.

Mon.CouCou
02.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Na úvod-příběh je sice smyšlený, ale začátek mě vrátil v čase, protože já přesně takový vztah zažila. Dokonce byl šéfredaktor v novinách :-)

Příběh byl uvěřitelný, plný napětí i zvratů, jaké mám ráda. Líbí se mi použití neuvěřitelných scén. Protože i to neuvěřitelné se bohužel děje.
Cassie jsem si oblíbila. Na jejím místě bych se tedy po tvrdým začátku otočila na podpatku, ale to už je snad mými zkušenostmi. Ona se nenechala odradit a to je dobře.
Harry byl prostě gangster, který nás nebezpečně přitahuje.
Líbilo se mi představení prostředí, které je tvrdé, násilné, ovládané mocí, penězi a drogy.
Když jsem zaznamenala větu-dvojčata máme v rodině, odtušila jsem tuto zápletku. Zvláště, když o Victorii nebylo nikde více zmíněno. Chvíli jsem přemýšlela, jak mohl otec z bulváru zjistit, která dcera způsobila skandál. Jenže jsem máma a já to svoje dítko prostě v davu poznám.
Přezdívka Habibi ve mně evokoval arabský svět a já nad tím zbytečně přemýšlela. Je asi lepší nezakomponovat děj do konkrétního prostředí-čtenář tak má více prostoru pro fantazii.
Každopádně kniha je napsaná bezvadně. Pro čtenářky naivní literatury Habibi není. Jenže ono je dobře o tomto prostředí psát a vědět, co se tam venku děje.
DOPORUČUJI.

nada3314
02.06.2023 5 z 5

Nebudeme si nic nalhávat. Dostala se mi do rukou jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem kdy viděla. Neonová ořízka, která představuje tlukot srce je boží a originální. A vlastně i celý příběh v ní je božský a originální. Krásně se vše spojilo a máme tu úžasné čtení luxusní jak z venku, tak zevnitř. Pokud jste milovníci DARK ROMANCÍ bude naprosto spokojení a po dočtení budete nutně potřebovat další díl...

Příběh je potřeba číst bez předsudků a užívat si ho tak jak je. Vyskytují se zde drogy, sex, násilí, hazard a prostě všechno špatné, co byste v životě nechtěli. Ale je třeba s tímto počítat, než knihu začnete číst.

Já nejsem vůbec žádný puritán, ale tato dark romance zase o kousek posunula mé hranice. Po čas čtení jsem byla nervózní, napjatá a s každým otočením stránky jsem čekala, co bude.

Naštěstí pro mě Habibi nezklamal! Tato kniha mě zaujala od samého začátku do konce. Děj je našlapaný akcí, nenudila jsem se ani na chviličku.

Hlavní postavy jsou skvělé, autorka přesně věděla, co bude fungovat a naprosto se mi trefila do vkusu. Harry to je neskutečný ďábel a Cassie je milá a statečná.
Úžasné zpestření mého čtení, nemám co vytknout a můžu jen doporučit stejně naladěným ženám, jako jsem já! Bravo Bajo!

Jsem šťastná, že se ke mně dostala informace, že se i my v česku dočkáme pokračování a II. díl Candy bude mít modře neonovou ořízku. Já to asi nevydržím a brzo si ji přečtu ve slovenštině.

Klímuška
01.06.2023 5 z 5

Cassie Astonová má možnost napsat soutěžní rukopis a konečně prorazit jako autorka. V nakladatelství se setkává s potetovaným a protivným Harry Theodorem Lintonem. Ten chce osnovu rukopisu přinést večer do nočního klubu LocalX. Cassie se do klubu vydává s přáteli Beaou a Levim. Tady nevychází z úžasu. Pan Harry Linton je muž dvou tváří. Přes den je redaktorem a v noci manažerem pochybného nočního klubu plného neřestí, kde balancuje na hraně zákona. Navíc se pyšní přezdívkou Habibi, což v arabštině znamená "můj miláček." Cassie se tenhle muž obletovaný ženami vůbec nezamlouvá a svůj názor mu řekne pěkně od plic. Jenže jiskření mezi nimi se nedá ignorovat. Aby měla inspiraci pro svou knihu ukáže jí Habibi temný svět. A Cassie poznává, že v srdci Habibi nemá jenom temnotu. Jenže jeho svět je plný temna a on ji nedokáže chránit.

V knize psané ich-formou se střídají pohledy Cassie a Harryho.
Oba hlavní hrdiny si hned musíte zamilovat. Cassie je křehká květinka, která si ale umí otevřít pusu a jít si za svým.
Harry je zlobivý kluk, který umí být starostlivý, milý a rozhodně není nudný.
Ostatní vedlejší postavy jsou popsány také moc dobře. Bea a Levi jsou kámoši do nepohody a můžete se na ně spolehnout. I zaměstnanci klubu jsou lidé s dobrým srdcem.
Autorčin styl psaní se mi moc zamlouval. Sexuální scény byly plné jisker a takové kouření cigarety v jejím podání bylo velmi vzrušující.
Konec byl opravdu překvapující a těší mě, že se do toho v knize jen nebuší.
Sex, mafie, prostituce, násilí, drogy, vulgarismy....navštivte také klub LocalX. Já byla nadšená.
Navíc s tak krásnou ořízkou se kniha stane ozdobou mojí knihovny.

monikasbookclub
31.05.2023 4 z 5

Na začátek bych chtěla moc poděkovat @bajadolceautor a @venupress za skvělou spolupráci!
Děj knihy je převážně vyprávěn z pohledu Cassi, ale nechybí ani pohled Harryho neboli Habibiho. Rozhodně jsem ráda, že autorka Cassi popisuje jako milou, přátelskou a odvážnou dívku, která se rozhodně nebojí postavit ani samotnému Habibimu. Harry je její pravý opak a není to žádný princ na bílém koni. Ale to jakou měl slabost pro Cassie byla dokonalost sama. Stejně jako chemie, která mezi nimi od začátku do konce působí. Zápletka knihy byla hodně neotřelá a postupné odhalování minulosti postav a odhalování pravdy jsem četla se zatajeným dechem.
Musím také vyzvednout spoustu zajímavých myšlenek, které se v knize nacházejí a které mě zasáhly stejně jako Cassie.
Knížka není ale rozhodně pro mladší čtenáře, protože je tam ukázáný opravdu reálný svět bez nějakého pozlátka (drogy, prostituce, mafie, vulgarismy).

LenkaNovotna32
31.05.2023 4 z 5

Kniha ktora ma po dlho case nenudila. Harry bol celkom vtipny, dost sexi a este aj mal v hlave. Hl. Hrdinka bola trochu slabší odvar ale aj tak sa to dalo čítať. Dobry pribeh a celkom aj dobry sk preklad. Co bolo naj v tejto knihe?
Sialene prirovnania, sarkazmus.

erotika kriminální podsvětí kluby