Habibi

Habibi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509824/bmid_habibi-NhJ-509824.jpg 4 329 128

Habibi série

Vítejte v klubu LocalX. Čeká vás strhující prohlídka podsvětí. Pozor! Vstup je možný pouze na vlastní riziko. Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka. Slovenská autorka Baja Dolce debutovala s úspěšnou romanticko-erotickou trilogií Placebo a po ní čtenáře provedla příběhem tří generací v magickém románu Hořkosladké esence. Román Habibi se hned po vydání stal bestsellerem a dočkal se překladu do českého jazyka. V roce 2022 vyšlo i druhé pokračování této dark romance série pod názvem Candy.... celý text

vypravecka.
30.05.2023 5 z 5

Hlavní hrdinka Cassie studuje poslední ročník na vysoké škole. Když ji osloví známé vydavatelství a nabídne jí pomoc s jejím rukopisem, který by mohl obstát v prestižní literární soutěži, nezaváhá. Cassie je po právu nadšená, protože psaní je její vášeň.
Na starost ji dostane redaktor, který úplně jako redaktor nevypadá a rozhodně se ani tak nechová!
Vysoký, potetovaný, hříšně přitažlivý a především arogantní mužský, který si rozhodně při hodnocení jejího díla nebere žádné servítky! Pro Harryho je její kniha jen odpad. Nejen proto se rozhodne, že Cassie zasvětí do svého temného, zhýralého světa, který je nahony vzdálený tomu, co zná. A ukáže jí svobodu, rozkoš, vášeň, touhu a nechá ji okusit všechna tajemství, aby o tom mohla psát

Děsivě podmanivý Harry - přes den redaktor v nakladatelství, v noci bezcitný chlap, který jen bere, ale na oplátku nedává vůbec nic. Každá by ho chtěla polapit, ale jeho srdce je jako kus ledu, které nikdy neroztaje. Jediný, komu se to může podařit je právě Cassie, která se mu pomalu dostává pod kůži.

Harry je naprosto boží postava! Zbožňuju temné padouchy, které na kolena nakonec stejně srazí pouze osudová žena.

Cassie je bezstarostná veselá holka s touhou vyzkoušet všechno co ji Harry nabízí. Jenže takhle naivní holka se pomalu mění v sebevědomou ženu, která ví co chce a nebojí si to vzít. Jejich vztah jsem si vážně užila!

MaláKnihomolka
30.05.2023 5 z 5

Hned na začátek bych ráda poděkovala autorce @bajadolceautor a nakladatelství @venupress za tuto krásnou spolupráci.

Musím vás však upozornit, že jde o dark romanci. Vyskytují se zde témata jako násilí, drogy, prostituce, vulgarismy atd. Pokud jste čtenáři tohoto žánru, pak určitě můžu Habibiho doporučit. Pokud to chcete zkusit, pak s otevřenou myslí a bez předsudků.

Ani nevím kde začít, protože ve mně po dlouhé době kniha zanechala opravdu spoustu pocitů. Jsem ráda že vyšla i u nás v češtině, protože jestli hledáte dark erotiku se vším všudy, pak jste na tom správném místě.
Já se musím přidat k těm, kteří milují jak obálku s povedenou ořízkou (jež vám bude zdobit knihovnu), tak i příběh, který jsem dostala na těchto 400 stranách. Bylo to zvrácené, ale jak říká už titulek pod názvem Ukážu ti svět bez cenzury, tak to sedí.

Hlavní postavy jsou jak tu jako dva protiklady. Milá, nadějná spisovatelka Cassie se zde setkává s Harrym alias Habibim. Ten však vede život na míle vzdálený tomu jejímu a není to žádný princ na bílém koni, který ji přišel zachránit. Hned od začátku jí jasně dává najevo, že to s ním nebude jako na kopci z cukrové vaty. Ovšem ani Cassie se nebojí mu ukázat, že sebou nenechá zametat a to se mi na ní líbilo.

Navíc má autorka skvělý humor, který do knihy proniká přes Cassiiny kamarády Beu a Leviho. Víc potřeštěnou trojici jsem snad ještě nepotkala.

K ději něco možná předvídat či tušit budete, něco zase ne. Každopádně očekávejte tajemství, jiskření a hlavně pořádnou jízdu, kterou budete muset číst dál a dál. Já od druhé půlky nerada knihu dávala z rukou, protože jsem potřebovala vědět co bude dál. Hlavně vás tu nečeká žádná cukrovka, pokud nejste na přeslazené romanťárny. A ten konec? To bylo něco!
Doufám, že se brzy budeme moc těšit i na překlad Candyho. Jinak si to budu muset přečíst ve slovenštině. Takže tak či tak.

knihomolkaJani
30.05.2023 5 z 5

Pozor! - kniha obsahuje témata: sex, znásilnění, násilí, drogy, prostituce, mafie, toxické vztahy, vulgarismy
a já bych doplnila, že na ní může vzniknout závislost!
"Každý z nás má své stavební pilíře v minulosti."
Do knihy jsem se opravdu zamilovala .. Oficiálně se stává nejkrásnější knihou v mé knihovně a zároveň splňuje všechny požadavky na skvělou erotickou knihu: čtivost, romantiku, přátelství, napětí, dobře napsané erotické scény a překvapivé momenty.
Ústřední dvojící této knihy je Cassie a Harry. Zatímco Cassie vystupuje jako milá a přátelská spisovatelka (která si nenechá nic líbit a proto jí zbožňuju), Harry, alias Habibi, ukazuje svou zvrhlejší stránku.. "Harry míní, Habibi mění.." "Pokud by měl ďáběl lidskou podobu, vypadal by jako on.."
"Habibi znamená miláček, je to arabsky."
Každá z nás potřebuje přes noc svého Habibiho, ale v životě tak úžasné přátele, jakými jsou vedlejší postavy Levi a Bea.. "Jsme tady, všechno bude dobré. Máme dost vína na každý problém."
Kniha začíná pomalejším tempem a ani nevypadá jako #darkromance , později ovšem nahlédneme trochu do hloubky a to je teprve jízda. Autorka vymyslela opravdu skvělou zápletku a vodila si mě jako loutku.. Opravdu dlouho jsem nechápala a nakonec nevěřila svým očím..
Kniha je dokonalá a nemám jí vůbec co vytknout..
Ocenit musím i závěr knihy, který není přeslazený, ale zároveň je velmi uspokojivý!
Kdy se můžeme těšit na knihu Candy v CZ? - protože jí opravdu nutně potřebuju..
Moc ráda bych poděkovala autorce & nakladatelství za recenzní výtisk
Knihu si můžete koupit v každém dobrém knihkupectví a nebo přímo u nakladatele VENUPRESS kde dostanete svůj výtisk podepsaný a se záložkou.

Knihomolka97

Ó, můj ty Habibi!

Je to opravdu dark romance, jak my být. Harry alias Habibi není žádnej svatoušek, je nepředvídatelný, panovačný, jde z něj i trochu strach a přesto mu lze těžko odolat.
Cassie je skvělá, odhodlaná, snaží se držet s Habibim krok, všechna čest!

Mezi nimi to pekelně jiskří. Nejen díky chemii, ale i slovním přestřelkám, které si vyměňují. Žhavé scény tedy stojí za to!

Postupně dostáváme i střípky informací o jejich životě, kdo vlastně vůbec jsou, o jejich minulosti a podobně. Některé věci teda překvapily!

V příběhu také figurují přátelé Cassie - Bea a Levi. Praštěné trio. :D

Prakticky celý příběh je nepředvídatelný, je to zběsilá žhavá jízda, kterou čtete se zatajeným dechem a čekáte, co se bude dít. Já osobně jsem absolutně nedokázala předvídat. S Cassie jsem vše tak prožívala! Je vyprávěno totiž převážně z jejího pohledu (kdyby mě někdo při čtení viděl, řekl by si, že jsem asi blázen :D ), ale velmi mě potěšilo, že chvilkama vyprávěl i Harry. :)

Posledních cca 100 stran jsem zhltla ani nevím jak. Jeden zvrat mě tak překvapil! I když jsem si říkala, že mi tam něco úplně nesedí, ale toto? Uf, uf... :O
Miluju to a nestydím se za to!
5*/5*
A těším se na Candyho...

Dela90
29.05.2023 5 z 5

@adule.books

Harry žije dvojí život. Přes den plní funkci redaktora v rodinném nakladatelství a v noci je manažerem nočního klubu. Nechává si říkat Habibi. Není to obyčejný klub.
Nyní má za úkol spolupracovat s Cassie na jejím díle a dát ji cenné rady. Jenže, co když ty rady neskončí jen u psaní? Spojení mezi nimi nabere nový směr a provede Vás temnotou a vášní. Co když se Habibi stane pro Cassie návykovým? A jaké tajemství se ukrývají pod povrchem?

Ó, můj ty Habibi! Excelentní dark romance.
Habibi, bad boy s velkým B, příběh je sexy, žhavý, šmrncnutým nebezpečím a tajemstvími.

Ze začátku knihy jsem se dost nasmála. Mezi Cassie a Harrym proběhla nejedna vtipná hláška.

Líbil se mi příběh Habibiho, jak přišel ke své přezdívce a tetování.

Cassie byla svá, nedala se nikam tlačit. Ke všemu přistupovala opatrně. Měla skvělé kamarády, taková správná trhlá trojice.

Knížka má neotřelý děj, ve kterém držení za ručičky či pozorování hvězd určitě nenajdete! Harry neboli Habibi je sexy drsňák, který si rozhodně nebere servítky.

V kožené bundě a černých džínách vypadal jako anděl pomsty. Jako překrásný a zkažený Lucifer, kníže temnoty a tužeb.

Čekala jsem, kdy a jestli vůbec Habibi poruší jedno svoje pravidlo. A jako ach! Úplně to jiskření mezi nimi bylo hmatatelné. Nechyběly ani žhavé erotické scény, které si prostě nejde nezamilovat. Naopak temné a místy nebezpečné scény u těch mi běhal mráz po zádech, ale to je přesně to co od příběhu chci. Probudí ve vás všechny možné emoce a vy dostanete jeden dokonalý příběh!

Musím pochválit autorku, protože mě ke konci totálně zamotala a já vůbec nechápala, že co se to děje. Přiznám se, že já při čtení skoro nedýchala, jak jsem čekala, co se z toho vyvrbí. A pak to do sebe vše krásně zapadlo, jako kousky skládačky. Palec nahoru za skvělé rozuzlení.

Pokud jsem měla hořet v pekle, rozhodně jsem chtěla hořet s ním.

A kromě toho je Habibi extrémně návykový, jak jednou začnete číst, těžko knížku odložíte! Děkujuj autorce za takový skvost!

Moc děkuji, že jsem si ji mohla přečíst nakladatelství Venupress a autorce Baja Dolce #spoluprace #receznivytisk

Velkou pochvalu si zaslouží i ta naprosto bombastická ořízka!
Doufám, že Candy vyjde brzy!!!

Kristie_7
29.05.2023 5 z 5

@knihy_s_kristie

No tak tohle byla pecka!
Harry Habibi rozhodně není žádný rytíř na bílém koni, ale spíš temný princ, který vám ukáže, jak je tento svět ve skutečnosti zkažený a drsný, a vy mu stejně podlehnete. Je to ten typ muženého a nebezpečného alfa samce s pronikavýma očima, kterému ženy padají k nohám. A zároveň je to hulvát, který si nebere servítky, ani v přítomnosti ženy. Prostě vám pravdu naservíruje takovou jaká je. Surovou a nekompromisní.
Upřímně ani já nevěděla, jestli se mi z něj spíš podlamují kolena, nebo mám chuť mu vrazit pár facek. :D Tahle dvě rozpoložení spolu u mě dost bojovala. :D A proto jsem si tak oblíbila Cassie, hlavní hrdinku.
Cassie se mu nebála postavit, a když už to opravdu hodně přehnal, tak mu i jednu ubalit. Nenechala s sebou zametat a byla taková správně hubatá, což Harrymu pěkně brnkalo na nervy a mně se to na ní velice líbilo. Taková správná bojovnice!
Samotný příběh je velice čtivý, propletený tajemstvími a máte problém knihu pomalu i odložit. Mezi hlavními hrdiny to jiskří (doslova) od samého začátku. Chemie pracuje jak má. Je to žhavé, surové, temné, drsné, místy i vtipné, a mě to vážně bavilo!
Autorka mě v jednu chvíli rozesmála tak, že mi až tekly slzy. Chudák Harry byl v té chvíli tak strašně mimo, že já z něj chytla záchvat smíchu, a nemohla jsem přestat. :D Takže se v jednu chvíli chechtáte jak blázni a pak najednou koukáte s otevřenou pusou, protože autorka vám začne odpalovat jednu bombu za druhou a vy doslova hltáte každou dálší přečtenou stránku.
Největším překvapením pro mě byla asi postava Victorie. Co to sakra bylo?! To jsem vůbec nečekala a bylo to šílené.
Za sebe můžu tedy knihu jen doporučit, protože vás hned na začátku strhne a nepustí až do samého konce. Je to jedna velká drsná a žhavá jízda a jsem si jistá, že si ji opravdu užijete! :)

cajakniha
28.05.2023 5 z 5

Moc děkuji autorce Baja Dolce a nakladatelství Venupress za poskytnutí knihy v rámci spolupráce.
Kniha je čtivá a nedá vám spát, chcete pořád číst dál.

Kniha už podle obálky prozrazuje, že bude opravdu žhavá, ale upřímně, až takhle jsem to nečekala. Bylo zde pár věcí, které na mě byli too much, ale věřím, že zkušeným čtenářům a čtenářkám erotiky přijdou vhod.

Naší hlavní hrdinkou je zde Cassie, která je milá, přátelská a tak trochu bez partnera. Vztahů moc neměla a všechny skončili katastrofou. Není se tedy čemu divit, že když na scénu vchází Harry, temný učitel a pokušitel, netrvá to dlouho a chce zjistit, co je zač.

Sbližování Harryho a Cass jsem si šíleně užila, jiskřilo to mezi nimi od začátku, ačkoli se tomu oba bránili.

Harry aka Habibi je vskutku temný, bere si co chce a kdy chce. A protože ho chce každá, není těžké někoho nalákat do postele.

Za zmínku stojí taky Bea a Lavi, nejlepší kamarádi Cassie, které si oblíbíte hned. Jsou bláznivý a otevření defakto všemu.

mishule90
28.05.2023 5 z 5

Cassie je studentkou vysoké školy, která ve svém volném čase píše příběhy na on-line platformu. Je štěstím bez sebe, když ji jednoho dne osloví nakladatelství L&L publishing, aby napsala pod jejich vedením příběh do soutěže. Má to však jeden velký háček a tím je Harry.

Harry neboli Habibi, který žije dvojí život. Ve dne se stává redaktorem a v noci zase manažerem nočního klubu LocalX. Nikdy o sobě netvrdil, že je princem z pohádky, který přijede na bílém koni. Je jeho pravým opakem. Neznám dokonalejšího Bad boye než je Habibi. Je arogantní? Je vulgární? Je sprostý? Ano, to opravdu je.

Myslíte si, že Cassie, která působí jako slušňačka nezvládne takového člověka, jako je Habibi, poslat do míst, kde slunce nesvítí? Zvládne a úplně s přehledem, protože zdání může klamat, ale Cassie má své vlastní názory a nenechá se si nic líbit.

Úžasně je vykreslena chemii mezi hlavními postavami - bylo to žhavé a sexy. Vše je doplněno o velmi vtipné dialogy. Nevím jak vy, ale já se i u tohoto žánru ráda zasměji. Což podle mě autorka zvládla na výbornou.

Celý příběh je skvěle promyšlený a originální. Nikdy by mě nenapadlo, že se dá spojit prostředí nočního klubu s nakladatelstvím. Báječný nápad!

Začátek byl pro mě trochu pomalejší, ale když se to rozjelo, nešlo knihu odložit! Zápletka byla ukryta ve spoustu tajemstvích, které se postupně odkrývaly. Celou dobu jsem neuhádla, co za vším bylo opravdu jsem takový závěr nečekala. Miluji na knihách, když jsem napnutá až do konce a vůbec nic netuším. To je u mě známka, že to autor prostě umí!

Máte rádi Dark romance s dokonalým Bad boyem? Tahle kniha mezi ně rozhodně patří.

Nejde to jinak, ale hodnotím 5/5* a nezbývá mi nic jiného, než se těšit na další díl :)
Byl by hřích nezmínit i boží obálku a ořízku! Dokonalost!

Moc děkuji autorce Baja Dolce a nakladatelství Venupress za poskytnutí knihy v rámci spolupráce :) Bylo to skvělé !

katasokolov
28.05.2023 3 z 5

3,5/5*

PŘEDSUDKY SI STRČTE DO ZADKU A NASEDNĚTE NA VLAK JMÉNEM HABIBI!

Nebylo to vůbec špatné, o to víc, že tohle dílko pochází z našeho malého československého rybníčku.

Zajímavé postavy, které nezapadají do žádných škatulek a jsou jednoduše svojské, přičemž po kapsách ukrývají nejedno tajemství. Velkým bonusem je, že autorčina kniha má nějaký přesah, což neplatí u všech těchto žánrových produktů.

Byť nesdílím až takové všeobecné nadšení, jako většina recenzentek, jsem ve výsledku s knihou spokojená a mnohé myšlenky, v knize vyřčené, si do mého nitra cestu proklestily, stejně jako do nitra Cassie. Vibes Velmi nebezpečných známostí taky nebyl k zahození ;).

Ohledně všech těch trigger warnings jsem čekala větší divočinu, ale chápu, že v dnešním světě je lepší upozornit asi na vše, protože vždy se najde někdo, komu dané věty či poselství a činy hlavních protagonistů nesednou, nebo ho dokonce urazí.

BTW: Ctihodný občan je skvělý film, který poukazuje na mnohé neduhy dnešní společnosti ;).

syky245

@booktrip.kat

Můj ty Habibi, tohle bylo jedním slovem skvělý. Harryho bych sice občas nafackovala, ale líbila se mi jeho upřímnost a přímočařost. O tom, že to je kocour nemluvě, takže budiž mu odpuštěno
Cassie byla správná, hubatá, se skvělým smyslem pro humor. Někdy jsem se u knížky opravdu smála a větu: Oslovení pan si musíš zasloužit, nestačí ti na to pták mezi nohama budu asi v životě používat častěji.
Cassie se zdá, jako slušňačka, ale zdání klame. Každou z kapitol vypráví Harry nebo Cassie a to mám nejraději, každý má svůj prostor na vyprávění.
Druhá polovina knihy a odkrývání životních příběhů a tajemství je opravdu napínavá. Habibi se čte skvěle a je to rajc i spoustu vedlejších postav, jako zamestnance LocalX si určitě oblíbíte.
Oceňuju autorku za reálný popis scén, protože všechny víme, že někdy to v knihách není moc uvěřitelné.
Kdo okusí hřích jménem Habibi, nikdy už nebude chtít být svatý. A ta ořízka českého vydání? Dokonalá!
A já nutně potřebuju další díl

Books_by_Dee
25.05.2023 5 z 5

@books_by_dee

Za mě jasných 5 , a to i v sekci , protože ty scény.

Knížka zaujme oko už jen díky úžasnému obalu a ořízce. Kdo by tohle nechtěl mít ve své knihovně? Ale knížka je úžasná i uvnitř postavy, prostředí, chemie, děj. LUXUS.

Knížku jsem měla za 2 dny přečtenou, a to vlastě tak, že první den jsem přečetla prvních 100 stránek a další den jsem jich dala 300 na jeden zátah , protože jsem nemohla přestat číst a autorka do děje házela jednu bombu za druhou . Mělo to pro mě takový trochu pomalejší rozjezd, kdy jsem se potřebovala zorientovat v prostředí a v postavách. A vlastně jsem se těšila na více spicy scény.

Pomalý rozjezd se pro mě zlomil ve chvilce, kdy si Habibi začal uvědomovat, že Cassie oslovuje v myšlenkách moje Cassie a když, přesto, že si to nechtěl přiznat, tak mu na ní začalo záležet. V té chvilce jsem tomu naprosto propadla a chtěla jsem, aby byl Harry mým Habibi. Když se o Cassie v horečkách staral, to už byla jen třešinka na dortu pro mé romantické srdce.

Tohle totiž není klasická romantická knížka o kytičkách a piknicích v parku. Tohle je úžasná, pořádně nabitá dark romance, kdy se nestačíte divit a nebudete vědět čemu a komu vlastně věřit.

Sarkak94
25.05.2023 5 z 5

Ach, můj ty Habibi. Miluju to. Tohle byla neskutečná jízda. Varování! Je to děsně návykové čtení. Jak jednou začnete, je těžké přestat.
Na tuto knihu jsem měla už strášně dlouho zálusk. A když jsem zjistila že dokonce vyjde v češtině, tak jsem věděla že ji musím mít.
Od knihy jsem měla jsem obrovská očekávání. A autorka to dokázala. Všechna moje očekávání předčila. Něco málo jsem tušila co mám čekat, ale rozhodně jsem nečekala toto.
Je to sexy. Je to sakra žhavé. Místy vtipné. Napínavé. A neskutečně čtivé a poutavé. Je to něco úplně jiného, něco originálního. Kombinace rodinného nakladatelství a nočního klubu Lokal X ...... Je to kniha plná vášně a zvratů. Kniha začíná zlehka s nádechem humoru, ale postupem času začíná nabírat na temnější hloubku.... Samotná zápletka byla úžasná. Ta mi tak zamotala hlavu, že jsem chvílemi byla ztracená a mimo. Tady jsem byla strašně naštvaná na Habibiho.... No a jelikož jsem strašná cíťa tak u konce jsem si poplakala (řvala jsem jak želva)
Harry alias Habibi je "princ na černém koni". Je hrubý, zvrhlý, vulgární, majetnický, panovačný hajzl, který si bere vše co si umane. Ale přes to všechno si na nic nehraje, je tajnůstkářský, ale také je přímočarý, narovinu řekne co si myslí, a to vás na něm nejvíce přitahuje. Ženám nemusí věšet na nos žádné sladké řečičky, ony mu k nohám padají samy. Dokonce se mi líbil i jeho pohled na svět. To že lidé nemusejí být takový jak na první pohled vypadají.
Cassie mě občas svou naivitou štvala. Ale líbila se mi její trvdohlavost, odhodlanost, a to že s Habibim dokázala bojovat. Na ní jde na celem příběhu nejvíce vidět jak se postupně mění. Sundavá růžové brýle a začíná vidět svět úplně jinak. Už není tak růžový jak si myslela a to všechno jen díky Habibimu.
Kvůli spolupráci si Cassie a Habibi dohodnou určitá pravidla. Ale pravidla se mají porušovat. Jak dlouho je vydrží dodržovat?

happy19
24.05.2023 5 z 5

Příběh,co není pro každého,ale pro mě rozhodně ano!
Drsné,osobité,špinavé..své!
Skvěle odvedená práce,-)

...v okamžiku se stane to,co nedoufáš roky."

PosPol
23.05.2023 5 z 5

"Oproti mně byla tak malá, že bych ji dokázal smést ze světa jediným pohybem ruky. Drobná, křehká a nevinná. Po všech těch ženách to bude právě ona, která mi dojebe to jediné, na čem mi ještě záleželo?"

Přes den Harry - redaktor v rodinném nakladatelství. V noci Habibi - majitel klubu LocalX, plného sexuchtivých zákazníků, nevázané zábavy a neřestí. Když se setká se začínající autorkou Cassie, vzplane mezi nimi vzájemná nevraživost stejně rychle jako prudká vášeň.

"Jak jsme se, proboha, dostali od nepříliš harmonické spolupráce na soutěžním románu až ke mně domů do ložnice? Jak se moje nevole k němu pomalu, ale jistě přetavila do fascinace a touhy?"

Cassie pro mě byla úžasná hlavní hrdinka od začátku - vtipná, cílevědomá, se zápalem pro věc. Žádná slaboduchá kráva, jak až příliš často čtu v podobných knihách... Nebojí se Harryho poslat do prdele. Harry alias Habibi? Nesnesitelně arogantní bad boy, který má city u prdele a jeho zásadní pravidlo zní - nikdy s žádnou ženskou nevlezeš dvakrát do postele....

Bavilo mě sledovat zrod nové Cassie, jak z ní vykřeše Harry to nejlepší a zocelí ji svým tvrdým přístupem. Jsou zde vulgarismy, ale nepůsobí to lacině, naopak jsou vhodně umístěné a podtrhují daný okamžik. Bavila mě její rozpolcenost, když ji třeba dovedl na swingers party a v ní se třískal odpor k párům a zároveň zvědavost to zkusit. Dílo je vtipné, dynamické, 440 stran jsem dala na dva zátahy, holt Habibi je těžce návykové dílo.

Poslední třetinu jsem měla v hlavě jen: Jak?.... Proč?... Kurva?...CO?....Ach.... Tuhle knihu prostě chcete mít, zamilujete si prostředí nočních barů, nádherných a spoře odděných žen, mafiánské praktiky, korupce, politické pletichy a do toho sex. Hodně sexu. A všude... Autorka mě šokovala i tím, že do příběhu zakomponovala jednu poměrně vzácnou a tajemstvím obestřenou duševní poruchu.

"V životě potkáš lidi, kteří ti pomohou vzlétnout do nebes, ale i takové, kteří tě stáhnou do hlubin samotného pekla. Jedním z těch druhých jsem i jí. Harry Theodor Linton. Ale tady mi říkají HABIBI."

Moc děkuji autorce Baja Dolce a nakladatelství venupress za poskytnutí knihy. Mám jen jedinou výtku - jednou pro vždy - ananas na pizzu nepatří! Ale i přes tento fakt dávám 5/5.

ketkavknizkach
21.05.2023 4 z 5

tímto bych ráda poděkovala nakladatelství @venupress a úžasné autorce @bajadolceautor za možnost si tuto knihu v rámci spolupráce přečíst.

cassie je ještě studentka vysoké školy, když dostane nabídku z nakladatelství, která se neodmítá. má za úkol napsat příběh do soutěže a za pomoci nakladatelství l&l publishing vyhrát. problém ale nastává, když dveřmi projde vysoký, svalnatý, potetovaný muž - harry theodore (idiot) linton. harry, alias habibi, vede dvojitý život. přes den vede své nakladatelství, ale v noci ho můžete spatřit jedině v klubu s názvem localx. ale to cassie ještě netuší, co ji v tom klubu čeká

tahle kniha byla opravdu něco! neskutečně se mi líbila romanticko-erotická linka mezi cassie a habibim, v knize zároveň bylo i poměrně dost akce a ta zápletka? kdo to kruci vymýšlel, by si zasloužil křišťálovou medaili! victoriino tajemství je něco, co by mě ani ve snu nenapadlo. a ten konec? ach sladký konec. na candyho se neskutečně těším a doufám, že v češtině vyjde také.

jediná věc, kterou bych knize vytknula, bylo harryho občasné opravdu hnusné chování vůči cassie. on byl jinak úplně skvělý bad boy, ale někdy mi přišlo, že je to až moc a že to cassie snáší jak kdyby to bylo vlastně v pořádku. např. v jednu chvíli holka prosí, aby při sexu zpomalil, že ji to bolí, ale on naopak přidá, protože si chce vybít vztek. ona se urazí a nechce, aby na ni sahal. to je v pořádku. to chápu. co jsem ale nepochopila bylo, že se harry ani neomluvil a během několika minut už mu zase visela na krku. tohleto chování k ženám se proste děje a nepřijde mi to jako bod lásky který by měl autor ještě vyzdvihovat. chápu, že je kniha značená jako dark romance a že má být habibi bad boy, ale tohle je na mě moc.

další recenze na instagramu jako @ketkavknizkach

_kris_v_cte
21.05.2023 5 z 5

Habibi nová dark romance z pera slovenské autorky Baji Dolce, která vtrhla do našich rybníčků jako uragán. A vůbec poprvné vychází v českém překladu.
Baja Dolce nám ukazuje, že se každý příběh dá uchopit s originálitou sobě vlastní.

Habibi rozhodně není čtením pro každého. Čtenáři by se měli vyhnout očekávání, že se zde setkají s trendem, kdy nám hrdina ztratí jeho ostrost, s níž do příběhu vkročil. Hlavní hrdina knihy Harry, alias Habibi, zahazuje rukavičky a častokrát si položíte otázku, zdali u něho funguje nějaký filtr. Jeho syrovost vás přitahuje jako můru ke světlu a s každou další stránkou se přistihujete, jak podléháte jeho kouzlu. Jeho nefiltrovaná přímočarost je velice osvěžujíci. Cassie, hrdinka našeho příběhu, mu však zdatně sekunduje. Sice by se mohlo zdát, že z počátku působí jako neskutečná naivka, která věří v jednorožce a víly, brzy nám ukáže, že se nebojí říkat vlastní názory. U ní vás bude bavit jeji postupné sundávání růžových brýlí, to vám zaručuji. S postupem děje zjišťujete, že se nemění jenom Cassie, ale i samotný Harry, kterému přeci jenom jeho tvrdá skořápka dostane pár trhlinek.

Baja celého Habibiho vystavěla naprosto skvěle. Příběh vybočuje ze zajetých kolejí. Pořádně zamotaným klubkem zápletek je opředen celý příběh, který čtenáře rozhodně nenechá v klidu a bude je nutit přemýšlet nad tím či oním. Vsadím se, že u všech čtenářek se budou rozvíjet teorie a jedna bude šílenější než druhá. Kniha v sobě skrývá mnoho, od netradičních hrdinů, které se zamilujete, po skvělé dialogy, humorné i peprné okamžiky, a přesto po jejím dočtení budete nedočkavě vyhlížet další díl, protože kdo by měl světa, který Baja vytvořila dost.

Tak co, jste připraveni nechat Habibiho, aby vám ukázal svět bez cenzury?

Kristýna6666
20.05.2023 3 z 5

Tohle jsem ještě nezažila,že bych nevěděla jestli se mi kniha líbila nebo ne.
Vždycky to bylo jasný buď kniha byla pro mě nebo nebyla. Kniha Habibi se mi líbila,protože autorka píše opravdu čtivě a poutavě a opravdu se toho nebojí. Nápad na příběh byl brutální. Zápletka ? Tak to byl teprve sakra nápad! Ale bohužel,za mě tohle téma mohlo mít v knize větší hloubku. Znenadání se to tam objevilo a zase zmizelo.

Cassie mi ze začátku opravdu nesedla,pak se díky bohu kousla do zadku a ukázala,že i ona má nějaké hranice.

Harry byl od začáku takový jakého jsem čekala- drzý,zvrhlý,majetnický,panovačný parchant který si bere co chce a nikoho se na nic neptá. A i přesto všechno mě v příběhu neoslovil,možná ty předsudky jsem měla nechat stranou,ale bohužel to co jsem se dozvěděla průběhu ,tak s tím jsem v klidu nebyla.

Kniha nebyla špatná to vůbec! Má obrovský potenciál a kvůli tomu vůbec nevím jak na tom s knihou jsem. Věřím,že si Habibi najde své čtenářky.

Nezapomínejte,že tohle je můj názor a každá jsme jiná. Každá od knihy očekáváme něco jiného,takže to co si myslím já si nemusíte myslet vy,což je v pořádku.

Moniska2410
19.05.2023 5 z 5

Za knihu k recenzi moc děkuju @bajadolceautor a @venupress

Tahle kniha, to byla jízda emocí.

Byla temná, krutá, napínavá, drsná a šokující.

Snažila sem si jí dávkovat, abych jí měla na dýl než jeden den, fajn vydržela mi na dva dny.

Ta kniha je vymazlená ve všech směrech, od obálky, přes boží ořízku až po úžasný příběh.

,,Ukážu ti svět bez cenzury"

Opravdu pravdivé a velmi trefné. Takže nečekejte žádnou pomalou romanci, chození za ručičku a krátké cudné polibky. To v této knize opravdu nenajdete. Já si knihu užila a našla v ní přesně všechno co slíbila.

Harry alias Habibi a Cassie dva protiklady, kteří se tak silně přitahují, až vám stránky hoří přímo pod rukama. Chemie mezi nima byla fakt výbušná.

Cassie silná, sebevědomá dívka, která si jde za svým. Líbil se mi ten její vývoj, nejdřív sem ho úplně nechápala, ale v průběhu čtení, když to do sebe začalo zapadat, tak to její chování začalo dávat konečně smysl.

Harry alias Habibi potetovaný bad boy, který vede dvojitý život. Ve dne skoro slušňák, zato v noci se v něm probouzí všichni démoni. Je sebevědomý, upřímný a na nic si nehraje. Ale i u něj se pod slupkou drsňáka, schovává laskavý a milý chlap. Jen to nikomu neříkejte, ať nepřijde o svůj punc ,, zlý kluk ".

A vám nezbyde nic jiného než oba milovat.

Další kdo se mi v knize líbil, byla její kamarádka Bea a kamarád Levi a vlastně i striptérka Gia.

Jestli sem vás nalákala a máte odvahu otevřít dveře a vejít do klubu LocalX, tak směle vejděte, ALE POZOR opravdu to není klub pro každého

miloslava3256
19.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Od prvního momentu si mně absolutně získala! Až do posledních řádků jsem byla napjatá jak to dopadne s hlavními postavami. Líbí se mi náhled do děje v nakladatelství, jak i tam jsou různé intriky a boje. Habibi, přezdívka zní jak nějaký medvídek, ale toto opravdu nebyl medvídek :D, který se pohybuje kolem drog, prostituce, alkohol a podsvětí. Pestrý slovník, mnoho peprných momentů a vtípků, kousavý humor, skvělá kombinace. A velkým překvapením pro mně byla Cassie, jak byla její postava postavená, co si prožila a jaké to mělo důsledky. Opravdu skvělá zápletka. Neodolám, vložím jeden úryvek z knihy:

" ,,Vidíte toho potetovaného chlapíka v bazénu?" Číšník překvapeně zamrkal a pohlédl na Harryho, který na nás pohlížel. Na mou otázku mlčky přikývl. ,,Tak toho si dám jako dezert. Mám speciální dietu, víte?" Zazubila jsem se na něj a chvíli poté jsem se hlasitě rozesmála jeho reakci. ,,T-tak v p-pořádku, kdybyste něco potřebovala..." ani nedopověděl a celý červený odešel k baru na opačném konci."

nikola5425
18.05.2023 4 z 5

Musím říct, že mě vývoj knížky překvapil a čtení jsem si hodně užila. Začíná to velmi uvolněně a proložené je to kousavým humorem, který mám velmi ráda a hodně jsem se na něm zasmála. Postupem času ale knížka dostává temnou hloubku a spád, a to díky vážnému tématu, které je tam velmi jednoduše a zajímavě zakomponované. Habibi neboli Harry je správný bad boy, ale nebojí se Cassie ukázat i svůj svět, i když se oba musí řídit svými navzájem stanovenými pravidly. Ale tak pravidla jsou snad od toho, aby se porušovala ne?

erotika kriminální podsvětí kluby

Baja Dolce