Habibi

Habibi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509824/bmid_habibi-NhJ-509824.jpg 4 335 335

Habibi série

Vítejte v klubu LocalX. Čeká vás strhující prohlídka podsvětí. Pozor! Vstup je možný pouze na vlastní riziko. Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka. Slovenská autorka Baja Dolce debutovala s úspěšnou romanticko-erotickou trilogií Placebo a po ní čtenáře provedla příběhem tří generací v magickém románu Hořkosladké esence. Román Habibi se hned po vydání stal bestsellerem a dočkal se překladu do českého jazyka. V roce 2022 vyšlo i druhé pokračování této dark romance série pod názvem Candy.... celý text

NikolaSkop
27.12.2021 5 z 5

Kniha me moc bavila. Narazila jsem nani uplným omylem a jsem zato rada!! :) jiste se ke knize jeste nekdy vratim :)

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Tahle knížka by měla mít zakázané skončit proboha!!! Po strašně dlouhé době mě něco takhle pohltilo..vážně klobouk dolů ️ Knihu jsem si koupila z čiré zvědavosti,jelikož si moc knihy od slovenských ani českých autorek nekupuji,protože se bojím,že to nebude mít takový zápal jako u autorek zahraničních...no ale vzhledem k tomu,že se o ní tady Instagramu strašně moc mluvilo tak mi to nedalo a šla jsem do toho a vůbec toho nelituji..tahle dark romance mě úplně odrovnala...hlavní hrdinka Cassie se mi hodně líbila,nebyla to žádná zakřiknutá stydlivá trubka,ale měla pořádně proříznutý jazyk...no a Habibi...to je kapitola sama sobě...sexy potetovaný bad boy,kterého byste z jednu chvíli nejradši zabili,ale potom byste si ho nejradši vzali za muže a porodily mu děti (a nebo to je jenom v mých fantaziích :DD) líbilo se mi,že to oba dva neměli v životě jednoduché a každý měl svou temnou stránku...no ty zvraty někde v polovině knihy mi braly dech,jeden šok za druhým..no a Viktorie...to byl masakr,to mi málem vypadly oči z důlků někde ke konci jsem si pobrečela (poslední dobou u těch knížek často brečím ) a epilog mi udělal radost a na závěr zase trošku šok z Candyho...no už se na něho hooodně těším kniha je ve slovenštině,takže jsem si ji aspoň po dlouhé době hezky procvičila

MamaKnihomolka
06.08.2021 5 z 5

Má první kniha čtená ve slovenštině a hned erotický román a vůbec mi to nedělalo problém. Hned co jsem knihu zahlédla tady na Instagramu, přečetla anotaci a objednávala.
Boží a tajemná obálka vás hned zaujme a ty hesla jako: "Ukážem ti svet bez cenzúry" nebo "Local X čaká vás strhujúca prehliadka podsvetím..." apod. člověka vážně navnadí a to vlastně ani neví do čeho všeho jde.

Text není vůbec náročný a četl se mi opravdu moc dobře. Celkově je příběh čtivý, vtipný i záhadný, protože prostě Habibi... Nemohla jsem se odtrhnout a stále hádala, co by se mohlo v knize stát.
Kapitoly z pohledu samotného Habibiho byly zpestřením a bylo skvělé vidět mu taky jednou za čas do hlavy. Líbila se mi ta chemie a kontrasty mezi Cassie a Harrym, kterou autorka tak skvěle vystihla.

Velká část příběhu se odehrává v klubu Local X. Přijde mi to jako originální prostředí a kniha vážně nelže. Ukáže vám podsvětí, o kterém někteří nemáte ponětí.
Stále se něco dělo já se ani na chvíli nenudila. Na konci jsem byla vážně napnutá a jen doufala...

Bylo příjemné zpestření číst v jiném jazyce a kord v jazyce, který se mi moc líbí. Budu to praktikovat častěji...
Na úplném konci je malá ochutnávka další připravované knihy, která se taktéž bude odehrávat v klubu Local X a tentokrát s panem Candym, kterou si nenechám ujít.

pogmanka
19.06.2021 4 z 5

Nevěděla jsem pořádně co od knížky čekat a mile mě překvapila. Už od začátku mě chytla, líbilo se mi, jak to bylo zaměřené na psaní. Jak se v něm Cassie posunula. Také ten temný svět, který jí Habibi ukázal. Emotivně to bylo skvěle napsané. Každopádně ta poslední třetina mě nějak tak nechytla. Bylo to na mě nějak zmatené. Nemělo to na mě asi ten efekt, který by měl. Že by mě to překvapilo a já jen měla pocit, že jsem totálně překvapená, spíš zmatená. Ovšem celkově pro mě kniha byla milým překvapením a postavy jsem si stihla zamilovat.

Anna-Soltysova
13.03.2021 5 z 5

Táto kniha je jedna z tých, ktoré som nedokázala odložiť.
Veľmi sa mi páčil príbeh Harryho a Cassie, ktorý je dynamický, zahalený tajomstvami a temnotou.
Cesta z temnoty je nebezpečná, odhalenia sú šokujúce, koniec prekvapil, epilog potešil.
Teším sa na príbeh pána Candyho.

LenciL
04.03.2021 5 z 5

Knihu som doslova zhltla!

PollyFrank
19.02.2021 5 z 5

Dark romance, od ktorej nemôžete čakať iba drsný jazyk a drsnú erotiku – prekvapenia prichádzajú ako na bežiacom páse a nenechajú vás vydýchnuť. Tento príbeh sa právom stal plnohodnotnou knihou. Určite ho odporúčam dospelým čitateľkám, ale veľkým plusom je, že aj napriek kontroverznosti hlavná hrdinka neprichádza o dôstojnosť! Rande s Habibim u mňa dopadlo na jednotku!

jose_melich
31.01.2021

Sám neviem, ako mám začať túto recenziu, pretože kniha ma dosť prekvapila. Prekvapila v dobrom slova zmysle. Som typ čitateľa, ktorý nemá problém siahnuť po hocijakom žánri. Niekedy čítam poriadne napínavý triler, inokedy zas prehupnem na erotický román. Základom pre mňa je však pútavý dej a Baja pútavý dej HABIBIMU rozhodne vymyslela. Príbehu nechýbalo absolútne nič. Dokonca erotická romanca mala aj zaujímavú zápletku, ktorú som vôbec nepredpokladal a to u mňa brutálne zabodovalo.
HABIBI. Poviem Vám, že čítanie tejto knihy bola pre mňa poriadne divoká jazda. Hlavný hrdina Harry, ktorý žije dvojaký život, prekvapoval v každej jednej kapitole. Cassie, hlavná hrdinka, to s ním rozhodne nemala ľahké. Osud chcel, aby sa títo dvaja stretli a v momente, ako sa Harry a Cassie na seba pozreli, začala sa temná romanca, ktorá nemala obdoby. Habibi ukáže Cassie svet bez cenzúry a zloží jej z očí ružové okuliare, ktorými sa pozerá na svet.
Kniha bola svetová. Knihe nechýbali zaujímavé hlavné postavy (pre mňa najmä Harry, ktorý sa vymykal prototypu sladkého hrdinu) a vynikajúco spracované vedľajšie postavy, z ktorých musím spomenúť najmä Beu. Taktiež sa mi páči, ako autorka nenútene zakomponovala do deja LGBT otázku prostredníctvom Leviho. Baja opäť ukázala svoj talent v písaní a Habibi rozhodne nesklamal.
Najviac sa mi páčili časti písané z pohľadu Harryho – možno práve preto, že som chlap a tie časti ma oslovili oveľa viac. Čiže musím povedať, že kniha podľa mňa nie je určená len pre zanietené čitateľky, ale aj pre vášnivých čitateľov. Samozrejme postava hlavnej hrdinky Cassie nezaostávala – naozaj som nečakal v závere tú dejovú linku, ktorú jej Baja vymyslela. Jej postava ma nesmierne prekvapila a to pozitívne. Páčilo sa mi, že autorka neidealizuje hlavných hrdinov a vykresľuje ich aj s chybami, ktoré má každý z nás. Dokonalí ľudia neexistujú a nemalo by to byť tak ani v knihách. Takže pre mňa HABIBI je naozaj veľkým prekvapením a mam pocit, že BAJA DOLCE sa stáva mojou obľúbenou slovenskou spisovateľkou.
Často som v predošlých recenziách čítal, že HABIBIHO budete buď milovať alebo nenávidieť a ja som sa do tejto knihy jednoducho začítal a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Musím povedať, že mi bolo aj ľúto, keď som knihu dočítal, pretože nočný život hlavných hrdinov ma nesmierne bavil. Z knihy som cítil slobodu, voľnosť a nespútanosť, čo bolo zaujímavým momentom pri čítaní. Naozaj som mal pocit, že som unikol z reality a žil som s hlavnými a vedľajšími postavami príbehu, ktoré boli fantasticky vykreslené.
Záver bol fakt famózny. Brutálny. STROP. Už teraz sa teším na pána Candyho.

Mousiiinka88
24.01.2021 5 z 5

(SPOILER) HABIBI ti ukáže svět bez cenzůri. Tento příběh byl jedná velká jízda. Musím uznat, že se četl sám. I když je ve slovenštině, vůbec mi to nepřišlo. Spíš naopak, slovenština příběhu dodávala úžasné kouzlo. Slova, která byla použita, hlášky a celkově forma jakou autorka knihu napsala, je pecka!
Já se nasmála, bavila jsem se, taky jsem během čtení soucítila s hlavními hrdiny, rozhodně jsem taky ale nenáviděla a chtěla vraždit - hlavne Habibiho! Někdy jsem sice nechápala Casiino chování, ale to se vše ke konci vyjasnilo. Obdivovala jsem její odvahu.
Autorka do příběhu zakomponovala nejeden úžasně přitažlivého bad Boye, krásnou, skromnou a drznou hlavní hrdinku Cassie, ale i závažnější témata jako jsou drogy, noční kluby, "společnice", rádoby drsný týpky a svět, kde holt nejsou všichni dobří, spíš naopak.

Není to jen román, kde se z bad boya stane milující odhodlaný muž, který je věrný jedné ženě. Ne ne ne, to vás rychle vyvedu z omylu! Bad boy zůstane Bad Boyem!

Habibiho rozhodně doporučuju a dávám 5⭐/5⭐

Anna195
07.01.2021 5 z 5

Ten, kto očakáva romantiku, tak tu ju nenájde, ale nájdete tu príbeh, ktorý vás úplne pohltí. Ako prvé musím vyzdvihnúť obálku knihy, lebo tá je neskutočná. Kniha je plná zvratov a rôznych odhalení. Autorka nám odhalí zákutia temného sveta a ukáže, ako to v takomto svete funguje bez pozlátky. Tento príbeh vás zavedie do prostredia mafie, stripklubov, kasín... nájdete tu možnosť vulgarizmov, sexuálnych scén...takže, kto sa nebojí a má 18+ smelo do toho. Autorka veľmi reálne opísala klub LocalX, v ktorom sa podstatná časť deja odohráva, vďaka tomu som si vedela klub aj predstaviť. Iskrenie a vášeň medzi hlavnými hrdinami Cassie a Harrym alias Habibim bola úžasná. Habibi je ten typ hrdinu, ktorého buď budete milovať, alebo nenávidieť. Mne Habibi v tom to príbehu sadol a s každou ďalšou kapitolou som sa chcela o ňom dozvedieť viac a aj o jeho svete. Som rada, že ostal po celý čas svojským a nezmäkol. Ale, čo sa mi páčilo na tomto príbehu najviac?Jednoznačne hlavná hrdinka. Cassie bola pre mňa typ silnej hrdinky, ktorá sa postupne v príbehu vyvíjala. Som autorke vďačná, že z nej nespravila naivku. To, čo v sebe niesla Cassie a ako autorka poňala jej osobnosť malo na mňa taký Wau efekt. Pre mňa spracovanie hlavnej hrdinky TOPKA. Samozrejme nesmiem zabudnúť na vedľajšie postavy... Levi, Bea, ale aj zamestnanci klubu LocalX či Habibiho dievčatá a mnohé ďalšie postavy...aj tieto postavy dodávali príbehu ten správny dojem. Na to, že príbeh je dark romance, tak som tu našla množstvo zaujímavých myšlienok. Knihu som čítala na blogu bez epilóg a pamätám si doteraz, že som si v duchu hovorila...toto snáď nemôže byť koniec.???? Takže epilóg ma veľmi veľmi potešil.???????????? Knihiy odporúčam a neviem sa dočkať pokračovania.????????????

Veronica.Faye
04.01.2021 4 z 5

Hneď na začiatok Vám odporúčam, siahnite po knihe - ak máte 18+, nevadí Vám v knihe násilie a vulgarizmy a zobrazený svet podsvetia. Veci v knihe sú bez cenzúry, ako napovedá názov. Nečakajte sladkú romantiku.

V prvom rade chválim obálku a jej farby, oceňujem neónový nadpis, ktorý hneď upúta pozornosť čitateľa a záhadná silueta dodáva tajomno okolo celej knihy. Štýl autorky už celkom poznám a ani v tejto knihe nesklamala. Striedanie hlavných postáv nám pomáha viac ich spoznať a nahliadnuť do ich hlavy a duše, čo sa v nich odohráva a aký vedú vnútorný boj. Kapitoly boli primerane dlhé a aj pri tejto knihe som si v neskorých hodinách vravela „ešte jednu kapitolu a pôjdem už spať“. Čítala sa celkom rýchlo, vždy tam bol nejaký moment, kedy som jednoducho chcela vedieť, čo sa udeje ďalej.

Dej knihy bol dynamický, obsahoval napätie, akciu a kopec iných vecí. Dá sa povedať, že podchvíľou sa niečo dialo, čo Vás posúvalo vpred pri čítaní. Musím pochváliť aj zvrat, ktorý som už spomínala. Nečakala som ho, dosť ma to prekvapilo a bolo skvelé si potom pospájať jednotlivé veci dokopy. Autorka sa rozhodla zmeniť trochu smer a zariskovať, a teda bola to dobrá voľba. Ide jej písanie aj týchto odvážnejších, vulgárnejších a temnejších riadkov. Nekládla si servítku pred ústa a to dodalo knihe na reálnosti. Každá jej kniha je špecifická niečím iným a som veľmi zvedavá, aké príbehy nám ešte v budúcnosti ponúkne.

Dlhšiu recenziu nájdete na mojom blogu - https://veronica-faye.blogspot.com/

Mala_k_Žanet
04.01.2021

Tohle je velmi drsný román. A to se mi na knize líbí. Cassie mi jako hlavní hrdinka neskutečně sedla. Líbilo se mi, jak si tvrdě stála za svým a dokázala každou situaci vyhodnotit a teprve potom jednat. Co se Harryho alias Habibiho týče - tam už to bylo horší. Nevím proč, ale to jak jednal se ženami mě hrozně uráželo. ????Je to prostě klasický bad boy který má za sebou temnou minulost. Na druhou stranu ale musím uznat, že si na nic nehrál. Nutno říct, že byl namyšlený arogant ale zároveň o sobě nikdy nelhal a byl pokud možno upřímný.

Moc se mi líbilo, jak Cassie sbírala inspiraci na svou knihu. Vlastně celkový děj byl na jedničku. Žádná nuda vás tu nečeká. Naopak. Příběh je nabitý akcí a zajímavými myšlenkami. Moc se mi v knize líbilo to tajemno, které obklopovalo Harryho. Celková atmosféra knihy byla vlastně tajemná.

A vztah mezi Cassie a Harrym? Upřímně? Přišlo mi, že Cassie by si zasloužila někoho lepšího zároveň ale nemůžu odepřít tu energii mezi nimi, která se zvětšovala po celý čas knihy.

Závěr? Baja odvedla zase skvělou práci. Jak s postavami, tak s jejich charaktery. Jak s dějem, tak se samotnými myšlenkami a akčními scénami. Vztah mezi postavami byl napsaný skvěle včetně sexuálních scén.

flossielex
28.12.2020 4 z 5

Môj ty Habibi! tohle bylo tak skvělý ????
O tom, že Baja Dolce umí psát šíleně čtivě, jsem se přesvědčila už v HSE. V této knize tomu nebylo jinak, skoro mi přišlo že bylo Habibi i čtivější než HSE. Dějově mi sice HSE přišlo lepší, ale Habibi si mě také hned od začátku získalo. Najde se zde sice pár prvků klišé, ale mě osobně to tam nevadilo. Oba dva hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila a to jiskření které se autorce mezi Cassie a Harrym podařilo vytvořit je naprosto božský a já jsem si nejen díky tomu romantickou linku opravdu užívala od začátku až dokonce ????  Habibi je naprosto božská hlavní postava a já jsem si ho i přes jeho temnou stranku strašně zamilovala a to jenom díky autorčinýmu skvělému popisu vnější a vnitřní charakteristiky.

V druhé polovině knihy se stalo pár zvratů a já jsem bohužel byla v jednu chvíli dost ztracená co se to tam vlastne děje a proto jsem nakonec nebyla tak ohromená jak jsem asi měla být.
Co mě taky mrzí je že jsem jeden zvrat odhadla asi 50 stránek před tím než se stal ????
Konec celého příběhu se mi strašně moc líbil a jsem strašně moc zvědavá na pokračování ☺

jani.ruzicko
18.12.2020 4 z 5

Habibiho jsem uz četla na Wattpedu a pokračujíc na stránkách autorky, a je pravdou, že i na podruhé je to stále takové zmatené..teda aspoň ta poslední třetina :) každopádně čitelné to určitě je a dakší díl si ráda přečtu =)

SaxyKaya
16.12.2020

S knihami podobného žánru som doteraz nemala dobré skúsenosti. No po tejto nádhere som sa presvedčila, že aj knihy tohto žánru sa dajú napísať tak aby čitateľa zaujali a naopak neodradili.
▪︎
Bajin štýl je nenahraditeľný, jedinečný a aj keď Palcebo séria a Horkosladké esencie ostanú pre moju romantickú dušu najväčšími srdcovkami, tak Habibi si zas posunul laťku vo svojom žánri. Čítalo sa to rýchlo, bola som v napätí a zvraty v knihe ma rýchlosťou blesku posúvali až ku koncu, ktorý som si najprv predstavovala trochu inak, no i tak sa mi veľmi páčil.
Typický ,,Dolce humor" tu takisto nechýbal a už dávno som sa nenasmiala pri knihe tak ako pri tejto.
▪︎
Harry je ten typ postavy, ktorá vám buď sadne alebo ju nenávidíte. Mne ako Habibi v tomto príbehu zapasoval perfektne. Postava Cassie bola takisto nesmierne zaujímavá, sympatická a s Levim a Beou tvorili úplne úžasné priateľské trio, ktoré sa nedalo nezamilovať si!
▪︎
Musím sa priznať, že som bola skeptická pred čítaním. Preto som ani nečakala, že by ma to mohlo až tak baviť ako ma to bavilo. Samozrejme...nie so všetkým som bola úplne v pohode, nie každá scéna sa čítala bez problémov. Baja rozoberá témy, o ktorých sa nahlas nehovorí a nie je to pre každého- veľa drsných sexuálnych scén, vulgarizmov, prostredie stipklubov, kasín, mafie ap. No moja hranica drsnosti to poľahky zniesla, dokonca som si to zamilovala (v správnom slova zmysle).
▪︎
Určite to nie je kniha pre každého, no myslím si, že Baja spracovala témy tejto knihy úžasne a rada si prečítam ešte niečo podobné z jej pera. Ak sa o túto tému zaujímate alebo vás bavia knihy tohto typu a máte 18+, tak toto je určite kniha, ktorú zo srdca pre vás odporúčam. Habibi vám možno tiež učaruje a ukáže svet bez cenzúry.

simona5843
13.12.2020 5 z 5

Habibi je úplne iná kniha ako predošle od autorky.Nečakajte žiadneho sladkého hrdinu ktorý bude žene nosiť kvety práve naopak.Habibi je hajzlik a v tejto knihe si môžeme prečítať o láske ktorá bolí.Kniha poukazuje na vzťah v ktorom je mnoho žien a možno im táto kniha otvorí oči a povedia si dosť a pôjdu za niečím lepším.Kniha je označovaná aj ako Dark romance čo táto kniha rozhodne splňa.Teším sa na ďalšiu knihu od autorky :)

LilliBell
11.12.2020 5 z 5

Tato kniha ma neskutocne bavila, temne, krute, realisticke, drsne, prekvapujuce, napinave, sokujuce.

Vknihách
10.12.2020 5 z 5

Spomínala som to už pri predchádzajúcich knihách-autorka si v mojich očiach nastavila latku riadne vysoko.Ani na sekundu nezapochybovala, že by Baja svoju vlastnú latku musela podliezať! Opäť ju o kus zdvihla a verím, že to tak bude s každou ďalšou knihou, ktorú pre nás, čitateľov, fanúšikov,nachystá.
Budem sa opakovať,no štýl autorky mi hrozne sedí. Vyšperkovaný humor mi k menu Dolce sedí ako riť na šerbel.
Príbeh je rozprávaný z dvoch pohľadov, čo v knihách zbožňujem a je to iste náročné napísať uveriteľne. Najmä rozprávača Habibiho. Je to hajzel, čo si budeme navrávať… no pochybujem, že sa nájde čitateľka, ktorá by ho nemilovala. Cassie je zdravo drzá,zdravo sebavedomá, priebojná a so svojimi priateľmi Levim a Beou nuda nehrozí. Celý dej je svižný,k veci, bez omáčok a nudných pasáží. O sex, vulgarizmy nie je núdza. Ak čakáte plytký príbeh= dobré dievča+zlý chlapec,ste na omyle! Krásne myšlienky dotvárajú hlbší príbeh,horúce chvíle striedajú zápletky, niektoré(viaceré) až šokujúce! Obdivujem autorku, že majstrovsky prešla od romanticko-erotickej prvotiny,k románu s mystery\fantasy nádychom a zaklincovala to(nateraz)touto dark romance! 400 strán je podľa mňa málo a v kútiku duše dúfam, že ďalšia kniha bude opäť o level vyššie. Keby čítam epilóg v stoji,podlomia sa mi kolená a v závere prišiel mrazivý šok! Neuveriteľné lákadlo na ďalšiu tvorbu!

Michaella754
08.12.2020 5 z 5

výborné ! Vrelo odporúčam.Kniha vás vtiahne do deja od prvých stránok :-)

zuzana0307
07.12.2020 5 z 5

Och môj Habibi
Moje hodnotenie: 5 stars
Dark Romance | Erotika | Napätie

Habibi, temná romanca, ktorá ma ohromila a podmanila si ma, ako to dokáže asi len dark romance.
Veľmi zriedka nájdem knihu s dobrým námetom alebo postavami, ktorá sa líši od toho všetkého, čo som už čítala. Habibi je ale jednou z mála výnimiek.

Kniha je prepletená fascinujúcimi zložkami, ktoré bežne nestretávam v romantických knihách. Je schopná pohnúť všetkými druhmi pocitov s ohromujúcou a zničujúcou emocionálnou silou.
Do tejto knižky musíte ísť s otvorenou mysľou a rozhodne nie je pre každého! Určite je 18+!!!

Keď sa na scéne obajaví HABIBI!

Príbeh som poznala ešte z autorkinho blogu, takže bolo veľmi príjemné si príbeh pripomenúť. Som rada, že sme sa dočkali tohto famózneho spracovania.

Svetlo a tma, skutočnosť a surrealizmus, sľuby a sebaovládanie sa stretli na 425 stranách od Baji Dolce a čitateľa uvedú do extrémneho a zmyslového zážitku.
Tmavá, odstrašujúca, intenzívna, krásna a sexy– všetko prepojené dohromady. Hltala som každú jednu stránku a neviem sa dočkať, až si prečítam ďalšiu knihu od autorky.

P.S.: Viete čo mi v knihe chýbalo? Instagramová komunikácia medzi Harrym a Cassie. Kto si ju pamätá?
Ďakujem autorke a vydavateľstvu, že mi poskytli knižku výmenou za úprimnú recenziu.

erotika kriminální podsvětí kluby

Baja Dolce