Habibi

Habibi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509824/bmid_habibi-NhJ-509824.jpg 4 329 128

Habibi série

Vítejte v klubu LocalX. Čeká vás strhující prohlídka podsvětí. Pozor! Vstup je možný pouze na vlastní riziko. Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka. Slovenská autorka Baja Dolce debutovala s úspěšnou romanticko-erotickou trilogií Placebo a po ní čtenáře provedla příběhem tří generací v magickém románu Hořkosladké esence. Román Habibi se hned po vydání stal bestsellerem a dočkal se překladu do českého jazyka. V roce 2022 vyšlo i druhé pokračování této dark romance série pod názvem Candy.... celý text

Marry001
17.05.2023 5 z 5

Oh můj ty Habibi!
Tak na tuhle knihu jsem se těšila víc, jak na Vánoce. A vyplatilo se!
Kniha je psaná čtivě, krátké kapitoly a já se nedokázala odtrhnout. Od prvních stránek mě to pohltilo a já chtěla víc a víc. Ani chvilku jsem se nenudila, pořád se něco odehrává.
Tajemství, podsvětí, noční život, násilí, s*x a jiné neřesti...

Na začátku knihy máme upozornění, že kniha není pro každého. A i když jsem počítala se vším, emoce u mě byli jak na horské dráze.
V jednu chvíli jsem se smála, o pár stran dál jsem potřebovala kapesníčky a za chvilku jsem nadávala a knihu házela z okna. Zvraty, které jsem nečekala a zároveň některé předpovídala mě stejně vždy posadili na prdel.
Chemii mezi hrdiny jsem cítila až do morku kostí i já sama!
,,Takže jsem první, kdo objevil tvůj bod G?" zeptal se překvapivě jemně.
,,Harry, ty jsi objevil celou moji abecedu," konstatovala jsem nevinně.

Cassie jsem si zamilovala opravdu už na první stránce! Ta byla skvělá! Správně trhlá, šla si za tím co chtěla. Měla ráda podobné nebo i stejné věci jako já! Vždy jsem vykřikla "Ježíši to taky miluju!" Ale co to její tajemství!? Zůstala jsem s otevřenou pusou! Má u mě obří plus za Marvelovky!
Harry alias Habibi, kapitola sama o sobě. Dvojí život. Přes den redaktor v rodinném nakladatelství v noci manažer v pochybném klubu. A víte co? Je to miláček, miláček každé holky, která jen projde okolo něj a zároveň prokletí jejich mokrých kalhotek. Nebyla jsem vyjímka, i když od poloviny knihy jsem ho občas chtěla přetáhnout lopatou po hlavě. Ale byl svůj a svůj zůstal po celou knihu čehož si moc vážím.
Vedlejší postavy Levi a Bea. Leviho jako kámošku chce každý! Ten který, když potřebujete dojde s flaškou vína. Bea byla skvělá a její příběh mě dovedl k slzám. Moc ji fandím. A Victorie jako cooože!
Bomba!
Knihu jsem si zamilovala a určitě jsem ji nečetla naposledy!

Mockrát děkuji za poskytnutí knihy k recenzi @bajadolceautor @venupress

virgo_books
17.05.2023 4 z 5

Tak tohle za mě byla super dark romance kniha.
Děj krásně ubíhal a četlo se mi to dost rychle.
Největší důraz se tu kladl na romantickou linku, což je za mě vždycky plus. Navíc to nebylo jenom v prostředí klubu, ale i nakladatelství, což knížce ještě přidalo.
Ze začátku jsem úplně nemusela hlavní hrdinku, ale postupem času jsem si ji více oblíbila.
Harry byl taky skvělý, ikdyž bych ho v některých chvílích ráda propleskla.
Celkově jejich interakce (ale i interakce ostatních postav) mě hodně bavily a dost jsem se nasmála. Nechybělo ani jiskření, takže já jsem byla spokojená.
Neobešlo se to bez zvratů a na konci se to zkomplikovalo a ne všechno jsem asi úplně pochopila, ale jinak jsem si čtení užila.

Děkuji moc autorce @bajadolceautor a @venupress za poskytnutí e-knihy k recenzi.

Terkik
14.05.2023 3 z 5

Cassie by ráda prorazila jako spisovatelka. Proto by se chtěla zúčastnit spisovatelské soutěže za pomoci nakladatelství, které ji oslovilo. Potetovaný, arogantní redaktor Harry, který ji má počas psaní vést, je však úplně jiný, než čekala. Když po ní požaduje osobní předání rukopisu v pochybném nočním klubu, tak vůbec netuší, co ji ještě čeká.
"V LocalX jsem poznal ženu, jejíž plamen v očích mě téměř spálil. Nejprve se mi zdála jako ustrašená holka, ale když jsem to čekal nejméně, hrdě vystrčila ramena a ukázala mi, kým opravdu je. Ona je fénixem."
Kniha se nám poměrně rychle rozjíždí, až jsem byla překvapená. Tak rychlý postup jsem opravdu nečekala. Ocenila jsem, že se v knize řeší právě láska ke knihám, což bylo velké plus. Autorka píše příjemně a příběh se snadno čte.
Cassandra mi moc sympatická nebyla. Od začátku jsem z ní neměla pocit, že by se chovala přiměřeně svému věku. Její naivita a dětinskost v mých očích mi čtení dost ztěžovali.
"Nezáleží na tom, jak hluboce padneš, ale na tom, jakou sílu vyvineš na to, aby ses opět postavila."
Harry byl naopak od první strany skvělý. Na nic si nehrál a byl prostě svůj. Později mě však čekal šok a zklamání v podobě jeho chování a vlastností, které nebyly v poslední čtvrtině knihy stejné, jako tomu bylo na začátku.
Celkově měla kniha skvělý nápad a pointu, která mi bohužel nepřišla dostatečně využitá, přesto dokázala překvapit.
Za poskytnutí e-knihy k recenzi v rámci spolupráce děkuji @bajadolceautor a @venupress

kristyna1301
09.05.2023 5 z 5

Příběh mě od samého začátku pohltil a nepustil ani na konci. Harry i Cassie se mi zaryli tak hluboko pod kůži a usadili se mi v hlavě tak moc, že jsem se od nich nedokázala odpoutat a užívala jsem si pocit, že toho všeho mám plnou hlavu ještě několik dní po dočtení.

Přiznám se, že jsem knihu nečetla jen jednou a i teď po nevím kolikátém čtení vím, že nebylo poslední.

Nechápu, jak to autorka dokázala, jak se jí povedlo posadit mě zadkem přímo na "Habibi obláček", na kterém si lítám ještě teď. Nevím, kdy jsem tomu tak propadla, ale jedno vím jistě. Tato kniha se řadí mezi jednu z nejlepších a mých nejoblíbenějších.

Kromě toho mě autorka "donutila" zamyslet se nad otázkami, které bych v tomto typu knihy asi nečekala. Přivedla mě k tomu, že jsem nechápala své vlastní pocity, přehodnocovala a bilancovala jsem nad některými tématy.

Ani jedna kapitola, strana, věta... nic tu nebylo zbytečné a mě to dokonale pohltilo. Tak se nechejte pohltit i vy a vydejte se s Harrym do jeho světa bez pozlátka a cenzury. Vystupte ze své komfortní zóny, zahoďte předsudky a užijte si tuto knihu naplno!

Lucie.285
04.05.2023 5 z 5

Mám velkou radost, že se začaly konečně na české a slovenské scéně objevovat takovéto knihy. Bez přehánění možná i lepší než některá obdivovaná díla zahraničních autorů (je pravda, že někdy se něco ztratí v překladu, tak to tady nehrozí). Kniha je neuvěřitelně čtivá a nešlo se od ní odtrhnout, přečetla jsem jí za jeden den. Nechci moc prozrazovat z děje, ale první polovinu knihy jsem ani nedýchala a hltala každé slovo, ke konci jsem byla totálně zmatená, ale nakonec vše zapadlo na své místo a dávalo mi to dokonalý smysl. Perfektní nápad na děj + je zde několik zajímavých morálních myšlenek. Habibi je prostě Habibi, žádné sladké řečičky od něj nečekejte za něj mluví činy... Má své chyby, jako každý, ale stejně mu člověk žere všechno, protože je to prostě Habibi. Cassie jsem si strašně moc oblíbila a závěr? Wow. Dialogy jsou zde uvěřitelné a doplněné o vulgarismy, to všemu dodává na reálnosti, protože kolik z nás mluví spisovně v běžných rozhovorech? Autorka je skvělá, budu se těšit na další díl.

inssomnia
30.04.2023 5 z 5

Milá Bajo, dlužíš mi dva nové vaječníky, jednu čelist (spadla mi brada a nechce se vrátit na místo) a pošlu rovnou účet za kardiologa a psychiatra, protože toto! Páni! Já absolutně nemám slov! Vzala si vyjadřovací schopnost holce, která nezavře pusu.Jen sedím a otvírám papulu jako kapr na suchu

Hodnocení: 5/5

Habibi na vás nenechá nic suchou. Uchvátí svým smaragdovým pohledem, lapí čtenáře jako mouchu v pavučině a vychutná si svoji kořist.

Já opravdu nemám slov! Baja byla jako mistr loutkář, poslušně jsem šla směrem, kterým mě vedlaa když jsem začala mít podezření, okamžitě zatahala za provázky a nasměrovala moji pozornost jinam.

Habibi si nebere servítky a nechá vás s pusou dokořán,bušícím srdcem, třesoucíma se rukama, otázkami Jak?,Co?,Fakt?,a neodbytným pocitem, že chcete víc! Víc Habibiho, víc Baji.

Habibi je kniha, kterou chcete číst. A když ji dočtete, tak netoužíte po ničem jiném, než ji otevřít a začít znova!

Hltala jsem každé slovo, emoce jsem měla jako na houpačce, srdce mi bušilo a mozek jel na plné obrátky. Hlavou mi teď hodně dlouho bude znít jen HabibiA mám podezření, že k druhému dílu bych si měla raději pořídit kardiostimulátor

MikiJura
24.04.2023 5 z 5

Čtení Habibiho jsem dlouho odkládala ze strachu, že to nadšení kolem knihy, které panuje, nebudu sdílet. Knížka na mě skoro rok koukala z knihovny, potom však přišla nabídka od Baji s přečtením české verze. Hned po prvních pár stránkách jsem si řekla, že to byla velká chyba, že jsem to tak dlouho odkládala.

Hlavní postavu Cassie jsem si hned oblíbila. Neskutečně mě bavila a musela jsem se usmívat nad tím, co kolikrát prohásila. Během čtení se mi sice vzdálila a spíš jsem si oblíbila Harryho. Ten se mi opravdu dostal pod kůži, i když ze začátku jsem ho chtěla uškrtit, nebo ho minimálně něčím prašit po hlavě.

Bajin styl psaní vás vtáhne do děje. Originální přirovnání, neotřelé vtipné hlášky i pojetí hlubokomyslných úvah dávají textu jedinečnost. Kniha je vtipných i hlubokomyslných pasáží plná, avšak všechny jsou vyvážené. Měla jsem trochu pocit, jako kdyby byl příběh rozdělen na "patra", jenž se jako spirála propojují a dostáváme se tím blíž a blíž k jádru všeho. Strašně jsem se chtěla pročíst do konce a vědět, co se stane, jak se to ještě zkomplikuje a jak se vše vyřeší. Jenže zároveň jsem nechtěla konec, protože jsem si to tak zamilovala.

Autorka vytvořila úžasný příběh, který je neskutečně návykový. Jsem moc ráda, že jsem mohla s Cassie a Harrym prožít jejich příběh.

Literarytwins
18.04.2023 5 z 5

Také se vám stává, že když se ke knize vrátíte s odstupem času, vnímáte ji zase trochu jinak? Já to tak měla u Habibiho. Měla jsem možnost v rámci ambasadorství si tento cz překlad přečíst s předstihem a jsem za to velmi ráda. Možná k tomu přispělo i to, že mám ve slovenštině přečteného i Candyho a vím zase o chlup více, nicméně to byla znovu parádní jízda.

,,Ukážu ti svět bez cenzury" - Jak velmi pravdivé a absolutně trefné toto je. Máte rádi dark romance a nebaví vás otřepaná klišé ve stylu hrdinka potká hrdinu, jiskření, erotika, zápletka, bum happy ending, svatba, děti, stáří důchod a tak dále? Tak směle doporučuji sáhnout právě po Habibim.

Autorka vnesla na cz/sk trh svěží průvan. Tato její dark romance je absolutně nevyzpytatelná, plná napětí, humoru a originálních zápletek a dějových zvratů, které si s vaší myslí pohrají hned několikrát. Nečekejte žádný pocukrovaný a přikrášlený příběh o mafiánech. Habibi je všechno jen ne tímto druhem příběhu. Harry (alias HABIBI) je absolutně skvěle napsaná postava a neskutečný zmetek, který vás nejednou zvedne ze židle, ALE já vám garantuji, že si ho prostě zamilujete a propadnete jeho kouzlu. Není to žádný cukroušek, ale muž s temnou minulostí, která z něj vytesala nemilosrdného chlapa, jímž je dnes. Chlapa, který nemá zkreslené představy o světě a již dávno zahodil růžové brýle. Jeho temným zkaženým rájem totálně otřese hurikán ve formě Cassie, která se stane jeho literární svěřenkyní. Na oko byste nemohli najít větší protiklady, ale jak se to už říká, protiklady se přitahují, že?

Já vám ještě povím, co přesně na téhle knize tolik miluju. Miluju styl, jakým je celý příběh napsaný, bez kudrlinek, s naprosto precizně použitým ostrým jazykem a adekvátním množstvím vulgarismů, které tento příběh jen perfektně podkreslily.
Miluju postavu Habibiho, která je opravdu drsná a místy hnusná, ale líbí se mi, že zůstává přese vše věrný sám sobě. Líbí se mi jak u něj není typický přechod z Big bad bosse na podpantofláka, ale jeho city jsou opravdu velmi postupné.
Miluju zápletku a zvraty knihy, které pro mě byly absolutně osvěžující a v neposlední řadě absolutně zbožňuji, že nejde jen o klasické protiklady. Miluju to, jakým stylem Baja poukázala na to, že na světě není vše jen černobílé a tak, jak se na první pohled zdá. To, že na oko slušný člověk v sobě může skrývat neskutečné monstrum a naopak lidé, kteří vypadají jako vyvrhelové z pekla mohou být ti nejmilejší a nelaskavější lidi. Snaha oprostit se od stereotypů a o tom to přeci je.
Tuto knihu nebudu bodovat. Samozřejmě nic není absolutně bez chybičky, to není žádná kniha. Ale tenhle příběh rozhodně je a měl by být jedním z těch, které si chcete přečíst a "prožít si ho".

Ketfl
22.02.2023 5 z 5

Na úvod hodnocení musím říct, že jsem si z knihy sedla na zadek. Opravdu! Byla to totiž neskutečná emoční jízda. Hned první stránky vás lapí do svých spárů a vypustí vás až na konci příběhu. Dokonce nastaly chvíle, kdy mi srdce málem vynechávalo. Říkala jsem si: "Né, to tam autorka určitě dát nemůže." Tak mi věřte, že může. Autorka má opravdu úžasný styl psaní, příběh je neskutečně skvěle propracovaný a originální.

A Habibi? Řekněme, že běžně si při čtení potrpím na romantiku. Tady ji moc nedostanete. Místo toho čekejte hlavního hrdinu, za kterého mluví činy než slova, ale mohu vám zaručit, že si vás doslova omotá kolem prstu. Je tedy fakt, že jsem chvílemi přemýšlela, zda ho nutně chci taky domů, nebo jestli potřebuju prostrčit ruku čtečkou a jednu mu fláknout, ale děvčata, nebudeme si nic nalhávat – kalhotky v plamenech jsou zaručeny!

Co si na knize také velice chválím, jsou vulgární výrazy. Ano, čtete správně. Jsem toho názoru, že díky tomu dostalo celé dílko naprosto dokonalé grády a také realistickou syrovost. Úžasně se to četlo. Chemie mezi Harrym a Cassie byla navíc fakt výbušná. Celý příběh jsem zhltla jako malinu a nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Tato dark romance vás prostě nenechá jít spát!

Holubicka1
10.02.2023 5 z 5

Wau! Habibi je jedna velká bomba a já to naprosto miluju. Nemám absolutně nic, co by mi vadilo, ale nečekejte žádnou sladkou romantiku. Habibi je temný, smyslný, sexy příběh, který nás vezme do světa plné syrové vášně, touhy a nebezpečí. Slibuju ale, že z této hříšné jízdy budete milovat každou vteřinu a budete si přát, aby nikdy nebyl konec.

Harry alias Habibi si nepotrpí na sladké řeči. Je sebevědomý, vulgární, upřímný a nádherný bastard, který si na nic nehraje. Dostane se vám pod kůži a vy ho budete milovat.

Cassie je sladká, někdy naivní, holka, která se snaží splynout s davem. Vše se změní, když potkává Habibiho, který v ní probouzí její skrytou temnou stránku.

Už od prvního setkání mezi nimi přeskočila jiskra. Je mezi nimi neskutečná chemie a vášeň, která nabírá na intenzitě, až je zcela pohltí. I přes rozdílné povahy jsou pro sebe stvoření.

Postavy, děj i prostředí je perfektní. Autorka má brilantní styl psaní, který vás vtáhne od první stránky a už nepustí. Navíc jsem až do poslední chvíle neměla nejmenší tušení, jak se příběh vyvine. Posledních asi sto stran pak pro mě bylo doslova boj o přežití, prožívala jsem téměř infarktový stav až do posledního slova. A jak už nejspíš tušíte, z Habibiho jsem si sedla na zadek a to pořádně.

Takže pokud jste ještě nečetli, tak to napravte! Navíc kniha bude nyní vycházet i v českém překladu, tak už vás nic nemůže zastavit, aby jste se mohli přidat k nám na temnou stranu.

evineckY
30.10.2022 5 z 5

Je to skvělá, šokující a temná kniha !
Žádná sladká, medem potažená romantika, ale hodně napětí a překvapení.
D O P O R U Č U J I !

Baja Dolce má skvělý humor :
Ladným krokom som vstúpila do historickej budovy a zanechávala za sebou arómu svojej obľúbenej vône s príznačným názvom Euphoria. Mala som v sebe toľko očakávaní, až sa mi krútila hlava.
Nachvíľu som zastavila vo foyer a udivene si prezerala sieň slávy, ktorou sa vydavateľstvo hrdilo. Priznám sa, že z autorov, ktorých som videla na fotografiách vedľa ich najlepšie predávaných kníh, som spoznala len jedného. Lindu Reedovú.
Jej knihy Horkosladké esencie a Placebo mali špeciálne miesto v mojej neskromnej knižnici....

Ewe291
14.07.2022 5 z 5

Dotahovanie medzi Casie a Harrym skvele. On je uprimny a na nic sa nehra co je super. Ona zatial zahada. Pribeh pisany putavo bez cenzuri az mi niekedy prislo zle. Jedine minus skakanie kapitol a to az tak, ze som sa musela vratit aby som zistila ci mi nieco neuslo alebo som nieco nevynechala. Mam rada "drsne" pribehy a tento taky bol. Bolo to doslova neuveritelne a niekedy som az krutila hlavou, ze "co to docerta ma znamenat!" Inokedy sa modlila aby to nebolo tak ako citam a od hrozy som chcela zatvorit knihu, pretoze to aj na mna bolo moc. Zboznujem v knihach, ked ma dokazu vtiahnut do deja a vsetko prezivat a tato to dokazala. Pretoze zivot nieje rozpravka zivot sa deje bez cenzuri a prikraslovania presne tak ako to ukazala tato kniha a ze to teda bola KNIHA!!!!!!!!!! Zboznujem v knihach takychto "alfa samcou" co sa na nic nehraju a nevadia mi tetovania ani to ostatne, takze za mna urcite ale urcite skvele a odporucam

"Pan Vcielka" ma dostal do kolien (pretoze je zlaty, usilovny a bzuci)!

0197
25.06.2022 5 z 5

K napsání této recenze se dostávám až teď, v době kdy jsem knihu s ročním odstupem přečetla podruhé. A nic se nezměnilo. Stále je to jedna z nejlepších knih, co jsem měla zatím možnost přečíst.

Vzpomínám si, jak jsem před rokem trochu váhala s koupí. Přeci jenom do té doby jsem žádné zkušenosti s dark romantikami neměla. Bála jsem se, že to nebude ono. Pche. Chytlo mě to od samého začátku a pustilo až na konci. Ani na minutku jsem se nenudila a užívala si každou jednotlivou stránku. Musím pochválit zajímavé a inspirativní myšlenky, které se v knize hojně vyskytují a které vás nutí na chvíli přestat číst a zamyslet se.

Cassie jsem si oblíbila. Silná, milá holka, co si jde za svým. Jak pověděl Harry měla v sobě oheň. Bavil mě její vývoj. Vidno, jak ji spolupráce s Harrym prospěla :-). Měla skvělou nejlepší kamarádku Beu a kamaráda Leviho, se kterým měla zajímavou minulost. Spolu tvořili super partu a užívala jsem si, když se na scéně všichni objevili. Celý ten nápad s tím, že Harry pomáhal Cassie s příběhem pro literární soutěž je parádní. Je tu taky jeden dost zajímavý zvrat. Nebudu spoilerovat ovšem klobouk dolů. Ještě jsem se s tím nesetkala. Musela jsem si k tomu dohledat nějaké informace. Dost mě to zaujalo. Nečekané a zajímavé.

Harry je kapitola sama o sobě. Plusem jsou kapitoly z jeho pohledu. Byl strašně sexy. Tetování, piercingy. Zároveň inteligentní a dost velká záhada. Nebyl na romantické chození, pusinkování ani přeslazené řečičky :-). Ke všemu přes den redaktor v noci manažer podniku, kde se odehrává všechno možné. No to je kombinace :-). Líbilo se mi, že ke konci úplně nevyměknul a zůstal svým po celou dobu. Měl zajímavý způsob života a s každou stránkou jsem se těšila, co nového se o něm dozvím.

Super bylo jejich první setkání. Prostředí klubu bylo popsané tak, že jsem si to živě dokázala představit. Klidně bych tam na nějaký ten večer zašla. Vybrala bych si náramek a užila si trochu povyražení :-). Jak se píše v anotaci je to bez cenzury, to je super. Ale klidně mohla jít autorka ještě hlouběji. Snesla bych toho i víc :-).

Celé to prostředí, hlavně klub Local X, hlavní postavy, vedlejší postavy, erotické scény, zápletka, obálka, grafické zpracování, epilog, myšlenky, zvraty, chemie mezi postavami. Topka. Ani k jednomu bodu nemám žádnou zásadní výtku. Z knihy je cítit, že si s tím autorka dala obrovskou práci. Že takový talent, žije jen pár kilometrů od našich hranic je úžasné. Na pokračování, jehož ukázka je na konci, se neskutečně těším.

Rozhodně jukněte k autorce na instagram na předlohu pro pana Habibiho. Ten chlápek je děsně sexy přesně jako náš Habibi :-). Nedá mi to a ještě znovu zmíním tu nádhernou obálku i celé grafické zpracování knihy, to se totiž neskutečně povedlo. Všude kudy chodím doporučuji, nezapomenutelný příběh.

LittleRebelle6
15.02.2022 5 z 5

Miluju tématiku podsvētí. To je taky duvod proč jsem knihu četla. Moje první DARKROMANCE kniha. Nevēdēla jsem co mám očekávat. Kniha mē dost bavila. Doporučuju holkám a ženám co tenhle žánr čtou často a nevadí jim slovenský jazyk v knihách. Na tohle jsem byla připravená. Na knihy v SK jsem zvyklá.

Karin94
10.02.2022 3 z 5

Presne trefný žáner do Dark romance, kde nechýbala temná romanca, ale ani vášeň.
Z knihy mám doteraz stále zmiešané pocity, pretože som očakávala trochu iný dej. Nebojte, niesom žiadna puritánka a sex a vulgarizmy mi vôbec nevadili, ale predsa by som z tejto knihy niečo odobrala a naopak zas niečo pridala.

Harry, ktorý žije dvojitý život. Cez deň pracuje v rodinnom vydavateľstve a cez noc sa mení na Habibiho, ktorý pracuje vo veľmi pochybnom nočnom klube.
Cassie, ktorá mi prišla v prvej polovici tiež sympatickejšia, keďže nepoznala Habibiho. Odkedy sa spoznali, obom sa zmenili riadne životy ale aj samotné povahy. Ona mi prišla po zoznámení s Habibim taká, že prišla aj o poslednú hrdosť a stále iba plakala, najprv som ju aj chápala, ale potom revala pre samé hlúposti, ktoré ma miestami už aj rozčuľovali.

Úprimne, bavila ma skôr prvá polovica knihy, ako druhá. V prvej polovici som sa ešte ako tak zoznamovala s postavami, a Harry mi prišiel sympatickejší a hlavne dávno som sa takto nenasmiala ako pri dialógu Harryho. Ďakujem, Baji. Za to druhá polovica sa otočila o 180 stupňov. Dozvedáme sa temnú minulosť Habibiho, a v tejto polovici, mi prišiel ako obyčajný chrapúň, pri ktorom som nevedela, kedy bude rozmýšľať hlavou a nie vtákom, a vyzná konečne Cassie city. Keď sa na to takto spätne pozerám, očividne nemám až tak veľmi rada knihy tohto typu. Asi sa prikláňam viac ku knihám, kde sa mužské hlavné postavy chovajú menej debilne a sú viac romantickejší. Stále ale neviem, kde zaradiť Habibiho. Jeho buď milujete alebo nenávidite, alebo ako ja, oboje. Každopádne Baja to napísala fakt excelentne a pútavo a stále som potrebovala vedieť ako to celé skončí a ako to teda bude s nimi dvoma.

Na záver sa chcem Baji poďakovať za možnosť prečítať si aj niečo nové, keďže som od nej čítala zatiaľ iba Placebo sériu a tá sa mi páčila o čosi viac, ale to neznamená, že si neprečítam ďalšie knihy, ktoré napíše, pretože píše fakt super a len tak ďalej. Ďakujem
P.S. Mimochodom, ananás na pizzu rozhodne nepatrí!

Ralemo
17.01.2022 5 z 5

Jedním slovem woow! Masakr, zamotaný příběh. Měla jsem tušení, ohledně Victorie, četla jsem už jeden podobný příbeh s tímto tématem. Každopádně i tak jsem byla překvapená. Napsané tak zajímavě, že se od knihy nešlo odtrhnout. Mám ráda knihy z pohledu obou dvou hlavních hrdinů, je zajímavé číst oba dva pohledy. Velice doporučuji.
V poslední době slovenské autorky píší neskutečné příběhy!

terikus
16.01.2022 5 z 5

Tak tohle bylo dost hustý!!! Většinou člověk odhadne zápletku...no tak tady jsem jí vážně neodhadla a o to větší důvod dát knížce 5 hvězdiček...dobrá práce!

NikolaSkop
27.12.2021 5 z 5

Kniha me moc bavila. Narazila jsem nani uplným omylem a jsem zato rada!! :) jiste se ke knize jeste nekdy vratim :)

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Tahle knížka by měla mít zakázané skončit proboha!!! Po strašně dlouhé době mě něco takhle pohltilo..vážně klobouk dolů ️ Knihu jsem si koupila z čiré zvědavosti,jelikož si moc knihy od slovenských ani českých autorek nekupuji,protože se bojím,že to nebude mít takový zápal jako u autorek zahraničních...no ale vzhledem k tomu,že se o ní tady Instagramu strašně moc mluvilo tak mi to nedalo a šla jsem do toho a vůbec toho nelituji..tahle dark romance mě úplně odrovnala...hlavní hrdinka Cassie se mi hodně líbila,nebyla to žádná zakřiknutá stydlivá trubka,ale měla pořádně proříznutý jazyk...no a Habibi...to je kapitola sama sobě...sexy potetovaný bad boy,kterého byste z jednu chvíli nejradši zabili,ale potom byste si ho nejradši vzali za muže a porodily mu děti (a nebo to je jenom v mých fantaziích :DD) líbilo se mi,že to oba dva neměli v životě jednoduché a každý měl svou temnou stránku...no ty zvraty někde v polovině knihy mi braly dech,jeden šok za druhým..no a Viktorie...to byl masakr,to mi málem vypadly oči z důlků někde ke konci jsem si pobrečela (poslední dobou u těch knížek často brečím ) a epilog mi udělal radost a na závěr zase trošku šok z Candyho...no už se na něho hooodně těším kniha je ve slovenštině,takže jsem si ji aspoň po dlouhé době hezky procvičila

MamaKnihomolka
06.08.2021 5 z 5

Má první kniha čtená ve slovenštině a hned erotický román a vůbec mi to nedělalo problém. Hned co jsem knihu zahlédla tady na Instagramu, přečetla anotaci a objednávala.
Boží a tajemná obálka vás hned zaujme a ty hesla jako: "Ukážem ti svet bez cenzúry" nebo "Local X čaká vás strhujúca prehliadka podsvetím..." apod. člověka vážně navnadí a to vlastně ani neví do čeho všeho jde.

Text není vůbec náročný a četl se mi opravdu moc dobře. Celkově je příběh čtivý, vtipný i záhadný, protože prostě Habibi... Nemohla jsem se odtrhnout a stále hádala, co by se mohlo v knize stát.
Kapitoly z pohledu samotného Habibiho byly zpestřením a bylo skvělé vidět mu taky jednou za čas do hlavy. Líbila se mi ta chemie a kontrasty mezi Cassie a Harrym, kterou autorka tak skvěle vystihla.

Velká část příběhu se odehrává v klubu Local X. Přijde mi to jako originální prostředí a kniha vážně nelže. Ukáže vám podsvětí, o kterém někteří nemáte ponětí.
Stále se něco dělo já se ani na chvíli nenudila. Na konci jsem byla vážně napnutá a jen doufala...

Bylo příjemné zpestření číst v jiném jazyce a kord v jazyce, který se mi moc líbí. Budu to praktikovat častěji...
Na úplném konci je malá ochutnávka další připravované knihy, která se taktéž bude odehrávat v klubu Local X a tentokrát s panem Candym, kterou si nenechám ujít.

erotika kriminální podsvětí kluby

Baja Dolce