H. P. Lovecraft - Komplet Sebraných spisů

První souborné vydání veškerých povídek od kultovního autora H. P. Lovecrafta vychází nyní v omezeném nákladu v luxusním boxu za zvýhodněnou cenu. Box Sebrané spisy H. P. Lovecrafta obsahuje všechny čtyři díly spisů v pěti knihách: Hrobka (Příběhy a vize z let 1917–1920), Měsíční močál (Příběhy a sny z let 1921–1925), Volání Cthulhu (Příběhy a novely z let 1926–1930 ve dvou knihách), Stín z času (Příběhy a střípky z let 1931–1935). Všechny svazky jsou opatřeny zasvěcenými komentáři Ondřeje Müllera, jež lovcraftovské texty zasazují do širšího kontextu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234523/h-p-lovecraft-komplet-sebranych-spi-234523.jpg 4.958
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha H. P. Lovecraft - Komplet Sebraných spisů

ktulu
06.05.2018

Pokud bych si mohl vzít na opuštěný ostrov jen jednu knihu (resp. sbírku)...byla by to právě tato. Nikdy se neomrzí a po každém přečtení v ní lze nalézt něco nového.

Shindo
11.12.2017

Kompletná zbierka HPL-ovej beletrie pekne pohromade, v dobrom preklade a so záverečnými esejmi, z ktorých sa človek zasa dozvie niečo nové. Jeho tvorba sa rokmi menila a gradovala a hoci mi posledný diel zbierky prišiel najintenzívnejší, po dočítaní Sebraných spisů som sa cítil tak zdeptaný a vyžmýkaný, že som si nutne musel prečítat niečo veselé.

Dyaebl
31.07.2017

Genialita a šílenství pana Lovecrafta nezná mezí. Stejně jako jeho fantasie, (alespoň můžeme doufat, že se jedná jen o fantasii) u které se budete neustále zastavovat a žasnout, při představování si nepředstavitelného. Za mě je toto Mistr hororu, který ovšem ani tak nespočívá v typických děsivých podnětech, ale v tom šílenství a uvědomění si toho, že na tomto světě nejsme ani zdaleka sami a spatření těchto bytostí, těchto Prastarých, nemůže skončit jinak, než-li propadnutím do šílenství.
Cthulhu fhtagn phnglui mglw’nafh cthulhu r'lyeh wgah’nagl fhtagn!

Jacck
23.07.2017

Lovecraft je označován za krále hororu, přitom jeho knihy nejsou vůbec strašidelné. Lovecraft není ani dobrý spisovatel, píše dlouhá šroubovaná souvětí a neumí dramatizovat děj. Jeho kouzlo je v tom, že umí vytvořit neuvěřitelné magické a bizarní světy s úžasnou atmosférou. Jeho poznávacím znakem je děs z neznáma a z kosmických hrůz, které se skrývají za slupkou nám známé skutečnosti. Hrůz tak strašných, že je rozumem nejsme schopni pochopit a tak raději zešílíme. Jeho povídky jsou plné hrůzostrašných mimozešťanů, černé magie, prastarých rituálů a zapomenutých náboženství. Povinnost pro všechny milovníky fantasy a hororu.

honza7843
11.12.2015

Jestli uvažujete o koupi tohoto "boxu", pak vám musím položit otázku: Vy to ještě nemáte? :-)

Rawen616
20.01.2015

Povinnost a skvělý dárek pro každého fanouška Lovecrafta a nebo milovníky horrorových povídek. Rozebírat jednotlivé knihy a díla v nich obsažená nemá cenu - všechny už zde jsou orecenzovány a tak se pozastavím jen nad sbírkou jako předmětem. Černá dárková krabice je slušivá a sbírka jako celek ozdobí nejednu poličku či knihovnu. Přebaly jednotlivých knih jsou ze zajímavého "nehladkého" papíru. Osobně ale nemám přebaly knih moc rád a tak jsem si všechny svlékl protože pod přebalem jsou knihy krásně černé jako krabice, jen s barevně odlišenými názvy. Přijde mi to mnohem elegantnější a stylovější. Ale to už záleží na každém.
Ilustrace v knihách jsou pěkné ale klidně bych se bez nich obešel - zastávám názor, že u Lovecrafta by měla pracovat jen fantazie nerušená cizími obrazy:-)
Jedinou opravdu velkou výtku bych měl ke všitým záložkám. V první knize je, ve druhé, třetí a čtvrté není a v páté zase je. Netuším jestli je to nějaký podivný záměr a nebo prostě lajdáctví. Každopádně i tak mohu komplet vřele doporučit. Je to prostě pěkný pocit mít celého Lovecrafta pohromadě, navíc za celkem sympatickou cenu kolem 1000 korun.