Bouře a vzdor

Bouře a vzdor
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/bmid_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4 1449 1449

Griša série

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Siege and Storm , 2013

Luc.i
30.11.2020 4 z 5

Autorka prostě umí psát. Ta knížka je super, děj dává smysl, dobře se čte, hezky ubíhá. Největší problém mám s postavami, Alinu jsem nemusela ani v prvním díle ale tady mi přišla ještě horší a nějakej extra fanoušek Mala taky nejsem. Nevíc to vylepšil Nikolaj, on je prostě skvělej a Temnyje mam pořád ráda i když je to dost zaporák. V poslední kapitole jsem byla opravdu zmatená, mela jsem chuť řvát, brečet a někoho praštit. ...to byl zvrat. Konec mi nic moc nevysvětlil ale těším se na další díl. Celkem 4,5/5*

Vampirosa
09.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl na mě působí jako vyplnění času před velkým finále. Akce se v podstatě dočkáte pouze na začátku a konci knihy. Alina se připravuje na svého nechtěného milence a řeší problémy v ráji se svým milovaným věrným pejskem. Upřímně? V knize se toho příliš nestalo a kniha se více věnuje vztahům, než světové hrozbě. Kvůli tomuto uvědomění, dávám oproti předchozímu dílu hvězdu dolů, i když se mi knížka četla velmi dobře. Velkým plusem je Nikolaj, který mi začíná připomínat postavy z Šesti vran a stal se mým oblíbencem.

annes
08.11.2020 3 z 5

Druhý díl nenadchnul, ale ani neurazil. Musím uznat, že mě některé věci i mile překvapily, ale stále zůstává celý příběh průměrným. Třetí díl přečtu pro ucelení vyprávění o Alině, tak uvidíme snad to dobře dopadne.

any37
04.11.2020 4 z 5

Jako u první knihy, je začátek totálně skvělý - zvraty, akce a dobrodružství a to vše po chvilce opadá a znovu se stupňuje až na konci. Jednoduše řečeno, prostředky knih této série jsou celkem nudné a o ničem, i když musím uznat, že tento byl trošku lepší. Je vidět, jak se autorka zlepšila jazykově i dějově, čím dál tím víc se to začíná podobat stylu Šesti vran. Jo a veliké plus tohohle dílů - Nikolaj, moje nová nejoblíbenější postava.

Vixiene
13.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Typický výplňkový díl série. I tak mě ale čtení bavilo, ikdyž hlavní hrdinka Alina je mi protivná, stejně jako Mal. Naopak velké plus za Nikolaje alias Sturmhonda, ten velice příjemně okořenil příběh. Nicméně, to množství chyb v knize je otřesné a hodně to sráží celkovou kvalitu knihy.

Verunka4444
09.10.2020 4 z 5

O něco slabší než první kniha, ale pořád si zachovává své kouzlo. Je čtivá, dokáže vyburcovat emoce (v tomto případě hlavně vztek na Mala a Alinu, kteří mě v druhé polovině knihy opravdu rozčilovali).
Naopak Nikolaj mi nepřišel vůbec jako náhrada za Temnyje. Během čtení jsem si na něj nedokázala vytvořit ucelený názor, ale ke konci knihy jsem si ho trošku oblíbila. Uvidíme, jak to s ním ve třetí knize nakonec dopadne.

Ahmose
04.10.2020 4 z 5

Celkom nerozumiem prečo má táto kniha nižšie hodnotenie ako prvý diel, dokonca som sa stretol s názormi, že je to najslabšia kniha od Bardugo. Mne sa tento diel páčil o dosť viac ako prvý. Je komplexnejší, dlhší, zachádza hlbšie do politiky a mocenskej dynamiky sveta Gríš. Vystupuje tu tiež viac postáv a záver je oveľa šokujúcejší a čitateľský zážitok o to intezívnejší. Samozrejme na päť hviezdičiek to opäť nie je. Dve hlavné postavy, Alina a Mal majú počas celej knihy zlú náladu a viac menej len štekajú, buď jeden na druhého alebo po ostatných. Ešte pri Aline to viem pochopiť, autorka sa podľa mňa snažila takto vložiť isté prvky dekadencie a rozpoltenosti, ale Mal ? Správal sa ako idiot. Každopádne záver je brutálny a neviem sa dočkať kedy vyjde tretí diel.

Nisshoku
27.07.2020 4 z 5

Tento diel mi napriek nižšiemu všeobecnému hodnoteniu príde omnoho lepší ako prvý, paradoxne xD

andromeda020
17.07.2020 5 z 5

Tento díl byl ze všech nejčtivější s úžasnými vedlejšími postavami. Miluji autorčin styl psaní a tohle byla pecka rozhodně si to přečtěte!

jcernaa
15.07.2020 5 z 5

Kniha je skvělá, rychle se čte, má dobře vymyšlené zápletky a hlavní hrdiny si hned oblíbíte. Rozhodně doporučuji si přečíst. Jsem maximálně spokojená. ;)

Lea_41
20.06.2020 5 z 5

Ty kráso... Mám stejné pocity jako u prvního dílu. Občas bych nejradši pár postav propleskla...
B-O-Ž-Í

nikiss76
02.05.2020 3 z 5

Druhý díl byl slabší než díl předchozí (3,5 hvězdy), protože mi přišlo, že se děj točil v kruhu - útěk, lov dalšího umocňovače, zajetí, boj, útěk, boj, zajetí, útěk. Mezi tím neustále neshody mezi Alinou a Malem. Mohlo to být více zajímavé a více dramatické. Bavila mě postava Nikolaje, ten si mne opravdu získal a myslím, že fandím především jemu. Bohužel postava Aliny mě nijak zvlášť neoslnila a moc nerozumím tomu, proč za ní všichni tak pálí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Nazazin
13.04.2020 3 z 5

Druhý díl, který má podobné natahování děje - začátek vás vtáhne, prostředek knihy musíte přelouskat a potom se dostanete ke konci, který je zase plný zvratů. Oproti minulému dílu je však tento poutavější, hlavně díky nové postavě, která je stejně okouzlující jako ve Zjizveném králi. Trojúhelník Alina, Mal, Temnyj je na palici, hlavně teda vztah hlavní postavy s Malem, který se mi zdá toxický.

neprilisdivna
12.04.2020 3 z 5

Nejhorší díl trilogie, ale stejně jsem si čtení užila - hlavně kvůli skvělému světu.

s1ombrehimawari
31.03.2020 2 z 5

(Možná spoilery) Spoustu lidí říkalo, že dvojka je lepší, takže samozřejmě já musím být výjimka. Alina a Mal mi přišli celou dobu nabručení a bez pokory vůči výše postaveným lidem. Dobře, paní světlonoška si to může dovolit, ale Mal? Vždyť to je prachobyčejný drzý chlápek. Celý díl byl strašně výplňkový. Jakákoliv akce stála za nic a když už to mělo blízko k nějaké dobré akci, tak to po jednom odstavci skončilo. Příběh je strašně povrchový a bez detailů. Autorka se neobtěžuje příběhem jiných postav. Promyšlenost nulová. Do očí bijící jazykové zpestření je strašný. Použití těchto slov, rádoby ruského jazyka, je zkrátka nesmyslné, tím způsobem, jak jsou zde použita. Vývoj hlavní postavy je zajímavý, ale mám k němu výtky a to hlavně kvůli jejímu love interestu. Vztah mezi těmahle dvouma postavama je toxický a jsem naštvaná kvůli tomu, že s tím hrdinka nic nedělá, ačkoliv o tom ví. Trojúhelník se nám s 95% šancí uzavírá, bohužel. Z Temnyje se stal rutinní sociopat. Nový muž v příběhu se mi líbí, ale je ho tam málo a autorka mu vůbec nevěnuje pozornost. Spoustu otázek a žádné odpovědi, a to jenom proto, že si Alina neumí dupnout.

Dada_cte
24.03.2020 4 z 5

Už se vám stalo, že jste si přečetli anotaci dalšího dílu, aniž byste četli ten předchozí? No, mě ano. Takže jsem si vyzradila, jak to skončí ještě než jsem začala knihu vůbec číst. Ale kniha se mi líbila.

Fazulajda
16.03.2020 5 z 5

Ačkoliv by se mnou většina lidí nesouhlasila, tenhle díl mi přišel rozhodně lepší než ten první. Alina už postupně přijímá svou roli a Nikolaj byl příjemným oživením. Ne že bych Mala neměla ráda, ale rozhodně bych ho nepřiřadila ke svým oblíbencům, tady byl ke všemu velmi rád natvrdlý. Už se nicméně moc těším na konec celé série, i když se obávám, že už tuším, doufám, že překvapí.

Damonka18
12.03.2020 4 z 5

Druhý díl je za mě horší než první. Asi tím, že tam nebyl tak často Temnyj. Mal mi je víc sympatický než v prvním díle, ale říkám si kdyby v té knize nebyl tak se nezlobím. A hlavní hrdinka? Trošku začínám myslet, že je posedlá mocí, ale co já vím. Uvidím co přinese 3 knížka.

Nisus
04.03.2020 4 z 5

Pre mňa osobne to bol menej uspokojivý diel a to hlavne z dôvodu absencie Temnyja vo väčšine knihy. Ďalším dôvodom bol Mal, ktorý sa veľmi často správal ako sebestredný kretén. Okrem putovania na začiatku knihy nevedel čo má robiť a neurobil vôbec nič. Zato Nikolaj, ten to vedel presne, ja som ho zbožňovala od prvého momentu a som rada, že dostal priestor v aj ďalších knihách. Alina občas ukňouraná ale ja jej fandím. Opäť tu bolo dosť akcie a napätia, hlavne teda v prvej a tretej tretine knihy. Pribudli nové postavy, prostredie a nové stvory. Celkom fajn knižka, ktorú chcete dočítať.

Tesset
28.02.2020 3 z 5

Přečteno stejně rychle jako první díl, ale nějak mě to nechytlo. V tomhle díle mi Mal i Alina přišli strašně nesympatičtí. Moc mě to nebavilo, ale třetí díl ještě přečtu.

magie

Leigh Bardugo