Bouře a vzdor

Bouře a vzdor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/bmid_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4 1436 250

Griša série

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Siege and Storm , 2013

MarkettT
05.11.2017 5 z 5

Tenebien,naprosto s tebou souhlasím!:D Těším se na další !:)

Tenebien
02.11.2017 4 z 5

V tomhle díle bylo málo Darklinga. Tak. Hrozně by mě zajímal jeho POV.

Ovšem, zamilovala jsem se do Nikolaie. Hrozně mi připomínal Thorna z Lunárních kronik. Byla s ním prča. Doufala jsem, že se mezi ním a Alinou něco ve třetím díle stane. (no, třetí díl jsem už četla...)
V recenzi na první díl jsem psala (snad i tady a ne jen na goodreads), že Mal je takový nijaký a průměrný love interest. No, to jsem trošku přehnala. Je děsný. Doufala jsem, že půjde někam lovit a už se nevrátí. Děkuju pěkně. :D (čteno v originále)

Pedruska01
31.10.2017 5 z 5

Bez debat se kniha dobře čte a dokáže neuvěřitelně člověka vtáhnout a nepustit. O akci nebylo nouze a já se nestačila divit, co si pro nás všechno autorka připravila. Občas mi to připadalo, jako bych stála vedle hlavních hrdinů a opravdu to prožívala s nimi. Nerada bych porovnávala s dílem prvním, protože ten mě také neskutečně bavil a strhl, ale tohle bylo o chlup ještě lepší.
Díky Alině, jsem byla však rozhodnutá, že kniha dostane 4 hvězdy v hodnocení, protože mě určitými pasážemi děsně pila krev, kde popisovala, jak je moci chtivá, lačnící po třetím umocňovači, a že se bez ní zkrátka nikdo neobejde. A pak zase obrátila. Stoupalo jí to do hlavy a já toho měla po krk. Jako kdyby ta hlavní hrdinka měla rozdvojenou osobnost. -_- Každopádně postupem času a děje bylo všechno zažehnáno. Díky Malovi, díky Temnyjovi.
Ten chlap má v sobě něco... uhrančivě temného a charismatického, že si ho jako správného záporáka nemůžete neoblíbit. I když vím, že tenhle příběh si hraje na něco jiného - má duše romnatika doufá. :D O Malovi nemluvě - takové zlatíčko.
Taky mě bavila postava Nikolaje - byl úsměvný, i když do poslední chvíle člověk neví, co si o něm má myslet. Jaký druh postavy to je, zda klaďas anebo záporák. Názor si musí udělat každý sám, pokud to autorka s oblibou zase nepřekope. :D
Kniha skončila v takové fázi, že mám chuť křičet do kolapsu svých hlasivek, protože - jak jinak - akutně potřebuji třetí díl! A nejen já, prostě každý, to jinak nejde. Těším se jak blázen a jsem napnutá jak kšandy. Doporučení je jasná věc. :)

Ewik
28.10.2017 5 z 5

Vážení, opravdu skvělá jízda! Autorka svoji představivost rozjela na plné obrátky a nenechává na pochybách, že tento díl rozhodně stojí za to. Mnohonásobně využila potenciál příběhu, který stvořila a plně rozvíjí všechny linky tohoto kouzelného světa.
Hlavní hrdinové to v žádném případě nemají jednoduché a jejich charakter je vystavovaný těžké zkoušce. Nad Ravkou se opět stahují stíny v předzvěsti katastrofy a chamtivost, nedůvěra a pocit viny zatíná drápy i do těch nejušlechtilejších duší.

Naplno se rozhořívají boje s mytickými bytostmi, grišové se bouří a pevné svazky se přetrhávají. Atmosféra je nyní mnohem temnější na scéně se objevují noví hrdinové a temnota svůdně láká do zkázy. Poslední část je naprosto infarktová a už se celá netrpělivě třesu na pokračování. Hlavně ať je to rychle!!

1259
24.10.2017 5 z 5

Naprosto úžasný. Druhý díl se mi líbil daleko víc, než první, ale to neznamená, že by klesl na ceně. Díky plno dobrodružství a různých zvratů jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Doufám, že bude pokračování, jinak se zbláznim.

lavi25
15.10.2017 5 z 5

Konec byl nezapomenutelný!!!! Podle mě byl tento díl o trochu lepší než první, protože se mi zalíbila nová postava, kterou autorka vymyslela.Tato kniha mě velmi bavila. Doporučuji. Bookstagram-knihokluk

kristynkal
13.10.2017 4 z 5

První díl byl dobrý a tento mě potěšil, protože se mi líbil ještě víc. Začátek super- hned akce a tak to pokračovalo ještě několik stran, prostředek kniha taková trochu akce/neakce... a konec měl poněkud rychlejší spád.... pomalu se blížil konec knihy, posledních několik stran a pořád nic.... a pak najednou BUCH a akce a hned konec knihy :D takové zajímavé, ale rozhodně za mě palec hore :)

LadyAlis
13.10.2017 5 z 5

Super, akce hned od začátku až do konce. Jen z toho konce jsem nějaká na vážkách :-o to jsem opravdu nečekala a dost mě to zaskočilo :-o

IvankaM
12.10.2017 3 z 5

První díl mě neuvěřitelně bavil.
Tento mě neuvřitlelně zklamal.
Bylo to strašně zdlouhavé a skoro nic se tam nedělo. Mal mě docela dost štve. A až ke konci to nabralo trochu akce a začalo mě to bavit. Ale na třetí díl se stoprocentně těším.

Nikaa1
07.10.2017 4 z 5

KAM TO VŠECHNO POVEDENE, ALINO?

Abych se přiznala, tak tenhle díl jsem četla z pouhé zvědavosti - jak to bude vlastně pokračovat. První díl byl pro mě poněkud obyčejný a nudný. Ale tenhle? Tenhle díl je zatraceně úžasný!

Leigh Bardugo si mě nezískala Světlem a stíny nebo Šesti vranami. Ale tímhle. Chcete vědět proč? Odpověd je jednoduchá: Vším.

Tahle kniha je (opakuju, já vím) vším. Pohádky, moře, mýtický tvorové, úžasný zaporák, promyšlené postavy a hlavně, úžasně promyšlený svět. Také jsem si zde zamilovala zápletky!

A konec? Asi jsem na chvilku zapomněla dýchat.

magie

Leigh Bardugo
americká, 1975
2017  90%Šest vran
2017  80%Světlo a stíny
2018  92%Prohnilé město
2019  84%Zjizvený král
2017  77%Bouře a vzdor

Kniha Bouře a vzdor je v

Přečtených2 013x