Girl Online

Girl Online https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241613/bmid_girl-online-fqN-241613.jpg 4 657 161

Girl Online série

Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas", který díky internetu uvidí ,,celý svět", a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu. Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.... celý text

warca
28.07.2015 5 z 5

Jsem bloggerka, ale moc mě to nebaví. Vážně bych se nikdy nepustila do knihy na toto téma. Takže děkuju za sestru, která ji půjčila, protože kniha byla vážně skvělá, dobře se četla, napínavá a zkrátka letní oddychnutí.

CraWer
25.07.2015 odpad!

Pls. Už nikdy víc.

Lumine
20.07.2015 4 z 5

Typická YA. Totálně. Autorčino první dílo děsivě propagované hlavně kvůli autorovi a ne kvůli kvalitě.
Zoe se však díky tomu, co dělá, umí skvěle vyjadřovat a zachytávat ty správné pocity. A skvěle je to vidět i v knize. Celý děj je příjemně napsaný a místy i napínavý. Ovšem jako správné YA se to pořádně rozjede až ve 2/3 knížky. Protože to je teď z nějakého důvodu jeden z hlavních poznávacích znaků YA literatury.
Jediné, co snad mohu napsat, je že se mi moc líbí nápad i zápletka. Při čtení knížky mám najednou chuť začít psát blog (ne, neudělám to). S pokud autorka sepíše ještě něco a moje milovaná knihovna to pořídí, tak po té knížce rychle a ráda sáhnu. :)

mayacfc
19.07.2015 4 z 5

Můžu snad jen říct, díky za tuhle knížku! Obsahem vypadá, že je pro mladší dívky, ale když jsem se do knížky pořádně začetla, tak mi nějakým způsobem dodala sebevědomí.

MarkétJJ
19.07.2015

Knížka, která dodává sebevědomí začínajícím bloggerkám... :)

Nikoll2
18.07.2015 4 z 5

Girl Online je oddechová knížka, která i přes to zaujala a četla se velmi dobře. Můžu ji tedy určitě doporučit. Hlavně pro klidné letní dny. :)

Petra Ďat
15.07.2015 2 z 5

oddechovka :) fajn letní čtení

bookshelf
10.07.2015 3 z 5

Je celkem jasné, co této knize zajistilo tak velkou prodávanost. Osobně jsem si Zoe oblíbila už dávno. Jsem za ni ráda, že jí vyšla kniha, ale mám-li být upřímná, úspěch této knihy je vystavěn na jejím jméně. U autorů knih to většinou bývá naopak.

Většina z nás neví jaké to je mít větší počet lidí, kteří sledují naše výtvory jako je např. Pennyin blog. Cením si toho, že autorka do knihy vnesla své zkušenosti s blogováním, ochanou soukromí a hlavně s úzkostí a záchvaty paniky. Ačkoli má kniha pěkné téma, provedení je na tom o dost hůř. Hlavně co se týká první poloviny (přibližně). Mně osobně trvalo se do knihy začíst, přemýšlela jsem i o odložení. V příběhu je určitý zlom, v jehož duchu jsem celou knihu očekávala. Jediné, co bych na této knize doopravdy vyzdvihla je vztah hlavních postav. Mílé, nenucené, hřejivé. A záviděníhodné, samozřejmě.

woodentoaster
07.07.2015 4 z 5

Moc se mi líbil nečekaný zvrat na konci knihy.

tinka99
07.07.2015 5 z 5

Naprosto super knížka! Já takovýhle "slaďárny" fakt můžu a tohle bylo naprosto dokonalý....Potom co jsem zjistila, že Zoe je youtuberka, jsem se podívala ne několik jejích videí....Zoe mi přijde sympatická a milá
a knihu mohu s klidným svědomím doporučit

Naoki-Keiko
06.07.2015 odpad!

Taková pitomost se mi do rukou nedostala už dlouho O_o
Hlavní hrdinka si tu šlamastyku prostě zasloužila, protože si o ní docela koledovala, když se takhle vypisovala na svůj blog.

TerkaM
05.07.2015 3 z 5

Nejednalo se o žádnou převratnou knihu, ale číst se dala a samotnou mě překvapilo, že mě na konci doslova a do písmene rozbrečela. Tři hvězdičky nejsou moc, ale domnívám se, že je to nejvyšší počet, jaký si kniha zaslouží. :) Ačkoli uznávám, že kdybych ji četla jako patnáctiletá a níže, asi bych hodnotila plným počtem...

Radka_p
29.06.2015 4 z 5

Nároky na knihu som nemala v podstate žiadne, okrem toho, že som predpokladala, že pôjde o vysoko oddychové čítanie...čo nakoniec aj bolo. Myslím si, že nie som cieľovou skupinou tejto knihy /kebyže mám tak o 10 rokov menej asi by som bola/, no napriek tomu to bolo celé také milé, v jednej chvíli som bola dokonca v napätí ako to dopadne. Girl online mi príde skôr ako čítanie vhodné na Vianoce ako na leto...ale v končenom dôsledku to bol milý príbeh prvej lásky, ktorý má od reality síce ďaleko ale veď snívať je dovolené...najmä keď máte-násť :)

stepka3765
28.06.2015 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Byla to takový oddychovka, žádná složitá zápletka, no prostě super čtení na léto :)

Frakira
27.06.2015 2 z 5

Tak třeba před patnácti lety by mě to asi bavilo víc, teď je to pro mě spíš úsměvné - tím se ale nechci nikoho dotknout, pořád je to lepší průměr a plno náctiletých si tu knížku bezpochyby užije!

elyonka9643
22.06.2015 2 z 5

Asi už jsem na knížky o zamilovaných puberťačkách stará. Jinak si nedokážu vysvětlit, že mi tahle knížka přišla jako hrozná ptákovina. Přitom na začátku to vypadalo celkem zajímavě. Pak to ovšem začalo být hrozně předvídatelné a nudné a hlavní hrdinka mě vyloženě vytáčela tím, jak hloupě se chovala. Navíc konec byl nějaký moc rychlý a uspěchaný. Celá knížka se odehrává sotva v délce jednoho měsíce a to mi zkrátka přijde málo.
Každopádně Zoe je celkem milá slečna a její YouTube channel je taktéž milý, tak za to má hvězdičku k dobru.

Katie46
20.06.2015 4 z 5

Hned jsem věděla, že bych si knihu ráda přečetla ale moc jsem od ní neočekávala. Nakonec mě příběh mile překvapil i když místy byl přeslazený a moc dokonalý. Přece jenom se mi líbil a na takové oddechové čtení je to skvělá knížka. Navíc má moc krásno obálku, opravdu. =)

katerinad
19.06.2015 5 z 5

U této knihy jsem váhala, četla jsem spoustu různých názorů. Někdo tvrdil, že kniha je úžasná a někomu se vůbec nelíbila. Každopádně jsem to hodila za hlavu a rozhodla se, že si udělám vlastní názor, protože mě nápad blogerky Penny zaujal.
Podle obálky na mě kniha působila spíše letně, takže jsem byla překvapená, že děj je zasazený do zimního období.
Kniha se dobře četla a postupovala jsem celkem rychle, když jsem se dala do čtení. Takže to mě potěšilo, protože je to první náznak, že mě kniha nenudí.
V polovině příběhu se z něho stane doslova pohádka, proti čemu sice nic nemám, ale je to trochu takové to klišé. Líbilo se mi to i tak, taky se mi líbilo, že v knize byly zajímavé myšlenky, hlavně v příspěvcích.
Penny mi přišla trochu sobecká ohledně vztahu s Elliotem. Mohli jsme vidět kolikrát ji v knize pomohl a stál při ní, ale ani jednou jsem neviděla, že by to bylo naopak, aspoň než děj šel do finále. Ráda bych třeba přečetla nějakou malou povídku jak to viděl a vnímal Elliot s jeho situací doma a jeho sexuální orientací.
Konec. No to abych byla upřímná se stalo nějak moc rychle. Odpuštění a pochopení bylo takové jednoduché, ale asi když vnitřně chcete někomu odpustit je to snazší na hození za hlavu.
Abych to tedy shrnula. Kniha se mě překvapila, líbila se mi, i když kolikrát byla předvídatelná, ale to asi k dívčím románům patří:) 4,5 hvězdičky, označím 5, protože na Zoellu koukám teď na youtubu:)
P.S.: Nevím jestli je to jen mnou nebo si toho všiml i někdo jiný, ale jméno Noah se teď stalo v knihách celkem populární.

ElisR1
03.06.2015 4 z 5

Ze začátku se mi kniha četla strašně špatně a docela jsem se nudila, ale pak jsem si zvykla na autorčin styl a už se to dalo.

misbyxo
25.05.2015 4 z 5

Nečekala jsem od této knížky moc protože Zoe je mladá a je to její orvní knížk, dobře se četla taková nenáročná s krásným příběhem ale místy až trošku moc vymyšlené:) jinak 4hvězdy za mě