Girl Online

Girl Online https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241613/bmid_girl-online-fqN-241613.jpg 4 657 161

Girl Online série

Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas", který díky internetu uvidí ,,celý svět", a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu. Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.... celý text

Wolfinéria
13.04.2016 3 z 5

Začátek byl nesmírně nudný, ale zhruba v polovině se to rozjelo a dočetla jsem to za 3 hodiny. Co se mi ale potom zase nelíbilo byl komplikovaný, divný a zamotaný konec. A na začátku mi spíše připadalo, že tu nemožnou holku ze sebe dělala Penny sama. To tam být nemuselo.

vosicka
30.03.2016 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Mám ráda spíš takový ty fantasy a sci-fi knihy, takže jsem od této knihy moc neočekávala. Nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout a měla jsem ji přečtenou vlastně skoro hned. Nemůžu hodnotit jinak než kladně a doporučuju ji.

Brambu
30.03.2016 3 z 5

Ráda se vracím do těch "pubertálních let", kdy největší starostí bylo co si vezmu na sebe a zda tam bude právě ON. Tato kniha byla příjemným připomenutím těchto starostí, nechybí velké trapasy, první láska a zklamání, nenávist a soužení. Ach živote, kam jsi se poděl? Je príma si tak krásně zavzpomínat. Kdo má zájem, vřele doporučuji!

LiLinka
26.02.2016 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě dokázala naprosto vtáhnout do děje. Vrátila jsem se do pubertálních let a prožívala fantastické dobrodružství téměř v těle Penny. Příběh se mi moc líbil, krásné oddechové a zároveň napínavé čtení. Možná to bude také tím, že si nedělám předsudky na knihy podle recenzí. Někomu se zalíbí a někomu bude připadat nudná s očekávaným koncem. Rozhodně doporučuji přečíst a udělat si svůj vlastní názor. Za mě nemůžu hodnotit jinak, než 5 hvězdičkami. Zoella mě tímto dílem velice mile překvapila. :)

terezasvejdova
24.02.2016 4 z 5

Upřímně nechápu proč tady jspu vesměs jenom negativní komentáře. Ano, samozřejmě, kniha díru do světa asi neudělá, ale bylo to vážně zajímavé a oddychové čtení. Byla jsem napjatá po celý děj a i když se dal konec předpokládat, tak byl v podstatě úplně jiný, protože se tam přimíchal i virtuální svět. Musím říct, že ke knize se ráda někdy vrátím.

Weasley
23.02.2016 5 z 5

knížka si sice získala spoustu "hate" kvůli tzv. ghostwriting. Jak se sama autorka vyjádřila, každý začínající spisovatel potřebuje pomoct. Co se týče příběhu - jednoduchý, čtivý, zábavný, tajemný. Popravdě jsem knížku četla v angličtině, takže je možnost že překlad se mohl trochu pokazit. Rozhodně si knížku znovu přečtu.

pobijecmuch
09.02.2016 odpad!

Kniha je prý podvod na čtenáře. Bláznivá Zoe Sugg není autorka, ale nějaká Siobhan Curham.
Jestli je to tak nebo onak, stejně ta kniha je jen módní odpad.

Allison
06.02.2016

Tato kniha me uprime zklamala cekala jsem od ni trosku vice:(.Jak uz tu mnozi psaly byla predvidatelna ale neda se ji vytknout ze se hezky cetla a byla prijeme napsana a zasmala jsem se takze za me 4 hvezdicky:)

Janiss_89
23.01.2016 2 z 5

Když jdeš z domu vždy se ujisti, že máš reprezentativní spondí prádlo.
To je věc, kterou jsem si z té knihy vzala :D Ale to je tak jediná. Předvídavější knihu jsem nečetla. Vážně o ničem. Teda krom toho trapasu s jednorožci, to mě teda hodně pobavilo:D Jsem podobné nemehlo, takže v tom mi byla postava blízká.
Popravdě nechápu to pobláznění touto knihou a nemyslím si, že bych se někdy do druhého dílu pustila. Ale nikdy neříkejte nikdy:)

barbora2863
16.01.2016 4 z 5

Ehm ÁNO, napokon knihu hodnotím "až" takto :)
Napriek tomu úvodu, lebo ten bol... proste až divne strašný a vážne som uvažovala, že to nie je nič pre mňa. Príde však ALE, ktoré všetko zmenilo a potom ma kniha vážne dostala. Viem, viem, niekto môže namietať, že je to gýčový dievčenský sladký zlepenec všetkého možného pozbieraného z iných kníh, ale je mi to naozaj srdečne jedno! Aj keď mám možno raz toľko, ako cieľovka, pre ktorú je kniha určená, ja som si ju už po tých prvých strašných stranách, užívala dokonale.

Na začiatku mi vadilo, aká je z Penny chuderka, na ktorú sa všetko sype, neschopná, chodiaca katastrofa (aj sama seba tak opísala). Tá "zlomová" príhoda na školskom predstavení bola fakt klincom do rakvy trápnosti, dorazila to. Pretočila som očami, že čože? Vážne?
A potom odišli do NY a to bolo proste boží... a nejde len o Noaha ;)
Musím vyzdvihnúť preklad, kniha sa čítala strašne dobre, a to je len plus.
PLUS kniha je písaná aktuálne, o veciach, ktorými dnes tínedžeri žijú, ktoré sú súčasťou ich každodenného života (či vhodne tu nejdem rozoberať). Takže aj to jej pridáva na príťažlivosti pre mladých čitateľov.

Bolo tam strašne veľa pekných okamihov. Niekedy len veta. Niekedy celý odsek. Len tak povkladané, akoby chcela autorka všetko ozvláštniť. Alebo prekvapiť. Alebo potešiť. Netuším.
Páčila sa mi súdržnosť rodiny, ako sa všetci podporovali a držali spolu, pre niekoho možno klišé a lá american films, ale mne sa to straaaašne páčilo.
A tiež sa mi to páčilo, pretože...

... Elliotové hlášky (prehliadam klišé kamaráta - gaya)
... Pen rada fotila
... vianočný New York!!!
... pekné blogové príspevky
... "ty si môj rozhodujúci okamih"
... roztomilá prvá láska :)
... mimozemšťania a prasatá (úplne geniálne!)
... Noah a jeho sestrička

Aj keď záver bol trošku prehnane dramatický (miestami) a v podstate sa nejaké "pokazenie všetkého" dávalo čakať, pekne to autorka ukončila. Páčilo sa mi, že si Pen uvedomila, že virtuálny svet nie je v živote všetko a až tak dôležitý, ako sa nazdávala, že môže byť krutý a ublížiť a treba použiť zdravý rozum na stanovenie si podstatných vecí a priorít. Páčilo sa mi, že rodina držala pokope a že rodičia boli tak trošku "zastaralí" v pojímaní internetu a jeho prospešnosti :)
A ešte som chcela... Noah... iné chalanské meno neexistuje?
Noah Flynn, predstavovala som si vždy jednu postavičku z nemenovanej kreslenej rozprávky :) takže mne to trošku vadilo, ale prekonala som to ;)
Pre mňa milé prekvapenie... nečakané a potešilo teda.

nellynelca
13.01.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Hezky se četla. Zasmála jsem se u ní. Knížka která mě nadchla.
Patřím tedy mezi ty které dostala. =)

MayaBu
10.01.2016 3 z 5

Příjemná oddechovka, která ještě v lednu donesla kousek vánoční atmosféry. Čteno anglicky (český překlad má hezčí obálku :)

simona5r
06.01.2016 2 z 5

Jako oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet, je knížka fajn. I když mi bylo jasné, jak to dopadne, na konci knížky jsem byla ráda, že můj odhad byl správný. Happy endy mám prostě ráda :-D Co bych chtěla pochválit, je poukázání na to, že svět online není vždy takový, jak na první pohled vypadá.

Monačte
06.01.2016 3 z 5

Zoe Sugg je ikona online světa. Má vlastní kosmetickou řadu, vlastní řadu vonných svíček, miliony liber na účtě a miliony odběratelů na YouTube. Kniha psaná její rukou (ať už ji vedl kdokoliv) o jejím příběhu je dalším marketingovým produktem a zároveň splněným uměleckým snem mladé britky. Takže - proč ne? Milý, i když tuctový příběh. Morálně motivační poselství. Hezký obal. Jestli od knihy čekáte Dostojevského, tak je chyba na vašem přijímači... Já jsem si ji užila, i když mi není náct.

_Dvorakova
03.01.2016 4 z 5

Kniha má dobrý obsah, ale překlad se jim moc nepovedl.

Jity-Lovies
30.12.2015

Od knihy jsem nic moc neočekávala, ale velmi mile mě překvapila a musím říct, že se mi opravdu moc líbila :)

Anonym12
27.12.2015

Úplně nejleší knížka. Moc doporučuji. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Myslím že ani ceny (300 Kč) litovat nemusím. Hezké zpracování, nadchla mě a dokázala mi vykouzlit úsměv na tváři.

Kacuss_
23.12.2015

Tato kniha mě opravdu bavila a měla takové to své kouzlo. Určitě se k ní ještě vrátím a všem jí moc doboručuji, ikdyž byla občas předvídatelná.

luciefeix
08.12.2015 5 z 5

kniha mě bavila ikdyz byla predvídatelná ale četla se sama , usmev také vytvořila jsem hodně spokojená :) vánoční new york byl krásný :-)))

DenisePartridge
06.12.2015 2 z 5

Upřímně jsem od téhle knihy čekala víc. Sice tady někteří zmiňují, že kniha je spíš pro náctileté, ale musím říct, že já jsem náctiletá a i přesto mě kniha moc nenadchla. Penny byla až trochu moc dětinská a, prosím, takhle nešikovný snad nemůže být nikdo. :D
Taky nevím proč, ale překladatelka má zřejmě nějaký problém s tvarem zájmena "mi" a to jak všude cpala jen "mně" bylo taky poněkud iritující.
Samozřejmě autorce přeju vydání její první knihy, ale pro mě to bylo něco, jako kdybyste vzali knížku z edice Plnokrevník/Blázen do koní/Zuzka a poníci - odebrali z toho koně - přidali 200 stránek. Za mě tedy bohužel jen 2 hvězdičky.