Geraldova hra

Geraldova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59419/bmid_geraldova-hra-D9j-59419.jpg 4 1475 226

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí - tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gerald's Game , 1992

Laylak
16.06.2019 4 z 5

Neviem si pomoct, no miesta, kde to videla a bolo ticho ma mrazili najviac zo vsetkych. Proste to napatie, kedy uz konecne nieco povie...! Koniec bol prekvapujuci, kniha by zniesla trochu menej navratu do minulosti a viac rozvinuty dej s navstevnikom.

Canelle
31.05.2019 4 z 5

Má druhá od Kinga. Hlavní postava sympatická, děj celkem dynamický - akorát od závěru jsem očekával trochu něco jiného. Jinak se mi líbilo zaměření se na traumata a psychologické rozpoložení postavy. Zvrat, ke kterému došlo v knize, jsem ale vůbec nečekal a byl jsem překvapen.

MíšaS.
04.05.2019 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale nečetlo se to zrovna lehce. Kniha není akční, spíše celou dobu rozmotáváte životní příběh ženy, která se sama nedokáže smířit s tím, co se jí stalo a teď, když "má čas" přemýšlí, zda je doopravdy viník nebo oběť. Konec beru, i když osobně bych to ladila spíše do nadpřirozena, nebo do halucinogenních stavú.

pazdy15
22.04.2019 2 z 5

Zklamaní! Děj monotónní, erotika žádná (v popisku je dílo udáváno jako erotický thriller), postava nudná a POLYSCHIZOFRENNÍ ... Přímá řeč minimálně a samé úvahy rozepsané na 53 stran. Kupodivu v žádné jiné knize mi zdlouhavé ale vynikající vyprávění Mistra Kinga vůbec nedělá potíže, avšak zde, v této knize, je to nudné a zdlouhavé :(( Rozečtené ale nebude dočtené.

pavel6855
02.04.2019 5 z 5

Může se vám zdát, že je moc přitažená za vlasy co se týká temných a hororových pasáží.. Může se vám zdát, že je to zbytečně nereálné a vytrhávají vás tak ty pasáže od samotného příběhu, který je napsaný opravdu velmi uvěřitelně a reálně....... Ovšem závěr knihy vás zlomí a ukáže vám, že takto to mělo být napsané, takto to mělo být vysvětlené a vám najednou dojde, že to nebyl horor o nadpřirozených schopnostech nebo duších.... Od námětu, po zpracování 5 hvězd a to bez debaty. Po přečtení knihy se nikdy nebudete chtít v posteli připoutat, tuto knihu můžete brát jako vysvětlení proto, proč by jste to nikdy neměli dělat...

Veronika33
26.03.2019 4 z 5

Klasika. Príbeh je perfektne vymyslený a dostatočne pútavý.Túto knihu som čítala už niekoľkokrát a určite si ešte niekedy dám repete. Odporúčam.

Metalizza
17.03.2019 2 z 5

Taaaaaak strašně dlouho leží v posteli, až vás to nutí listovat o 50 stran dále, než pochopíte, že prostě ležet bude...

klaraj093
08.03.2019 4 z 5

Knihu jsem četla pomalu půl roku. Ze začátku pro mě hrozná nuda, furt jsem ji odkládala,pak se to zlepšilo. Líbilo se mi propracování myšlenek a situací.

laura
06.03.2019 5 z 5

Četla jsem ji dlouho... Prokládala A. Christie, abych to odlehčila :) Bylo mi z ní fyzicky zle tak, jako u žádné jiné knihy. Byly chvíle, kdy jsem prostě vážně nemohla číst dál - a netuším, jestli se kdy k této knize vrátím, i když je svým způsobem fascinující. Ale ten příběh, ten tedy byl! Nervy drásající, drsný, zvrácený. Tak jak už to pan King prostě ve většině případů má :) JO, tahle patří mezi ty lepší, co jsem četla. Ale kdo máte slabší žaludek, nejspíš se vám místy bude chtít zvracet...

oxiduji
06.03.2019 5 z 5

Uf, minimalistické, dokonalé. Fyzicky nepříjemné, bála jsem se, bála...

martinkaLLL
10.02.2019 1 z 5

Velké zklamání. Nápad dobrý, ale sepsání bylo opravdu hodně nudné a vleklé. Těšila jsem se na konec.

Astonius
06.01.2019 4 z 5

Je to takové to Kingovo ukecané čtení pro dospělé :-) Právě díky té podrobnosti v jeho vyprávění ho čtu moc ráda, protože příběh a hlavní hrdinové jsou jak živí, čtenář zná jejich pocity, protože zná jejich minulost a dokáže je pochopit. A v nejednom místě mě znovu a znovu překvapovalo (i když jsem to už věděla z dřívějška), jaký je tento spisovatel mistr slova a znalec povah a charakterů - např. při jeho popisu pocitů jedenáctileté dívky při traumatizujícím zážitku, celkově při popisech utrpení hlavní hrdinky v současnosti i při myšlenkách ze psí hlavy. Zakončení se mi také líbilo, obsahovalo všechny odpovědi na otazníky vzešlé z příběhu předtím. Kniha pro mne byla zážitkem a obsahovala mnoho témat k přemýšlení.

Lenka.Vílka
04.01.2019 4 z 5

("There once was a time, Where everything was just so perfect, Now everything has changed, And you've become a total stranger, I've seen another side to you, I never even knew existed." ... Dirty little secret - Bullet For My Valentine)

Hustě rozjetá psychologická hra. Co se všechno děje s Jessie když sama zůstane připoutaná k posteli. (S tímhle komentářem mám dost problémy ohledně děje a toho, co sem napsat. Kdo četl mi nejspíš rozumí.) Ale jak postupně zjišťuji, možná pro tohle je King tak dobrej spisovatel. Ona to je námětem věc, ze které toho nejde moc vymáčknout. A pointa strašně triviální. Tedy, pokud by to psal někdo jiný.
Ano, souhlasím, tohle se může stát každému. Ale kdyby se to stalo většině čtenářů, tak polovina textu knihy odpadne. Ale když vyberete správně "prokletou" hrdinku, hned se vám píše lépe. Ano, může se to stát každému. Proto je kniha uvěřitelnější. Ale stejně si říkáte: "Pokud by se mi to stalo, tak ať nejsem jako hlavní hrdinka ve všem."
Ale byla místa, kdy jsem se nudila a několikrát knihu odložila.

werewolf88
19.12.2018 3 z 5

Tak tohle dílo mi moc nesedlo. Ač samotný příběh se četl velice dobře, dialogy Jessie s iluzorní kámoškou mě doháněli k šílenství. Jak dvě potrhlý feministky.-) Možná kdybych byl holka...? Nu ale co? Sto lidí - sto chutí, někomu to sedne a někomu zas ne. Pro mě zatím po Dolores nejslabší Kingovka.

n.ezn.amy
14.12.2018 5 z 5

Poměrně netradiční kniha z pera Mistra. Jessie způsobí infarkt svého manžela v tu nejnevhodnější chvíli, kdy je přípoutaná k posteli a nikdo netuší, že se nachází na své chatě. Napsat knihu prakticky jen o snaze dostat se z pout, kterými je žena připoutaná k posteli a přitom člověk držet v napětí, to dokáže pouze Pan spisovatel

VivienRavenhill
17.11.2018 4 z 5

Na první pohled se může zdát, že se v příběhu skutečně nic neděje, avšak zdání klame. To největší drama se neodehrává na posteli, ani za stěnami opuštěné chaty, nýbrž pod povrchem, v ženské mysli překypující zoufalstvím snažící se zachovat si zdravý úsudek za každou cenu a přežít. Ač mám osobně raději Řbitov zviřátek a jiné, u tohoto příběhu jsem se skutečně bála. Nikdo si totiž nepřeje po probuzení (a zvláště v tak nepříjemné situaci v jaké se nachází hlavní hrdinka) vidět temné postavy. Avšak i přes strach musíte číst stále dál... a s hrůzou se pak dozvíte že byl onen blud skutečný.

katushah
06.11.2018 4 z 5

Klasika, která nikdy neurazí.

EnaryFeniel
27.10.2018 5 z 5

Měla jsem ze začátku trošku problém se do knihy ponořit. Nakonec jsem tu hráz překonala a je neskutečné, jak King dovedl příběh natáhnout. Jessie byla vskutku v nezáviděníhodné situaci. Jak zdánlivě obyčejný příběh ,,o ženě která si povídá sama se sebou´´ Ale právě podvědomí nutí k činům, jelikož lehnout si a zemřít je příliš jednoduché. :)

MichalHoráček
25.10.2018 3 z 5

Knihu jsem zatím odložil, přijde mi docela zdlouhavá. Jako povídka by mohla být geniální, třeba se k ní časem vrátím a přehodnotím...

Leniik33
18.10.2018 5 z 5

Má první knížka od Kinga a musím řict, že to bylo něco :) Na první pohled příběh o ničem, ale myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou velmi dobře zpracované. A ten závěr... Dozvíte se, že jedna z halucinací byla realita.

zneužívání sexualita horory

Stephen King