Gentlemani z Harvardu

Gentlemani z Harvardu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26888/mid_gentlemani-z-harvardu-Cza-26888.jpg 4 169 16

Pět životů, pět milostných příběhů – dramatický portrét jedné generace. Prožijeme s nimi bouřlivé čtvrtstoletí a budeme svědky pětadvacátého výročí absolventského setkání, na němž spolužáci bilancují své životy.

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Knižní klub

The Class , 1995

stanislava9718
12.04.2024 1 z 5

Román knihy si myslím je neoprávněně vychvalován. Děj o pěti studentech prestižní Harvardovy univerzity pro mě vyzněl bez hlubšího zážitku, nepomohly ani autorem vypsané milostné a životní zážitky.

Radimka
04.07.2023 4 z 5

Nejdřív jsem se s těma pěti chlapíkama studujícíma Harvard trochu prala. Ale když vypadli ze studentskejch lavic, tak mě jejich životy začaly bavit. Ale nikdo z nich mi k srdci nepřirostl. Spíš ty jejich ženský, který byly daleko silnější a tak nějak lidsky chytřejší. No Doktoři to nebyli.

Acquenta
28.02.2021 3 z 5

Zajímavá kniha plná spletitých osobních příběhů.

Horal123
20.01.2020 5 z 5

Skutečně krásný příběh univerzitních spolužáků a jejich další osudy. Krásně a citlivě napsané, rád se jednou k této knize vrátím.

freejazz
11.10.2019 2 z 5

po Love Story prudké sklamanie. prvoplánovo napísaný bestseller bez snahy o hlbší ponor do témy. čítanie na kúpalisko - ak aj knihu zabudnete, nič sa nestane, aj tak ste už dávno zabudli, o čom bola.

Jiparis
15.04.2019 5 z 5

Být šťastný vás na Harvardu nemohou naučit a myslím, že ani jinde. Zajímavá sonda do životů lidí z různého prostředí, které na krátkou dobu spojí stejná škola. Pokud vám nefunguje rodinný život a nemáte přátele, je obtížné být spokojený.

jluky
18.09.2018 4 z 5

...spokojnosť, Segal je u mňa zárukou kvality....

1amu
10.09.2018 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem v tomto roce přečetl. Na rozdíl od "Doktorů" se mi líbila právě více druhá část knihy, tedy jak šel život 5 hrdinů po absolutoriu . Někteří to vůbec neměli lehké, na jiné úspěch již netrpělivě čekal. Zpočátku mi v této části knihy vadilo, že autor není k oné "pětce" spravedlivý. Někomu vymezuje větší prostor, ale závěr ukazuje, proč tomu tak bylo.
Mým favoritem se postupně stával zamindrákovaný kronikář, který nás dějem provází Andy Eliot a následující citovaný odstavec to říká krásně :
A pokud jde o jejich zářivé úspěchy jejich příspěvky do KDO JE KDO, věděli, že utrpěli nenahraditelnou ztrátu něčeho, co kdysi bylo jejich nejvzácnějším darem. Svého mládí. Ročník 58 se vracel domů jako dospělí lidé. Velká očekávání, která v nich kdysi plála, nahradily přízraky starých ambicí...

Lethania
05.06.2018 4 z 5

Kniha, která se mi dostala do ruky zcela nečekaně, mě mile překvapila. Mistrně napsaný postupný vývoj hlavních postav. Moc jsem od toho nečekala, protože takový typ knih moc nevyhledávám, ale v tomto případě nelituji. I styl psaní mi vyhovoval. Kniha rozhodně stojí za přečtení

Káča2015
14.07.2016 4 z 5

Ale jo... Doktoři to sice nebyli, ale proč ne.

akdar72
24.03.2016 5 z 5

Krásně popsané příběhy několika odlišných osobností, od studií po zralý střední věk. Ambice, předpoklady, úspěchy, prohry, zklamání, osudové tragédie.... Tohle je přesně život. Děkuji pane Segal... Těším se na další Vaši knihu.

radus
31.03.2015 3 z 5

Mám z této knihy takové rozporuplné pocity. Na mě je tu moc podobností z Dannyho hudební kariéry, příliš podrobností o Tedově řecké literatuře, hodně detailů o Georgově politické dráze, ale o jejich osobním rodinném životě se toho dozvíme málo (většinou jednou větou popsal autor seznámení s jejich dívkami, svatbu, narození dětí, rozvod...) To mi tam trošku chybělo, proto za mě jen ***

HTO
15.01.2014

Každý něco umí – já chodím tak ladně, že si mě lidé pletou se Shakirou, Erich Segal umí psát slaďáky. Každý taky něco neumí – já když zpívám, plaší se zvěř, Erich Segal, když se snaží psát vysokou literaturu, shazuje laťku. Pokud k téhle knize ale přistoupíte jako k lepšímu čtivu, proč ne. Navíc je tady povedený vtip s Biblí a bigotním důstojníkem, a Dušan Zbavitel, jako vždy, knihu přeložil skvostně.

miska2609
13.02.2013 5 z 5

Jako vždy ŠPIČKA! Byla jsem opět nadšená a nemohla přestat číst

triatlet
20.08.2012 5 z 5

Příběh studentské party trochu připomíná Poslední kabriolet. Segal opět umně dokáže proplétat milostné zápletky s profesními. Navíc velmi dobře, ale nenuceně popisuje i historické souvislosti (Izrael, komunistické Maďarsko). Přestože mi od poloviny knihy bylo jasné, kdo zemře, dočetl jsme se zaujetím. Pěkná je závěrečná heroizace obyčejnosti.

Zuzvil
30.06.2012 3 z 5

Knížka od tohoto autora zaručovala dobré čtivo, i když musím přiznat, že knihu Doktoři zdaleka nepřekonala. Pro mě byla takový průměrem. Námět knihy je skvělý, mám ráda takové popisné příběhy více kamarádů a jejich životů, ale tady mnohdy byly pasáže, které byly až příliš dlouhé a docela nezáživné.

Erich Segal
americká, 1937 - 2010