Gentleman devět

Gentleman devět https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413423/bmid_gentleman-devet-dZK-413423.jpg 4 693 135

Bývali jsme tři kamarádi. On byl ten podivín. Já byl ten playboy. A ona byla ta kráska. Hluboko uvnitř jsem chtěl vždycky jenom ji. Nechával jsem si to pro sebe, protože jsme s Rorym uzavřeli dohodu, že oba necháme naši kamarádku Amber na pokoji. Jenže lhal. Já šel na univerzitu a získal ji on. Amber se nikdy nedozvěděla, jak mi tehdy bylo. Zůstali spolu potom celé roky – než jí zlomil srdce. Navzdory tomu všemu, i vzdálenosti mezi námi, jsem s ní zůstal v kontaktu. Když jsem se dostal pracovně do Bostonu na tříměsíční stáž, Amber mi poskytla svůj volný pokoj. Pořád se ještě vzpamatovávala z rozchodu a dávala si od mužů pauzu. Jeden večer jsem však v jejím počítači zahlédl něco, co mě šokovalo. S určitým váháním totiž oslovila mužskou eskortní službu. Bála se chodit na rande, nechtěla zas skončit se zlomeným srdcem, proto hledala sex bez vztahu. Mísila se ve mně žárlivost, potřeba ji chránit – i zvědavost. Amber si vybrala Gentlemana Devět a zaslala mu zprávu. Byla k němu otevřená a mimo jiné mu přiznala, že ji fyzicky přitahuje její kamarád – já. Předpokládala, že u mě nemá šanci – a taky mě měla za totálního děvkaře. (Vzhledem k okolnostem je to celkem ironie.) Nakonec si s Gentlemanem Devět sjednala schůzku v hotelu. Byla v šoku, když jsem se tam ukázal já – s nabídkou, o níž jsem upřímně doufal, že ji neodmítne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Gentleman Nine , 2018

magic11
18.01.2020 1 z 5

Šmankote, to ne, přeslazený a naivní nesmysl, překvapuje mě až tak vysoké hodnocení

Dolikcek
03.01.2020 2 z 5

Čtivá, neurazí nenadchne.

Lenka.Vílka
31.12.2019 odpad!

Hloupé, předvídatelné, nudné a úplně na jedno brdo jako první kniha, kterou jsem od autorky četla. Sakra, místama mi přišlo, že tu první knihu čtu podruhé. S autorkou nevermore roku 2019.

attila1
23.12.2019 3 z 5

Právě dotčeno. Knížka je sice čtivá,ale v některých částech až moc naivní. Dočetla jsem jen protože jsem chtěla vědět jak se Amber rozhodne. Tři hvězdičky maximálně.

LilianaFalcon
20.12.2019 2 z 5

To byla taková nuda! Často jsem musela přeskakovat, text působil kostrbatě a přišlo mi, že autorce se podařilo zazdít snad každý dobrý nápad, který měla.

Maruš.D
14.12.2019 3 z 5

Od této knihy jsem věděla a nevěděla co čekat. Bylo to hořko-sladké. Budu citovat z knihy - jak na ruském kole- “jednou nahoře, jednou dole, vyčerpávající i zábavné zároveň”.
Byly zde momenty, kdy mne kniha bavila a potřebovala jsem číst dál, ale také mi něco chybělo. Rozhodně to není úplná oddechovka. Dokonce jsem chvilku nevěděla, s kým Amber nakonec skončí. Jsem ráda, jak to dopadlo a epilog potěšil.

mikika
09.12.2019 4 z 5

slaďounká a čtivá variace na téma "zakázaná přitažlivost mezi kamarády".

Pedruska01
30.11.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře a poměrně rychle. Bylo to oddechové, milé přesto silné a velmi romantické dílo. Anotace se mi líbila a dost mě lákala, takže nebylo nad čím přemýšlet a pustila jsem se do toho. Čekala jsem dost peprnou a vtipnou knihu. Úplně tomu tak nebylo, v dobrém myšleno.
Po dobu skoro celé knihy jsem s hlavní hrdinkou Amber neměla problém. Byla to hodná, ochotná a nezkušená holka, která už v "dětství" tak trochu spadla do milostného trojúhelníku a nebylo tomu jinak ani v dospělosti. Byla fajn a já ji měla ráda. Jenže si to trošku pokazila na "konci" - ty její myšlenkové pochody byly stále dokola a o ničem. Předlouhé váhaní a nesmyslné chování, které na ní absolutně nesedělo, což bylo zklamání a škoda.
Hlavní hrdina Channing - toho chlapa jsem si zamilovala. Byl jiný než by se mohlo zdát v takovém druhu literatury, respektive, než jsme již na dnešní příběhy zvyklí. Byl neskutečně hodný, obětavý, slušný a prostě žadný, ale vůbec žádný parchant. Smekám. Zní to trochu jako nuda, ale vážně nebyla. Jenže pak se něco stalo, za mě se až pokazilo, protože Channing se projevil jako malý chudáček, který se cítil v ohrožení, proto Amber natloukl klíny do hlavy, ale tak, že to vypadalo jako ohromné vyznání lásky a vlastně zcela úchvatně. Nebylo tomu tak. Ona si z toho sedla na zadek, ale já určitě ne. Bylo to násilné a zbabělé. Nelíbilo se mi to. Cítila jsem ten jeho strach a tohle byl jen druh boje, strategie. Od té doby to nabralo divný směr, co se týče mých pocitů při čtení. Bylo to trochu špatně.
Musím ještě zmínit dalšího hrdinu, a to Roryho. To je totiž další a zároveň poslední cíp toho milostného trojúhelníku. Ze začátku jsem ho vůbec neřešila, až do doby, kdy se tam objevil osobně. Bylo mi ho tak neskonale líto. Hrozně. Moc! Zcela chápu, proč to udělal. Zcela chápu, proč to chtěl napravit. Bože, tohle si nezasloužil. Ale vůbec. :( Fandila jsem mu, získal si mě.
Téma trojúhelníku mám ráda, a snad poprvé mohu prohlásit, že i když bylo zcela jasné, kdo z těch dvou chlapů vyhraje, tak jsem chtěla právě opak. Možná tím, že jsem o Channingovi začala smýšlet jinak, špatně. Možná tím, že mě nesrazil na kolena. Však u Roryho jsem neměla jedinou výtku. Amber jsem to "rozhodování" nezáviděla, určitě je to neskutečně složité a těžké, bolestné. Ale v tomto případě to snad bylo přehnané, kapku natahované a zbytečné. Za mě, to uškodilo příběhu.
Nesmím opomenou, anotace cosi slibuje, co je ve výsledku vlastně úplně jinak. Tenhle nápad byl originální a "náš" G9 udělal velmi dobře, že se tak hrdinsky zachoval. Slušňák.
Když bych to shnula, tak se mi příběh líbil a bavilo mě to. Byl silný více směry, ale hlavní hrdinové měli mouchy, které se jen tak nevidí - především a bohužel oba. Bohužel i to, mě donutilo tu jednu hvězdu strhnout. Abych se přiznala, bála jsem se epilogu. Poslední dobou mám zkušenost, že jsou tak neskutečně a nechutně sladké, až mě z toho bolí zuby, ale tady tomu tak nebylo. Bylo to opravdu jen letem-světem-info okénko. Takže si teď zase říkám, zda to nebylo zbytečné? :D Každopádně klidně doporučím dál. :)

prcek19
27.11.2019 5 z 5

Po dlouhé době opravdu dobrá knížka, až mě překvapuje to nízké číslo, protože za mě fakt paráda..moc se mi líbilo, jak autorka pojala děj..není to moje první kniha od této autorky, ale rozhodně se řadí za druhé místo za Milovany nevlastny brat

PetraJirků
17.11.2019 3 z 5

Jako oddechovka to není špatné.

alzbeta4340
14.11.2019 2 z 5

Tohle mi moc nesedlo. Hodné klišé (nic proti tomu), ale málo humoru (to už vadí víc). Důvod rozchodu s Rorym se mi zdál po devíti letech vztahu dost málo pravděpodobný. Kniha mě moc nezaujala.

Knihomolka97
10.11.2019 3 z 5

No čekala jsem víc. Četlo se to dobře, ale chyběl mi výraznější děj. Přišlo mi, že se všechno semlelo během pár stran a jinak to bylo skoro o ničem. Prostě taková pohodová, nenáročná oddechovka.
Kniha ale ve mě přece jenom dokázala vyvolat nějaké emoce, chvilkama jsem měla i slzy na krajíčku... takže sice dávám ,,jen" 3 hvězdy, ale nelituju, že jsem si ji pořídila a přečetla.
PS: hned jsem si vzpomněla na Channinga Tatuma. :-D

Petra38
03.11.2019 3 z 5

knihy od autorky jsou vzdy rizne a plne napeti a vasne, jenze tato nebyla uplne to co jsem očekávala. jako joo knižka dobrá ale...:) urcite se budu tesit na dalsi nášup , autorka mam velmi ráda..:)

astra3
27.10.2019 3 z 5

Na začátku to vypadalo suprově. Ale pak se to tak nějak vleklo. Jsem docela zklamaná.

Hels
27.10.2019

Pokud hledáte romantickou, dráždivou, ale i zábavnou knihu, tak je Gentleman devět ta pravá. Je to přesně to co očekáváte od Penelope Ward nebo Vii Keeland. Oddychovka na víkend, u které se zasmějete a na chvilku zasníte :)

Majakadelcova
26.10.2019 5 z 5

Ta obálka? Radost pro oči, takový muž by mě vůbec nevadil!! Příběh předvídatelný, ale přesto příjemné, oddechové čtení. Za mě paráda a 5* si to zaslouží, ale jsme cílová skupina :)

martina5069
24.10.2019 5 z 5

Jejda to bylo ale pěkný, četla jsem si recenze a hodně se tu schodujete v tom, že je Channing až moc hodný a chtěli by jste spíš drsňáka ale ti jsou v každé knížce, proto se mi líbila změna ve formě šíleně hodného zamilovaného kliďase. Na obálku nemám slov je krásná a úplně jsem si v příběhu Channinga představovala. Amber byla taky v pohodě a od začátku knihy víte, jak příběh dopadne. Za mě 5* líbilo i když je to pořád jakoby opakující se příběh tak je vlastně úplně jiný :-)

tefree
09.10.2019 3 z 5

Anotace této knihy mě opravdu zaujala, a proto jsem měla hodně velké očekávání. Což bylo jenom na škodu. Neříkám, že je kniha špatná, jen mě místy nudila a děj mi připadal až moc přetažený za vlasy. Chápu, že se jedná o červenou knihovnu, takže v podstatě nereálný příběh, ale čeho je moc toho je příliš. Vůbec mi nesedla hlavní hrdinka, která je zde vykreslená jako dokonalá bytost bez sebemenších chyb. Oba hlavní hrdinové ji bezmezně milují a ona není schopná se pro jednoho z nich rozhodnout. Jako vážně? Několikrát jsem měla chuť s ní zatřást ať už se konečně probere.
Musím ale přidat hvězdičku za obálku, ta se povedla :)

happy19
09.10.2019 1 z 5

Po přečtení radostí neskáču..začátek nadějný,ale pak...klišé?NUDNÉ!Zatím nejslabší kniha od autorky..nemám důvod,číst ji opakovaně:-/

dikyna
06.10.2019 5 z 5

Super oddechovka na dlouhé večery. Ten konec byl tak sladký.

Penelope Ward
americká, 1975