Příběh ztracené holčičky

Příběh ztracené holčičky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354433/bmid_pribeh-ztracene-holcicky-YRa-354433.jpg 5 936 186

Závěrečný díl neapolské tetralogie Geniální přítelkyně odkrývá další osudy Eleny a Lily. Obě jsou dospělé, mají muže, milence a svou kariéru. Jejich vztah, někdy hluboký a úzký, jindy nejasný a plný nedorozumění, je v jejich životech tou jedinou jistotou a tím, co je váže k rodné čtvrti, která stále určuje jejich osudy. Ty jsou propojené do chvíle, než Lila záhadně a beze stopy zmizí, a Elena se rozhodne sepsat příběh jejich přátelství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Prostor

Storia della bambina perduta , 2014

Dashmo
03.02.2018 5 z 5

Perfektne zakoncenie celej sagy.pre mna neskutocne silny pribeh, ktory mi dlho ostane v hlave.

Atuin
12.01.2018 4 z 5

Četla jsem v polštině, nedokázala jsem vydržet nežli to vyjde u nás. Nekompromisní a stále to nese ten její podpis. Podpis E. Ferrante. Takový obrovský výraz ve všech dílech, to se jen tak nevidí.

xreni
05.12.2017 3 z 5

cetla jsem v anglictine a nevim jestli tim jazykem, nebo cim, ale asi nejslabsi, bez konce no nevim, jestli si ji dam znova, az vyjde v CJ

čika
13.10.2017 5 z 5

docitane...kniha sa doslova zozrala :-), fascinujuci obraz neapola, talianska, zeny/zien i muzov. saga v modernom ponimani, knihy, ku ktorym sa da vracat a opat ich prezuvat a zozrat.....kto ma tu moznost, odporucam citat vsetky 4 diely na jeden zatah

Beatrice
19.09.2017 5 z 5

Nikdy som nečítala nič, čo by tak pravdivo, úprimne a priam surovo odhaľovalo ženské vnútro.

adorjas
01.09.2017 5 z 5

Kniha mi dorazila včera a za necelých 24 hodín som ju prečítala. Čo to znamená? Návrat k veľkolepej tetralógii, ktorá ma svojím obsahom a rozprávaním vtiahla do deja tak, že som žila a dýchala s postavami. Dusivá atmosféra v Taliansku počas celej 2.polovice 20.st., osudy ľudí, ktorí nie sú ani zlí ani dobrí. Sú ako život, ľudia so svojimi chybami, omylmi, pádmi, šťastnými chvíľami...A na konci života si uvedomíte, prečo to všetko bolo...

P.s. Opäť tlieskam nad prekladateľským umením p.Dobrakovovej!