Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 975 268

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

janastok
24.10.2023 5 z 5

Už nějaká doba uplynula od mé poslední Carterovky, takže jsem úplně zapomněla, jak jsou jeho knihy plné brutálního násilí, pošahaných psychopatů a psané podle jedné šablony. Ale zároveň je kniha velmi čtivá, napínavá, se zajímavým tématem a naprosto, naprosto neodložitelná. Takže všechno odpouštím, jen když budou další díly.

hanzmb
18.10.2023 5 z 5

Samozřejmě fantastická kniha. To už má autor ve vínku, že kvalita jeho románů se pohybuje někde mezi 4 a většinou 5*. Tohle téma přesahovalo minimálně 2x úroveň běžných krimi. Nejprve důvod základní zápletky není standardně zpracováván. Je dobře, že to někdo otevřel. Logický je i důvod pomsty, jen mi absolutně nesedí na cílové oběti. Tohle je opravdu na velmi hluboké zvážení. Primárně chápu, po zamyšlení je trest smrti pachatele málo. Měl by zahynout jako jeho oběti.

TheEvelyn
18.10.2023 5 z 5

No jedním slovem úžasné! Chris Carter dokáže každou knihou velmi příjemně překvapit. Tato kniha nebyla také výjimkou. Co se týče způsobu úmrtí jednotlivých obětí, nezná Carter hranice. Jeho fantazie předčí řekla bych i obyčejné smrtelníky. Jednoznačně strhující příběh s dvěma hlavními detektivy, kteří se navzájem doplňují. Neexistují zde zbytečné linky navíc, všechno je k věci, a proto se mi možná tato série líbí nejvíce. Co se týče počtu stran knihy, ze začátku jsem byla velmi překvapena, ale ve výsledku bych ocenila klidně i více, neboť kniha Vás opravdu velmi rychle pohltí. :-) Oceňuji také skoro až bezchybný překlad knihy, kdy v předchozích knihách byly dle mého názoru častější překlepy. Rovněž typické titulní strany a font písma názvu knih dává "zapamatovatelnost" svým čtenářům. Prostě a jednoduše řečeno: čtivá, dechberoucí, nápaditá je celá tato série, tento díl nevyjímaje.

Lolila
17.10.2023 5 z 5

Opäť skvelý Carter, záruka skvelého čítania. Od začiatku vás vtiahne do deja nechutným a neuveriteľným činom nejakého psychopata, ktorý prvou vraždou samozrejme nekončí.... prepracované, zvrátené, mrazivé, prekvapivé.... Už teraz som zvedavá, čo príde v ďalšej knihe.

pastelkaX
14.10.2023 5 z 5

Starý dobrý Carter. Někomu může připadat, že se opakuje, že je to furt na jedno brdo. Někdo tady dokonce použil slova, že už vykrádá sám sebe. A víte co? Nic z toho mi ani trochu nevadí. Po těch 12 knihách musíte Roberta Huntera prostě milovat. Takže za mě opět plný počet hvězdiček a snad si Chris pospíší s další knihou.

Dasa1313
13.10.2023 5 z 5

Chrise Cartera jsem objevila náhodou a jen díky dílu Genesis, který zrovna vyšel a spousta lidí jej chválila, ovšem byl to dvanáctý díl série, samozřejmě nebudu číst od konce, tak jsem vzala do ruky díl první.. Závidím všem těm, kdo sérii Roberta Huntera číst ještě nezačali nebo jsou na jejím začátku. Pro mě asi není lepší série a lepší spisovatel. Víc čtivé být příběhy nemůžou a doufám, že další díly budou vycházet v kratším časovém úseku, protože se dalšího dílu nemůžu dočkat.

Genesis, příběh mi nepřišel tak brutální, jak se o něm říká, možná po těch předchozích jedenácti dílech už je člověk trošku imunní a nepřijde mu to tak strašné, ale hrozné to je. Díl je hodně zaměřen na psychiku, depresi, úzkost, s cílem ublížit. Styl vraždění je za mě asi ta nejhorší možná situace, která se člověku může stát. (NIKDY se nestane, je to fikce a fikcí zůstane.) Je to šílené, nepředstavitelné a člověka tento příběh zasáhne hluboko, když si představí, že by se mu mohlo stát něco podobného. Nic horšího není.

Nejde psát dvanáctou recenzi na knihu a neopakovat se, knihu jsem četla každou volnou minutu, a i když měla 432 stran přišlo mi to jako 32. Nejlepší. Nejvíc nejlepší.

A jak už bylo řečeno ve třetím dílu.. nikdy nikoho nešikanujte, protože karma Vás jednou může dohnat tím nejhorším možným způsobem.

"Zlo, jakého je člověk schopný, mě nikdy nepřestane ohromovat."

Rose-Mary
12.10.2023 4 z 5

Kniha Chrise Cartera Genesis není pro každého. Slabé povahy by se k této knize neměly ani přiblížit. Popisuje detailně vraždy a mučení, které každé vraždě předcházelo.
Robert Hunter a jeho parťák Carlos García jsou dokonalými detektivy Útvaru ultranásilných trestných činů. Není na místě popisovat děj, kniha je velice obsáhlá, kdo se však do ní začne, nebude vědět, kdy přestat. Chvílemi se vám udělá špatně z popisu brutálních praktik, kterými vrah zbavoval života své oběti. Že nešlo jen o jednu oběť, bude každému jasné. Jaká je souvislost mezi jednotlivými vraždami, jednotlivými oběťmi? Nejde jen o jeden druh: Buď samé ženy, mladá děvčata, nebo muži. Zpočátku to u detektivního týmu vyvolává chaos.
To by však nebyl Robert Hunter, aby nenašel nit, kterou pak pomalu začne rozmotávat. Co se týká vraha, který měl tyto brutální nelidské činy na svědomí, ani na mysl mi nepřišlo, že by šlo o tamtu osobu. Na konci to bylo jedno velké překvapení.

TaLu
09.10.2023 5 z 5

Prvně jsem si u tohoto dílu říkala, že bych možná měla přestat plnit si hlavu těmi hrůznými obrazy, které nám pan spisovatel tak mistrně předkládá. Ale postupné odkrývání skrze vyšetřování, psychologie postav a vztahů se mi moc líbí. Vždy se dozvím něco nového z postupů profilování, které Chris Carter důvěrně zná. Také mě zaujal jeho názor na spojitost mezi sebevraždou a sociálních sítí. Plusem jsou charaktery a povahy postav. Robert a Carlos stojí jako hradba proti zlu, jen má čtenář neustále obavy, zda to ještě dokáží zvládnout ve zdraví.
Doporučuji pozorně přečíst autorovo věnování, je hodně emotivní a vypovídající o současném světě, se kterým se potýkají nejenom postavy z knih !!

marketa1860
05.10.2023 4 z 5

To byla zase jízda! Začátek knihy mi přišel přesně jak popisuje "Friedulka" v komentáři níž - stejný scénář jako u předešlých knih... Jako věrný čtenář už vím, jakou whisky Hunter pije, že trpí insomnií a podobné detaily, které se opakují a mě už občas lezu na nervy. Stejně tak šokující způsob provedení vražd apod.
ALE! Tentokrát se to celé vyvíjelo jinak, pomaličku jsme se dostávali k možným důvodům, dávným křivdám a když už bylo vyřešení na dosah, prásk a všechno jinak. Finální rozuzlení bylo parádní, indicie nečekané, ale naprosto logické, jak už to u Cartera bývá.
Takže shrnuto podtrženo - moc se mi to líbilo a proto zůstanu Carterovi věrná i nadále:-)

Friedulka
02.10.2023 1 z 5

Bohužel Carter už naplno vykrádá sám sebe. Poslední knihy mi připadají jako z kurzů tvůrčího psaní – šablona a doplnit potřebné. První šokující vražda, ujištění, že nic děsivějšího Robert s Carlosem ještě neviděli, pro efekt mnohokrát zdůrazňováno, jak jim přebíhá mráz po zádech, tají se dech, nejsou schopni slova. Vyšetřování tedy začíná, nastupuje forenzní tým, následuje návštěva pitevny a nezbytné kolečko s výslechy svědků, většinou bezvýznamné, neboť nikdo nic neví a neviděl, ale rozepsané na mnoha stranách. Poté přichází vraždy další (většinou dvě) a vše se zopakuje. Inu, čisté spisovatelské řemeslo. A vrah ten se mihne někde v začátku a během celého vyšetřování o něm nepadne žádná zmínka. Prostě na koho to slovo padne, ten musí jít z kola ven. Myslím, že dalšího Cartera už nedám. Zřejmě se králem kriminálek nestane.

Dada077
30.09.2023 5 z 5

Koniec knihy trochu ako na divokom západe, ale Carterovi to na kvalite neuberá. V jeho prípade sa inak, ako plný počet hviezdičiek nedá ....

Dandulka
25.09.2023 5 z 5

I tento díl byl naprosto špičkový, sice opět plný násilí se spoustou krve,ale to k tomuto žánru prostě patří. Děj byl opět plný akce a nečekaných zvratů, moc dobře se mi kniha četla. Mohu jen doporučit.

sun.from.ibiza
24.09.2023 5 z 5

Některé knihy od Chrise jsou o maličko horší, některé o maličko lepší. Všechny jsou ale skvělé a vždy se nemohu od čtení odtrhnout. Knihu jsem začala číst včera večer a hned po první vraždě jsem raději běžela zkontrolovat, jestli mám zamčeno. :)

Velmi se těším na další díl.

Makyyy
17.09.2023 5 z 5

Po posledních třech detektivkách, které mě až tak nenadchly, jako jejich předchůdkyně, je tato super. Velmi doporučuji. Také mě chytla za srdce Chrisovi "výzva k životu" na začátku knihy a líbí se mi, že Chris pojmenoval jednu postavu podle fanynky svých knih (viz poděkování). Těším se na další "hunterovku".

apq
15.09.2023 3 z 5

Další kniha od autora. Motiv vraha mi přišel i docela svým způsobem logický, ale vrah mi moc neseděl.

Lahvon01
14.09.2023 5 z 5

Myslel jsem si, že Chris Carter je nepřekonatelný... Ale překonává sám sebe. Thrillery od jiných spisovatelů mne přestávají bavit. Je prostě nejlepší.

Jiparis
14.09.2023 5 z 5

Strašlivé detaily ukrutných činů jsem jen přelétla očima. To, co mě nutilo číst dál byla snaha poznat důvody a osobu, která toho byla schopná. Druhá část se mi líbila víc, zkoumání motivů a psychologický postup Huntera.

MondyMonday
14.09.2023 5 z 5

Na knihách od Cartera se mi líbí, že zděšení z činu je hned na začátku. Nemusíte čekat 200 stránek než dojde k nějaké vraždě/mordu, jako u některých spisovatelů. Carter jde hned "na věc" a to se mi na tom líbí. Doporučuji pořídit a přečíst všechny knihy od něj, rozhodně to stojí za to!!!

jarka2222
02.09.2023 5 z 5

Další napínavé čtení od mistra thrilleru. I když jsem si nemohla nevšimnout, že knihy mají podobný "modus operandi", myslím tím dávkování a průběh napětí, stejně mě to strašně moc bavilo a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Doporučuji k přečtení.

GYROTOURBILLON
02.09.2023 5 z 5

Zde fakt není co dodat. Autor jde až na dřeň. Ano, pro slabší povahy to určitě není. Doporučuji , pochopitelně fanoušci ChC. vědí, proč se těšit na další knihu.

Chris Carter
brazilská, 1965