Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 974 268

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

Mišelínek
31.08.2023 5 z 5

Za sebe řeknu, že tohle je nejlepší kniha ze série.

Není zde nouze o překvapení, napětí i tradiční dávku zvrácenosti :) To já prostě ráda.
Taky je zde úžasně popsáno, jak jedna jediná událost dokáže člověka a jeho blízké zničit.
Největší překvapení pro mě bylo, že Genesis - tedy název knihy - vlastně nemá s Biblí absolutně nic společného.

Tenhle díl byl naprostá pecka a vřele doporučuju. Ovšem ti, co od knihy očekávají jednorožce, sluníčko a lásku, by ji ani číst neměli. :)

cedos
25.08.2023 5 z 5

Pan Carter nezklamal akčností, zápletkou ani řešením, oceňuji téma ... to je k zamyšlení.

Mayaotzin
23.08.2023 5 z 5

Jako vždycky super. Nečekejte nic nového, prostě starej dobrej Robert a Carlos

careras.c
22.08.2023 5 z 5

perfektní

Alisa1980
19.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak na tuhle knihu jsem se těšila. To byl úlet, po Nenávisti zase kniha, kde neznáme dopředu pachatele. To je moje gusto. Už na začátku jsem si říkala, že by zase nějací spolužáci? Dokonce vraždicí magor nemá nic společného s Robertem a nevyřizuje si s ním účty. Detailní propracovaní do konce knihy, bylo geniální. Musím přiznat, že i v té záplavě brutality, se mi stýskalo po dějové lince Roberta a Tracy. Tak nějak jsem doufala. Všechny palce nahoru

kyssling
16.08.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, Carter umí psát tak, že čtenář těžko knihu odkládá !

Johny_H.
15.08.2023 5 z 5

Asi třetí nejhorší kniha od tohoto autora nechápejte to špatně i tak je dokonalá a je to na 5/5 a doporučuji si tuto knihu přečíst každému kdo má rád styl napínavých thrillerů a nevadí mu lehce morbidní vraždy ano píši lehce jelikož kdo četl knihy od německého autora Sebastian Fitzek ví že jsou i brutálnější a nechutnější vraždy nebo spíše popisy vražd či mučení. Nádherná kniha která má slabinu v tom že je o malinko silnější než předchozí knihy a celé to pak ubírá na napětí jelikož se tam objeví pár hluchých míst. Komentář srovnává knihy od autora jinak bych nemohl být vůbec kritický a musel jen a jen chválit ohledně napětí o proti jiným detektivkám.

Stidave
14.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Unavený a repetivní Carter. I pokud se vám minulé dvě knížky nelíbily, musíte uznat, že se autor snažil aspoň trochu o něco jiného. S Genesis se ale vrací zpátky ke svojí šabloně, a mě už to prostě moc nebavilo. Konkrétně: Představení první oběti. Hunter má konečně den volna a dělá něco odpočinkového - ale ne! Hunterovi někdo zavolá a on musí okamžitě vyrazit na místo činu! Na místě činu se Huntera někdo zeptá, jestli věří ve zlo nebo ďábla.... A tak by se dalo pokračovat. A samozřejmě, nesmí chybět falešný podezřelý, který opět mistrně ovládá své reakce. Od třetí vraždy jsem dočítal z povinnosti, jak mě ta snaha šokovat už prostě nebavila (ne ani tak to samotné násilí, ale následný "dekor"). Nakonec díky závěru dávám tři hvězdičky, i když jsem zvažoval dvě, ale díky popisu následku sebevraždy si u mě autor zase získal nějaké ty plusové body. Ale mám pocit, že Carter od smrti své manželky není úplně ok, knížka je samá trojtečka a synonyma k utrpení a bolesti... Možná by si on i Hunter zasloužili trochu odpočinout. Navíc i navzdory neustálému proklamování, že nic brutálnějšího jsme ještě s detektivy neviděli jsem měl pocit, že hned několik jiných Carterových knížek bylo násilnějších.

knihomolkaMist
09.08.2023 5 z 5

To bylo zase tak skvělý! Hned bych se pustila do dalšího dílu, kdyby byl :D
Tentokrát mi to asi přišlo nejnechutnější, o čem jsem zatím četla a při čtení se párkrát ošila, což se mi ještě nestalo :D Nicméně jsem si to fakt užila. Ten příběh za tím, to rozuzlení - to se fakt povedlo a na konci mi pobíhal mráz po zádech, jako už dlouho ne!
Fakt skvělý a kdo ještě nečetl... na co čekáte?! :)

mirunda
06.08.2023 5 z 5

Tak to byla opravdu jízda. Kam autor na ty nápady chodí. Knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem jí nedočetla.

petka.f
06.08.2023 5 z 5

Carter opět nezklamal... ale taky je pravda, že poprvé (kromě dílů s Lucienem) mě už v první třetině napadlo, kdo asi bude vrahem a proč. To se mi normálně u Cartera nedaří. Tenhle fakt ale nijak nezmenšil to, jak dobře je kniha napsaná.

iz67
05.08.2023 4 z 5

Je to čtivé. O tom žádná. Má to dvě ale. Ujetosti, které provádí vrah obětem jsou opravdu na hraně, abyste knihu nepozvraceli při čtení a nebudili se ze sna hrůzou. Druhé ale je poměrně nepovedený závěr s velkým propadem čtivosti.

Nikol117
02.08.2023 5 z 5

Panebože já toho Cartera tak miluju!! A ptám se proč, proboha proč se jeho knihy nezfilmují. Z toho by byl pěknej biják! :D

Majuš333
01.08.2023 5 z 5

"Vy jste psycholog, pane?" zeptal se Hunter.
"Byl jsem psychiatr," opáčil pan Hennessey. "Teď už v penzi." Z jeho slov znělo mírné překvapení. "A vy? Jak víte o...?"
"Hodně čtu," odpověděl Hunter.

Opäť výborný zážitok :)

PS: Nechcem byť nevďačná, ale som nenažratá a nenásytná, takže, nemohol by, prosím pekne, Chris písať rýchlejšie??? Tak rýchlo, aby sme mali aspoň dve 'Carterovky' za rok? :)

Oba detektivové sotva dorazili ke svým stolům, když je zaskočila kapitánka Blakeová.
"Tak jo, co je to za dopis, co se našel v těle oběti?" zeptala se.
Garcia, který byl zády ke dveřím a neviděl kapitánku vstupovat, nadskočil leknutím, když se za ní zabouchly dveře. "Krucinál, kapitánko, kde jste se tu vzala? A máte na nás sledovací zařízení, nebo co? Sotva jsme dorazili."
Kapitánka se na něj zamračila. "Tohle je moje oddělení. Moje podlaží. Mám oči všude. Takže ten dopis. O co šlo?"

Melodiel27
31.07.2023 5 z 5

Genialní! Prostě G E N I A L N Í.
Predem rikam, ze se klasicky fakt nejedna o odpocinkovou knihu. Popisy vrazd me obcas, se priznam, donutilo preckocit par radku, protoze to proste s moji fantazii i musim x).
Nicmene miluju genialne propracovany pribehy a Carter opet nezklamal. Mozna jedna z nejlepsich v cele serii? Prectete a posudte sami!

Sančez
31.07.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani jsem si z toho nesedla na zadek. Asi mám v tomhle hodně načteno nebo jsem víc otrlá. Dobře se to četlo.

Christie2020
29.07.2023 4 z 5

Tenhle autor prostě umí! Četla jsem všechny jeho knihy. Vyhovuje mi také, že jsou mi detektivové sympatičtí a nejsou alkoholicicož je teď asi v módě.
* dolů za trošku natahovaný konec.

Becca_books
28.07.2023 5 z 5

Prostě top! Za mě jedna z nejlepších knížek s Robertem. Propracované, promyšlené. Knihu nešlo odložit takže přes 400 stran sfouknuto za dvě noci. A teda být sama doma v patře a přemýšlet, zda jsem dole zamkla dveře...

misowi84
27.07.2023 5 z 5

Když tak přemýšlím, tak vůbec nemám rád knihy tohoto autora.
Vyjde totiž vždy jedna do roka, přečtenou ji mám prakticky hned.
Laťka se neustále posouvá. A já musím opět čekat. Mrzuté :D

bcmike
24.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla opět jízda! Možná i nejlepší autorova kniha. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout a každý večer jsem se těšil na pár dalších stránek. Vraždy jsou tentokrát velmi drsně popsány a děj šlape jak o závod. Chrise Cartera prostě miluju a nemohu se dočkat dalších jeho knih.

Chris Carter
brazilská, 1965