Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočky

Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271714/bmid_garpiskoviny-YK6-271714.jpg 4 45 13

Veselé pohádky o hodném, dobromyslném, lidi i zvířata milujícím retrívrovi Garpovi, který je víc člověk než pes. Garp se z malého bytu z města přestěhuje s rodinou do domu na venkově. Poznává zcela nový život. Parky a restaurace vyměnil za louku a les. Paradoxně se musí hodně učit mít rád nové prostředí. Zjišťuje, že přestěhovat se neznamená ztratit přátele. Že pes může milovat kočky. Že mimino není konkurence. A že lidi jsou stejně fajn jako psi. Svojí laskavou povahou dokáže zkrotit nejen velkého nepřítele v podobě myši, ale i uzdravit zraněné koťátko a hlavně – překonat svůj vlastní strach. Dospět.... celý text

Štěpinambura
26.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha! Úplně nejúžasnější den, prostě naprosto nejlepší - jak vidíte, nemůžu si ji vynachválit!

gretl74
31.03.2022 3 z 5

Přečteno s devítiletou dcerkou. Takové nijaké, málo děje, hodně zmatených krátkých vět, některé informace pro děti hůř uchopitelné. Jako nejlepší se nám nakonec jevily ilustrace s vtipnými popisky. Kniha nás moc neoslovila, vracet se k ní asi nebudeme.
3* s odřenýma ušima

PéťaH.
09.03.2020 4 z 5

Knížku jsme zakoupili a četli s dcerou na doporučení kamarádek. Pěkná, čtivá. příběhy o zvířatech asi vždy zaujmou. Navíc je hezky ilustrovaná. Dceři je pět a ne vše chápala, ale poslouchala a těšila se na pokračování. Jistě se po čase ke knížce opět vrátíme, stejně jako se vracíme k Barykovi, Modroočckovi a Uprchlíku na ptačím stromě.

JAnD
29.01.2020 4 z 5

Slyšeno jakou audiokniha v podání Jiřího Meduny.

Docela vtipné, ale nejsem si úplně jistý vhodností pro úplně malé děti. Ne, že by to bylo vyložen nevhodné, ale je tam pár kontroverznějších pasáží:
- zážitky z doby předporodní
- svobodná matka
- kastrovaná kočka
Nic, co by dětem (5-8) nešlo vysvětlit, ale ani nic, co bych jim dal, ať si čtou samostatně, bez výkladu.

LenkaV.1
20.01.2019 4 z 5

Hezky se nám s dětmi četla. Milé pohlazení po duši. A navíc mám ráda zvířata ????

jasmína
30.12.2018 5 z 5

To je snad první knížka, u které dcerka nechtěla usnout a sedala si a byla zklamaná, když byl konec knihy.

Podle mě by se B. Nesvadbová měla víc věnovat dětským knihám, mile mě překvapila.

havranice
30.04.2017 odpad!

Nejhorší kniha pro děti, která se mi dostala do rukou. Už je to pár let, tak nevím, jestli si děj pamatuji přesně, ale vím, že jsem se fakt zhrozila. Přišlo mi to jakoby vulgární, zcela pro děti nevhodné, takový nějaký často sexualizovaný podtext a jakoby vtipy, hlavní postava tuším otěhotněla s nějakým pánem, který se dál v ději nevyskytoval a dál vztah nijak nepokračoval (což nebylo nijak vysvětlováno ani komentováno) a takové věci tam byly jen tak mimochodem, pak tuším snad nějaký mladý pes tam měl milostný vztah se starší kočkou a poněkud hrubě tam bylo okomentováno to, že ta kočka je vlastně už stará a neplodná , do toho se tam řešila homosexualita ve stylu "láska je láska" - přeskakovala jsem některé stránky, takže možná mi v něčem unikl přesný kontext, ale ten vjem jsem měla opravdu velmi velmi špatný. Nikdy bych to dětem nedala do ruky.

Elulilinka1
25.04.2017 5 z 5

Velice čtivá knížka plná ilustrací. Vtipně psaná a takové já mám ráda. Příběhy domácích mazlíčků jsou vždy legrační a čtenářům všech věkových kategorií vykouzlí úsměv na rtech.
Dávám pět hvězdiček!

Kačkaknihomol
23.04.2017 5 z 5

Nejspíš jsem postižená jelikož čtu knihy pro malé děti, ale nemůžu si pomoct! Nemyslete si, že jsem si tuhle knihu sama koupila, vzala jsem jí totiž pětileté sestře a přečetla ji za jeden večer. Tak strašně mě to bavilo, protože miluju legrační knihy se psy. Občas ségře tuhle knihu vezmu a přečtu si pár pasáží. Asi nejsem normální, co? :D

Kosticka78
01.12.2015 5 z 5

Knížku jsme přečetly s dcerou. Několikrát. Moc hezká a vtipná!

Julek
29.11.2015 5 z 5

Je mi osm. Knížka se mi moc líbila, byla zábavná a vtipná. Dala bych jí tisíc hvězdiček!!!!!!!

Jusťa
02.01.2015

Četla a čtu jí pořád dokola.

Blondy29
09.05.2012 5 z 5

Čtu jí dětem každý večer a moc se jim líbí. Dobře se čte.

pohádky pro děti

Barbara Nesvadbová