Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150089/bmid_game-uMU-150089.png 4 1073 269

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel. Za první splněný úkol (krádež deštníku) obdrží na účet finanční odměnu. Díky další dobře odvedené práci získá přístup na svůj herní profil - a zjistí, že už ho podporuje menší fanklub… Zadání jsou stále nebezpečnější, ohlasy stále větší a částky na kontě stále vyšší. Pak přijde úkol, jehož splnění obnáší útok na lidské životy. HP netuší, že půjde i o jeho blízké. Ze hry však není cesty zpátky… Nejlepší švédský kriminální debut roku 2011, úvodní díl trilogie překládané do šestadvaceti jazyků, thriller o moderních IT technologiích, nabitý akcí, překvapivými zvraty a nečekanými rozuzleními.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

[geim] , 2010

Eduarda
31.08.2021 3 z 5

A co my o tom všem okolo vlastně víme? Ale jo, téma super + mám ráda antihrdiny... respektive mám ráda, jak je nemám ráda. Styl mi přijde v Motteho "Ročních obdobích" poněkud vybroušenější, ale tohle je fajn rozjezd...

Aaron Lewis
18.08.2021 4 z 5

Docela dobré. Vadily mi sice ty anglicismy a Beccy povaha, ale od půlky jsem nic neuhodla. Ani nevím, jestli mi všechno došlo. Ten konec jsem nečekala teda vůbec. Takže dobrý. Fakt dobrý:). A HP byl docela dost dobrej magor, takovej netypickej hrdina:). A do Mengeho bych to neřekla vůbec. Wow.

Jsem ráda, že jsem si jí půjčila:).

efka.saf
03.08.2021 4 z 5

Po této knize jsem sáhla díly kamarádce, která si celou trilogii zamilovala. Zatím mám za sebou první díl, ale musím konstatovat, že to nebylo vůbec špatné. Téma bylo samo o sobě velmi neotřelé a originální, pouze zpracování lehce pokulhávalo. Tím kulháním myslím samozřejmě angličtinu, která zde byla zmíněna již nesčetněkrát. Ani já pro ni nevidím hlubší důvod a ke konci mi přišly anglické hlášky už téměř obtěžující.
Ovšem příběh byl opravdu velmi slušný a někdy jsem se ztrácela v tom, co je realita a co hra, kdo je hráč a kdo není. Prostě přesně jak to autor zamýšlel :-). Atmosféra ke konci byla prosycena slušnou paranoiou a konspirační teorie nebraly konce. Co se samotného závěru týče, sice jsem se místy trošku ztrácela, ale autor byl filuta a dokázal mé obočí vyšvihnout nad obzor i v posledním odstavci poslední stránky. Další díly si tedy určitě přečtu, hned, jakmile se nade mnou knihovna smiluje a dá mi další díl k dispozici.

kaffa
07.05.2021 4 z 5

doháním resty z dávných dob minulých, na dočtení 2 dalších knih této série sem si "vyčlenila" více času než obvykle a příběh mi vyfičel z hlavy.... i přes opakovanou četbu mě to bavilo, ale wtf, omg, lol, no jako, té angličty tam mohlo být fakt míň, přestože to do toho příběhu a těm postavám sedí.... někdy méně je holt více.... sem zvědavá na pokračování :-)

nai.ivka
26.02.2021 4 z 5

Asi tak dvě třetiny knížky byl hlavní "hrdina" na pěst, nakonec jsem i jemu přála, aby vyvázl. Jazyk knihy mě nešokoval, seděl k HP. Ještě nějaká drobná dovysvětlení mi chyběla, ale i tak to bylo parádní čtení.

evikt
07.02.2021 2 z 5

Pro. Mně zklamání, asi to není pro mne, hlavní postava šílená, detinska. Jazyk strašnej, malý plus pro spád děje..

ElikaS
26.01.2021 4 z 5

Jedná se o dost specifickou knížku, ať už stylem psaní, tak i příběhem. Úplně jsem nevěděla, kam ji zařadit, protože na thriller mi tam přišlo málo napěti, na detektivku málo vyšetřování.

Příběh mi přišel zajímavý a originální, ale prostředí IT mi není úplně blízké a je to vlastně první knížka v tomto duchu, kterou jsem četla, takže nemám moc velké srovnání.

Ač mám arogantní floutky celkem ráda, tak HP mi přišel strašný. Ten kluk byl úplně mimo a ani Rebecca mi úplně nepadla do noty.

Trochu jsem měla problém i se stylem psaní. Ne že by mi angličtina vyloženě vadila, ale přišla mi zbytečná a neopodstatněná.

Zatím nevím, jestli se pustím do druhého dílu.

Mazekeen
21.01.2021 4 z 5

Tak tohle mě celkem bavilo, ačkoliv to vůbec není můj žánr :-) Dávám pěkné čtyři hvězdy :-)

Ajrad1981
23.10.2020 3 z 5

Hlavní postavy nic moc. HP je na pár facek a Becce asi taky poněkud hrabe.
Pobavila mě zmínka o prasečí chřipce, hned mě napadla analogie s aktuální pandemií. A když už jsme u těch konspiračních teorií, tak mě nemohla nenapadnou souvislost Hry s aktuálním děním. :-)

smejkalova.m
18.10.2020 3 z 5

Od této knihy jsem čekala daleko víc než mi dala, do dalších dílů se mi nechce, ale asi si je přečtu, abych měla ucelený obrázek.. :)

Parwana
05.10.2020 2 z 5

Kniha se četla téměř sama, z konce mě zamrazilo. Nicméně se mi úplně nelíbil styl, jakým byla knížka psaná, příliš hovorově až buransky.

Hade
09.09.2020 3 z 5

Dal bych i za 4, ale strašně mi tam vadila ta angličtina.

veriszv
03.09.2020 3 z 5

No co si budem, bylo to trochu předvídatelné, místy jsem se nudila a to u thrilleru prostě nechcete. Navíc tam bylo strašně moc sprostých slov a taky anglických výrazů, co výrazů, celých vět. Což nevím, jak by se četlo třeba někomu, kdo anglicky neumí ani ň. Takže takhle, pokud bych tuhle knihu nečetla, asi bych o nic nepřišla.

ladyxx
23.07.2020 4 z 5

Příběh ve stylu filmu "Nerve: Hra o život". Kniha má dvě hlavní postavy, jejichž linky se prolínají - policistku Rebeccu s nevyřešenou minulostí, a nezaměstnaného Henrika s komplexy méněcennosti, vášní pro marihuanu a chybějícími zábrany občas něco ukrást. HP je prototypem člověka, kterým se vyhýbám velkým obloukem, ale v knize jsem si ho postupně oblíbila. Jeho osobnost bude čtenáře místy štvát, ale to je autorův úmysl, navíc jeho chování lze pochopit vzhledem k jeho minulosti. Anglických frází je v knize požehnaně, nicméně někteří lidé je opravdu hojně používají, a k HP to tak nějak sedí. Nejsou přeložené do češtiny, ale nejsou složité, slovník není potřeba. Vulgarismy vyloženě nesnáším, ale tady mi nijak zvlášť nevadily. Všechno v knize - charaktery postav, anglické fráze i zmíněné vulgarismy - k sobě ladí a působí přirozeně. Závěr knihy skvělý. Určitě si přečtu pokračování trilogie.

kokrokr
01.07.2020 3 z 5

Děj dobrý, ale nudně popsán. Takové studené, bez života.

Charlie
02.06.2020 3 z 5

Vždycky jsem patřila mezi ty, co se jim paření her vyhýbalo obloukem. Všechny názvy kapitol jsou v angličtině stejně jako fráze. Názvy ok, ale ty anglické fráze mě při čtení rušily.
První (a některé další) kapitoly se četly samy. Střídá se pohled HP a Rebeccy. Někdy mě více zajímal pohled ze strany HP a někdy ze strany Rebeccy. HP mě 3/4 děje štval svým chováním. Ale na konci mě mile překvapil, že není jen závislák a egoista, ale dokázal, že umí zachránit život a je rozumný.

MartinProtschke
21.05.2020 4 z 5

Moje první knížka od autora, ale určitě ne poslední. Jediné,co mi vadilo, byly ty anglické věty a komentáře.

marina4088
27.04.2020 3 z 5

Průměr

chaera
02.04.2020 1 z 5

Tato kniha měla obrovský potenciál a neskutečně mě mrzí, že ho autor nedokázal využít. Na toto dílo jsem se dlouho chystala a možná proto jsem měla příliš vysoká očekávání. Bohužel i přes zajímavý námět, který by ve své podstatě dokázal fungovat i ve skutečnosti, působila celá zápletka velmi nereálně. Chování postav bylo na palici a anglické výrazy + vulgarismy na každé straně působily nesmírně rušivě a otravně. Začátek byl vesměs dobrý, bylo zde napětí i akce, ale postupně se děj odvíjel čím dál tím hůř. Jako film by tohle asi mohlo fungovat, ale v knižní podobě mě to nechytlo. Do dalších dílů se nejspíše pouštět nebudu. Hvězdu a půl uděluji za nápad a začátek knihy. 1.5/5

jokabuki
14.03.2020 5 z 5

Vynikající a napínavý thriller. Vřele doporučuji.