Bubble

Bubble https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199927/bmid_game-bubble-uFH-199927.jpg 4 440 81

Game / Hra série

< 3. díl

BUBBLE završuje trilogii originálních švédských krimirománů o prostředí IT technologií a sociálních sítí, jejich ovládání a zneužívání. GAME a BUZZ rozehrály nevyzpytatelnou Hru o (ne)alternativní (ne)kontrolované (ne)virtuální realitě. Hlavní hrdina HP se sice snaží ze Hry vymanit, ale poté co jeho sestra Rebecca narazí na jistou léta neotvíranou bankovní schránku, nebezpečí je zpět. A větší než kdy předtím... BUBBLE přináší dramatický a aktuální příběh o tom, jak se snažíme budovat bubliny bezpečí ve světě, který je nepřetržitě digitálně sledován. Velké i malé bubliny však mají jedno společné: dříve či později prasknou...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

[bubble] , 2012

TheMajkee
05.11.2014 3 z 5

Závěr jakékoliv série, ať už je to trilogie nebo obsáhlejší ságy, by měl být totálním vrcholem celého díla. Vše z předchozích knih by mělo vygradovat do velkolepého finále. V případě Bubble je to ale naopak. První dva díly gradovaly, ale ve třetím se ta eskalace totálně zbrzdila. Vysvětlení je jednoduché: autor to tentokrát opravdu přepísknul. Je to neuvěřitelně přitažené za vlasy a díky tomu je jakákoliv akce děsně nezáživná. I proto mi třetí díl zabral mnohem víc času než předchozí. Musel jsem se skoro nutit, abych to dočetl, i bez ohledu na to, že mě samozřejmě zajímalo, jak to dopadne.

Je to opravdu škoda, protože celá trilogie Game má/měla slušný potenciál, který se v posledním dílu opravdu zazdil. Nejhorší na tom je, že se z kontextu dozvíme, jak zbytečný byl vlastně druhý díl, který nás de facto zavedl na falešnou stopu. Takže nejen, že se totálně zazdil poslední díl, ale i druhý díl ztratil na serióznosti. A vzhledem k těmto poznatkům hodnotím Bubble ještě dost dobře. Resumé: lehké zklamání!

Petra28
29.10.2014 3 z 5

... takové divné pocity .. rychlé, roztřesené, ten stihomam kape z každé stránky. Ale to nic nemění na tom, že jsem byla zvědavá jak to s HP dopadne :-)

marlowe
22.10.2014 2 z 5

Tak tohle už autor trochu přehnal. Výborná jednička, snad ještě lepší dvojka – a s trojkou sešup dolů jako na skluzavce v parku. Spatlanina podobná tomu poslepovanému mýdlu pro paní učitelku Hajskou ze seriálu My všichni školou povinní. Ta knížka by měla mít podtitul "O tom, jak se mi vždycky podařilo uniknout v poslední vteřině". Děj překombinovaný až za hranici únosnosti – strašně rád bych poznal někoho, kdo pochopil, o co v knize šlo. Zaplaťpámbu, že série skončila.
30% za svižný styl – a taky s ohledem na předchozí díly.

Amandaa
03.10.2014

Super zamotaná knížka, ale dopadla skvěle. Byla jsem strašně zvědavá, jak to dopadne! :D Bylo to zajímavé počtení, jiné než jsem zvyklá.

Lorrainee
03.10.2014 5 z 5

myslite si stejne jako ja ze ted vime jeste min nez predtim? Ja jo! Kdo je teda poradatel? Vazne jeden z tech dvou co nam naserviroval autor nebo nekdo treti? Ctvrty? Cim vic nad tim premyslim tim vic jsem paranoidni ohledne nekterych naznaku... asi zacinam byt jako HP :D
Napada me jedine : Chcete pobavit osud? Vypravejte mu o svych planech. Chcete pobavit de la Motteho? Vypravejte mu svou teorii ohledne konce :D
Uzasna kniha, vazne, nakopala bych si ze jsem po Game vahala nad dalsimi dily.

keri.H
27.08.2014 5 z 5

Velmi úžasná kniha a je to opravdu skvělé zakončení série. :)

střapatá
28.07.2014 3 z 5

První dva díly jsem pohodlným tempem přečetla za čtyři dny, na Bubble jsem však tolik času neměla, tak mi čtení trvalo déle. Možná proto mi kniha přišla slabší než předchozí dvě a občas jsem se v příběhu ztrácela. Děj byl už trochu přitažený za vlasy, obě hlavní postavy mi svým chováním občas lezly na nervy. Ale přes tato negativa určitě stojí za to si celou trilogii přečíst!
...just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you!..

xNelly
26.07.2014

WOW... jsem nadšená, celá triologie se četla jedním dechem a hlavně třetí díl... takže fakt doporučuju!

šipek
20.07.2014 5 z 5

Tak jsem dočetl tuto trilogii a jsem smutný, že je to poslední díl. Prostě mě tato trilogie nadchla, výborně napsané, strhující děj, zajímavé téma. Člověk kouká co je vše možné v současné době IT technologií. Tato trilogie má stále stoupající úroveň. Prostě super.

Jingle
15.07.2014 4 z 5

Za mě přece jen nejvydařenější z celé série, donutí čtenáře zpochybnit vše, co si dosud o všech postavách myslel a čemu věřil. Ubylo amerikanismů, ale dokonce snad ještě přibylo akce i postav. Ano, všechno je to neuvěřitelné a člověk nad tím jen kroutí hlavou, ale zhltne to během chvíle. Má to grády, má to spád, prostě příjemně strávené dva tři večery.

kikies
28.06.2014 5 z 5

Nebudu tvrdit, že třetí díl je nejlepší, protože podle mě trošililinku pokulhává za prvním a druhým dílem, ale vzhledem k tomu, že celá trilogie je perfektní, originální, příběh Vás pohltí a závěr opět překvapí, dávám pět hvězd a doporučuji všem... a taky proto, že autor je fakt hrozně fajn týpek (ano, taky jsem se na něj byla v Praze podívat). Doufám, že se brzy dočkáme dalších trháků ;)

Kirtans
16.06.2014 5 z 5

Vynikající.. Celá trilogie mě naprosto nadchla... Svižné tempo a originalita a po dlouhé době něco, kde jsem neshledala mezery ve vyšetřování, či jiných okolnostech...

eikyn
08.06.2014 5 z 5

Jsem rád že jsem si jel pro podpis do Prahy !!! nejlepší zážitek ! tenhle chlap rozhodně ví o čem má psát,a u mě rozhodně nejlepší 3 knížky ! Doufám že se další knížky povedou tak jako tyhle ! Mám Dyslexi a každá stránka je menší boj ale těhlech 1214 stran stálo za to !

Mlha
04.06.2014 5 z 5

Tak zase nářez, jak v předchozích dvou dílech! Možná malinko překombinovaný, ale to bude asi spíš můj problém. Příběh se řítí knihou, tak jak jsme u Anderse zvyklí a nenechá vás chvíli vydechnout. HP nám vyrostl, dospěl a už to není takový naivní a sebestředný pako, jak v prvním díle. Komu se líbily předchozí dva díly, nebude zklamaný. Jen mi vadí ta doba mezi vydáním jednotlivých dílů. Při některých odkazech na první díl jsem se trochu nechytal, protože jsem si nemohl vzpomenout, o co tehdy vlastně šlo.

Dousabel
29.05.2014 5 z 5

Tak, safra, teď nevím? Skončilo to dobře nebo špatně? :) Nicméně, opravdu mistrovské dílo, místy přímo nervy drásající a o mnoho více propracovanější než první i druhý díl. Daleko víc mi vyhovovaly delší části při střídání děje Beccy a HP. Ale trošku mám pocit, že některé otázky nebyly úplně zodpovězeny, takže si dám chvilku oddech a pustím se do toho rozhodně znovu, jestli jsem něco nepřeletěla moc rychle :) Každopádně, vřele doporučuji:)

Thanyss
07.05.2014 5 z 5

Bravurní a šílená paranoidní jízda. Když se mi loni do rukou dostala [game], byla jsem z ní nadšená, v záplavě severského krimi si Anders de le Motte našel vlastní originální cestu. Jeho poslední počin [bubble] mě chytil od první stránky a držel mě až do posledních řádků. Zvládla jsem tu knížku za jeden den.
HP je snad ještě bláznivější, Hru vidí na každém rohu, odmítá vylézt ze svého kutlochu, tak není divu, že manekýna roku by sice nevyhrál (i bezdomovec vedle něj vypadá jako upravený kravaťák), ale neztratil nic ze svého stylu. Mixování češtiny a angličtiny zůstalo zachováno a některé hlášky se pro mě staly nesmrtelnými (Bořek Stavitel pracující ve stealth módu nebo král brojlerů).
Je pravda, že jsem celou dobu nedokázala rozluštit dilema, komu mám věřit, kdo koho vodí za nos, kdo kým manipuluje. Autor si se mnou hrál jako kočka s myší. A očividně ho to hodně bavilo...

Nunynka
06.05.2014 4 z 5

Vzhledem k tomu,že od druhého dílu jsem přečetla dalších deset knih,tak jsem se do děje těžko dostávala. Takže polovina knihy pro mě nic moc. Ale musím uznat,že v této knize se nenajdou žádná hluchá místa. Od začátku do konce má kniha pěkný spád a čtenář se nenudí a konec byl super. Ale doporučuji si přečíst všechny tři díly po sobě.

kormoran78
23.04.2014 5 z 5

Opět skvělá konspirační jízda s paranoickými prvky, za volantem nezničitelný HP, který pochybuje o všem a na vedlejším sedadle jeho sestra, která se zdá nepochybuje o ničem. Třetí a (jak se zdá) poslední část příběhu opět obsahuje napětí, překvapivé momenty a zvraty a přináší završení celého příběhu. Celou dobu jsem si myslel, že dám čtyři hvězdy, ale strhující závěr mě nakonec přesvědčil, že si zaslouží pětihvězdu.

Lennji
15.04.2014 3 z 5

No..bohužel musím říct, že mě třetí díl zklamal..Předchozí dva jsem četla jedním dechem, už od začátku to bylo napínavé a vtrhlo vás to do víru dění a zápletek..Ale ve třetím jsem se od začátku nudila, nemělo to spád, ani pořádnou zápletku, něco se začalo dít až od druhé poloviny knížky, HP byl u konce s dechem, byl pořád špinavý a zanedbaný, smrděl, kouřil, schovával se, byl na odpis..s vypětím všech sil svůj úkol dokončil..Ale nezapůsobilo to na mě..Konec mohl být trochu lepší a knížka víc napínavější..v postavách jsem se i začala trochu ztrácet, bylo to zmatečné a postrádalo jiskru a náboj :-(

_suvička
11.04.2014 5 z 5

Za den přečteno! Nemohla jsem se dočkat závěrečného dílu a rozuzlení všeho. Nejenže má hlavu zamotanou Henke, ale u třetího dílu i čtenář mnohem více než předtím. Nevím, co víc k tomu napsat. To se prostě musí přečíst celý a věřte, že to jde jedním dechem. Napětí a akce od začátku až do konce a stejně zase zavírám knížku s otevřenou pusou dokořán.