Bubble

Bubble https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199927/bmid_game-bubble-uFH-199927.jpg 4 440 81

Game / Hra série

< 3. díl

BUBBLE završuje trilogii originálních švédských krimirománů o prostředí IT technologií a sociálních sítí, jejich ovládání a zneužívání. GAME a BUZZ rozehrály nevyzpytatelnou Hru o (ne)alternativní (ne)kontrolované (ne)virtuální realitě. Hlavní hrdina HP se sice snaží ze Hry vymanit, ale poté co jeho sestra Rebecca narazí na jistou léta neotvíranou bankovní schránku, nebezpečí je zpět. A větší než kdy předtím... BUBBLE přináší dramatický a aktuální příběh o tom, jak se snažíme budovat bubliny bezpečí ve světě, který je nepřetržitě digitálně sledován. Velké i malé bubliny však mají jedno společné: dříve či později prasknou...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

[bubble] , 2012

Juzzy
12.01.2016 5 z 5

Skvělé vyvrcholení trilogie. Místy už překombinované, ale za mě rozhodně lepší než dvojka Buzz a na úrovni strhující jedničky Game.

Pavlnka
17.12.2015 4 z 5

Ani třetí díl nezklamal, kniha je moc dobrá, napínavá a strašně dobře se čte - najednou zjistíte, že máte přečtenou polovičku ani nevíte jak.

rarášek
18.11.2015 4 z 5

Pěkný závěr. Fandila jsem strašně HP a jeho sestře Rebecce. Na konci jsem se strašně lekla, že to takhle opravdu skončí, ale nakonec se ukázalo, že je to naopak a že to nakonec dobře dopadlo. :)

jan0504
19.10.2015 5 z 5

Perfektné, nemám čo dodať.Vynikajúci originálny štýl a téma. Super zakončenie trilógie.

Katuska88
06.10.2015 5 z 5

Tak kde začít?
Kromě toho, že už mi to místy celé připadalo trochu vleklé a vážně už jsem nevěděla, kde která konspirační teorie končí a kde druhá začíná...
A kvůli tomu už jsem byla na autora naštvaná... Že mi to tak opět komplikuje...
Je to napínavá kniha až do konce.
Zároveň mne napadá, že je to celé těžká otázka důvěry a zdravého rozumu...
Budu si to muset někdy přečíst znova, protože až nyní bych se na celé události celé trilogie chtěla podívat s odstupem a domyslet a objasnit si to, co nebylo možno nyní.
Nyní mohu říct, že druhý díl je asi nejméně zajímavý a smysluplný.

Kalina
29.08.2015 5 z 5

Když se zamýšlím nad každým jednotlivým dílem této trilogie, tak mi naskakuje husí kůže. A až taková sci-fi to vlastně není.

Ve@ve
20.08.2015 4 z 5

U prvního dílu mi vadily anglické hlášky, u třetího už mi to bylo úplně jedno..;-) I když trochu přehnané, určitě čtivé a napínavé.

Peter.Melon
19.07.2015 4 z 5

Dobře napsaný a dobře čitelný detektivní román,který se dobře čte a je plný akce a napětí.

asam
19.07.2015 5 z 5

Jako třetí díl série mě překvapilo, že to bylo napínavé až do konce. To nebývá zvykem, většinou autor už bývá vyčerpán. Takže milé překvapení.

vavria01
15.06.2015 3 z 5

Důstojné zakončení celé série. Většina knihy mě příliš neoslovila, zato závěr naprosto parádní.

martunka
26.04.2015 3 z 5

Musím uznat, že příběh se čte rychle a dobře. Je to i dobrý závěr trilogie. Jen ty anglické komenty mně vadí a myslím, že by to bylo lepší bez nich. Jinak se mi líbí dějové zvraty a hlavní myšlenka knihy je určitě k zamyšlení. Nicméně postavy by mohly být propracovanejsi a tak dávám 3*.

E_Lan
18.04.2015 4 z 5

Povedený závěr trilogie, který překvapivě není nijak překvapivý, ale je rozhodně napínavý až do konce. Nebo možná lépe řečeno je s postupem děje čím dál tím napínavější. Jen ty postavy jsou už trochu obehrané, ale čtivost tohoto díla tento malý neduh bohatě nahrazuje.

MorbidCuriosity
06.04.2015 4 z 5

Velký závěr trilogie, který jsem zřejmě očekávala o něco větší, než ve skutečnosti byl. Nehledě na to, že bych si knihy nejspíš potřebovala časem přečíst znovu, neb si nejsem tak docela jistá, že jsem vše správně pochopila. Nicméně až na rozpolcené pocity na konci knihy, kdy mi teda nebylo až tak úplně jasné "jestli teda jo, nebo teda ne" takříkajíc, byla kniha opět poutavá, napínavá a těžko se od ní odtrhnout :)

Eidalon
04.04.2015 5 z 5

. . . tím, kdo řídí budoucnost je ten, kdo vlastní minulost a kdo vlastní a ovládá minulost pak řídí budoucnost . . .

Hlavní myšlenka třetí knihy pana Anderse de la Motteho – Bubble (Game, Buzz, Bubble). Ikdyž autor v úvodním mailu třetí knihy stručně shrnuje děj dvou předchozích, je to jen připomenutí a osvěžení mysli svých čtenářů a určitě Vám nenahradí neznalost dvou prvních dílů. Ano, Bubble se bez předchozích dílů prostě neobejde, navíc dokončuje rozjetý příběh se všemi postavami a jejich příběhy.

Dominantní je opět příběh sestersko-bratrského dua - Rebecca a Henrik (HP) a pak již jen Hra a Pořadatel a všechno to ostatní . . .

Čte se to samo, děj odsýpá a vše co platilo a bylo vyřčeno neplatí a je zpochybněno. Spousta postav a mnoho identit, je někdy těžké se v tom vyznat a neztratit se. Opět se prolínají dvě roviny – děj kolem HP a děj kolem Rebeccy a pak záhadný strýček Tage a minulost . . .

Vskutku promyšlené dílko, kde Vás závěr opět dostane, když si již myslíte, že Game over je na spadnutí, přesunete se jen do dalšího Levelu, který Vás otočí o devadesedát stupňů jiným směrem.

Pro mne je tato trilogie velmi povedeným dílkem, kterému jako celek dávám nadstandardní čtyři hvězdy. Ikdyž příběh je fixí, všechny reálie jsou skutečné, známe je ze světa kolem sebe, stačí jen číst a všímat si okolí.

Každý díl přinesl hlavní myšlenku, která sama o sobě je silným mottem. Game skutečností, že lze přes lidské ego a jeho vášně ovládat jednotlivce až na hranici únosnosti – ideální návod, jak docílit všeho s cizí identitou a zcela beztrestně.

Buzz je pak ústřední svou hrou s informacemi a dezinformacemi šířící se přes internet bleskově a všemi směry. Jak snadné je pak lidem podstrčit k uvěření cokoli . . . vždyť o tom píší všude, každý to ví . . . a ovlivňovat názory lidí směrem tak, kam potřebuje zadavatel . . .

No a Bubble to je ono vyvrcholení. Až budou všechny data o nás, našich penězích, nevěrách, nákupech, zdravotním stavu, rodinných vztazích, dispozicích a sklonům k tomu či onomu na jednom jediném místě, bude mít ten, kdo tomu „vládne“ mít neomezenou moc. Donutí nás mít vše na jednom čipu, nejlépe implantovanému pod kůži při narození a bude o nás vědět vše . . . a když se někdo znelíbí, šup s jeho identitou do kanálu a bez identity si neškrtnete nikde . . .

Znalost naší minulosti znamená ovládat naši budoucnost . . . děsivé a mrazivé a jak se zdá, tak i nevyhnutelné . . .

A nebo si dovedete představit vrátit se o 35 let zpět a nemít svůj PC, smartfone, tablet, online bankovnictví, online všeho, Facebook a všechno to ostatní? Technologie jsou dobrým sluhou a zlým pánem a jak se rodí další a další generace, tak ta, která zná život bez všech těch vymožeností, které nám dávají volnost a zároveň nás svazují, pomalu vymírá.

Ano, je to asi nevyhnutelné . . .

Atak
22.02.2015 5 z 5

Super jsem nadšený :p

mpb1913
11.02.2015 4 z 5

Dobře vygradovaná série. Teď to odpinknu, odpojím net, vypnu mobil a mizím. Game over.

danoj
22.01.2015 3 z 5

Jednotka super, dvojka vynikajúca a trojka... mám pocit ako by sa v nej sám autor trošku stratil. Je to škoda, ale číta sa to jedným dychom.

Verrrunka
11.01.2015 4 z 5

Původně jsem chtěla jednu hvězdičku ubrat, protože mi to celé přišlo dost překombinované. Ale když nic jiného, tak si ji autor zaslouží za to, že se v tom sám neztratil! :)
Líbil se mi návrat ke Hře, líbilo se mi rozuzlení. Trochu horší byl ve všech dílech styl psaní, přišlo mi to fakt trochu odfláknuté, na druhou stranu, možná to k tomu právě patřlo. Ale jsem ráda, že si autor uvědomil, že tři díly jsou dost a nebude zbytečně rejžovat na předchozím úspěchu. Doufám, že jsem to nezakřikla.

Blood_Ice
28.11.2014 5 z 5

Po Buzz, kdy se kniha odchýlila od hlavní dějové linky (Hry) se trojka zase naplno vrací zpět. Čte se to jedním dechem a ač by se dalo čekat, že se ve trojce vše začne rozplétat, tak to ani náhodou. Většina děje Vás zavádí hlouběji a hlouběji do konspirací a názory kdo je kdo se mění jak na běžícím pásu. Zkrátka a jednoduše Anders de la Motte neodkrývá nic dříve než je potřeba a nic nenechává bez vysvětlení. Nejlepší kriminální trilogie, kterou jsem kdy četl / viděl / slyšel.....

Darf...
11.11.2014 4 z 5

Bohužel jsem mezi druhým a třetím dílem měla trochu větší pauzu, takže jsem se v některých věcech ztrácela, ale to rozhodně není chyba knížky. Četla se velmi dobře a rozuzlení jsem sice musela chvíli "trávit", než jsem ho pochopila, ale v konečném důsledku hodnotím knihu velmi kladně.