Bubble

Bubble https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199927/bmid_game-bubble-uFH-199927.jpg 4 440 81

Game / Hra série

< 3. díl

BUBBLE završuje trilogii originálních švédských krimirománů o prostředí IT technologií a sociálních sítí, jejich ovládání a zneužívání. GAME a BUZZ rozehrály nevyzpytatelnou Hru o (ne)alternativní (ne)kontrolované (ne)virtuální realitě. Hlavní hrdina HP se sice snaží ze Hry vymanit, ale poté co jeho sestra Rebecca narazí na jistou léta neotvíranou bankovní schránku, nebezpečí je zpět. A větší než kdy předtím... BUBBLE přináší dramatický a aktuální příběh o tom, jak se snažíme budovat bubliny bezpečí ve světě, který je nepřetržitě digitálně sledován. Velké i malé bubliny však mají jedno společné: dříve či později prasknou...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

[bubble] , 2012

minimonisek
28.06.2017 3 z 5

Musím říct, že tenhle díl je mnohem lepší, než předchozí, u toho jsem se rozhodovala, zda číst dál či ne a dobře, že jsem vytrvala.

a.r.nick
16.06.2017 5 z 5

Kniha ukončila sérii přesně tak, jak si to trilogie zasloužila: dokonale :). Všechno perfektně propletené, ale neztrácel jsem se a ani mi to nepřišlo překombinované. Zvraty přicházely snad v každé kapitole, ale nepůsobilo to na mě přehnaně, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí až do konce, protože mi přišli... prostě takoví normální ;), a celkově to bylo napínavé do posledního slova (to se málokdy povede!). Takže za mě maximální hodnocení a taky samozřejmě doporučení celé série :).

ladyfromskye
13.06.2017 4 z 5

Tak ani poslední díl trilogie se ode mne plného hodnocení nedočkal. A je to škoda, protože Hra to byla skutečně dobrá. Žel, i v tomto případě opět mnohé chybělo a mnohé naopak přebývalo. Ale konec, a tím myslím stranu 444, ten se fakt povedl.

BiancaB
05.06.2017 5 z 5

Hodně jsem se na třetí díl těšila, musím říct, že na mě měl trošku pomalejší rozjezd než jsem čekala. Pak to ale nabralo hodně rychlý spád,pořád se něco dělo,spousta zvratů, překvapení v podobě postav, které už známe z dřívějška a občas i nějaká vtipná hláška. Člověku v hlavě běžela spousta možností kdo s kým, jak a proč. Zda je to všechno jen součást hry a veškeré kroky jsou předem očekávané a plánované, co je pravda a co jen iluze. Závěr byl za mě opravdu super. Třetí díl mě asi bavil úplně nejvíc a tak nějak jsem si na společnost HP a ostatních zvykla, že je mi teď líto, že už mám všechny tři díly přečtené. Proto se s radostí pustím do Andersovi další série a doufám, že to bude stejně tak povedené.

zichisek
27.04.2017

Konec mě trošku zklamal. Už to začalo být hodně zamotané. Čekala jsem potom na nějaké "Wow" na závěr a ve finále jsem byla trošku zklamaná. Ale jinak celá serie stála za to.

Sallka
26.04.2017 5 z 5

Celá série je naprosto perfektní akčňák, kdy netušíte kolik se toho ještě za pár stránek může stát. Hlavní postava HP má sice víc štěstí než rozumu, ale proč ne. Líbily se mi názory na využívání sociálních sítí a informačních technologií a jejich dopad na společnost. Myslím si, že v dnešní IT době je tento příběh, alespoň z části, zcela reálný.

Jaruš7
12.04.2017 5 z 5

Velmi dobrý, nestačila jsem přemýšlel o možných variantách, protože to byla četba fakt blesková. Zažít akci , to je pocit s adrenalinem. Z celé série jde očividné upozornění, i když má váhu, je takříkajíc skoro bezcenné - neupotřebitelné - vývoj kybersvěta se nedá zvrátit. Je patrno, že autor je ve svém živlu a mistrem v oboru. Možnosti ve Hře jsou bez hranic, zvláště tehdy, když se jako stín z historie vynoří další aktéři, takže 5*.

Scharks
25.02.2017 5 z 5

Tuto sérii jsem doslova zhltla a po počátečních rozpacích jsem si tuhle jízdu neuvěřitelně užívala :) Bylo to skvělé, neotřelé, místy vtipné, plné všelijakých zápletek a zvratů a s naprosto skvělým koncem, prostě paráda :)

LahoferRose
23.01.2017 5 z 5

Důstojné zakončení trilogie. Nakonec ale možná přeci jen už trochu moc zintrikované a až příliš přesně vychytané, jak se kdo zachová. I přesto - celý Game mne moc bavil.

Irsaf
15.01.2017 5 z 5

Třetí kniha a líbila se mi nejvíc.

dpxcz
01.01.2017 4 z 5

Pěkný závěr trilogie plný zvratů, až jsem si občas říkal, že by to už mohlo skončit.

misamiska
13.10.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale nebyla to zas tak nějaká sláva. Kniha mi přišla zbytečně složitá. Někdy jsem nechápal, co se děje. Na celé sérii se mi moc líbí, že to je zasazeno do reálného města. Můžu si tedy bez problémů představit jak to tam vypadá. Zkrátka mi tato kniha přišla jako o něco lepší průměr.

vyvodka
06.09.2016 3 z 5

Co napsat? Když budu hodnotit samostatně jen tento poslední díl, je to tak na 3-4 hvězdičky. Neurazilo, nenadchlo. Pozitivně hodnotím, že se autor snažil zakomponovat vysvětlení některých okamžiků a postav z minulých dílů, což mi pomohlo rozpomenout se a rychleji skládat dílky k sobě. Taky už je zde méně anglických nadpisů a vět.
Když Bubble vztáhnu k celé sérii: nejslabší díl po stránce čtivosti. Game byl podle mého prostě originální, znepokojující. Ve dvojce ubývá kyberprostor a narůstá "akčnost" hlavní postavy, točí se to kolem samotné Hry a snahy ochromit ji. Trojka se opět snaží upozornit na další nebezpečí dnešní doby: obchod s osobními daty. A zároveň uzavírá příběh HP a Bekky....
Když to shrnu: stojí za to si trilogii přečíst, nejlépe všechny díly krátce po sobě.

Surmei
05.09.2016 5 z 5

Celou trilogii jsem doslova zhltla, byla jsem do děje přímo vtažena a nemohla jsem přestat číst. Osobně jsem nečekala, že mě někdy kniha pohltí až tak moc. Sotva knížky obkrouží kolečko po kamarádkách, přečtu si je znova.
Poslední díl Buble se mi líbil stejně jako předchozí dvě knihy, které vás uvedou do děje a bez kterých opravdu nemá smysl číst tu třetí.
Už od prvních stránek Game jsem si říkala, jak to může skončit a překvapivě to skončilo úplně jinak. Knihy jsou plné zvratů, když už si myslíte, že víte co se stane, tak bum, děj se otočí jiným směrem. Napínavé od první do poslední strany. Upřímně je mi líto, že jsou to jen tři knihy.
Ale každému doporučuji přečíst.
Za mě 5* a nálepka nejlepších knih, které jsem kdy četla.
GAME OVER.

oolinkaa
30.08.2016 4 z 5

opět super díl, ale musím přiznat, že šel s kvalitou malinko dolů než předchozí díly..ze začátku jsem si říkala, škoda že není 4.díl, nechci skončit, tahle serie je super, ale ted jsem ráda, že už je definitivní konec.. četlo se to ale dobře, plynule, zápletky byly super a pro mě byl překvapující konec.. takhle jsem to nečekala..;)

Lidudu
27.06.2016 4 z 5

No.. na začátek: přečtěte všechny tři knížky najednou, jinak budete mít trochu bordel v tom, co bylo a jak to souvisí s tím, co se děje.
Když takhle sedím navečer před barákem na kafíčku a povídám si se psem tak vždycky říkám, že melu a melu a ten chudák pes slyší jen " bla bla bla", protože prostě nerozumí tomu, co říkám. Při čtení téhle trilogie jsem si připadala chvílemi jak ten pes. Počítače jsou pro mě jen nástroje k odeslání mailů, objednání ledničky a zkouknutí seriálu jehož díly jsem v telce prošvihla. Dále jsem natolik naivní a bezelstná, že nechápu v čem mohou být informace o uživatelích Facebooku nebezpečné. No mafián bych byla sakra špatnej... co budu povídat většinou jsem úplně nevěděla o čem je řeč. Nicméně jsem si knížku užila i tak. Byla tam spousta akce, vypjatých okamžiků a ač je HP sakra protivnej a otravnej týpek, hrozně jsem mu fandila. Je to takovej ten typ, co přidělává lidem, co ho mají rádi jen a jen starosti, jde z maléru do maléru, hrobníkovi sedí na lopatě častěji než by se na člověka hodilo, ale když jde do tuhého obětuje pro svoje milované život aniž by se musel dlouze rozhodovat.
Líbilo se mi to, ale na pět hvězd to není; přecijen jsem téměř zapomněla co se dělo v předešlých dvou knihách.

martinkaLLL
26.06.2016 3 z 5

Pěkné, ale už to bylo hodně překombinované.

bukiet
01.06.2016 5 z 5

Sice se mi zdálo, že poslední díl trilogie už není tak zábavný, jako díly předešlé, ale finále mne stejně dostalo.

asperula
23.02.2016 5 z 5

Z trilogie Game jsem nadšená. Klidně bych brala pokračování. Všechny tři knížky si udržely stejné tempo napětí a četla jsem je jedním dechem.

Patapuf
06.02.2016 3 z 5

Nějak sem se v tom ději ztrácel.... až na konci se to pokusilo ucelit děj.... možná je to tím, že sem nečetl předchozí díla....