Rembrandtovo poselství

Rembrandtovo poselství https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63253/bmid_rembrandtovo-poselstvi-xhD-63253.jpg 5 123 22

Desátá kniha ze série Gabriel Allon. Gabriel Allon se po posledním vyřešeném případu rozhodl zpřetrhat všechny svazky se svou kariérou tajného agenta. Na odlehlých útesech Cornwallu si užívá života se svou krásnou ženou Chiarou, ale minulost si ho stejně najde: nese podobu excentrického obchodníka s uměním Juliana Isherwooda, který má vážný problém. A ten problém nemůže vyřešit nikdo jiný než Allon. Ve starobylém Glastonbury byl brutálně zavražděn umělecký restaurátor a následně odcizen donedávna ztracený Rembrandtův portrét. Přes prvotní neochotu se nakonec Allon uvolí nasadit své schopnosti a zkušenosti, aby přispěl k pátrání po zmizelém plátně a identitě pachatelů – a každá nalezená stopa ho utvrzuje v přesvědčení, že s obrazem jsou spojena další hrůzná tajemství. Gabriel se tak znovu dostává do světa, kam už nikdy nehodlal vstoupit, a jeho cesty se kříží s atraktivní novinářkou z Londýna, která chce odčinit největší omyl svého života, s nepolapitelným zlodějem vzácných děl, jehož začalo tížit svědomí, a s vlivným švýcarským miliardářem, který proslul svou dobročinností, ale možná stojí v pozadí největší hrozby současného světa…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Rembrandt Affair , 2010

LenkaKa
21.11.2022 4 z 5

Napínavé, čtivé...moje druhá kniha od autora. Zase jsem teda nedodržela posloupnost série :), ale ono to tak nevadí.

Lolila
02.08.2022 5 z 5

Opäť skvelé, napínavé, akčné, tiež veľa tajných služieb na jednom mieste:-) ....
Zaujímavý príbeh odhaľujúci ďalšie krutosti nacizmu.

technolog
19.05.2022 4 z 5

Zacina se mi pribeh trosku opakovat i kdyz je velmi dobre napsany.

kalache
27.11.2021 5 z 5

...šokuje poválečné spojení Německo,Švycarsko,Vatikán,Argentina...

jprst
20.01.2021 5 z 5

Poněkud pomalejší tempo, ale na druhou stranu stupňované napětí a opět akční závěr, jehož načasování a podobu má autor dobře zmáknutou, takže opět dokázal překvapit.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Je zavraždený reštaurátor, ktorý pracoval na stratenom Rembrandtovom obraze. V príbehu sa objavuje už známy Julian Isherwood, obchodník s umením. Julian má problém, a ten dokáže vyriešiť len nám už známy Gabriel Allon. Ale on po udalostiach, ktoré ho postihli, nechce s Chiarou svojou milovanou už do ničoho ísť. Nechce sa do ničoho púšťať a chce odísť preč zo služby. Minulosť osôb a aj tá vojnová, mu však otvoria oči. A jeho mentor, starý pán Šamron, má v tom opäť prsty. Prinútia ho? Uvidíte ako to dopadne. Kniha je naozaj napínavá. Odporúčam.

zdenaR
28.02.2020 5 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

Jardík50
22.10.2018 3 z 5

No - za tři. Autor tady působí rozvlekle a nenutí vás to nejít spát...takovej neakční román na Silvu.

PetrzOlomouce
05.10.2018 5 z 5

Skvělé, jako vždycky. Tahle série mě baví, i když už je dost předvídatelná. Írán je zajímavé téma, škoda že ho tam bylo tak málo.

Martin1974
01.02.2018 4 z 5

Dobre napísaný špionážny román, len autor akoby zabúdal, že mu jeho hrdina povážlivo starne, ale stále dokáže zlikvidovať troch trénovaných mladých chlapov ľavou zadnou, napriek tomu, že v knihách nie sú zmienky o tom, že by pravidelne cvičil, trénoval bojové techniky... Dúfam, že nás autor nechce presvedčiť, že reštaurovaním obrazov sa dokáže agent udržať v špičkovej kondícii...Dám sa na jedenástu časť, a som zvedavý, či mu túto skutočnosť pripomenul niektorý z ľudí, ktorým na konci knihy vždy ďakuje...

hnusák
03.10.2017 5 z 5

Gabriel Allon stárne jako víno, mám rád jeho logické uvažování a přímočarou akci, i když se předem zdá, že je odsouzena k zániku. Pěkný závěr knihy a trocha té nostalgie, díky, líbilo se. K Silvovi se vždy vracím, zatím mne nezklamal.

Gi-Gi
20.09.2017 5 z 5

tak musím říct, že sice jsem to četla dlouho, ale na konci to bylo tak napínavé, že jsem to odkládala, jak jsem se bála. Dává to smysl? Autor mě mile překvapil a Gabriel Allon též.

Dandulka
27.08.2017 3 z 5

Jedna z mála nezáživných knih tohoto autora. Po 100 stranách nikde žádná akce- tou něj nebývá zvykem!!!!

Jane100
22.07.2017 5 z 5

Další ze skvělých napínavých knih Daniela Silvy. Autor opět nezklamal. Přečteno jedním dechem.

Mammoth
28.09.2015 4 z 5

Oproti předcházejícím dílům série s Gabrielem Allonem, mi tato kniha přišla jako příjemná komorní detektivka s akčním závěrem. Poměrně dlouhý rozjezd s rozvážným nabíráním tempa až k očekávanému "teď už to musím dočíst...". Trochu nezvyklé ale nevadí a určitě nenudí.

Plútarchos
19.01.2015 4 z 5

Gabriel Allon je agentem izraelské tajné služby. Na prosbu svého známého začne pátrat po ukradeném a donedávna ztraceném Rembrandtově obrazu "Portrét mladé ženy", při jehož odcizení byl zavražděn restaurátor. Z nevinného pátrání po ztraceném obrazu se rozvine mezinárodní špionážní hra tajných služeb několika zemí proti Íránskému jadernému programu a proti známému miliardáři a mecenáši, ze kterého se vyklube mezinárodní zločinec, jehož impérium je postaveno na jmění židovských obětí holokaustu během 2. světové války. Na mě je tam těch tajných služeb příliš mnoho a vůbec mně to připadá překomplikované. Ale já bych to určitě napsal ještě hůře :-)

Val
27.03.2014 4 z 5

Přiznám se, že nejdřív jsem z toho všeho byla lehce zmatená. Rembrandt, pak zas holocaust, zpravodajské služby..... a spousta postav, ve kterých jsem se taky trochu ztrácela. Jenže pak se to postupně vykrystalizovalo a zapadlo to do sebe jako puzzle. Určitě nezůstanu jen u této knihy a pustím se do dalších od tohoto autora .

technik1965
04.06.2013 5 z 5

Knihu som prečítal jedným dychom ako každú od D.Silvu, kto chce čítať knihy od Silvu musí ich čítať od prvej - sú vynikajúce

kadgam
23.03.2013

Zaujímavá téma, ale nudné. Pokúsim sa ešte raz začať a prehrýzť sa množstvom postáv.

Mako123123
21.12.2012 4 z 5

Prvá kniha ktorú som od tohoto autora čítal a hned ma nadchla ... teraz mám už prečítané zatial všetky Danielove knihy :)

špionáž

Daniel Silva