Maskérka mŕtvych

Maskérka mŕtvych https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242395/maskerka-mrtvych-242395.jpg 4 585 175

Funebračka série

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér. Je povestná svojím mäkkým srdcom a chladnou hlavou. Jej ukážkový život nečakane naruší náhla manželova smrť pri autonehode. Vodič z miesta nehody ujde. Blumovej sa zrúti svet, stráca oporu aj pocit šťastia. Zhodou náhod príde na to, že zdanlivá nehoda jej muža, nepodplatiteľného policajta, bola v skutočnosti plánovaná vražda. Pustí sa do pátrania na vlastnú päsť. Keď zistí, že Markovu smrť si želala pätica vplyvných mužov, neváha ani minútu a zaútočí. Jej pomsta je krutá a nemilosrdná. Ako môže byť žena schopná takej bezcitnosti? Odpoveď sa nachádza v ďalekej minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Totenfrau , 2014

Ceeca
11.09.2016

musím napsat, že mě kniha velmi zklamala, těšila jsem se na ni velmi. A přišlo velké zklamání, dočetla jsem ji, jen abych ji dočetla. Ale potěšily mě, že se autor nebál drsných scén, to bylo jediné plus

Luciecs
10.09.2016 5 z 5

Upřímně, - byla jsem zvědavá a trochu jsem se bála, zda mne nový autor nezklame .. Obavy byly zbytečné. Kniha mne naprosto pohltila. Byla čtivá a místy až neuvěřitelně morbidní. Doufám, že tato kniha nebude poslední, která se od autora dostane na český trh.

adlenka
08.09.2016 2 z 5

Zklamání. Poté, co jsem četla přídavná jména - temná, napínavá, morbidní, jsem asi čekala úplně něco jiného. Srovnání s Dexterem je asi prvoplánové, nicméně pro mě naprosto neopodstatněné. Knihu jsem přečetla poměrně rychle, začátek se mi líbil, pak už nuda. Neustále jsem čekala zvraty, napětí, překvapení, odhalení, ale vlastně se to všechno dalo čekat.
A z čeho mi oko tikalo - překlad, místy to dost vázlo. Seděla u computeru a otevřela pořadač, ve kterém našla videa a fotky??? Cože?! Vážně pořadač? Ano, folder se tak přeložit jistě dá, ale proč tady? Složka!!! Pro příště...

kneslova
04.09.2016 5 z 5

Výborně napsáno, trochu morbidní, to určitě ano. Velmi povedená kniha, snad to není ani v tom námětu, ale prostě skvěle napsáno, nemohu dát míň než pět hvězdiček.

BarBarBar
03.09.2016 5 z 5

Velmi čtivé, rychlí spád. A ten konec, WOW!

V28
01.09.2016 5 z 5

Pro toho kdo má čas, perfektní jednodenní záležitost. Takový Dexter made in Austria, který je v knize vlastně i zmiňován. Knížka je od první do poslední stránky čtivá, žádná hluchá místa, bez zbytečného zdržování rovnou k věci. Ten stručný, místy velice úsporný styl psaní knize překvapivě sednul, snad jen trochu škoda předvídatelného konce.

fis.rena
12.08.2016 4 z 5

Styl psaní mi vůbec nevadil,naopak jsem byla velice příjemně překvapena,jak je všechno podáno "ručně,stručně",rovnou k věci bez omáčky.
Děj jsem odhadla dobře,takže jsem paf nebyla a čekala jsem teda mnohem víc "zážitků" ze zákulisí pohřebního ústavu,když tam pan spisovatel strávil cca půl roku.

JanaDor
10.08.2016 4 z 5

Přes všechno zlo, mě kniha vtáhla do děje a já jsem četla a četla. Autor použil krátké věty. Jeho vyjádření je stručné a úsečné. Nevadilo mi to. Dobře vystihl důležité momenty. Vyskytují se zde popisy smrti a děje z pohřebního ústavu, který Blumová vlastní. Někdy to bylo hodně morbidní, ale co se týče mrtvol, fascinovalo mě to. Nikdy jsem nepřemýšlela, jak a co se s nimi provádí, než se ukážou na pohřbu svým příbuzným v rakvi. Blumová je člověk mnoha tváří. Milující matka a manželka, která pracuje s mrtvými. Brrr. Zajímavá, nevšední osoba, jež si mě získala.

Kniha ve mně probudila spoustu otázek. Nutila mě o ní přemýšlet i v době, kdy jsem ji nečetla. Určitě ji nedoporučuji slabším povahám. Je napínavá a nevšední. Je to úplně něco jiného, ať je to ve stylu vyprávění nebo v ději. Je prostě dobrá. Opravdu dobrá.

Kameníček
04.08.2016 3 z 5

Temnější příběh než jsem očekávala. Hlavní hrdinka je takový Dexter v sukni. Kniha je opravdu čtivá nicméně nevtáhla mě zcela do děje.

Kesssssi
04.08.2016 5 z 5

Naprosto super čtení. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Velice čtivá a čte se velmi rychle vzhledem ke stylu psaní. V závěru celkem slušné překvapení. Za mě jedna z nej knih!

Michaela91
25.07.2016 5 z 5

Za mě určitě kladné hodnocení. Nemám moc ráda nějaké romány pro ženy. Tento typ knížek naopak vítám. Uznávám, že kniha byla trošku morbidní ale na druhou stranu se suprově četla. Strašně jsem chtěla vědět jak to vše skončí. Styl psaní byl zvláštní heslovitý, autor nepoužíval moc souvětí, ale po pár stránkách jsem si zvykla a četla v pohodě dál. Asi to není kniha pro každého ale kdo dokáže koukat na horory tak zvládne i toto.

evasamankova
23.07.2016 4 z 5

Temný thriller, jehož největší zvláštností nejsou detaily pohřebnické "činnosti" hlavní hrdinky, ale především autorův vypravěčský styl. Vyznačuje se velkou úsporností, je minimalistický. Občas víceméně jen heslovitý. A přece sdělí vše, co je třeba a působí místy až podivně lyricky.
Několik prvních kapitol jsem si na něj zvykala. A pak mě kniha chytla... Každopádně to chce trochu odolnější žaludek...

Mikik
15.07.2016 4 z 5

Knize se musí nechat jedno. Je rozhodně zvláštní a nechá ve čtenářích svoji stopu, budete o ní přemýšlet, budete se rozhodovat, jestli se Vám líbila nebo ne. Můj styl to úplně nebyl, ale námět byl opravdu zajímavý a provedení bylo trochu jiné, než jsme asi zvyklí. Ale na prvotinu autora, který kvůli téhle knize dokonce pracoval pohřebním ústavu, je to dost dobré.

Babouš
08.07.2016 5 z 5

Přítelkyně smrti nesedne každému, ale pokud jste z těch, komu nevadí čas od času zabrousit do temnějších koutů literatury, zjistíte, jak je tahle kniha skvěle napsaná, jak jsou ty charaktery bezvadně propracované a co je nejlepší - autorovi stačí pár slov k vykreslení toho, co by jiní popisovali několik kapitol. Přítelkyně smrti bývá pro svou extremitu někdy přirovnávána k Vraní dívce - pro mě osobně je Přítelkyně smrti lepší a čtivější.

mmmisulka.r
28.06.2016 3 z 5

Pro mě bohužel trochu zklamání. A absolutně nevyhovující styl psaní. Dobrý námět, ale...
Recenze již brzy. Knižní deníček.