Maskérka mŕtvych

Maskérka mŕtvych https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242395/maskerka-mrtvych-242395.jpg 4 585 174

Funebračka série

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér. Je povestná svojím mäkkým srdcom a chladnou hlavou. Jej ukážkový život nečakane naruší náhla manželova smrť pri autonehode. Vodič z miesta nehody ujde. Blumovej sa zrúti svet, stráca oporu aj pocit šťastia. Zhodou náhod príde na to, že zdanlivá nehoda jej muža, nepodplatiteľného policajta, bola v skutočnosti plánovaná vražda. Pustí sa do pátrania na vlastnú päsť. Keď zistí, že Markovu smrť si želala pätica vplyvných mužov, neváha ani minútu a zaútočí. Jej pomsta je krutá a nemilosrdná. Ako môže byť žena schopná takej bezcitnosti? Odpoveď sa nachádza v ďalekej minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Totenfrau , 2014

Pjater
25.03.2017 3 z 5

Zajímavá zápletka a velice napínavý děj. Jediné co mě odrazuje od druhého dílu je styl psaní, který mi místy přišel velice těžkopádný.

DejnaDee
23.03.2017 3 z 5

Zajímavé, napínavé a hodně drsné.

galinek
23.03.2017 5 z 5

Zase jedna kniha, kdy vše ostatní jde stranou a vy čtete a čtete a nemůžete přestat....
Jdu na druhý díl:-)

Alien.
19.03.2017 5 z 5

Velice zajímavý a napínavý příběh, do kterého jsem se okamžitě zamilovala! Odhalení vraha mě dost překvapilo, protože ten dotyčný mě vůbec nenapadl.
Knížku určitě doporučuji, sice je občas trochu drsná, ale skvělá!

cerna.pet
07.03.2017 5 z 5

Kniha na jedno nadechnuti. Super. Morbidni ale urcite neni tak drsna jak by s timto tematem mohla byt. Vse je rychle ale to vůbec nevadi. Pro romanticke duse urcite nevhodna. Nemuzu se dockat pokracovani.

bookwarmerka
06.03.2017 5 z 5

Za mě pět hvězdiček. Kniha je napsaná tak zvláštním stylem, až mi to vlastně nevadilo a ačkoli se hlavní hrdinka chovala dost přemrštěně, líbila se mi a nemohla jsem knihu dát z ruky.

katerina9455
21.02.2017 4 z 5

Kniha je čtivá, děj nás nutí číst dál a dál, takže rychle přečtení je zaručeno. Obsah jako samotný se mi líbil, ale když se člověk začne víc zamýšlet, tak si říká, jak jednoduché mělo vše v knize řešení... No i tak za mě kniha 4/5!

JanaJane
16.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha, napínavá od začátku až do konce. Možná je pro někoho drastické líčení pochovávání a ošetřování mrtvol, ale jinak děj měl spád a ani chvilku nenudil. Nelituji, že jsem se nenechala odradit prostředím pohřební služby.

Princezna22
14.02.2017 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst. Kniha je strašně čtivá,místy nechutná.. I když je psaná poměrně jinak tak to pravé knihu dělá jinou. U knihy mě překvapil konec,nečekala jsem to. Kniha je poměrně dobře a super ukončena.. Ale i tak hrozné rychle potřebuji druhý díl:-D

Damato
10.02.2017 3 z 5

Začátek možná, ale dál jsem to fakt nedala, na mě dost hodně drsné čtení, ale asi to chce při čtení "neobroušenou nervovou soustavu".

Danago
06.02.2017 5 z 5

Přiznám se, že kdyby mi knížku nepůjčila kamarádka, vůbec bych nad ní neuvažovala. A to by byla velká škoda.
Knížka mě chytila od úplného začátku a až do konce nepustila. Četla se mi velice dobře a rychle. Hlavní hrdince jsem musela fandit. Občas je to dost drsné čtení.
Trochu mi něčím připomínala knihu Maestra.
Určitě se hned pustím do druhého dílu, i když mi knížka připadala dobře ukončená.

vladka1695
05.02.2017 4 z 5

Ale jo, bylo to fajn čtení. Kniha spíš pro zábavu, nic hlubšího v ní nehledejte. Těším se na druhý díl.

MahulenaK
24.01.2017 5 z 5

Něco tak naprosto jiného, než jsou ostatní knížky, jsem fakt nečekala. I když hodně drsný příběh, a i když hlavní hrdinka vražedkyně, tak si naprosto získala moje sympatie. To jsou tedy paradoxy. A už se moc těším na další díl.

gad
23.01.2017 5 z 5

Skvěle se mi četla. Největšího padoucha jsem sice odhadl hned, jak se objevil na scéně, ale přesto jsem čekal do konce, zda mám pravdu. Líbilo se mi, jak autor popisuje myšlenky hlavní hrdinky Blumové. Nemůžete jinak, než jí fandit. Vřele doporučuji i když je to místy drsné čtení.

honZic
17.01.2017 4 z 5

Ctyri za to, ze mi byl jasny vrah. Jinak to ma spad a stoji to za to.

NikaMirka
17.01.2017 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka nebyla taková ranařka, která by všechno dokonale plánovala. Jednala podle toho co cítila. Občas nerozvážně, občas věci nedomyslela, občas zapomněla, prostě byla jen člověk a žena, která milovala. Ztráta dokáže zaslepit a ochromit. Nehledě na to, že hlavní hrdinka musela být poznamenaná dětstvím, bez toho by určité věci nedala. Dávám pět hvězd a těším se na další knihu.

Cocina
13.01.2017 4 z 5

Za mě moc dobrá kniha,četla se rychle,dobře a byla velmi poutavá. Zajímavý námět a jsem velmi zvědavá na pokračování. Už se velmi těším,až si druhý dil koupim

MonikaHos
09.01.2017 4 z 5

Knížka se čte sama, přelouskala jsem ji během chvilky. Autorův strohý styl mě chvílemi rozčiloval a chvílemi mi naopak vyhovoval. Nebylo to špatné, ale mezi mé topy se kniha nejspíš nezařadí. Na druhý díl jsem ale přesto zvědavá. Prostě rozporuplné pocity se vším všudy.

Roubas
07.01.2017 5 z 5

Pomsta jako jeden z nejsilnějších hnacích motorů. Můj milovaný Dexter dostal podobu něžného pohlaví. Blumovou jsem opravdu žral, tu její odzbrojující chladnou suverenitu. Strohý styl mi neuvěřitelně sedl na popisování vnitřního rozpoložení hlavní postavy. Celé to bylo tak chladné, že když jsem si v hlavě představoval scény z knihy, barvy byly buď černobílém nebo s šedivým filtrem.

vnimat_Krasu
05.01.2017 3 z 5

Zábava.
Takovým tím svižným bezmyšlenkovitým způsobem. Krátkým jako Aichnerovy věty. Věrohodným jako filmy od Hallmarku. Autorovi nelze upřít jistou akčnost. Dny se tu vejdou do pár vět a životy do pár kapitol. Ta pachuť instantní polívky se ale nedá jen tak přehlušit. Bez emocí. A taky bez zvlášť silné touhy po druhém dílu.