Maskérka mŕtvych

Maskérka mŕtvych https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242395/maskerka-mrtvych-242395.jpg 4 585 174

Funebračka série

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér. Je povestná svojím mäkkým srdcom a chladnou hlavou. Jej ukážkový život nečakane naruší náhla manželova smrť pri autonehode. Vodič z miesta nehody ujde. Blumovej sa zrúti svet, stráca oporu aj pocit šťastia. Zhodou náhod príde na to, že zdanlivá nehoda jej muža, nepodplatiteľného policajta, bola v skutočnosti plánovaná vražda. Pustí sa do pátrania na vlastnú päsť. Keď zistí, že Markovu smrť si želala pätica vplyvných mužov, neváha ani minútu a zaútočí. Jej pomsta je krutá a nemilosrdná. Ako môže byť žena schopná takej bezcitnosti? Odpoveď sa nachádza v ďalekej minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Totenfrau , 2014

Michaeles
02.01.2017 5 z 5

Kniha me opravdu zaujala. Velice rychly spad, kratke kapitoly, ktere ctenare nuti cist dal a dal, malo postav takze se clovek v knize neztraci a nemusi o kazde kapitole premyslet kdo je vlasne kdo. Uzasna kniha tesim se na pokracovani.

Peršanka
30.12.2016 1 z 5

Tohle nedám. Děsná nuda a křeč.

Lenka27
26.12.2016

Mně kniha bohužel - jako většina německých knih - zklamala především "otrockým" překladem. Děj byl stylizovaný "severskými autory", spousta neprovededitelných zápletek, brutální žena. Bohužel mi kniha vůbec nesedla a německé autory opravdu jen v originále (viz D. Glattauer - hezké oddychovky do vlaku).

jindrich5708
23.12.2016 5 z 5

Jednoduché. Krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál. Brutální a surové. Četl jsem mnohokrát lepší příběhy, ale tenhle se mi líbil a těším se na pokračování: Dům smrti.....

Jitty82
12.12.2016 5 z 5

Strohá, ale výstižná.

Líbila se mi promyšlenost celého příběhu, všech postav, jejich chování. Autor si dal opravdu záležet na tom, aby příběh působil co nejvíce důvěryhodně a skutečně, a podařilo se mu to. Hodně částí v knize vypadá celkem předvídatelně a v průběhu čtení si myslíte, že tušíte, jak se bude vyvíjet dál, ale ve většině případů přijde překvapující varianta příběhu, která vás ani na okamžik nenapadla.

čef
25.11.2016 5 z 5

I autor si uvědomuje, že stvořil ženského Dextera - viz narážka v textu, ale inspiraci hledal asi i jinde - o majiteli pohřebního ústavu s podobnými sklony byl natočen také jeden pěkný seriál. Zvláštním stylem vyprávění a tisku knihy, který vás nutí rychle otáčet stránky se dosahuje docela zajímavého efektu - slušně roste napětí jestli se něco nezvrtne a zvědavost co bude dál. Vždy je pro čtenáře dobré, když se autor pokusí trošku obměnit ustálená klišé.

26Mirka
16.11.2016 3 z 5

Zajímavý příběh, zvláštní ale jednoduchý styl psaní pana autora, ale místy mi bylo špatně od žaludku z popsaných scén :-(. Čekala jsem od "světového bestselleru" mnohem víc....dočetla jsem, ale málem jsem to několikrát vzdala....

smallycz
09.11.2016 5 z 5

Pecka! :) Tohle mě fakt bavilo. Přímočarý příběh, skvěle se to četlo, výborná oddychovka. Těším se na další díl.

jisimi
09.11.2016 3 z 5

Čerstvě dočteno. Měla bych být plná dojmů. Tak proč je tedy nemám?
Příběh sám o sobě není špatný, i když poněkud jednoduchý. Majitelka pohřebního ústavu na mstivém tažení proti padouchům, kteří jsou jí naservírováni na zlatém podnosu. Každý, byť je to cizí člověk, s kým se setká, jí ochotně řekne vše, co ví a dovede ji tak k dalšímu násilníkovi. Nic se nekomplikuje, všechno je předem dané. Hlavní hrdinka, má být, nejspíš prvoplánově, podobná Dexterovi. Tato postava je dokonce v knize zmíněna. Jenže já postavu Dextera miluju, takže sorry, pokud tady s ním měla být nějaká podoba, tak z toho Blumová vyšla dost neohrabaně. Na styl psaní jsem si za celou knihu nezvykla. Holé věty, které jinde obvykle přidají na napětí, mi tady vůbec nesedli. Bylo jich prostě víc, než je zdrávo. A nepřirozeně na mě působily i úsečné rozhovory:

- Pivo, prosím
- Připadá Vám to tak?
- Vám ne?
- Ne.
- Proč jste potom tady?

Tři hvězdičky dávám jenom proto, že příběh měl spád a díky pár postavám jsem nemusela přemýšlet o tom, kdo je kdo.

sandra292
07.11.2016 5 z 5

Kniha me bavila. Zajimava tematika pohrebniho ustavu. Od zacatku az do konce bylo napeti. Hlavni hrdinka sympaticka

Katka81
22.10.2016 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity, žádná pecka to teda nebyla. Literární styl hodně jednoduchý, takže u čtení nemusíte vůbec přemýšlet. Z popisu sadistických scén mi bylo akorát blbě, než že bych měla pocit, že čtu nějaký zajímavý thriller.

Lucina88
18.10.2016 5 z 5

To byla ale jííízda! :) Skvělá od začátku do konce. Poutavý námět, ne mnoho postav, takže jsem se krásně vyznala, kdo jde kdo. A hrdinka mi teda přijde sympatická :))) i když pro některé je to záporný element.

Od autora napjatě čekám další knihy! Právem se mi zařadil do oblíbenců, snad nezklame!

jarka2222
14.10.2016 5 z 5

Tak tohle byla fakt skvělá kriminálka. Blumová mi už od začátku nebyla sympatická, a moji přízeň si nezískala ani v průběhu knihy. Přesto jsem jí rozumněla. Chápala jsem, že po všem, čím si prošla, jaké hrůzy od mala zažívala, se rychle ztotožnila s útrapami Dunji a se rozhodla vzít spravedlnost do svých rukou. Mstila se i za sebe... Ne, že bych s tímto jednáním souhlasila, ale neodsoudila jsem jí a bylo mi jí i líto.
Výborně napsané, výborný styl psaní. Líbil se mi ten kontrast, kdy popisované až hrůzné "morbidní" scény byly střídány vzpomínkami a událostmi plnými něhy a pochopení.
Moje první knížka od tohoto autora a určitě budu netrpělivě vyčkávat vydání jeho nových neméně dobrých knih, i když laťku si autor nastavil hodně vysoko. DOPORUČUJI.

konicekbily
09.10.2016 5 z 5

Knižní klub vypustil "kontrolního chrousta", zda může být AICHNER na českém trhu přijat. Jen přijďte s dalším titulem!!!

jasmína
08.10.2016 4 z 5

Kdo má silný žaludek a dobré nervy, doporučuju .

Vendelie
30.09.2016

Asi jsem příliš náročný čtenář, kniha nebyla špatná, dobře se četla, ale čekala jsem od ní víc :-)

ivulka15
28.09.2016 5 z 5

Bylo to něco úplně jiného.A na začátku jsem si říkala" no nevím". Ale jo,vážně to bylo dobrý.

bookcase
25.09.2016 5 z 5

Tak to byla naprostá pecka. Dexter v sukních :). Ten úsečný styl se mi tady hodně líbil, příběhu slušel. Prostě krutopřísné čtení.

kikies
13.09.2016 4 z 5

Jako mně se to líbilo! Bylo to zase něco dočista jiného, na strohé a účelné vyjadřování jsem si musela chvíli zvykat, ale ono to funguje a do té atmosféry to fakt zapadá! Jako netvrdím, že to je to nejděsivější, co jsem kdy četla, že to je až tak brutální a jen pro silné nervy, to asi ne, ani rozuzlení člověka možná moc nepřekvapí, ale má to svůj netypický chlad a mrazivost, má to švih a je to nové, jiné a jako celek je to opravdu velice zajímavý počin. Možná mi bude stačit jedna taková kniha, ale rozhodně jejího čtení nebudu litovat.

Ceeca
11.09.2016

musím napsat, že mě kniha velmi zklamala, těšila jsem se na ni velmi. A přišlo velké zklamání, dočetla jsem ji, jen abych ji dočetla. Ale potěšily mě, že se autor nebál drsných scén, to bylo jediné plus