Duhová ulice

Duhová ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185942/duhova-ulice-185942.jpg 4 294 63

Friday Harbor série

I na tom nejpůvabnějším místě se může člověk cítit zoufale sám. Ale i ve chvílích největšího zoufalství mu zůstává naděje, že se vše v dobré obrátí. Důkaz přináší dva romány Lisy Kleypas, které jsou pro české čtenářky zahrnuty do jednoho svazku. V prvním příběhu se seznamujeme s Markem Nolanem, jehož spokojený život starého mládence rázně přeruší tragická smrt sestry. Zůstal jediný, kdo se může postarat o její šestiletou dcerku – což je to poslední, o co kdy stál. Navíc holčička vůbec nemluví! V lehkém zoufalství se potýká s čerstvě nabytou odpovědností, když pak jednoho dne vstoupí do nově otevřeného hračkářství. A tam pracuje Maggie, pro niž je tento obchod únikem ze smutku po manželově předčasném skonu… Druhý příběh nám představí Lucy, která se po trpkém dětství domnívá, že o lásku se člověk musí tvrdě zasloužit. Snad už začínala doufat, že i ona může být šťastná, ale pak přijde ledová sprcha: muž, kterého milovala, ji opustí kvůli její sestře. Lucy se proti lásce obrní. Nechce už znovu zažít takovou bolest. Jenomže jak má odolat kouzlu Sama Nolana, který jí znenadání vstoupil do života? To se raději odstěhuje z města! A pak přijde textová zpráva, která všechno změní… Obsahuje 1. + 2. díl série Friday Harbor.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Christmas Eve at Friday Harbor (Christmas With Holly); Rainshadow Road , 2010

Meluzínka
28.07.2018 4 z 5

Pekna odpocinkova kniha na dovolenou.

bábuška
03.05.2018 3 z 5

Touto knihou se vracíme k bratrům Nolanovým, je to vlastně první část jejich příběhu, který pokračoval románem Jezero snů. Četba je to příjemná, lehká, opravdu odpočinková, je v ní i trochu humoru, hlavně obava starších mládenců z pevných svazků. Kladem je láskyplný vztah k osiřelé malé neteři Holly obou starších bratrů.

hany77
05.02.2018 3 z 5

Sice je to hodně "přislazená" četba, ale něco do sebe to má. Kouzlo příběhu se tomu upřít nedá...Někdy není špatné nechat se unášet na vlnách romantiky, snít o tom, že všechno dobře dopadne a pokud hrdinové nezemřeli, žijí tam šťastně dodnes...

Veronika2017
07.08.2017 3 z 5

...i když tento typ knih nevyhledávám, tak musím "říct", že mě mile překvapil, dávkou emocí, humoru, představivostí, dokonce jsem při čtení měla pocit motýlků v břiše a záviděla zamilovaným...., ale taky jsem měla pocit, že jsem snědla alspoň tři čokolády na ráz, jak jsem byla přeslazená

Denaille
18.04.2017 5 z 5

Ačkoliv dávám pět hvězdiček, mám z knihy rozporuplné pocity. Nejsem moc zastáncem až takových přeslazených romantických příběhů, protože mi kazí pohled na realitu.
Jsem typ člověka, který je hodně podobný Markovi ještě za stavu než potkal Meggie. Věřím tomu, že člověk se pro spoustu věcí dokáže rozhodnout a to platí i pro lásku. Ne každý má to štěstí, že najde dokonalou spřízněnou duši a budování vztahu není nic jiného, než pořádná dřina!
Ale opravdu dobře se četla. A i když se mi hladina cukru zvedla do kritické míry, nemůžu se dočkat až otevřu Jezero snů.

LuckyZ
10.03.2017 4 z 5

Ze začátku se mi do knihy nechtělo, neb má přes 500stran, ale pak jsem zjistila , že má větší písmena a řádkování , než ta předchozí (Krchňa Nikolajevna) a čtení šlo docela rychle. Vybrala jsem si jí v knihovně dle obálky a obsahu, na zkoušku, jestli to půjde číst, neb podobné jsem ještě nečela. Je to klasická ženská knížka, a popsem okolí a vším, což by chlapy asi nudilo, a přišlo zbytečné (přimýšlela jsem o tom po tom co jsem tu četla diskusi - Píšou spisovatelky jen pro ženy?). Je to takové dámské čtení o vztahu mezi mužem a ženou a nedůvěrou, o životě lidí-dětí alkoholiků, a jejich bázni navazovat hlubší vztahy. Příběh se odehrává na ostrově, kde žije trojice bratrů, kteří jsou ústřední postavami obou příběhů v této knize. Příběh o třetím z bratrů pokračuje v knize Jezero snů, který si také pro úplost přečtu.

zuzepka
04.03.2017 4 z 5

Nekomplikovaná,předvídatelná oddechovka při které jsem se během čtení přistihla s úsměvem na rtech.Lehké čtení kde pilířem obou příběhů jsou bratři Nolenovi žijící na ostrově.

Shinstria
05.02.2017 4 z 5

Odpočinková četba. Příběh čtivý ale předvídatelný. Ale kniha se mi líbila. Oba příběhy rozhodně nebyly špatné, ale byly si celkem podobné. Nicméně jsem si knížku užila, jelikož jsem zrovna měla chuť na nějakou oddechovou četbu. Pokud si chcete oddechnout, nad romantickou knihou, jen do toho! :D

Nadík
19.01.2017

Čtivy román.

1casper
18.01.2017 4 z 5

Klasická harlequinka. Děj byl předvídatelný. Ale četlo se to dobře. Je to odpočinkové čtení.

Suin
16.01.2017 3 z 5

Bylo to...dostatečně vystihující slovo je, milé. Neurazí, no nečekala bych ani hlboký dojem. Vyloženě lehký relax na pár hodin...

locin
29.12.2016 5 z 5

Oba díly skvělé. Už se těším na další díl o Alexovi :)

cukrovka
28.12.2016 4 z 5

Jednoduchý a předvídatelný děj, který je napsaný velmi čtivě.

Bella09
30.10.2016 5 z 5

Nádherná kniha, úžasně napsaná. Často jsem se přistihla, že místo čtení se toulám ve vlastních myšlenkách a vzpomínkách ke kterým mě kniha vedla. Občas jsem v očích ucítila pálení a pak horkou kapku kutálející se po tváři.

Alienn
17.09.2016 3 z 5

Čtivě napsané, děj předvídatelný, prostě takové odpočinkové čtení na dovolenou.

Nelička
12.07.2016 4 z 5

Kniha byla psaná velice čtivým způsobem, který je paní Lise absolutně vlastní. Příběh je hodně romantický, řekla bych že poněkud až moc idealistický. Souhlasím, že by pro jednu knihu stačil jen jeden příběh, který by byl více rozvinutý. Trochu kýčovitě působilo i popisované nadpřirozeno, ale je to otázka vkusu každého čtenáře. Nicméně knihu jsem přečetla velice rychle, moc mě bavila.

warca
03.07.2016 3 z 5

Čtivé, ale nějak to nebylo to prave...

Majdule
27.04.2016 5 z 5

Velmi milé čtení, které naplňuje moje představy o podobě romance ze současnosti. První část přináší námět osiřelého dítěte a autorka přesně vycítila, že už to chce jen příběh plynulý, bez dramat a velkých zvratů. Díky prvku sbližování s dítětem je to velmi dojemné čtení. Druhou část autorka oživila prvky mystična, až fantasy. Její nápad je originální, z příběhu neční, a proto je osvěžující. Velmi se mi líbí, že postavy sice jednají v zajetí stereotypů, ale současně používají mozek, což je ve sladkobolných příbězích dost velká výjimka.

petra4080
24.02.2016 4 z 5

Příjemná romantická knížka, čte se úplně sama :-) Trochu mi zde vadilo nadpřirozeno, vůbec tam nemuselo být, jinak super.

Etule
22.02.2016 4 z 5

Asi mi vadí, že dali dohromady dvě knihy. Proto se mi to asi četlo trošku hůře, než je u mé milované Lisy zvykem. Nicméně se mi příběhy líbily oba. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že příběh Marka a Maggie byl lehce ošizen. Nicméně se moc těším na příběh Alexe.
Přesto kniha nijak zvlášť nezklamala, ačkoliv od Lisy mám prostě mnohem raději její historické romány. Snad se k nim brzy vrátí.