Freed

Freed https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484390/bmid_freed-Aco-484390.jpeg 4 184 36

Prožijte znovu vášeň, romantiku a napětí Padesáti odstínů svobody očima Christiana Greye prostřednictvím jeho myšlenek, vzpomínek a snů. E L James se vrací do světa Padesáti odstínů s hlubším a temnějším pohledem na milostný příběh, který okouzlil miliony čtenářů po celém světě. Jste srdečně zváni na svatbu desetiletí, kde Christian Grey učiní z Anastasie Steeleové svou manželku. Ale je vůbec Christian schopen obstát v roli nastávajícího manžela? Jeho otec má jisté pochybnosti, jeho bratr chce uspořádat divokou rozlučku se svobodou a jeho snoubenka nechce složit manželský slib poslušnosti. I samotné manželství však přináší jisté výzvy. Vzájemná vášeň Christiana a Any je žhavější a smyslnější než kdy dříve, ale Anin vzdor nepřestává vyvolávat Christianovy nejtemnější obavy a oslabovat jeho vůli vzdát se kontroly. Jejich vztah také ohrožuje stará rivalita a zášť, a jedno nesprávné rozhodnutí by je mohlo navždy rozdělit… Dokáže Christian překonat noční můry z dětství, vyrovnat se s trýznivým mládím a zachránit se? Teď, když konečně zjišťuje pravdu o svém původu, bude schopen najít sílu k odpuštění a přijmout Aninu bezpodmínečnou lásku? Dokáže se Christian osvobodit?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Baronet

Freed , 2021

Dandulka
20.02.2022 5 z 5

Super čtení! Sice jsem musela knihu několikrát odložit pro uklidnění ve vypjatých situacích (Rayova havárie, Anin pobyt v nemocnici...), ale dočetla jsem. Už je to dlouho, co jsem četla první díly, a tak bylo fajn si je připomenout z trochu jiného úhlu pohledu.

michaela.22
04.02.2022 5 z 5

Po třech letech čekání jsem se dočkala. Konečně kompletní série. Kniha je čtivá od první stránky, líbí se mi pohled Christiana, který jeho chování vysvětluje. Spojení napětí, erotiky a romantiky je super. Rozhodne doporučuji.

Vendy1993
25.01.2022 5 z 5

Musím se opakovat...z pohledu Christiana je to mnohem lepší čtení, připadá mi to takové živější. Bonusem je samozřejmě pochopení všeho, co dosud nebylo úplně pochopeno. Je to vlastně taková opravdová tečka, kde do sebe zapadají poslední ,,dílky puzzlí". Jinak je sice pravda, že počet stran se zdá být trochu zastrašující, ale na druhou stranu to chápu a dokonce jsem za to ráda ;)

Pančelka
19.01.2022 5 z 5

I když jsem člověk, který zná příběh naprosto přesně, tak bylo nutností si přečíst závěr celé série. Je pravda, že počtem stran dala kniha trochu zabrat, stejně jsem ji měla během týdne přečtenou. Bavilo mě připomenout si vše, co se stalo, pohledem Christiana. Skvělé finále. :)

avalonek
13.01.2022 4 z 5

Poslední díl a teda,dlouhý to bylo..Ale hezké zakončení.Dozvěděli jsme se to,co nám bylo celé předchozí díly skryto a mě se to líbilo.Jednoduche čtení,které ale nijak neurazí a jednoduše odreaguje..

milena8281
12.01.2022 4 z 5

Posledním dílem se celá série uzavírá. Nebylo to špatné, dialogy obou hlavních hrdinů mě opět velmi bavily, i když je naprosto evidentní, že Christian se v tom silně plácá. Je zmatený a bojuje hlavně sám se sebou. Na někoho, kdo byl na začátku vyobrazen jako silná osobnost, sebevědomý a racionální muž, tady naopak vidím opravdu adolescenta, který si nevěří, pochybuje, snaží se za každou cenu mít kontrolu, a to se mu nedaří. Ana má jednoznačně navrch.

cukrovka
11.01.2022 5 z 5

Protože jsem přečetla celou sérii z pohledu Any i předchozí díly z pohledu Christiana, bylo úplnou nutností přečíst i tento díl. I když už dávno vím jak se příběh odehrál, Christianův pohled na věc mi přišel zajímavý. Jen ten počet stran byl enormní.

DeKo1996
01.01.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha.
Těšila jsem se, až si přečtu poslední díl pohledem Christiana a celou sérii padesáti odstínů uzavřu.
Bylo fajn pomalu rozplétat jeho příběh a zjišťovat, proč se chová tak, jak se chová a jaké jsou jeho pocity.

lucie3944
27.12.2021 3 z 5

Na to, že ze začátku byl Christian citově plochý, aspoň tak to o sobě tvrdí, tak tady byl, na můj vkus, trochu moc rozněžnělý. Pro mě to byla povinnost, série nechávám nerada nedočtené, ale jsem ráda, že je to za mnou. Některé věci byly podle mně nelogické, myšlenky a citové pochody nenavazovaly. Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, ale v rámci tohoto žánru dávno existují lepší knihy. Prostě, mám splněno, dále se vracet nebudu.

nina3905
28.11.2021 5 z 5

Kto miluje sériu Fifty Shades, musí si jednoznačne prečítať aj túto časť. Jasné, že vo vývoji príbehu extra nič nového sa už nedozviete, ale miestami zaujímavé sú myšlienkové pochody Christiana, ktoré okoreňujú nielen tento diel, ale aj celú sériu. Knihu odporúčam.

Jita160
27.11.2021 4 z 5

Kdo má přečtené předešlé díly a líbily se mu tak určitě neváhejte a pojďte i do posledního dílu této série.
Bylo to tak jasné a známé.
Samozřejmě že nového už se ve Freedu skoro nic nedozvíte i když myšlenkové pochody Chritiána byly pro mě velmi zajímavé i zábavné. Čtu ráda příběhy z pohledu muže protože jsou to vážně mimoňové a my ženské duše jim v životě nemůžeme porozumět. Christián
dospívá v muže kterým si přál být. Anna je pro něj lék k uzdravení a dokazuje mu že on si zaslouží lásku a být milován.
Ano bylo to dlouhé čtení ale bylo potřeba aby člověk pochopil důvody a chování proč a jak se Christián schoval.

LilluLong
25.11.2021 5 z 5

Je to dobre a zaujímavo napísaný príbeh z pohladu Greya , len dufam ze ju nenapadne pisat pokračovanie povedzme z pohladu Taylora ci Leliota :) uz je toho vela a je mätúce citat knihu zvlast a dohľadať reakcie Anastázia v prvých častiach, napriek tomu davam 5*

rampapa
25.11.2021 5 z 5

Miluju tuhle sérii. Na poslední díl jsem byla hodně zvědavá a natěšená a teď jsem ještě víc. Miluji tuhle knížku. Annu a Christiana ještě víc mám ráda. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

AliceTief
23.11.2021 3 z 5

Strašně jsem se těšila na závěr této triologie, kniha ze strany Anny se mi ale líbila víc. Nevím, jestli to bylo tím, jak příběh vnímala Anna a že to působilo akčněji, oproti tomu jak vše vnímal Christian. První dva díly z jeho strany se mi určitě líbily více.

LelaR
19.11.2021 odpad!

Tohle bylo vyloženě zklamání. Nečekala jsem žádný intelektuální zázrak ani od jedné knih ze série, jen odlehčené čtení, u kterého nemusím přemýšlet. Jenže toto byla naprostá katastrofa. Dočetla jsem to se skřípěním zubů a vztekem, že za knížku chtějí tak nehoráznou sumu.

ElikaS
16.11.2021 3 z 5

Musím přiznat, že jsem se na knížku opravdu těšila. Tuhle sérii mám prostě ráda, i když literárně to není žádná sláva, tak mě prostě baví. Návrat do světa Christiana a Any jsem s nadšením očekávala, ale bohužel jsem celkem zklamaná.
U prvních dvou dílů se mi příběh očima Christiana líbil více než pohledem Any. Tentokrát to ale neplatilo. Knížka mi přišla zbytečně natahovaná, vlekla se a pořád jsme se jen patlali v myšlenkových pochodech Christiana, které jsou už po dvou dílech značně ohrané. Navíc chybí i to "napětí", které Vás nutí pokračovat, protože přesně víte, co přijde a jak to dopadne.
Knížce by rozhodně prospělo, kdyby byla podstatně kratší a neomílalo se pořad jedno a to samé dokola, a tím nemyslím sex, jehož omílání mi ani tak nevadilo :-D Chápu, proč autorka tuto knihu vydala, ale nechápu, proč je ještě delší než stejný díl vyprávěný Anou.
Zase abych jen nekritizovala, stejně jako v předchozích knihách mě bavily e-maily, které si oba hrdinové vyměňovaly, u nich jsem se bavila a upřímně bylo to to nejlepší na celé knížce.