Potopa

Potopa https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382424/bmid_potopa-Ldb-382424.jpg 4 196 61

V křesle před krbem ve vlastním domě je nalezen postarší muž. V prsou mu zeje díra po kulce, na malíčku má z neznámého důvodu navlečený snubní prsten své dcery. V jiné části města se majitel pohřebního ústavu pokouší najít svého bratra, který nikomu jinému kromě něj očividně nechybí a který namísto plánovaného přesídlení do Austrálie možná zmizel navždy. Ve stejnou dobu se zoufalá žena usilovně snaží neztratit kontrolu nad vlastním životem, zatímco se z jejího muže stává čím dál nebezpečnější člověk. Času už moc nezbývá a ochránit sebe a své děti pro ni začíná být nadlidský úkol. Když Fredrika Bergmanová a Alex Recht mezi těmito na první pohled odlišnými případy odhalí spojitost, ocitají se v kruhu stop úzce souvisejících s hříchy z minulosti. Alexovi chodí anonymní dopisy od člověka, který by rád ve všem zjednal pořádek. Kdo za dopisy stojí a proč je pachatel očividně vždy o krok napřed? Potopa, šestá kniha z krimi série o Fredrice Bergmanové a Alexi Rechtovi, přináší napínavý příběh, v němž to, co bylo dosud skryto, znovu vyplouvá na povrch.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Syndafloder , 2017

Jana_Hlus
01.01.2019 3 z 5

Přestože má kniha více než 400 stran, přečetla jsem ji během pár dní. Frederiku i Alexe mám ráda, jen mi přijdou nějak čím dále méně uvěřitelní, působí trošku jako "nadlidi", i když aspoň chvilkama tápající. Příliš mě nenadchla osobní dějová linie Fredriky, že by měla podobné trápení jako před časem Alex, mi přijde trošku přitažené za vlasy. A motivy vražd - myšlenka dobrá, pomstít nepotrestaného "původce zla", ale nebylo to propracované tak, jak jsem byla zvyklá třeba ze "Sedmikrásek". A ten otevřený konec? Jakoby už fakt chtěla autorka pracovat na něčem jiném... Ale jak už to tak bývá, myslím si, že se zase v budoucnu k této sérii vrátí, tohle jí fakt sedělo. A něco mi říká, že by nakonec spolu mohli Alex s Frederikou tvořit nejenom pracovní tým:-). (3/5)

ajasin
29.12.2018 5 z 5

Pro mě je tato série jedna z nejoblíbenějších. Šestý příběh je stejně dobrý jako předešlé. A ani po přečtení doslovu nevěřím, že je poslední. Pokračování určitě bude. Možná až za pár let, ale bude. Musí být.

jasmína
20.12.2018 5 z 5

Za mě opět skvělé počtení s Frederikou a naposledy i se Spencerem.

Škoda, že je to nejspíš poslední díl série, ale autorku chápu a určitě nás překvapí dalšími skvělými tituly.

Danago
16.12.2018 5 z 5

Celá série se mi MOC líbila. Potopa je skvělé a velmi propracované zakončení série. Příběh je úžasně zamotaný , napínavý a velmi logicky vyřešený. Dvojice vyšetřovatelů je velice sympatická a dobře zvolená. Toto zakončení obsahovalo prvky všech předchozích knížek, proto rozhodně nedoporučuji tento díl číst samostatně. Podle mě se tato série musí číst postupně.
Musím se přidat k názoru, že knihy Hořící stromy ani příběh Martina Bennera mě nenadchly, líbila se mi od autorky jenom tato série.

kap66
03.12.2018 4 z 5

Celou sérii mám přečtenou. Opravdu nemůžu autorce upřít, že umí napínat, že vytvořila vyšetřovací dvojici, u které nebylo ani potřeba nějaké jiné jiskření než pracovní (i když náznaky se objevovaly) a že umí dobře splést několik provázků-případů do smyčky, ve které nakonec vrah uvízne. Bavilo mě to číst. Je mi ale jasné, že jsem jí díky těmto dovednostem trochu nadržovala a občas i přehlížela nedorazy, vesměs ale menší a nerušící. Stejně ale považuji celou tuto její sérii za jednu z nejlepších od švédských autorek a po zkušenosti s jejím Martinem Bennerem (o fous horším) a Hořícími stromy (ty snad napsala její malá neteř, jinak si to neumím vysvětlit) lituji, že s Alexem a Fredrikou skončila (?).

martousek
02.12.2018 5 z 5

Za mě naprosto luxusní závěr série, vše se krásně propojilo, dalo smysl a já osobně by jsem se s Fredrikou a Alexem rozloučila. Této autorce však zůstanu věrná, ještě před sebou mám její druhou sérii, Alexův tým však jednoznačně doporučuji????.

Simstr
01.12.2018 5 z 5

extratřída v severské detektivce !!!

111moni
18.11.2018 5 z 5

Jakoby na vás promluvil sám život, únava, frustrace a pocit, že pokud někdo něco neudělá, musím to udělat sám, a náhody, která spojuje všechny do jednoho příběhu. Všechny předchozí události jsou zde "sečteny" a měly by být odčiněny. Hledá se pachatel, hledá se ten, kdo vzal spravedlnost do svých rukou. Zároveň na mě z hlavních hrdinů dýchá únava nad honbou za pachatelem/pachateli a vlastní život, život jejich blízkých se jim vzdaluje. Kniha opět skvělá.

bigben
16.11.2018 4 z 5

Moji oblíbení hlavní hrdinové a spletité případy, které se navzájem prolínají. Odhalení pachatele až na závěr, i když jsem si na něj myslela už dříve:-) Jen netuším, proč mají všichni hlavní vyšetřovatelé tak těžký osobní život....Pokud víte o nějakém normálním, dejte vědět:-)

Didi15
13.11.2018 5 z 5

Já tuto autorku mám prostě ráda, žádnou knihou , kterou jsem četla , mě ještě nezklamala. A tato také ne. Skvěle propracované, fajn námět. Fredrika a Alex mi budou chybět, takže doufám, že se autorka za čas k této dvojici vrátí.

ddkk
13.11.2018 5 z 5

Skvělé! Na první pohled komplikovaný a nepřehledný děj se postupně propojí a stane se dalším zapeklitým případem pro Fredriku a Alexe. A nejen pro ně. V knize se objevují postavy, které známe z předchozích knih celé série a je proto lepší si předchozí díly předtím postupně přečíst (já vím, těch stránek! ale nebudete litovat, jsou skvělé!) nebo je alespoň oprášit...Je to docela důležité i pro lepší pochopení závěru Potopy. Kristina Ohlsson je prostě paní spisovatelka a její knihy jsou výtečné. Je to jedna z těch, u kterých mi chybí hvězdičky...tleskám a doporučuji.

Jiparis
04.11.2018 5 z 5

Vyrovnat se se smrtí blízkých je vždy těžké. A policisté nejsou výjimkou. Další povedený příběh Fredriky a Alexe.

Mandlevest
28.10.2018 5 z 5

Natěšená před přečtením a nadšená, když jsem dočetla. Tahle severská série s vyšetřovatelskou dvojicí Alexem a Fredrikou si udržela vysokou kvalitu až do autorkou, v doslovu, avizovaného možného konce. Přesto jsem optimistická, zadní vrátka si autorka nechala, dle mého, přece jen otevřená. Opět top námět s rozehranými několika zdánlivě nesouvisejícími příběhy, které ve finále dospějí k překvapivému, logickému konci. Bravo, bravo, moc jsem si čtení této knihy užila.

Slaďoška
22.10.2018 5 z 5

Napínavý děj. Sice se mi trochu motala jména, ale po nějaké době jsem již byla zorientovaná.
Knihu jsem četla jedním dechem.

kneprulka
18.10.2018 5 z 5

Tak nevím. I když dám knize všech pět hvězdiček nejsem spokojená se závěrem knihy.
Ano, je dobře propracovaná, ale pachatel? Závěr? Soud v knize? Ross? Kamarádka Malin? Nedodelané. Hmm, nějak se mi nedaří pochopit proč právě tento člověk je vrahem? Pomstu v souvislosti sebe samého pro uspokojení, dobře, ale marně v příběhu tápu po spojitosti ostatních mrtvích. A prstýnek? Proč? Takový důraz se na něj kladl a vůbec. Kdyby nebylo osobního příběhu Frederiky a Spencera, tak mě tahle kniha nezaujala ničím.
Jde opravdu vidět, že autorce už Frederika s Alexem lezou krkem!

Atak
14.10.2018 5 z 5

Velice poutavě napsaná kniha, určitě se k této sérii a autorce brzo vrátím.

plamínek21
12.10.2018 5 z 5

Spisovatelka zraje do kvality. Vrcholový part Fredriky a Alexe....návykové čtení...začátek lehce zátěžový ve smyslu orientace v postavách a dějích, ale to se dá zvládnout, protože autorka vás odmění, zaujme a vše se nakonec poskládá jako puzzle. Četla jsem dokud nebyl konec:-). Mňam

iška
11.10.2018 5 z 5

Začátek byl opravdu značně rozvětvený, až jsem se bála, že se ztratím. Ale vše se začalo pospojovat a stálo to za to.

hs777
27.09.2018 5 z 5

Vynikající začátek - několik rozehraných situací s anonymními postavami zdánlivě bez souvislostí. Jakmile se odhalily a postupně dostaly jména, začalo pomalu do sebe zapadat a vznikl slušný propletenec s mnoha neznámými a několika podezřelými, a to už se nedalo přestat. Škoda jen, že pravděpodobně poslední příběh Fredriky a Alexe - budou mi chybět.

astra3
23.09.2018 5 z 5

Tak to byla jízda. Do strany 50 jsem si říkala: "Moc osob". Ale pak čtete a chvílemi trnete hrůzou. Nepřestanete dokud není konec.