Oběti ráje

Oběti ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222662/bmid_obeti-raje-222662.jpg 4 270 56

Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované požadavky nebudou splněny, letadlo vybuchne. Únoscům jde o to zabránit vyhoštění muže, jehož švédská Bezpečnostní policie shledala nebezpečným. Vláda se musí rozhodnout, zda zachrání život čtyřem stovkám cestujícím, kteří jsou v desetitisícové výšce drženi jako rukojmí, nebo zda vyhoštění dokoná. Únos dostane na starost kriminální inspektor Alex Recht spolu s energickým Edenem Lundellem z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie. Prostředníkem mezi vládou a policií se stane Fredrika Bergmanová, která toho času působí na Ministerstvu spravedlnosti a která je do vyhoštění také zapletená Brzy však všichni zúčastnění pochopí, že plán únosců je mnohem krutější, než si dokázali představit. Čas letí a Fredrika s Alexem si s rostoucím úděsem uvědomují, že brzy propásnou poslední možnost, jak cestující zachránit. Boj proti času se současně stává i bojem proti strachu amerických úřadů z teroristického útoku. A letadlu zatím začíná docházet palivo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Paradisoffer , 2012

lenkavildomcova
25.03.2016 5 z 5

Ve světle nynějších atentátů v Paříži a Bruselu jsem knihu s hrůzou hltala...

Michi.01
24.03.2016 3 z 5

Pro mě nejslabší kniha ze série, ale zápletka mě bavila. Další knihu si určitě zase přečtu...

PetK
13.03.2016 3 z 5

Na Ohlssonovou trošku moc rozvleklé a natahované. Ale jinak fajn.

konicekbily
07.03.2016 4 z 5

Do únosu letadla je velice šikovně vmontována zápletka při odhalování hlavního pachatele. Uprostřed se nevyhnula zbytečnému natahování děje popisováním taktizování tajných služeb obou států.

splichalka
13.12.2015 3 z 5

Jako obvykle davam Kristine po trech hvezdach, ale tentokrat je to hlavne za zmenu prostredi a zajeteho konceptu. Jinak mi pribeh sam o sobe pripadal dost plochy a predvidatelny. Zadna velka slava.

Lindulinek
05.10.2015 5 z 5

Opět kvalitní příběh od teto autorky. Jen mě mrazilo, když popisovala situaci, kdy je kapitán zavřen sám v kabině a nikdo k němu nemůže a jak je systém dveří v tomto nedokonalý. Když si uvědomíme, že se tato sitiace skutečně nedávno stala :(

Pavlnka
11.08.2015 4 z 5

Hodně dobrá kniha. Druhá od této autorky a určitě si přečtu další.

misbyxo
24.07.2015 4 z 5

Moje první knížka od téhle autorky, knížka je skvěle napsaná ikdyž ze začátku jsem se v tom trošku ztrácela. Děj mi připomínal hodně klasický americký film :D Teda nijak moc originální ale přesto jsou tam zajímavé obraty, a i nečekané situace. Postavy mi nějak nelezly na nervy ale ani jsem ji je nějak extra neoblíbila, to samé i knížka nijak neurazila četla se dobře ale ani nijak mě nechytila a neřekla mi "Přečti si i další knížky od téhle autorky" :)

Henriette
25.05.2015 4 z 5

I když to není klasický detektivní příběh, napětí je cítit od začátku až do konce. Ohlssonová se stává mojí velmi oblíbenou autorkou a začínám si na ní pěstovat těžkou závislost. :) Výborná kniha o uneseném letadle a 400 nevinných obětech. Napětí až do poslední řádky a navíc vyšetřovatelé jsou "staří dobří známí". Co chtít víc?

Tinoušek
17.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha, dobrá zápletka, velmi realistická, čtivá, má spád... Doporučuji :-)

Luca287
26.04.2015 4 z 5

SKvěle napsáno..doporučuji.

happy-smile
08.03.2015 4 z 5

Autorka se opět snaží nezůstat ve vyjetých kolejích a tentokrát zamíchá s týmem - rozdělí ho. Navíc Alex s Erikou musí spolupracovat s různými dalšími institucemi - hlavně s americkou stranou, která zamlčuje informace. Takže celkově je koncept opravdu hodně inovovaný, což beru jako velké plus.
Navíc se kniha odehrává v jednom dni. I v tomto ohledu to bylo velmi dobře zvládnuté. Přestože měla kniha 400 stran, tak zde podle mě nebyla hluchá místa, děj byl napínavý a nutilo to člověka číst dál.

Space.Junkienka
13.01.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha autorky. Asi i proto, že děj je zasazen do jiného prostředí než jsme ze severské krimi zvyklí. Něco nového, něco výborně napsaného, něco co stojí za to číst.

myskula
31.12.2014 2 z 5

Zatím autorčina nejslabší kniha.S předchozími třemi se nedá vůbec srovnat.Dočetla jsem jen s velkou námahou a to díky tomu,že jsem hodně přeskakovala.Téma mně absolutně nechytlo,zkrátka bych ji nedoporučila.

jasmína
19.12.2014 2 z 5

Tohle téma mi nebylo blízké, mám to na střídačku, minulý díl se mi líbil, stejně tak první, ale tento moc ne, ale rozhodně jsem si zase lebedila ve vztazích kolegů..

evasamankova
28.10.2014 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. S velkou chutí si přečtu i tři předešlé díly - případy Fredriky a Alexe.
Kniha je napínavá, dobře se čte, snad jsem se jen ztrácena v tolika institucích, které se podílely na vyšetřování. Žádná výrazná překážka to ale nebyla.