Oběti ráje

Oběti ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221139/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ob-ROJ-221139.jpg 4 270 56

Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované požadavky nebudou splněny, letadlo vybuchne. Únoscům jde o to zabránit vyhoštění muže, jehož švédská Bezpečnostní policie shledala nebezpečným. Vláda se musí rozhodnout, zda zachrání život čtyřem stovkám cestujícím, kteří jsou v desetitisícové výšce drženi jako rukojmí, nebo zda vyhoštění dokoná. Únos dostane na starost kriminální inspektor Alex Recht spolu s energickou Eden Lundellovou z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie. Prostředníkem mezi vládou a policií se stane Fredrika Bergmanová, která toho času působí na Ministerstvu spravedlnosti a která je do vyhoštění také zapletená Brzy však všichni zúčastnění pochopí, že plán únosců je mnohem krutější, než si dokázali představit. Čas letí a Fredrika s Alexem si s rostoucím úděsem uvědomují, že brzy propásnou poslední možnost, jak cestující zachránit. Boj proti času se současně stává i bojem proti strachu amerických úřadů z teroristického útoku. A letadlu zatím začíná docházet palivo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Paradisoffer , 2012

zelenoockaa
06.04.2019 5 z 5

Tato série mě neskutečně baví. Nevýhodou je, že jsem věčně nevyspaná protože přes den číst nestíhám a doháním to v noci. Tímto se omlouvám mojí rodině ale prostě se nedá nic dělat, dočíst to musím tak to budou muset vydržet.

Vesina
07.02.2019 4 z 5

Trochu jiná detektivka .... bez krve a mrtvol, ale dobrý. Ani jednou jsem nepomyslela na to, že bych se nudila. Ba naopak. Musela jsem číst dál a dál....

stejcz
04.02.2019 5 z 5

Kniha mě docela bavila. Možná proto, že jsem neměl žádná očekávání. Nenašel jsem tam vyloženě hluché pasáže, všechno do sebe pěkně zapadalo. Jen škoda, ze se motiv nabízel tak nějak sám celou knihu a vyšetřovatelé na něj došli až ke konci knihy. To té uvěřitelnosti trochu ubírá, ale i tak 5 hvězd. Kniha se mi líbila víc než třeba Já Poutník.

SilvieSisinka
07.09.2018 4 z 5

Trosku jiny styl od K.O.Terorismus nemam rada,to asi nikdo.Bohuzel na svete je porad.Kniha byla ctiva,napinava.....dopadlo to dobre.

111moni
21.07.2018 3 z 5

Ač se jedná o beletrii, člověk si říká, zda by bylo možné, aby tajné služby, policie takto fungovaly. Zamlčování informací, nesdílení a následné vyhodnocení dat, které nejsou úplné na úkor civilistů. Na druhou stranu obavy ,aby nebyl neprávem obviněn někdo,u koho jsou náznaky z terorismu.Co je důležitější. Kde končí svoboda jednotlivce? Kniha je zajímavá více svým poselstvím, než příběhem a neuzavřený konec čtenáře nechá ve stavu nesouladu s pocity, že takto to dopadnout nemělo.

martousek
26.06.2018 4 z 5

Nejedná se o "klasickou" kriminálku, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře, styl psaní Kristiny Ohlssonové mi je blízký, ať nejspíš napíše cokoliv

Kerberos
27.12.2017 5 z 5

Zase velmi dobře napsané,čte se jedním dechem.Doufám,že ve skutečnosti jsou bezpečtností opatření taková,že by se něco takového stát nemohlo.

rubit
13.11.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel mě zklamala, moc mě to nebavilo. Kdyby bylo více kapitol z letadla a méně z různých schůzek a jednání ze země, možná by to dopadlo lépe. Ani motiv, proč letadlo bylo uneseno, mě nepřesvědčilo. Za mě průměr.

St.Evelin
31.10.2017 4 z 5

Frederika je moje oblíbená knižní postava. Téme je malinko odlišné, ale možná o to více aktuální - světomý terorismus začíná být palčivým problémem a téměř každodenním tématem.
Přečetla jsem téměř jedním dechem, děj graduje a mě to prostě nedalo, abych knihu odložila.

Danago
20.08.2017 5 z 5

Na palubě plně obsazeného letadla je nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Ve kterém jsou požadavky a když nebudou splněny, letadlo vybuchne.
Brzy však zjišťujeme, že plán únosců je mnohem krutější, než se může zdát.
Nastává boj proti času a současně i boj proti možnému teroristickému útoku. A letadlu zatím začíná docházet palivo…
Tato knížka je nové neotřelé téma. Autorka se jej zhostila se ctí. Knížka je napínavá, děj neustále graduje. A vše směřuje k velice dobře propracovanému konci.

Toňula
25.07.2017 4 z 5

Další příběh mé oblíbené autorky, tentokrát poněkud odlišný vzhledem k tématu, které zpracovává a se kterým jsem se z počátku trochu prala..Hrdinové byli postaveni do nových rolí, kterých se však zhostili na jedničku a samotný děj pěkně gradoval do zajímavého finále.

ajasin
07.07.2017 4 z 5

Knihy paní Ohlsson se mi líbí. Sérii s Alexem a Fredrikou čtu postupně a tato kniha je maličko jiná než předchozí, ale neméně zajímavá a čtivá. Téma světového terorismu je, a bohužel nejspíš ještě dlouho bude, aktuální.
( pozor malý spoiler)
Za sebe doufám, že piloti dopravních letadel jsou ve skutečnosti daleko inteligentnější a krizové situace zvládají lépe než je popsáno v knize. Ale možná jsem naivní.

bigben
03.07.2017 3 z 5

Možná to zní morbidně, ale radši mám řešení vražd než teroristických útoků. Proto mě děj tolik nezaujal, hlavně, že všechno dobře dopadlo:-)

Klára90
08.03.2017 5 z 5

Bála jsem se,že se nebudu moct začíst,když nejde o klasickou detektivku,na kterou jsem měla náladu,ale začetla jsem se rychle a kniha mě moc bavila, bylo to napínavé a velmi čtivé.

veronika_m
14.02.2017 5 z 5

Pro mě velmi příjemná dějová změna. Čtivé, napínavé, dobře vymyšlený konec...

šipek
28.12.2016 4 z 5

Takové pohodové čtení. Do dnešní doby zajímavý děj až moc skutečný. Teroristů se dnes bojí celý svět je to hrůza co se může stát. Za mě 4 hvězdičky a určitě se kouknu po další knize z této série.

katka_dv
09.10.2016 3 z 5

Tato kniha mě ze série s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem bavila zatím nejméně. Osobně mám raději klasickou detektivku s vraždou a následným dopadením pachatele. Tato kniha se však věnuje aktuálnímu tématu teroristických útoků a únosu letadla. Asi jsem raději nechtěla vědět, jak spolu "nespolupracují" tajné služby jednotlivých států. Dále mě překvapilo, kolik výslechů a analýz stihla policie provést za tak krátkou dobu. Navíc mě už docela začalo nudit neustálé opakování některých informací (práce civilistů u policie, Fredričin o mnoho let starší partner, myšlenka "něco nám uniká" ...)

Modrásek16
11.09.2016 5 z 5

Další kniha od oblíbené autorky se mi líbila jako ty předešlé. Dobře se to čte, bavilo mě to.

david5746
14.08.2016 4 z 5

Staré známé - skoro celé - Alexovo oddělení zase v trochu jiném schématu. Jestli se mi něco na autorce líbí, tak že se těchto změn nebojí. Kniha samotná v pohodě, možná trochu natahovaná, ale opět čtivé a do dalšího dílu se otevírá další hromada možností, doufám, že Eden nebyla jen epizodní postava...

chanahd
04.06.2016 3 z 5

Dobrá oddechovka. Ale mírně natahovaná. Pokud jste na toto téma četli již nějaké knihy nebo viděli alespoň 2-3 filmy, určitě vám hodně věcí dojde už asi v polovině knihy, takže konec není překvapivý.
A mimochodem, ten energický Eden Lundell je v knize žena:-) A mnohem víc by mě zajímala dějová linka právě s Eden. Ty nejzajímavější věci tu jsou jen nakousnuté. Další díl jsem ještě ale nečetla, tak uvidím.