Frédéric Joliot-Curie

Frédéric Joliot-Curie https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119480/bmid_frederic-joliot-curie-CPy-119480.jpg 4 8 1

Životopisný medailón poutavě, zasvěceně i dokumentárně přibližuje jak vědeckou práci nositele Nobelovy ceny, tak i politickou aktivitu velkého vlastence, komunisty a mírového činitele. V druhé části jsou otištěny jednak jeho projevy, které u nás nejsou známy, jednak články a vzpomínky na F. Joliota-Curie.

LelaR
01.05.2018 4 z 5

Zajímavý profesní životopis laureáta Nobelovy ceny napsaný jeho přítelem a naším významným vědcem. Ano, je poplatný době, ve které vznikl, ale tak to prostě je. Frédéric Joliot-Curie je bezesporu významná osobnost světové vědy. Leckdo by mu mohl vyčítat jeho politické názory či určitou naivitu, nicméně nebyl tenkrát jediný.
Při čtení tohoto životopisu se musí laik, k jehož koníčkům experimentální fyziky zrovna nepatří, poněkud více soustředit, o to více však obdivuje odhodlání a nadšení pro to, čemu se manželé Joliot-Curieovi věnovali. Domnívám se, že tuto knížku by si měl přečíst každý, kdo se zajímá o vědecké obory.

životopisy, biografie fyzika vědci chemie

Kniha Frédéric Joliot-Curie je v