Gump & Co.

Gump & Co. https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36496/bmid_gump-a-co-OHU-36496.jpg 3 302 58

Forrest Gump série

< 2. díl

Forrest Gump je zpět! Pokračování slavného amerického románu, který byl i zfilmován, sleduje další osudy svého hlavního hrdiny. Tento roztomilý člověk, který pobláznil celý svět se vrací v dlouho očekávaném pokračování. Například Larry King jej označil za „nejzábavnější román, který kdy četl“. Forrest je trochu starší a svým jedinečným a zvláštním způsobem i moudřejší. Kniha začíná nečekaně, Forrest je úplně na mizině a zametá podlahu v New Orleans, aby se mohl postarat o svého malého syna. Ovšem jak již víme – nikdy se nesmíří se svým osudem a zanedlouho je opět v centru dění.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lucka

Gump & Co. , 1995

Akademik93
26.04.2018 3 z 5

Slabší odvar jedničky. I když tam jsou srandovní momenty a furt je to ten starej blbej Forrest, už to prostě není ono.

Jury
15.12.2017 3 z 5

Byl to ulet ale fajn...bavilo vic jak prvni dil :)

Shindo
04.12.2017 3 z 5

Slabší odvar predošlej knihy, no aj tak pobavilo.

PavlušaBurešová
16.11.2017 5 z 5

Mě se kniha moc líbila.

ddkk
07.11.2017 3 z 5

Hm, tohle už je jen slabší odvar téhož...

danny_21
19.10.2017 3 z 5

Pokračování neuvěřitelných osudů obecního idijota Gumpa, které se víceméně nese v duchu prvního dílu a pokud přistoupíte na autorovu formu vyprávění a nadsázky celého příběhu, může Vás pobavit. Nicméně já čekal trochu víc, než jen trochu obměněný klon ( Vietnam vs Irán, vesmír vs metanové doly, wrestling vs burza a krevety vs ústřice ), možná trochu víc konfrontace obou Forrestů a míň nadsázky - 60 %

Klamm
06.08.2017 4 z 5

V prvním díle mě bavilo kamarádství Forresta s opičákem Sue a ted se k tomu ještě přidala svině Wanda. Kámoši k pohledání. Prostě vrána k vráně sedá...
Životní osudy tohoto drobečka, který měří 205cm a váží 120kg, jsou prostě neuvěřitelné. Je třeba to brát tak, že Groom se nechtěl se svým miláčkem rozloučit a tak ho ještě chvíli nechal smýkat se osudem. Nad výsledkem, který působí až křečovitě a fantaskně, se musí pro dobro věci přihouřit očko.
70%

P1tr
03.05.2017 3 z 5

Druhý knižní Forrest Gump se hodnotí poměrně těžce, neboť oproti geniálnímu prvnímu dílu jde o výrazný kvalitativní sešup dolů, nicméně i tak lze najít nemálo pozitiv. Princip vyprávění a sledu událostí následuje postupy předchůdce, ovšem tentokrát už není cítit taková jiskra, jako minule a většina situací působí mnohem více nuceně a vycucaně z prstu a chybí tak stará známá lehkost a uvědomělost. Na druhou stranu knize nelze upřít, že má stále jisté kouzlo a zvídavým fanouškům nabídne pokračování příběhů oblíbených postav. Tentokrát už se nehraje tolik na humornou strunu a kniha vyniká spíše svojí dojemností a hrou na city, což chvíli funguje a pak zase nikoliv. Gump a Co. to zkrátka mělo jako nástupce legendárního díla velice těžké a se svojí nelehkou rolí se nepopralo úplně nejlépe, ovšem pokud jste příznivci hlavního hrdiny, knížku si i tak přečtete s chutí a bez problémů jí dokončíte, jen tentokrát nebudete v průběhu čtení zažívat tak intenzivní radost a hřejivé pocity, nicméně i tak to stojí za vyzkoušení.

jamesek007
26.02.2017 2 z 5

Případ, kde je názorně vysvětleno, že výjimka potvrzuje pravidlo. Kniha filmu nemůže stříhat nehty, nemluvě o osahávání kotníků. Jen bych rád věděl, který génius dokázal z bláta vyhrabat diamant a svěřil ho do rukou filmařských brusičů, kteří z něho stvořili kámen nebývalé krásy.
Amerika našla svého hloupého Honzu, kterému i u nás tak rádi držíme palce.
(srovnání s Kdo chytá v žitě či O myších a lidech by se mělo trestat holí.)
zkopírováno z Forrest Gump

KatChiss
28.01.2017 2 z 5

Jsem vášnivá čtenářka, ale do čtení této knihy jsem se musela nutit. Příběh mi přišel až moc nereálný a přemrštěný. Forrest opravdu zkazil vše, na co sáhl a už mi to připadalo směšné. Zbývalo mi ještě asi 100 stránek, ale protože si chci čtení užívat, tak jsem knihu odložila nedočtenou a ani se k ní nechci vracet.

Vysky
23.11.2016 5 z 5

Lehké, nenáročné, zábavné čtení. Na knihu se člověk nemusí moc soustředit, proto je to ideální čtení například do školy, MHD apod..

pidalka777
16.09.2016 4 z 5

Stejně jako předchozí kniha mě velice bavila a dost jsem se nasmála

Radous
03.06.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetl stejně jako předcházjící, tedy velmi rychle. Ač jsem se zase mnohokrát zasmál, myslím, že už příběh nedosahuje takové úrovně, jakou nasadil díl první. Ale i tak je to moc hezké, zvláště bych opět podtrhnul vynikající překlad.

lapagerie
27.04.2016 1 z 5

Dostala jsem oba díly jako dárek a přečetla jsem je. Jednou a dost. Druhý díl mi přišel ještě pitomější než první. Hňup - to pojmenování přesně vystihuje knižního Forresta.

Lucie85
30.03.2016 odpad!

Po přečtení prvního, pro mne hrozného, dílu jsem věděla, do čeho jdu, ale jelikož ráda věci dotahuju do konce a když něco má druhý, případně další, díl, prostě do toho jdu. Jindy se samozřejmě na další díly nějakého díla těším, ale tady jsem věděla, že to bude průšvih. Na způsob, kterým je kniha napsaná, jsem si už zvykla, ale ten příběh, no opět mi Forrest brnkal na nervy. Za mne opět příšerně trapné a hloupé, ani trochu vtipné, ztráta času. Musím se poplácat na ramínku, že jsem knihu vůbec dočetla.

Ivy_9
05.02.2016 3 z 5

Hezké počtení, četla jsem hned po prvním dílu. Kdybych však měla říci, která kniha byla lepší, tak vybírám si však jedničku. Výhodou však je, jak už bylo zmíněno, že je poměrně krátká.

Fremr
03.12.2015 4 z 5

Solidní pokračování skvělé prvotiny, které pokračuje v šílené "krasojízdě" Forresta. Doporučuji všem, kterým se líbil první díl, nebudete zklamáni, i když ke konci knihy jsem již byl nasycen úspěchy a pády, které Forrest zažívá. Jsem rád, že to autor utnul v tom nejlepším momentě a díky tomu konec vyznívá nenuceně a lehce.

romikp
02.12.2015 3 z 5

Pobavila, ale už je to násilná snaha o pokračování původního Forrest Gump.

Jajulina
11.11.2015 3 z 5

Je to super knížka, ale přijde mi to už jako kafomlejnek.. Na pár výjimek je to pořád dokonala, jen místo krevet prodává ústřice. Ale teda dost se mi líbily story s malým Forrestem a to, jak se postupně vyvíjel jejich vztah otec-syn.

vlkodlaq
01.09.2015 4 z 5

Příjemné, relaxační a krátké. Svět forresta Gumpa je stále tak jiný a zajímavý, že i druhý díl rozhodně stojí za přečtení a i kdyby se třeba nelíbil, opakuji, je poměrně krátký.

humor americká literatura

Winston Groom